0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #260 -: Март 05, 2010, 15:27:26 pm »
Здравейте, момичета! Радвам се, че все повече хора опитват да се откажат от този вреден навик!
Маймунче, дръж фронта, душа, не се отказвай!
Раиса, успех и на теб, мисли за бебето,което расте в теб и когато ти се припуши, само си представи как го тровиш, набързо ще ти се отще :lol:

След 4 дни ще стане 1 година откакто не пуша! :D Тогава ще махна и лентичката, досега стоеше, за да ми напомня за успеха и да ми помага в борбата. Истината е обаче, че отдавна за мен не е борба да откажа цигарите :lol: Щом след 2 неуспешни опита ин витро и няколко проблема излезли допълнително не пропуших, значи окончателно съм ги отказала! :D Радвам се, че ги отказах, чувствам се супер, пестя пари и не смърдя ужасно :lol: Някой наскоро ми каза, че обикновено жените като откажат цигарите, след като родят ги започвали пак, та да не съм бързала да се фукам, че съм ги спряла :lol: Аз нега да стигна до това щастие да родя, пък тогава ще си говорим :lol:
Успех, мили момичета!
« Последна редакция: Март 05, 2010, 15:29:11 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #261 -: Март 05, 2010, 16:19:38 pm »
Изобщо не вярвам, че жена след като роди ще пропуши. То си е до волята. Аз не пуша от 10 години и направо имам чувството, че никога не съм пушила. Адски странно ще е да пропуша след раждане  :lol: :lol: :lol:
Виж, ако жената ги е спряла само заради факта че е бременна, после може и да се изкуши. Но останеш ли с убеждението, че си приключил с цигарите - едва ли ще се изкушиш. Аз лично съм изключително негативно настроена към този порок.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #262 -: Март 05, 2010, 16:32:09 pm »
Виж, ако жената ги е спряла само заради факта че е бременна, после може и да се изкуши.
Абсолютно, аз мисля, че точно това имаше предвид моя познат. Само че, аз не съм ги спряла, защото съм бременна....не съм....все още :lol: Ама какво да обясняваш на хора, които не разбират... Всичките ми познати, които са пушачки, след като родиха отново метнаха цигарите. Но ги бяха спряли само защото бяха бременни, т.е. доброзорлен :lol: А някои дори не ги спряха...само ги понамалиха. Е, аз не съм от тях как` Сийке! - както е казал Чудомир! :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #263 -: Март 05, 2010, 17:01:42 pm »
Здравейте, момичета.
Не съм си помисляла че ще започна да пиша в темата, но...
След като родих, започнах да пуша по малко. Бях много напрегната, имах тежка следродилна депресия. Цигарките бяха моето бягство, моята минута на самота и немислене за никого и нищо. И така... малко по малко, докато стигнах до 15 на ден.
Мислех си- мога да ги откажа, просто НЕ ИСКАМ.
Миналия петък си забравих цигарите на работа. Разбрах чак като се върнах вкъщи, разтреперах се, търсих и рових в чантата поне 10 пъти, сякаш могат да се скрият кой знае къде... И.... се закучих, че няма да дам нови 3.40 този ден. Закучих се до понеделник. Казах си-като отида на работа, ще си ги допуша.И така, в понеделник отивам на работа, и естествено първо съзрях кутията на перваза на прозореца. Казвам на колегата, че не съм пушила близо 3 дни, и той ми каза- не почвай! Аз- о, да, ще изпуша една. Той( от месец не пуши, а пушеше по кутия)казва- недей, аз обаче запалих. Беше ужасно, смърдящо, и непознато, сякаш за пръв път ще пуша...заболя ме главата, прилоша ми,- абе съвсем като начинаеща...и я угасих.Не пуших повече този ден. И после вкъщи си помислих за евентуална мотивация, която да ме поддържа да не си помисля да си купя нова кутия... и тя се оказа- парите. Няма да давам пари за тези неща. С тези пари аз мога да купя нещо на децата, нещичко за себе си, а защо не и нещо по-голямо, ако ги заделям всеки месец...
Искрено се надявам това да е ключа към моя успех.
Пожелавам успех и на вас!
П.с. Между другото кафето наистина имало по-хубав вкус без цигара... :wink:
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #264 -: Март 05, 2010, 17:08:49 pm »
Не исках да пиша, защото ако пропуша...после ще ме е срам  :oops:
Но ако ще дам кураж на някой да ги отказва......ще си струва.
Вкъщи не пушим от 4 януари, вече два месеца.
Беше ми много трудно и на моменти все още ми е, особено когато съм изнервена.
Единственото, което ме тревожи е, че при по-сериозно психическо натоварване, евентуален неупсех при процедурите и въобще стрес от всякакъв вид....ще се хвана отново на хорото с цигарите......
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #265 -: Март 05, 2010, 17:30:38 pm »
Според мен - всяко нещо с времето си.
Цигарите на сила не се спират...или на инат, защото все ще дойде денят, в който нещо ще избие и айде наново.
Аз пуша от навик, просто прекалено много години съм с цигарки, целия ми съзнателен живот съм пушачка ! (ужас...) И най-глупавото е, че ако за деня пуша по 15 цигари само 2-3 от тях ми се пушат наистина. Другите са...от навик, нещо да въртя из ръцете..и устата (  :lol: ако ме чуе мъжо веднага ще ми предложи алтернатива! )

