0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #20 -: Септември 21, 2009, 18:34:02 pm »
таня77 , смени си лекаря. Ин витро процедура с наличие на хидросалпинкс е обречена на неуспех.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #21 -: Септември 21, 2009, 19:51:40 pm »
таня77 , смени си лекаря. Ин витро процедура с наличие на хидросалпинкс е обречена на неуспех.
Абсолютно!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #22 -: Септември 21, 2009, 22:05:37 pm »
Таня 77,
Извинявай за любопитството,но кой е този лекар,чието мнение е,че тръба с хидросалпинкс не пречи на ин витро?!?
Присъединявам се към Елфи и Сиксенс!
Не само ,че обрича процедурата на неуспех,а може да доведе и до други усложнения.
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #23 -: Септември 22, 2009, 15:33:10 pm »
Здравейте момичета,
Хайде и аз да споделя моят скромен опит. И двете ми търби са премахнати изцяло след две извънматочни бременности (по спешност) с коремни операции. Честно да ви кажа, като разбрах за втората извънматочна бременност и не можех да си представя ужаса ако и за трети път ми се случи. Исках да нямам вече тръби щом крият такива рискове. Казвали са ми (медицински лица), че е по-добре да ги няма тръбите при ин витро (щом са проблемни), защото може да се получи пак извънматочна бременност лсед ин витрото. Аз забременях от първият опит и без тръби се получиха 20 яйцеклетки, от които 19 се оплодиха. Според мен няма връзка между липсата на тръби и броя или качеството на произведените яйцеклетки. Присъединявам се към момичетата, че е МНОГО важно кой ще прави операцията и кой ще прави ин витрото. На мен операциите ми ги направи Д-р Киров от Тина Киркова - невероятен човек и професионалист (той ми направи и секциото), а ин витрото го прави Д-р Владимиров - и за него нямам думи, нищо, че е доса , мълчалив - невероятен професионалист е. Пожелавам ви да гледате само напред и да си слушате предимно докторите! Успешни предстоящи процедури! :D
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #24 -: Септември 22, 2009, 17:22:44 pm »
Таня 77,
Извинявай за любопитството,но кой е този лекар,чието мнение е,че тръба с хидросалпинкс не пречи на ин витро?!?
Присъединявам се към Елфи и Сиксенс!
Не само ,че обрича процедурата на неуспех,а може да доведе и до други усложнения.

И аз се присъединявам към мнението на Мечката, Елфи и Сиксенс.
Два неуспешни инвитро опита при установен хидросалпинкс в клиникта на Щерев (д-р Юнакова). Смених клиниката. Лапароскопски ми отстрниха тръбите и се подготвям за нов опит.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #25 -: Септември 22, 2009, 18:19:42 pm »
Здравейте момичета!Извинявам се за невежеството,какво точно е хидросалпинкс?Аз съм без една тръба след извънматочна бременност преди 6 години.Правила съм си 2 цветни снимки на другата и се оказва,че е силно нагъната и трудно проходима.Сменила съм доста доктори никой не ми е поставял тази диагноза.Сега ми предстои инвитро при Владимиров и доста се притеснявам.Моля ви обяснете ми по-подробно,ако трябва аз да се заинтересувам.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #27 -: Септември 24, 2009, 09:15:53 am »
Здравейте момичета,поговорихме си с док. и решихме,че преди инвитрото ще правим операция(бях настоятелна,благодарение на вашите коментари).
Така или иначе,друг шанс шанс освен ин витро нямам,поне да не ми създава проблеми тази тръба.
А някой може ли да ми каже,колко време след лапароскопията може да започваме ин витро?

Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #28 -: Септември 24, 2009, 09:23:32 am »
таня77 поздравления за взетото решение-то е най-доброто не се съмнявай.След моето лапаро док каза че можем да започнем когато аз реша-всмисъл че операцията не пречи процедурата да се направи скоро след нея.При мен как е-след лапарото ми дойде първия цикъл с който започнах приема на противозочатъчни един месец>Сега чакам да ми дойде и започвам  :D Дефакто минаха по-малко от два месеца.Лапарото ми беше на 11.08.2009
Успех  :)


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #29 -: Септември 24, 2009, 13:45:52 pm »
Здравейте,моят лекар ми беше казал,че ако искам да правя ин витро пролетта,трябва да си направя лапарото най-късно до нова година.На самата процедура не пречи,но незнам дали, при успешен опит, при нарастване на матката и на корема незарасналите разрези няма да се окаже проблем. :ask:
Успех osi_9
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 13:51:10 pm от zuza_15 »
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #30 -: Септември 24, 2009, 13:49:39 pm »
Ами и аз съм си мислела за това.Моя приятелка направи лапаро и след по-малко от два месеца и инвитро,забременя и роди без никакъв проблем  :D А и те разрезите зарастват много бързо  :D


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #31 -: Септември 24, 2009, 16:56:59 pm »
Благодаря ви момичета.Лапарото ми е на 29.09,дано скоро след него се случи и чудото  :bfp: :bfp:
elina0102 на теб-успешна процедура  osi_9.

*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #32 -: Септември 26, 2009, 11:42:20 am »
Момичета и аз съм в същото положение :(Вчера правих цветна снимка в клиника Малинов и резултата е запушена лява тръба и течност в ампулната част на дясната тръба.Д-р Персенска каза,че първо трябва да направя лапароскопия за отстраняване на дясната тръба и после да престъпим към инвитро.Много съм уплашена за това което предстои.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #33 -: Септември 26, 2009, 11:54:54 am »
Момичета и аз съм в същото положение :(Вчера правих цветна снимка в клиника Малинов и резултата е запушена лява тръба и течност в ампулната част на дясната тръба.Д-р Персенска каза,че първо трябва да направя лапароскопия за отстраняване на дясната тръба и после да престъпим към инвитро.Много съм уплашена за това което предстои.

Как се видя течността в дясната тръба ?Питам , защото аз също си при д-р Персенска и преди няколко месеца правихме ЦС , на която установи 2 запушени тръби .
Преди това от моя роден град при преглед на ехограф един доктор ми каза че имам хидросалпингс на едната тръба , след ЦС попитах докторката нямам ли хидросалпингс , а тя каза - "Не, просто две запушени тръби !"... Но аз още си имам съмнението , защото ми предстои инвитро и при хидросалпингс , то е напълно обречено ... :balk_144:
 
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #34 -: Септември 26, 2009, 12:25:05 pm »
Видя се на снимката,а в заключението пише-дясна тръба контрастира до ампулната част,където формира сак.Именно този сак е пълен с течност.Аз имам и завишени нк клетки и антифосфолипидни антитела,който според докторката са в следствие от тази течност 8O
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #35 -: Септември 26, 2009, 12:27:55 pm »
Видя се на снимката,а в заключението пише-дясна тръба контрастира до ампулната част,където формира сак.Именно този сак е пълен с течност.Аз имам и завишени нк клетки и антифосфолипидни антитела,който според докторката са в следствие от тази течност 8O
Благодаря ти за бързият отговор Пипита .
Желая ти успех и късмет !!!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #36 -: Септември 26, 2009, 12:30:01 pm »
 :D мерси
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #37 -: Септември 26, 2009, 12:31:43 pm »
evita1717, аз бих се доверила на мнението на специалист, изказано въз основа на ЦС. А не на такова направено въз основа на ехографски преглед. Обикновено хидросалпинкса не се вижда на ехограф, освен ако не е огромен. А такова нещо д-р Персенска на снимка няма да пропусне. Просто и се довери.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #38 -: Септември 26, 2009, 17:31:27 pm »
и аз да се включа но с не до там хубава новина след вече две лапароскопии за прекъсване на тръбите имам три неуспешни опита Сигурно при мен причината за неуспех не е само тази
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #39 -: Септември 26, 2009, 17:45:03 pm »
SNEJANA съжалявам че имаш три неуспешни опита  :( Би ли споделила как протичаха-всмисъл яйцеклетките ли не бяха добри или пък при имплантацията нещо ставаше.Извинявай ако не ти се споделя.
Дано скоро се радваш на бременно коремче  :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."