0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #220 -: Януари 09, 2010, 23:16:59 pm »
хармони, ти каква по-голяма мотивация искаш от собственото ти дете?  8O
:D Това вече го пробвах, не работи. Чувството за вина изобщо не помага. Дори и да свърши работа, явно е временно. Трябва да намеря мотивация във себе си, не мога да се оправдавам с някой друг за пороците си, или за отказа от тях. Не знам дали се изказах разбираемо  osi_15 .


Извинявай, но това ме остави направо без думи. Можеш да прочетеш следната статия, ако искаш:
http://ecomedia.bg/news/world-news/article/2515

А и според изследванията децата на майките-пушачки са много по-склонни да започнат да пушат от останалите. Би ли искала детето ти да пуши?

Желая ти успех в намирането на мотивацията и отказването!

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #221 -: Януари 10, 2010, 01:18:02 am »
Ееее, за всичко опираме до цигарите  :? Цигари та цигари, ако не пушим - алкохолът е проблем, ако не пием...варените картофи евентуално  :lol: Реплика към онзи стар виц, в който лекарят препоръчал на пациент с някакво оплакване, да спре да пуши, да пие и да ходи по жени и когато пациентът обяснил, че не прави нито едно от изброените, лекарят го попитал какво обича. Варени картофи - казва пациентът. Значи, никакви варени картофи повече - отговаря лекарят. Това в рамките на шегата.
Цигарите са вредни по ред причини и за много неща. Дори не мисля да оспорвам тази теза, защото съм съгласна с нея. Ама за всичко пък да са виновни цигарите - сори.
По-скоро, когато не може да се намери някаква разумна причина за даден медицински проблем и - цигарите излизат на първа линия. Все едно за репродуктивни проблеми ли иде реч, или за някакви други - нямаме обяснение, ама вероятно е защото пушите...  (цигарите оказват негативно въздействие върху всички системи в организма -  идеално). Демек, каквото и да не ви е наред - все някак може да е от цигарите...Бреййй.
Едва ли има лекар на света, който да се подпише под "уверението", че ако спрете да пушите - ще забременеете, ще се излекувате от рак, ще спрат проблемите ви с кръвното, диабетът ще изчезне, или...все едно какво ви е заболяването. Когато лекарите не знаят какво ви има и как да ви решат проблема - те никога не казват просто "не знам", в което между другото няма нищо срамно, защото медицината не е математика, а и в математиката все още има много "Х"  :wink: Започва се веднага с не пуши, не пий и...не яж варени картофи (примерно казано) - обяснения достойни повече за врачка, отколкото за някой с диплома по медицина.
И не пиша това, защото съм ЗА пушенето. Напротив. Против съм само, когато няма никаква яснота защо нещо не е наред, все едно какво - лица в бели престилки да рецитират "мантри" от списание: "По-здрави" (примерно), вместо да си свършат читаво работата (ако могат).
А и практиката сочи, че ако всичко друго (или почти всико) ви е наред - не пушенете, пиенето, свинските каренца, или яденето на "бял ЛЯБ", са причината да не постигате каквото искате. Причината е, че никой не може да разбере, какво всъщност не ви е наред конкретно (извън цигарите де) ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #222 -: Януари 10, 2010, 12:59:09 pm »
Естествено, че не можем да обвиняваме цигарите за всичко. Но съм сигурна, Jbrul , че дори и за теб е грозна гледката на пушеща бременна жена. Да ме прощават правещите го, но е така.

Друг е въпросът, че аз не съм лекар, нито пък съдник, всеки си има глава на раменете, да прави каквото сметне за добре. Затова никога не си казвам мнението пред пушеща бременна жена, за първи път си го позволявам. Моля мнението ми да не се тълкува като размахване на пръст.

В този форум реагираме малко по-емоционално на това, тъй като с течение на годините, в които се борим за дете, малко по малко отказваме доста вредни навици, за да отстраним възможно най-много причини за неуспех в борбата за рожба.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #223 -: Януари 10, 2010, 13:06:16 pm »
Естествено, че не можем да обвиняваме цигарите за всичко. Но съм сигурна, Jbrul , че дори и за теб е грозна гледката на пушеща бременна жена. Да ме прощават правещите го, но е така.

Друг е въпросът, че аз не съм лекар, нито пък съдник, всеки си има глава на раменете, да прави каквото сметне за добре. Затова никога не си казвам мнението пред пушеща бременна жена, за първи път си го позволявам. Моля мнението ми да не се тълкува като размахване на пръст.

