0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #100 -: Декември 11, 2009, 17:39:49 pm »
Дидомира, никой от нас не може да ти отговори категорично на въпроса. Дори и лекар трудно би дал 100% отговор на този въпрос. Но вероятността тръбата да е причина за неуспеха не е малка. Възможно е там да е проблема. Аз бих те посъветвала да я махнеш и да продължиш смело и спокойно напред!
Успех, каквото и да решиш!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #101 -: Декември 11, 2009, 17:42:42 pm »
Здравейте,момичета.
Чета тази тема и започвам да си задавам въпроса ....,дали пък първото инвитро ,което направих  беше неуспешно и е точно ,поради това че имам част от тръба и тя по някакъв начин ми е пречела.Оххх,незнам ,но ще съм благодарна ,ако някой ми отговори. С две думи да обясня: миналата година ми правиха лапаро и хистероскопия. Отвориха ме уж да ми правят пластика на едната тръба/имам само една,след извънматочна бременност/ и лекарката е видяла че имам множество страствания и тръбата ми също е запушена  в единият край.Не са ми я махнали изяло,защото не ме били питали. Та сега имам малка час от нея и се питам ,дали пък това не ми пречи да достигна така желания положетелен резултат.

Дори и да не е директно лапаро, но преди следващ опит поне цветна снимка си направи.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #102 -: Декември 11, 2009, 19:36:02 pm »
Здравейте,момичета.
Чета тази тема и започвам да си задавам въпроса ....,дали пък първото инвитро ,което направих  беше неуспешно и е точно ,поради това че имам част от тръба и тя по някакъв начин ми е пречела.Оххх,незнам ,но ще съм благодарна ,ако някой ми отговори. С две думи да обясня: миналата година ми правиха лапаро и хистероскопия. Отвориха ме уж да ми правят пластика на едната тръба/имам само една,след извънматочна бременност/ и лекарката е видяла че имам множество страствания и тръбата ми също е запушена  в единият край.Не са ми я махнали изяло,защото не ме били питали. Та сега имам малка час от нея и се питам ,дали пък това не ми пречи да достигна така желания положетелен резултат.

Дори и да не е директно лапаро, но преди следващ опит поне цветна снимка си направи.
Успех!
Ако чак толкова много се притесняваш направи си една хистероскопия да я изолираш за собстено успокоение.Успех.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #103 -: Декември 11, 2009, 20:55:24 pm »
isho75 точно преди 15 мин. в друга тема питаш за какво точно се прави хистероскопията.... а сега я препоръчваш на момичето  :ask:
Аз мисля, че с тази процедура неможе да се прекъсват тръби.
Не те контрирам, но да не се заблуди момичето.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #104 -: Декември 11, 2009, 20:55:37 pm »
И аз мисля, че цветна снимка ще е достатъчна, за да се проследи състоянието на тръбите. Но ако покаже хидросалпинкс - задължително вече трябва да се отстранят.
« Последна редакция: Декември 11, 2009, 21:28:47 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #105 -: Декември 11, 2009, 20:58:56 pm »
Аз мисля, че с тази процедура неможе да се прекъсват тръби.


с хистероскопия могат да се прекъсват тръби!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #106 -: Декември 11, 2009, 21:08:56 pm »
Оф, много се смях на това с хистероскопията. Да не ставам за смях и аз, да не мислите, че хистероскопии, лапароскопии и томии ги раздавам на майтап, но пак искам да се повторя от 1-ва стр., защото проблемът е мн. сериозен. Ин-витрото, все пак, за именно тубарен фактор е създадено като алтернативен метод и не виждам никакво място за притеснение. 100 пъти повтарят момичетата, че има ли хидросалпингс, прекъсването е не само желателно, но и наложтително. Възпалените и увредени тръби ПРЕЧАТ на ин-витрото, не просто са безполезни. Много кураж и прегръдки на всички, на които им предстои. Ако сега ме питат, пак отивам на операция, честно-щом е единственият начин за успех.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #107 -: Декември 12, 2009, 14:33:40 pm »
Океан благодаря за корекцията. В сайта на клиника Малинов е написано на най-разбираем език и понеже там не беше споменато и затова си помислих, че се прави с друга цел.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #108 -: Декември 12, 2009, 19:59:53 pm »
isho75 точно преди 15 мин. в друга тема питаш за какво точно се прави хистероскопията.... а сега я препоръчваш на момичето  :ask:
Аз мисля, че с тази процедура неможе да се прекъсват тръби.
Не те контрирам, но да не се заблуди момичето.
Напротив на мене точно това ми предложиха преди инвитрото.Обясниха ми,че ще я изолират чред влагалището с ток.Казаха,че ще е там,но вече нямя да върши никаква работа,все едно я няма.Затова попитах за повече информация да ли някой знае нещо повече.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #109 -: Декември 12, 2009, 23:13:46 pm »
моите тръби са прекъснати с хистероскопия, след като се оказа, че  премахването им е безуспешно във водеща ivf клиника.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #110 -: Януари 18, 2010, 09:12:24 am »
Здравейте,някой може ли да ми каже колко време след премахване на тръбите може да започне ин витро процедурата?
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #111 -: Януари 18, 2010, 09:14:56 am »
След лапароскопията за отраняване на тръбите ми казаха,че мога да започна още на следващия цикъл.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #112 -: Януари 18, 2010, 09:18:56 am »
Луничка бързо отговори, но и на мен ми казаха същото - още на следващия цикъл може да се пробва.
Да се включа и тук, само за статистиката - тубарен фактор, 5 неуспешни ин витро опита (4 от които стимулирани и 1 замразен трансфер), след петия с ЦС се установи двустранен хидросалпингс, премахнахме го с лапароскопия миналата година март месец. Първото ин витро след това беше успешно.
Трябва обаче да добавя, че освен проблемът с хидрото, при мен и стимулациите не вървяха гладко - много рано се покачваше ЛХ, когато успеем да овладеем ЛХ, се вдигаше прогестеронът (над 2 преди прегнил). Последната стимулация беше направена майсторски и тези проблеми също бяха отстранени.
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #113 -: Януари 18, 2010, 09:35:47 am »
На мен след запушване на тръбите чрез хистеро май месец  ми започнаха стимулация септември.Опитът беше успешен и е в подписа! :wink:

