0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #120 -: Януари 28, 2010, 19:22:35 pm »
Аз ще изолирам дясната си тръба за третия опит.Лява нямям.Тя е отстранена с лапароскопия.Да видиме какъв ще е резултата.Ще пиша непременно.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #121 -: Януари 28, 2010, 21:52:25 pm »
Аз ще изолирам дясната си тръба за третия опит.Лява нямям.Тя е отстранена с лапароскопия.Да видиме какъв ще е резултата.Ще пиша непременно.
Близнашки, как какъв?!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #122 -: Януари 29, 2010, 09:35:01 am »
Аз ще изолирам дясната си тръба за третия опит.Лява нямям.Тя е отстранена с лапароскопия.Да видиме какъв ще е резултата.Ще пиша непременно.
Близнашки, как какъв?!
Естествено,подкрепям и аз  :D
Успех isho75


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни &
« Отговор #123 -: Януари 31, 2010, 12:24:31 pm »
Много ви благодаря ЕВРО и ЕЛИНА0102 за подкрепата.Ако познаете ще искам лична среща с вас и ще ви почерпя.Още веднъж БЛАГОДАРЯ и много късмет на всички момичета.
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 12:26:19 pm от isho75 »
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #124 -: Октомври 11, 2011, 11:15:25 am »
здравейте момичета моите тръби са запушени сега започвам инвитро  и доктора иска със лапароскопия да ги отстраним че те пречели а аз съм малко притеснена какво ще стане след премахването много съм объркана дайте съвет 
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #125 -: Октомври 11, 2011, 13:04:31 pm »
Здравей! Нищо кой знае какво няма да стане, след като ти отстранят тръбите, не се притеснявай. Всичко си е като преди, не се усеща по нищо, че нямаш тръби. Щом са запушени и лекарят ти смята, че трябва да се отстранят, послушай го. Това е правилният подход и предпоставка за едно успешно ин витро. Аз съм с отстранени тръби, чувствам се добре, нямам някакви проблеми, произтичащи от този факт, но най-важното - имам живо и здраво бебе на 9 месеца :D Вече си съвсем близо до сбъдването на мечтата ти, така че давай смело напред, няма от какво да се страхуваш!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #126 -: Октомври 11, 2011, 13:43:48 pm »
Здравей  Боряна.И аз  съм с две отстранени тръби.И успешно засега инвитро.
Довери се на лекаря си и действай смело.Няма страшно.А така тръбите могаТ да попречат дори ако нещо с тях не наред.И аз бях шокирана в началото че нямам тръби но пък док ме увери че така имам по голям шанс да забременея инвитро.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #127 -: Октомври 11, 2011, 16:55:39 pm »
Здравей!И аз съм с две отстранени тръби,и успешно ин витро след това.Няма нищо страшно от това да ти няма тръбите,а ако те пречат,по-добре да ги отстраниш и да се доближиш до щастието.Успех. yahoo_17
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни &
« Отговор #128 -: Октомври 18, 2011, 12:08:27 pm »
здравейте момичета кръвоснабдяването на яйчниците без тръби какъв е проблема някои може ли да ми обясни че се притесних много момичета за това питат и не намирам отговор на техния въпрос предварително ви благодаря
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 12:11:30 pm от boriana h »
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #129 -: Октомври 21, 2011, 20:02:04 pm »
благодаря ви много
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #130 -: Октомври 21, 2011, 23:45:46 pm »
Здравей! Не знам точно какъв е проблема, чувала съм, че по-слабо се кръвоснабдяват яйчниците, но не съм наясно какви последици има това в дългосрочен план. Моите тръби са отстранени от април 2009 година, до момента нямам проблеми с яйчниците. Преди бях със СПКЯ, нямах овулация, правех фоликулярни кисти. Сега от бременността и раждането ли, от хормоните ли и аз не знам, но цикълът ми е перфектен, всеки месец усещам овулацията си по характерните симптоми, не съм я следила на УЗИ за потвърждение, но преди много рядко ми се случваше да я усетя. При прегледа след раждането се установи, че нямам проблеми, яйчниците ми са добре. Не знам дали този отговор ти помага, но не съм по-подробно запозната. Когато се подложих на лапароскопията повече ме интересуваше да забременея :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #131 -: Октомври 29, 2011, 00:45:08 am »