Вкъщи не ми е проблем, ние така или иначе пушим само на терасата...Та особено зимата..пуша по 1-2 цигари вечер. Всичко останало е в офиса и по заведенията...

Ако успея да не пуша 1-2 години, не ми се вярва пак да ги започна...
Би било доста глупаво от моя страна, а и трудоемко!
Защото аз знам, сега дето не съм пушила от няколко дни - ако запаля ще ми се завие свят, а представям си ако не съм пушила 2 години ! Значи то ще си е мъка, докато се почнат наново...

Не знам ,но поне надявам се надявам така да стане!  :)

А за тези, които са започнали да не пушат - Не се отказвайте, ей !!!  :bighug:
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #266 -: Март 14, 2010, 08:26:59 am »
Здравейте, момичета. Най-сетне реших и аз да се разпиша тук. Подготвям се за инвитро, но ми е мнго трудно да спра цигарите. Моля,помогнете. Недоспустимо е да знаеш, че ти предстои толкова важно нещо и да продължаваш да пушиш!  :oops:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #267 -: Март 14, 2010, 09:55:19 am »
Ужас...снощи сънувах че пуша една цигара!  :lol:
Обаче на края на деня си казвам, е добре де...само една беше, все едно не е било!  :lol:


Аз в началото ги намалих много. И ги пушех до половината. Пушех по 5-6 цигари на ден, които си ги смятах като 3, тъй като ги загасях много рано.
След една седмица ги намалих още - на 3 цигари до половината.
Лека полека започна да ми се завива свят като запалех, понеже ми се събираха много часове без цигара.
И един ден ми свърши кутията и не си купих нова.

По-лесно ще ти е, ако си вземеш електронна цигара...поне в началото на мен ми свърши работа. Задоволяваше ми самият навик да си дърпам нещо.
Сега и нея не я пуша.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #268 -: Март 14, 2010, 12:24:48 pm »
Здравейте, момичета. Най-сетне реших и аз да се разпиша тук. Подготвям се за инвитро, но ми е мнго трудно да спра цигарите. Моля,помогнете. Недоспустимо е да знаеш, че ти предстои толкова важно нещо и да продължаваш да пушиш!  :oops:
Много хубаво,че си решила да откажеш цигарите,но до колкото аз знам трябва да го направиш поне три месеца преди процедурата иначи ако нямаш толково време по добре не ги спирай,защото се получава като стрес за организма и това може да ти провали опита.това го знам лично от доктора.За това и на пушачките им казва да не отказват цигарите.Стискам ти палци дано всичко мине леко и накрая резултата да е положителен.А за цигарите успех.И ако това ще е успокои аз ги спрях преди две години и на двата опита не съм пушила,но резултатите пак бяхя отрицателни,така мче не мисля,че цигарите са най важни.Да мен по важно е да си спокоен.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #269 -: Март 14, 2010, 21:13:48 pm »
Ако успея да не пуша 1-2 години, не ми се вярва пак да ги започна...
Би било доста глупаво от моя страна, а и трудоемко!
Защото аз знам, сега дето не съм пушила от няколко дни - ако запаля ще ми се завие свят, а представям си ако не съм пушила 2 години ! Значи то ще си е мъка, докато се почнат наново...