В този форум реагираме малко по-емоционално на това, тъй като с течение на годините, в които се борим за дете, малко по малко отказваме доста вредни навици, за да отстраним възможно най-много причини за неуспех в борбата за рожба.
osi_9

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #224 -: Януари 10, 2010, 13:14:52 pm »
Браво Елфи и аз съм на същото мнение.
След като толкова много искаме да имаме дете,трябва да ноправим и необходимите жертви.  :balk_63: :balk_602:
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #225 -: Януари 10, 2010, 16:31:17 pm »
Хахах Елфи, това "дори и за теб" как да го разбирам? Че по принцип гледката на пушешща жена адски ми харесва, ама на пушеща бременна жена, вече и на мен ми идва в повече ли?  :wink: Подчертавам, че това е шега.  :D
Трябва да се спират цигарите, дори и без мотивацията да е бебе...просто е кофти да се пуши по безброй причини. Никога не съм опитвала да ги спирам, само съм обмисляла подобна възможност, ама не особено сериозно. То с обмисляне само няма да стане де, трябва да направя опит все пак. В момента се "навивам" и избирам "стратегия" така да се каже. Примерно, че е много хубаво да спра да пуша още преди да забременея, понеже (дори аз :wink:)) не бих пушила при бременност и кърмене, а като повечето заклети пушачки, все си казвах "ще ги спра, като забременея", ама май няма да стане така...
Сега си набивам в главата всички по-обозрими от бебе "благинки", които ще получа, ако оставя цигарите. Примерно приятен дъх, дрехи и коса невонящи на цигари, дишане с пълни гърди и край на тютюнджийската кашлица, няма да имам чувството че цигарите ми излизат през ушите във фитнеса, ще спра да тровя горкия си мъж - непушач, няма да се изнервям когато ходя в държави където не се пуши на закрито, а времето е студено, ще бъде прекрасно да не си съсипвам кожата, ще си спестя около един тон пране...и още много ще ми хрумнат сигурно. О да, щях да пропусна неописуемото удоволствие от това да държа назидателен тон на другите пушачи и да се възмущавам, че ме тровят.  :lol: Отивам да си заредя електронната цигара, май имах някое филтърче без никотин останало...
Успех в отказването от фасчетата на всички!!!
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 17:09:37 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #226 -: Януари 10, 2010, 17:10:51 pm »
Хахах Елфи, това "дори и за теб" как да го разбирам?
Визирах малко по-различната ти позиция по отношение на вредата от цигарите. Не съм целяла да те засегна, ако си се почувствала така, моля да бъда извинена  :)

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #227 -: Януари 10, 2010, 17:26:27 pm »
Хахах Елфи, това "дори и за теб" как да го разбирам?
Визирах малко по-различната ти позиция по отношение на вредата от цигарите. Не съм целяла да те засегна, ако си се почувствала така, моля да бъда извинена  :)


Не си ме засегнала разбира се, няма за какво да се извиняваш.  :D Все пак, уточних че се шегувам.
Понеже повечето от нас са тук, по не особено радостна причина, лично аз предпочитам да се изразявам по-ведро и дори да се шегувам, докато си говорим за сериозни неща. Просто така се чувствам по-добре, а и не мисля че формата пречи на съдържанието... Ако все пак мислите, че е неуместно - съжалявам.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #228 -: Януари 11, 2010, 00:11:35 am »
Само да вметна нещо в темата - съжалявам, че не ми стигна воля да ги спра преди да забременея. След кръвния тест не ми е било кой знае колко трудно. Имах инцидентно два-три пъти припалване за тези почти 6 месеца, но последния път като опитах да пуша след едно вадене на нерви от зъб на живо и ми беше мнооого гадно и чуждо osi_14 Не крия, че ми се припалва, все пак всичките ми приятели са пушачи, но се въздържам.
Обаче като се сетя, че след като ги спрях, за две седмици си изкашлях дробовете и гледката беше направо osi_15 и хич не ми се почва отново :)
Радостно е, че темичката се увеличава и че има мноого желаещи да ги откажат :) Малко по малко, ден след ден, ще ги откажете. Малките победи ще ви помогнат да спечелите войната с гадния навик :)