Здравейте момичета,аз вчера разбрах че имам хидросалпингс до сега съм правила едно инсе и два опита ин витро лекарят ми е знаел за проблема но не ми е казал и сме си правили опити ей така бясна съм просто но както и да е.Въпросът ми е колко време след лапарото се възстановихте напълно,оставахте ли в болницата,усещахте ли нещо след това,след колко време бяхте работоспособни общо взето какво беше при вас след лапарото,благодаря ви желая успех и късмет на всички ви.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #132 -: Октомври 29, 2011, 01:43:29 am »
Здравей, ето темата, в която са обсъждани всички тези въпроси - има подробна информация - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=19129.1340
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #133 -: Ноември 21, 2011, 14:29:42 pm »
ех че хубава тема  :)
и на мен ми предстои премахване на тръбите и след това инвитро. Хубаво е да чета как има успели хора по този начин  :)
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #134 -: Ноември 25, 2011, 21:15:12 pm »
Здравейте, не зная дали е тук мястото на моя въпрос. Аз съм с отстранени тръби. През 2009г. др Стаменов ми направи лапароскопия за окончателното им прекъсване. 2010г. направихме първия си ин витро опит - имах положителен тест, но 13 ден получих засапване. ЧХГ ми се увеличаваше, но 16-17 ден с големи болки в кръста и корема продължили почти цял ден изхвърлих ембриона. Последваха биопсии, хистероскопия. На хистероскопията след опита установиха, че тръбите текат и са ги коагулирали. Направихме през май замразен трансфер имах 3 замразени ембриона - размразиха ми се и тричките и отново имах положителен тест, този път с много ниско ЧХГ - но то се почакваше за няколко дни стигна 230...но отново направих спонтанен аборт. Правили сме гинетични изследвания имам риск от тромбофилия PAI 4G/4G и доктора каза че предполага че от нея. През октомври направихме третия опит по дълъг протокол - имах 13 яициклетки, оплодиха се 12 и 12 се деляха. На 15 ден ми ги върнаха - и отново се случи абсолютно същото. Положителен тест на 12-13 ден много силни болки в кръста, корема ми се втръди и прокървих силно. Правили сме вече всичко - биопсиите ми са добри, имунологията ми също - нямам завишени НК клетки, хормоните на щитовидна жлеза са в норма. Разширената спермограма на мъжа ми е чудесна. Сега четох за някакъв ЛАД тест... мисля си дали е възможно отново тръбите ми да текат. Имам 3 опита, 3 положителни теста и абсолютно по дни се случва едно и също. Миналия път след положителния тест 20 дни бях на легло...не смея да стана, постоянно се следя, не мога да се изкъпя...Много съм стресирана и губя надежда. Имал ли е някой подобен случай. Следващата седмица имам среща със Стаменов и сърцето ми е свито.......направихме всички възможни изследвани
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #135 -: Ноември 25, 2011, 22:54:31 pm »
За тромбофилията взехте ли мерки? А тръбите защо направо не ти ги отстраниха, щом са пропуснали, въпреки прекъсването? Хидросалпинкс ли имаше?
При теб явно проблемът не е в имплантацията, тъй като всеки път забременяваш, а в задържането. Някаква поддържаща терапия след трансфера не правихте ли /освен стандартната с Естрофем и Утрогестан/?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #136 -: Ноември 26, 2011, 15:26:22 pm »
Да още по време на стимулацията започнахме фраксипарин, а след трансфера клексан всяка вечер, слагам през ден и неупоген инжекция. Не зная какво може да бъде това нещо. Като, че тялото ми се бори да изхвърли ембриона и винаги е с големи болки, а имунолигята ми е добре, също и биопсиите нямам завишени НК клетки, както в кръвта, така и в матката. След хистероскопията не се видяха аномалии в матката :( Какво друго да изследвам....Стаменов казва, че няма какво друго. Дали трябва да мисля за сурогатно майчинство....не искам да се отказвам.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #137 -: Ноември 26, 2011, 15:52:50 pm »
За съжаление, не мога да ти дам съвет  :(. Не знам какво друго може да се направи, ясно е, че каквито трябва мерки са били взети вече. Дано намерите решение и нещата се подобрят.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #138 -: Юни 26, 2012, 13:46:25 pm »
 Здравейте, моят съвет за хора с проблемни тръби е отстранете ги и не се притеснявайте, но намерете точния лекар за операцията,аз изтърпях 4 неуспешни операции за премахване на тръбите, докато попаднах на др Славчев от Майчин дом, той ме оттърва от тръбите и 6 месеца по късно забременях!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #139 -: Август 01, 2012, 19:35:12 pm »
Здравейте!Моите тръби бяха отстранени .Правих инвитро първи път и успешно засега.Така че не се притеснявайте ако те са причината по добре да ги няма.УСПЕХ.