0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #300 -: Юни 29, 2010, 14:22:42 pm »
Да ти кажа, не беше на инат. опитвала съм , но май ангела ми е бил слаб ;) първите няколко дни се чудех дали да не помоля някой колега за една цигара с кафето сутрин, но добре че не съм. малко качих (4-5 кг), но може и да е защото не се движа достатъчно. искрено желая успех! и все пак, по-лесно е, когато има с кого да направиш ;)
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #301 -: Юни 29, 2010, 15:25:32 pm »
Така ми се иска и аз да забравя да си купя някой ден... :lol: Браво !
И аз и аз! :D
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #302 -: Юни 29, 2010, 15:54:31 pm »
Аз мисля,че спирането не е никакъв проблем има хора,които са ги спирали хиляди пъти ,по-важното е дори да не си дръпва човек после ,защото местенцето им е свободно и всичко започва от начало.
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #303 -: Юни 29, 2010, 16:01:49 pm »
Аз да се отчета - не съм ги спряла, ама пуша до 3-5 цигари на ден и не ми липсват - пуша ги с кафе, само и едниствено-вечер не пуша. Не ми липсват вечер, честно, нито следобяда, но немога сутринта без цигара, не че немога, ама чак з атакава цел не съм си го поставила, поне засега.
Успех на всичкиииии
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #304 -: Юни 29, 2010, 16:03:21 pm »
Аз на нова година в еуфорията реших да запаля,след 8 месеца въздържание.
Не можете да си представите колко лошо ми стана,направо си съсипах празника. От тогава не съм палила.Въпреки че на моменти ми се пуши, като си спомня за НГ,веднага се отказвам.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #305 -: Юли 05, 2010, 15:18:10 pm »
Здравейте!  :hello: Радвам се за вас и за това което сте постигнали.  :balk_46: Искам да се включа в темата защото разбрах че имам нужда от помощ за да откажа цигарите.На ден пуша около две кутии цигари,и от извесно време не се чувстам добре.Изведнъж докато стоя или си лежа получавам силно сърцебиене започвам да се потя и понякога дори започва да ми се вие свят.Реших че е от цигарите,защото се чувствам така след като съм пушила,но не винаги.Чудя се дали да отида на лекар или просто да поспра цигарите.Ако някой може да ме посъветва нещто ще съм много благодарна.  :balk_133: :balk_133: :balk_133:
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #306 -: Юли 05, 2010, 15:40:23 pm »
Ами със сигурност с тея 2 кутий на ден ,то и аз ще се разтупам Опитай да ги спреш това със сигурност,пък ако си го имаш пак тогава отивай на лекар :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #307 -: Юли 05, 2010, 22:09:38 pm »
 
Цитат
Изведнъж докато стоя или си лежа получавам силно сърцебиене започвам да се потя
Не е излишно да се провери щитовидната жлеза.Разбира се,след консултация с ендокринолог.Но по-вероятно да е от занижаване нивото на кислород в кръвта,от там и световъртежа.Я,ги махай тия цигари. :balk_602:

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #308 -: Юли 06, 2010, 07:22:09 am »
Здравей Яни! :DСъс сигурност това сърцебиене и отпадналост е от никотина...При мене беше същото положението,при все че аз не пушех по много....Моят съвет е: Спри гадните цигари,те с нищо не ти помагат,ама повярвай ми - с абсолютно нищо...И аз преди си внушавах,че ми действат успокояващо и са чудесна притурка към кафето,но....с времето се убедих че не е така...
Вече 6 месеца не пуша и се чувствам адски добре..Кафето си го пия с удоволствие и дори за миг не се сещам за вредния навик...Освен това винаги ми е бодро и го няма онзи лош вкус в устата.....
Успех мило момиче!
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #309 -: Юли 06, 2010, 17:42:49 pm »
ееее аз най-после ги отказах ,но едва като разбрах ,че сме двама ,иначе да си призная се залъгвах и до 5-6 на ден си пушех просто от навик

