0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #40 -: Септември 27, 2009, 16:35:44 pm »
ако трябва да съм точна имам 7 неуспешни опита а три с прекъснати вече тръби
според доктора причината е в имплантацията сега правихме имонологични биопсии и ми предстои 8 опит и аз желая успех на всички момичета
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #41 -: Септември 28, 2009, 07:46:05 am »
Ох миличка  :( съжалявам.Пожелавам ти от сърце наистина този опит е последен и успешен  :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #42 -: Септември 28, 2009, 14:14:26 pm »
Снежи успех мила и от мен.Вярвай силно и ще се получи.Ще видиш как ще се фукаш с  :babbycarrage:
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #43 -: Октомври 09, 2009, 22:09:31 pm »
Здравейте и от мен!От години само ви чета и много сте ми помогнали,за което искрено Ви благодаря!Причината да се престраша да пиша е ,че ми трябва конкретен съвет.След 2 стимулирани,един лимитиран и една прекъсната стимулация,поради високо ЛХ неуспешни опита,пак съм в задънена улица.Имам една прекъсната тръба и след поредният неуспех си самоназначих ЦС,и доктора ми каза,че тръбата е проходима,но се вижда,че има леко разширение,и пише "леко разширена в ампуларната си част-хидросалпингс.Пропуска к.м.в кор.кухина-проходима"Док.каза да не гледам какво пише.Какво ще кажете?ЦС е правих в АГ Варна.Благодаря!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #44 -: Октомври 09, 2009, 22:26:34 pm »
Аз не бих направила следващ опит без да съм сиурна тръбата "читава" ли е или не. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #45 -: Октомври 09, 2009, 22:28:51 pm »
Аз не бих направила следващ опит без да съм сиурна тръбата "читава" ли е или не. :?
На 100% подкрепям! На мен ми бяха отстранени и двете тръби поради хидросалпинкс. Ако пак мога да избирам, пак така ще постъпя!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #46 -: Октомври 09, 2009, 22:42:17 pm »
Аз имам вече 2 лапароскопии и една коремна операция-пластика,за която много съжалявам.Няма ли да станат много интервенции?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #47 -: Октомври 09, 2009, 22:48:21 pm »
Аз имам вече 2 лапароскопии и една коремна операция-пластика,за която много съжалявам.Няма ли да станат много интервенции?


Хстероскопско запушване? - Д-р Стаменов го практикува.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #48 -: Октомври 09, 2009, 22:58:35 pm »
Благодаря ти.Аз съм на 33г. от 10год.съм омъжена ,а за Д-р Стаменов трябва още много време.Сега ходя при Д-р Савова,а преди това при Д-р Александров(но съм от Пловдив и Варна ми е мн.далече)Дали в клиника Щерев го правят?Ох,много съм объркана.Историята ми е дълга и може би звуча хаотично,за което моля да ме извините.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #49 -: Октомври 09, 2009, 23:04:35 pm »
Изобщо не се притеснявай за това как звучиш, тук помагаме ако можем със съвет или споделен опит.

Не знам дали там правят тази процедура, не знам и как вървят часовете при Д-р Стаменов сега, но можеш да пробваш за час при Д-р Персенска.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #50 -: Октомври 12, 2009, 12:40:17 pm »
Здравейте момичета,моята процедура за премахване на тръбата вече мина.Единственото,което ме притеснява в момента е,кога ще мога да започна с процедурата,защото се оказа,че лапароскопски нямало да може да се проникне,затова ми правиха лапаротомия(коремна операция).
Дали ще успея да се вместя в 6-те месеца за ин витро от фонда?Знам,че възстановяването след коремна операция е по дълго,но вече нямам търпение.Някак си съм убедена,че този първи за мен опит,ще е успешен.Надявам се,наистина се надявам,в най скоро време с право да пиша в темичката " Успешно инвитро след премахнати маточни тръби"
Не се притеснявайте за операциите,сами ще видите колко по-добре ще се чувствате след тях.Аз съм била със страшно много сраствания от първата операция и бях с постоянни болки(леки,но постоянни).Защо трябва да се търпи всичката тази болка,като така или иначе с хидросалпинг друг шанс освен ин витро-няма.

*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #51 -: Октомври 12, 2009, 14:16:05 pm »
Защо трябва да се търпи всичката тази болка,като така или иначе с хидросалпинг друг шанс освен ин витро-няма.

Защото хидросалпинксът е токсичен за ембрионите и обрича опита ти на неуспех.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #52 -: Октомври 12, 2009, 18:03:37 pm »
Цитат
...защото се оказа,че лапароскопски нямало да може да се проникне,затова ми правиха лапаротомия(коремна операция).
...

Стари градски легенди...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #53 -: Октомври 13, 2009, 11:04:43 am »
Цитат
...защото се оказа,че лапароскопски нямало да може да се проникне,затова ми правиха лапаротомия(коремна операция).
...

Стари градски легенди...
Какво искаш да кажеш evro ?

*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #54 -: Октомври 13, 2009, 11:29:46 am »
позволявам си да отговоря вместо evro....

иска да каже, че няма такива варианти, в които да не може да се проникне лапароскопски. всичко е до уменията и практиката на лекаря.
и ако не е те притеснява би ли споделила кой беше той?
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #55 -: Октомври 13, 2009, 11:39:30 am »
Мдааа по-лесно им е да ти резнат коремчето отколкото да те пощадят с 3 дупчици :x както стана с мен  :x


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #56 -: Октомври 13, 2009, 12:45:24 pm »
Лекаря е от клиника "Щерев",но името за сега не искам да го казвам.Значи по принцип той прецени каква ще е операцията.Аз до последно си мислех,че ще е лапароскопия и два дни преди операцията,когато се срещнах с екипа,разбрах,че става въпрос за коремна операция.След това имах среща с доктора и той ми обясни...че това е положението,лапароскопски няма да стане.Аз нямах друг избор,защото съм одобрена от Фонда за ин витро,а той е лекаря който ми е подготвил документите.
И на мен ми се искаше да е по щадяща операцията,но...дано накрая всичко си дойде на мястото и резултата е положителен  :).

*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #57 -: Октомври 13, 2009, 13:27:27 pm »
таня77, нека всички твои мъки са били до тук!
ще стискаме палци за успешна процедура!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #58 -: Октомври 13, 2009, 13:59:13 pm »
Таничка, Оушън ти е отговорила съвсем точно (вместо мен), по мои наблюдения при Щереви е тенденция да се правят коремни, не знам защо и как, но е факт. Апаратура ли нямат, до оператори ли е?! Да, при множество коремни е трудно да се прави лапароскопия, но не е невъзможно, а и ти казваш че имаш само 1 коремна. Както и да е, важното е че всичко е минало.
Успех за напред!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #59 -: Октомври 13, 2009, 14:43:15 pm »
Ами, всъщност, не е точно така. В клиниката на Щерев работят поне 6-7 лекари и не може да се обобщава така.

Лапароскопии се правят. Имам информация от първо лице, а не от градски легенди, защото посещавам тази клиника. Самата аз съм си правила лапароскопията там.
Досещам се кой е лекарят, не мога да го коментирам добър ли е или лош, но не може всички да се слагат под един знаменател.