То моята вметка стана роман :lol:
[/url][/url]
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #229 -: Януари 13, 2010, 01:34:53 am »
Здравейте!
На 34г съм. Пуша от 20 години.Пуша по 1 до 3 кутии.
Мисля си, че цигарите са вредни.
 Не пуша вече 6 дни и се чувствам по-добре от всякога, както и по-добра от всеки пушач.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #230 -: Януари 13, 2010, 10:26:51 am »
Браво darijo поздравления  :D няма да им се даваме на гадните цигари.И аз се чувствам много добре сега  :D не е толкова трудно, всичко е в главите ни.
Успех на всички желаещи да откажат този вреден навик. osi_9
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #231 -: Януари 13, 2010, 22:30:32 pm »
еххх и аз искам да спра тъпите цигари, но никога не се получава ... стигала съм до 1-2 на ден и след месец пак на нова сметка поцхвам да пуша по 1 кутия на ден   :(
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #232 -: Януари 13, 2010, 22:32:51 pm »
Ами за да се спрат,според мен поне при мене е така,нетрябва да има нито една цигарка на ден,ама не с кафето,не след ядене,ами изобщо никаква.Иначе то си ставаме с нагласата че си имаме едни сигурни цигарки на ден и нищо не става.От раз му е майката  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #233 -: Януари 13, 2010, 22:37:52 pm »
ехххх, то и ние с моят ще ги спираме вече  :D
Днес ни е последната кутиика и дано от утре той вече да не купува или намира из камионите си ,чеееееееее!!! :x :x :x
Дано този път вече да ни е за последно спирането, офф ДАНО!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #234 -: Януари 13, 2010, 22:43:17 pm »
оххх и аз съм казала, че тази кутия ми е последната и се моля наистина да е така, че много вредят  :balk_144: а и след време ще съжалявам ако не ги спра
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #235 -: Януари 14, 2010, 08:42:48 am »
Този път ми е много по-лесно непушенето от предните пъти. Почти не съм се сещала за цигарки, а сетя ли се бързо ми излиза мухата от главата. Чувствам се страхотно -по-енергична, по-свежа и като че ли отделям повече време за себе си.
Както предния път, така и сега, в края на всяка седмица без цигари си купувам нещо за поощрение. Много е готино като знаеш, че си облечен с парите за цигарите които не си изпушил :D
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #236 -: Януари 14, 2010, 18:35:12 pm »
Ами за да се спрат,според мен поне при мене е така,нетрябва да има нито една цигарка на ден,ама не с кафето,не след ядене,ами изобщо никаква.Иначе то си ставаме с нагласата че си имаме едни сигурни цигарки на ден и нищо не става.От раз му е майката  :wink:
Точно така!И аз съм на същото мнение :DОтказах ги от раз и започнах да спортувам.1 година точно не пуших и декември от нерви и проблеми ги захапах пак.ГАДОСТ!Януари имах изследване на хормони и да ви кажа положението беше плачевно :( Казах на док ,че пак съм пропушила от 1 месец и дали може да има някакво значение.Ами отговори ми ,че не било голямо ,но било помогнало за хубавичкия резултат, да ми се закашлят яйчниците, както се изрази.От следващия ден пак съм непушач и то пак от раз.
Не ме интересува нищо друго освен целта която гоня  :bori_016:Какъв по-голям стимул от това :D
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #237 -: Януари 14, 2010, 19:28:23 pm »
Успех момичета.Аз също ги спрях от раз и вече 10 месеца не съм докосвала цигара.Трябва воля и силно желание и ще се получи.И преди съм ви го казвала.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #238 -: Януари 15, 2010, 10:24:00 am »
Една интересна статия за спирането на цигарите
http://www.pudriera.com/statia/Zdrave/Kak_spriah_da_pusha-318.html
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #239 -: Януари 15, 2010, 17:26:01 pm »
Много добра статия, браво Роситка ;) И аз не пуша вече от 6 дни. Ако успея да забременея нищо не би ме накарало да запаля цигара.

Аз по принцип пушех много малко - една кутия за една седмица. Та си мисля, че от физиологична гледна точка, няма да имам проблем със спирането. Но психически, като че ли, съм зависима. Като вляза в заведение и си поръчам една бира, ми се допушва много. Поне кафето си не пия с цигара де. За мен комбинацията кафе + цигара е отвратителна.

Мъж ми също ги отказва. На него ще му е малко по-трудно отколкото на мен. Ще трябва да се контролираме някак си двамата един друг и се нядвам да не се издъним. Ще докладвам.