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #310 -: Юли 08, 2010, 15:40:41 pm »
Здравейте и от мен. С интерес преглеждам темичките, които сте пуснали и най-накрая се престраших да се регистрирам и аз да се включа в разговорите (искрено се надявам, че ще открия много нови причтели сред вас :))
Отнодно цигарите-малко ме е срам да си призная  :oops: , но ме е страх да ги откажа, за да не кача много  :( .Единстрения начин да ги махна тези гадости е да забременея отново  :? . Мъжът ми ,пъ, се е заинатил,че ще започнем да опитване когато ги откажа и таки си се въртим в кръг  :(
Момичета, кажете дали наистина се напълява много след отказване ,моооля ви
Благодаря предварително :)
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #311 -: Юли 08, 2010, 16:09:27 pm »
здравей nevencho,
аз когато отказах цигарите не напълнях изобщо (запазих си 52 кг). сега съм 5 кг отгоре, но то е защото милото ме води и ме взема от работа с колата. преди доста вървях и така поддържах форма. тази седмица сме без колата и си вървя по 3 км ;) иначе зависи от структурата, а и до навици. повече спорт , плодове и зеленчуци и си ок. стискам палци да успееш  osi_9
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #312 -: Юли 08, 2010, 16:16:39 pm »
Човек не пълнее от това че е спрял да пуши, а качва кг защото хапва повечко  :lol:
Като не си въртиш цигарката из устата и ръцете се чудиш с какво да ги запълниш и хоп на - солетки, чипсче, зрънчо, бонбонки и т.н. залъгалки.
Ако избягваш дребните сладости и запазиш начина си на хранене няма как да качиш кг.

Та така, индивидуално е.

Един мой колега се мъчи да спре цигарите. По цял ден рупка нетипичните за един мъж - солетки и шоколад...Е, гледам го че и той като мен е започнал да бременее, за има няма 2 седмици.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #313 -: Юли 08, 2010, 21:48:40 pm »
Да, но освен всичко останало...човек като пуши гори повече калории:) И това е научно доказано:) Не че наистина не се хапват глупости докато спираш цигарите:) Аз затова, когато реших да спра минах на диета в същият ден:)
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #314 -: Юли 09, 2010, 11:42:53 am »
Аз като цяло от около година и нещо не спирам да качвам без значение ,че си пуша(явно това горене на калории не ми действа  :) ), а и не ям почти нищо- сутрин не закусвам, на обяд хапвам нещо готвено, но не мазно и без хляб или само салатка, вечерям към 19.00ч. и пак си дебелея. Лошото е,че не спортувам, а и работата ми е на бюро и по цял ден съм на стола пред компютъра и явно от това качвам. А сега ако спра и цигарите и от това донадебелея след около половин година ще се търкалям :)))
А иначе мисля, че човек не се пристрастява толкова към никотина, колото към навика да има нещо в ръката докато пие кафе или след хапване или с ракийката и май ни е по-лесно да се оправдаваме, че сме пристрастени към състава на цигарите, отколкото към глезотийката да имаме нещо в ръката...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #315 -: Юли 09, 2010, 14:25:02 pm »
Да, но освен всичко останало...човек като пуши гори повече калории:)

 :lol: И колко калории хаби докато пуши, ми е много интересно ?
То и дъвка да дъвчиш хабиш калории...но и по цял ден да дъвчиш, няма да отслабнеш. Най - много да си докараш гастрит.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #316 -: Юли 09, 2010, 14:57:47 pm »
Невенчо, дори и да не ядеш , ако няма движение няма как да се отслабне. така че спорт, ако искаш и просто да се разхождаш (но от дългите разходки). моето ходене стига до 5 км на ден ;)
да ти кажа доста е грешно това че не закусваш, закуската е най-важното нещо, хапни си нормално , на обяд малко и вечер ако можеш нещо малко и леко
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #317 -: Юли 09, 2010, 15:29:38 pm »
Тони, браво за движението,мила. направо ти се възхищавам , че успяваш. Аз за съжаление живея на около километър от работата ми и движенето ми се свежда до ходене на работа и прибиране. Като се прибера капнала и физически и психически и като захвана с домашните задължения - дете, мъж, куче и т.н. не ми остават нито време, нито сили и за разходки :(
А и май съм станала мързелива : :oops:
Що се отнася до закуската- знам, че трябва да ям , но нямам навик от ученичка още - пия кафе с цигаркИ и приключвам със закусването :)
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #318 -: Юли 09, 2010, 15:33:06 pm »
Да, но освен всичко останало...човек като пуши гори повече калории:)

 :lol: И колко калории хаби докато пуши, ми е много интересно ?
Е колко не знам:) Но се знае че тютюнопушенето ускорява метаболизма, оттам и намаляването на калориите.
За повече и по-компетентна информация http://spricigarite.com/smoking-and-appetite/
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #319 -: Юли 09, 2010, 16:00:48 pm »
относно ходенето - живея на 1,5 км от работа , но и обедната почивка си обикалям центъра  :oops:. само да става времето и съм първа по улиците ;). а за метаболизма и аз бях пушач и да ви кажа честно разлика нямам от тогава и сега. моя метаболизъм е доста бърз със/без цигари . срам не срам ще ви призная, че си ходя до едното място всеки ден по 2-3 пъти  :oops: и можеби и това ме спасява от килограмите