Не знам ,но поне надявам се надявам така да стане!  :)

По принцип се казва, че цигарите са най-бързо предизвикващата зависимост дрога. Достатъчно е да изпушим и една цигара, за да сме отново в капана на никотина. Затова често се оказва, че само докато някой пробва дали наистина се е избавил от порока, дали "ще си е мъка докато се почнат наново", вече е "вътре"!...
По-добре е да не опитваме!  :wink:

Аз спрях цигарите преди година и половина и се чувствам страхотно като непушачка. :) Не ми липсват, не бих се изкушила дори "да пробвам". Защо ми е? Кое е вълнуващото на пушенето - гадния мирис или харченето на пари с цел да си овъглим дробовете?  :)

Вярно е, мотивът ми да спра цигарите беше желанието ми за детенце. Но вече разбрах, че просто НЯМА причина да искам да пуша. ;)

Между другото, на мене при отказването ми помогна едно филмче за спиране на цигарите по метода на Алън Кар и книгата му, която я има и на български. Ето едно линкче:
Отказването на цигарите

Впечатлих се, че филмчето (което за съжаление е на немски) гледаха още две приятелки, която впоследствие също спряха да пушат... Предполагам, че някои предпочитат да изгледат 30-минутен филм, отколкото да четат книги... По тази причина имам огромно желание да направя субтитри на български, за да могат да го гледат повече момичета тук.
Но за съжаление не съм много наясно с техническата част при правенето на субтитри. Затова исках да ви попитам - има ли някоя от вас уменията и възможността да направи тайминга и субките, аз ще предоставя превода?

Пожелавам успех на всички смели жени тук, които в момента са на път да се откажат завинаги от най-големия си враг! ;)


"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #270 -: Март 25, 2010, 13:56:06 pm »
Още съм в отбора на непушачитеее само да напомня аз  :wink:,ххииххииих за пръв път за толкова време ,няма ли нови кандидат спиращи фаските...
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #271 -: Март 25, 2010, 14:14:44 pm »
Аз да се оплача, че вече не съм толкова сигурна в казаното преди...
Сега осъзнавам, че когато ми беше лошо почти презцелия ден ми беше много лесно да кажа - край с цигарите.
Сега ми се пуши доста, разбира се не си го позволявам...
Но фактът е, че ми се пафка.
Не пуша вече...почти 2 месеца.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #272 -: Март 27, 2010, 08:17:09 am »
И аз направих една година от какато не пуша и да ви кажа момичета много добре се чувствам.Изобщо не изпитвам нужда от цигари.Доволна съм от себе си.Успех на всички с гадния порок.Стискам палци да се оттървете от него.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #273 -: Март 27, 2010, 23:53:17 pm »
А аз мисля от понеделник да се запиша при вас
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #274 -: Март 28, 2010, 09:41:56 am »
А аз мисля от понеделник да се запиша при вас
Браво миличка ,само така  :wink: чакаме те в понеделник тук при нас  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #275 -: Март 30, 2010, 15:21:46 pm »
Хайде вече да се запиша официално преживях първия ден без отрова  :balk_46:
Предният път изтраях 8 месеца да видим сега
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #276 -: Март 30, 2010, 16:05:28 pm »
Еееее супер групичката се увеличава упиии  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #277 -: Март 31, 2010, 13:40:43 pm »
Дааа, и аз не съм пушила от 3 месеца и ми е много добре! :) Изобщо не ми липсват цигарите. :) Успех!


*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #278 -: Април 04, 2010, 14:31:32 pm »
Само така момичета.Трябва да се преборите с гадния порок.
Успех
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #279 -: Април 04, 2010, 15:51:13 pm »
Аз дали ще успея....