0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
премахнати маточни тръби и инвитро
« -: Ноември 08, 2006, 18:49:08 pm »
след направена лапароскопия и премахване на двете ми маточни тръби каква е успеваемостта за инвитро.някои ако има сходен на моя проблем нека ми пише.
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2006, 18:56:47 pm »
Здравей!
Чела съм, че вероятността се увеличава, особено ако си имала хидросалпинкс! Желая ти късмет!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2006, 19:09:07 pm »
имах дебелостенен хидросалпингс и понеже ми предстои инвитро март месец ми казаха че задължително трябва да ги махнат тръбите.
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2006, 19:14:53 pm »
Успокой се мила! Със сигурност си постъпила правилно! Ин витрото при наличие на хидросалпингс е безсмислено!
Желая ти първият опит да ти е последен и да видиш така желаните две чертички  :D
Стискам палци!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2006, 19:18:21 pm »
дано наистина да се зарадвам скоро и аз.доста ходене по мъките беше.но след като с яичниците съм добре дано се получи от първия път.много ти благодаря !
« Последна редакция: Ноември 08, 2006, 19:21:02 pm от veselusha »
*
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2006, 19:21:46 pm »
Ако само тръбите са били проблем, шанса за успех е много голям след като са отстранени :) Усех ти желая!
*
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2006, 19:30:13 pm »
Само тръбите бяха големия проблем.С яичниците сам добре,но в момента пия достинекс имам висок пролактин,и след като 6 месеца ме лекуваха с бромокриптин и пролактина не падна сега пия достинекс и само за 1 месец вече е в норма.Много съм доволна от доц.маркова само като ми прегледа документите ми каза какво трябва да направя.
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2006, 23:49:27 pm »
И аз наскоро останах без тръби или по-точно моите ги срязаха. Ще правя ин витро, най-вероятно януари месец. За себе си знам, че това е правилният път. И аз имах двустранен хидросалпингс. По-добре без тръби, отколкото с хидросалпингс.
Успех!

lb2f
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2006, 09:04:00 am »
Успех и на двете! yahoo_17 stork-boyДано стане от първият път! :crossfingers: :goodluck:
*
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2006, 10:44:14 am »
тъй като и аз съм от тази група, безтръбната  :lol: искам да ви каже, че ви стискам палци този път да стане от раз :crossfingers:
*
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2006, 12:39:21 pm »
И аз съм от безтръбната групичка-   е, не са ми ги махали тръбите, но пък и двете са без хидросалпингси и запушени. Да ви дам кураж и да ви пожелая късмет - бременна съм след първото си инвитро.  :goodluck:


*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2006, 14:34:31 pm »
Успокой се мила.Преди две седмици бях с момиче без тръби, която е забременяла от инвитро.Няма да навлизам в подробности, защото все пак не се отнася до мен, но вероятността е много голяма.Стискам ти палци да стане от първия път. :P
*
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2006, 14:56:09 pm »
Здравейте!И на мен ми махнаха трабите преди два месеца-бях  с двустранен хидросалпингс/благодарности на д-р Александров/.Преди това имам едно ин-витро,естествено неуспешно.Сигурна съм че сега постъпвам правилно и втория опит ще е успешен.Трябва всички да сме по-големи оптимисти.Успех на всички!  :goodluck:
Дай боже новата година да ни носи само радости!
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2006, 15:51:16 pm »
Здравей, аз не съм от редовните потребители, но понеже честичко чета из форума, реших да не бъда анонимна. /Веднъж вече съм се представила./ Искам да ти вдъхна кураж като ти кажа , че имам позната, на която бяха отстранени и двете тръби, след извънматочни бремености. Сега има 10 годишен син, от първото  направено инвитро / тогава беше май само д-р Табакова/. Все пак са минали толкова много години, медицината е напреднала страшно много. Разбира се, че и при теб ще стане от първия път, искай го много, а аз ти го желая от сърце.
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2006, 15:56:23 pm »
Хайде и аз в групата на "тубраните". Веселушка, ако са само тръбите, проблемът си е чисто "механичен" и се преодолява с ин витрото. Стискам палци бързо да ни се похвалиш с 2 чертички!
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2006, 18:24:53 pm »
Здравейте! Аз също имах проблем с тръбите.Направихами пластика но това беше преди 3год. и резултат никакъв.Някой можели даме посъветва какво да правя от тук на татък.Казахами че трябва инвитро.Незнам и кой клиники са по успешни.А също така се надявах и на здравната каса.Всеки ден в продължение на 2мес.званях по тел. но отговор никакъв.Виче знам защо неми отговаряха.
*
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #16 -: Ноември 10, 2006, 17:46:27 pm »
Хайде и аз в групата. Важното е, че има решение на проблема с тръбите!
А Доктора каза, че тубарен проблем + добра спермограма = на добри шансове!
Успех!!!    :D
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #17 -: Ноември 15, 2006, 12:36:47 pm »
 :lol: И аз да се включа понеже проблема ми е тубарен и на мен .
До месец ми предстои лапаро на едната тръба имам салпингс -а другата е запазена след извън маточна е..ще разбера състоянието и на нея !
Та след 4-не успешни опита ин-витро аз съм писала в Форума след какви ли не иследвания перфектни ембриони и прочие..Установих колкото и да не ме се иска ,че явно това ми пречи и дано да е това с тръбата .
Много се надявам след това да имам вече успех от ин-трото .
Само по себе си от всичките ми опити и ходене по лекари навсякъде казват ,че това е проблема .
Така ,че много от сърце ти желая успех .И наистина има голям шанс!
*
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #18 -: Ноември 15, 2006, 13:24:12 pm »
И аз знам, че шанса е много голям-липсата на тръби се преодолява именно с ин витро. Моите и двете са "щипнати" заради хидросалпингс и сраствания от предишна операция и ендометриоза. След като излекувам/дай боже!!!/и ендометриозата силно се надявам да стане! Моя случай е доста комплексен, а пък ако проблема е само в тръбите-смело напред и стискам палци да е от раз!
*
Re: премахнати маточни тръби и инвитро
« Отговор #19 -: Ноември 15, 2006, 14:21:28 pm »
Моите и двете са "щипнати" заради хидросалпингс

Мисля, че след такова "щипване" трабите пак пропускат,консултирайсе с док. преди ин-витро.