Сега малко история,но само за тръбите!
2005г октомври лапароскопия преминала в лапаротомия незнам по какви причини,но имам съмнения и съответно пластика,уж!
2007г. януари операция/лапаротомия 2 по ред/ на яйчник за премахване на киста и премахната и клампирана тръби.По епикриза с 1 яйчник и малко парченце от другия  с една клампирана тръба.
2007г. първи неуспеен опит и пътя за София./клиника "МАЛИНОВ'/
2008г.януари ЦС, лъснаха налични 2 тръби и 2 яйчника  8O
Полудях :x
Големи разправии  и нерви ,но все пак посоката остана София.
Последва хистероскопия за запушване на тръбите ,тъй като за лапароскопия и лапаротомия  вече бях като прасе рязана и искаха да ми го спестят.Беше нов метод и аз приех без резерви.
2008г 2 опит ИКСИ успешен!

 Наскоро ми зададе въпрос едно момиче дали не може да пропуснат такива тръби както пропускат клампираните???
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 09:49:41 am от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #114 -: Януари 18, 2010, 09:45:22 am »
Благодаря Ви за бързите отговори.А в клиниката на др.Стаменов отстраняват ли тръбите или ги клампират?Защото разбрах,че това с клампирането бил остарял метод.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #115 -: Януари 18, 2010, 09:52:21 am »
Моята лапароскопия беше началото на август месец,а инвитро процедурата стартирахме края на септември  :D
Успех Рози74.Моите тръби бяха отстранени и не мога да дам мнение за клампиране.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #116 -: Януари 18, 2010, 09:55:28 am »
Аз писах по -горе. :)


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #117 -: Януари 18, 2010, 09:56:48 am »
Благодаря Ви за бързите отговори.А в клиниката на др.Стаменов отстраняват ли тръбите или ги клампират?Защото разбрах,че това с клампирането бил остарял метод.

Прекъсват лапароскопски или запушват хистероскопски.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #118 -: Януари 24, 2010, 16:51:48 pm »
Здравейте момичета. Моя близка отдавна се бори да зачене (имаше проблем със запушени тръби, отстранени след извънматочна бременност) при д-р Вакрилов от бившата Тина Киркова и вече наистина започва да губи надежда. Последните й три неуспешни опита инвитро са след отстраняването на маточните тръби. Има ли някой с успешно инвитро/икси при този лекар или ако може да ме насочите към друг специалист, който да й препоръчам (може и на ЛС за да не спамим темата)? Предварително Ви благодаря от сърце.  osi_1
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #119 -: Януари 25, 2010, 19:17:03 pm »
Здравейте момичета. Моя близка отдавна се бори да зачене (имаше проблем със запушени тръби, отстранени след извънматочна бременност) при д-р Вакрилов от бившата Тина Киркова и вече наистина започва да губи надежда. Последните й три неуспешни опита инвитро са след отстраняването на маточните тръби. Има ли някой с успешно инвитро/икси при този лекар или ако може да ме насочите към друг специалист, който да й препоръчам (може и на ЛС за да не спамим темата)? Предварително Ви благодаря от сърце.  osi_1

Отстранени е много общо, перкъснати, ампутирани, клампирани...
След толкова неуспехи да направи една цветна снимка отново.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com