0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #400 -: Февруари 08, 2012, 23:02:49 pm »
Моля ви, давайте го по-спокойно!
Криси, гарантирам ти, че рачо е голям майтапчия.  :wink: 

Успех с отказването на цигарите на всички, които са решили да поемат по този нелек път!

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #401 -: Февруари 09, 2012, 13:44:55 pm »
Момичета,наистина се получи някакво разминаване,за което искрено съжалявам! :?
Краси,извинивям се за неразбирателството,но наистина не съм искал в никакъв случай да обидя някой.В никакъв случай! :wink:
п.п. не трябва да пропускаме и финансовата част на отказването на цигарите. при тези цени това въобще не е маловажно./не че аз се видях с дребни в джоба,де  :wink:/
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #402 -: Февруари 09, 2012, 18:05:16 pm »
Отбелязвам със задоволство 5 годишнината от "раздялата"  :lol:. Не ми се пуши и това е!
Криси, не търси под ra4o теле  :lol:, нищо лошо  не ти е казал  :wink:.
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #403 -: Февруари 09, 2012, 19:25:59 pm »
Отбелязвам със задоволство 5 годишнината от "раздялата"  :lol:. Не ми се пуши и това е!
Криси, не търси под ra4o теле  :lol:, нищо лошо  не ти е казал  :wink:.


Честито и браво! :D

А Рачо хич и не го закачайте, един активен мъж имаме в темите за кадем, и ще го изгоните... :lol:
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #404 -: Февруари 09, 2012, 19:28:03 pm »
Момичета,наистина се получи някакво разминаване,за което искрено съжалявам! :?
Краси,извинивям се за неразбирателството,но наистина не съм искал в никакъв случай да обидя някой.В никакъв случай! :wink:
Може би наистина не съм те разбрала и поста ти е бил добронамерен. Както и да е, и аз не искам да създавам излишни конфликти  :wink: Аз така или иначе бързо забравям и вече дори не помня какво е станало  8)

Аз колко пари за цигари съм дала...не ми се мисли...тука по 5 евро давах за кутия, ако събера всички похарчени пари 100% ще мога да си купя една лека кола  :?


*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #405 -: Февруари 09, 2012, 23:50:52 pm »
Сега заделяй паричките, които си давала за цигари, и след няколко години да си купиш кола!  :wink:

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #406 -: Февруари 10, 2012, 12:57:44 pm »
Въпреки ,че никога няма да бъда "непушач",а само"бивш пушач" това не ме кара да ги сънувам!
Рачо, ти в момента си и двете: и "непушач" и "бивш пушач"... :) Човек става непушач от момента, в който загаси последната си цигара... Аз не пуша от около три години и половина. Отказах ги два дни преди рождения си ден и бях сигурна, че е безвъзвратно  :D, след като не използвах празника за оправдание да отложа събитието... Спирането на цигарите е едно от най-умните неща, които съм правила през живота си... 8)

Аз колко пари за цигари съм дала...не ми се мисли...
В тази връзка много ми хареса, какво беше писал в книгата си Алън Кар... Нещо от рода на: "Давате пари, за да си платите лукса и удоволствието да овъглявате дробовете си"...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #407 -: Февруари 10, 2012, 14:19:03 pm »
И аз такаааа -вече 6 месеца съм непушачка,и наистина не ми се пуши.Доволна съм от себе си
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #408 -: Февруари 10, 2012, 15:42:08 pm »
Аз книгата на Алън Кар,не съм я чел,но я имам изтеглена. Чувал съм ,че била много убедителна.Аз в един специален сайта-форум я намерих и там само с такива като нас.Много амбициращо е? Само дето сега не мога да го намеря! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #409 -: Февруари 10, 2012, 17:24:44 pm »
Сега заделяй паричките, които си давала за цигари, и след няколко години да си купиш кола!  :wink:
Ами аз откакто спрях цигарите честно казано започнаха да не ми стигат парите. Мноооого ям!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #410 -: Февруари 14, 2012, 19:36:46 pm »
Книжката на Алън Кар е тази, която на мене ми помогна да спра цигарите... :)  За онези, които нямат търпение, има и половин часово филмче по нея, което беше повод, няколко мои познати да откажат пушенето "от раз"... (стана пред очите ми :)) Но то е на немски. Затова преди време попитах тук, дали някой ще се наеме да направи субтитрите, ако аз го преведа....
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #411 -: Февруари 14, 2012, 22:58:25 pm »
Лили, ами ти си особен случай.  :lol:

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #412 -: Февруари 28, 2012, 15:57:55 pm »
Да се похваля и аз с моите скромни 2 месеца :) Но при нас със сигурност имаше голямо финансово облекчение, защото и двамата със съпругът ми ги спряхме заедно и се усетиха веднага паричките къде са отивали и все не ни стигаха.От както правим опити за бебче бях решила, че ще ги спирам, но все отлагах и отлагах и на Нова година сутринта му викам на мойто съкровище, че трябва вече да ги спрем и двамата и изведнъж решихме, че повече няма да пушим и така вече втори месец без нито една цигара. :) Ама си качихме по някое друго килце и двамата де :) Но трябва да се правят жертви...сега малко фитнес и по-леки храни(салатки) и ще влезем пак във форма за лятото или поне той...защото аз дай Боже вече да съм с бебче в коремчето до лятото :)Трябва мноооого воля за спирането на този порок.
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #413 -: Февруари 28, 2012, 20:18:23 pm »
 :youwoman:чудесно и лесно! Важното е да се чувствате добре! Няколо кг,ами лятото родопи или друга планина ви зове! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #414 -: Март 16, 2012, 14:25:09 pm »
Присъединявам се и аз към темата, все още като пушач, но като бъдещ непушач.  :lol: И преди сме си говорили с моето момче, че трябва да ги откажем, но тогава причината беше финансовата. От както научихме, че при него нещата никак не са добре, приоритет веднага стана здравето. Аз ще ги откажа сега, заради него. Заедно ще бъдем и в тази борба  :) Успех на всички бъдещи отказващи се, стискайте ни палци и на нас  :)
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #415 -: Август 10, 2012, 15:34:00 pm »
Здравейте и от мен,
Навлизам в темата като вече отказал цигарите човек (непушач). Та накратко за цигарите и мен. Започнах да припалвам от това да не се деля от "готините" още в 5-ти клас, но истинското пропушване беше в 10-ти, тогава с една приятелка си купувахме по кутия и я изпушвахме за деня, висяхме по кафетата като имахме свободни часове и димяхме, изпушвах по 10 цигари на ден. Така продължих и в студентските години.
И така чак до началото на 2012-та. Когато се запознахме с годеника ми през 2010-та и двамата си пушехме дружно, защото неговото семейство, също са пушачи и той така. В един момент какво се случва при мен - бях при брат ми на гости и неговата приятелка (снаха ми) ме черпи с нейните цигари. Изпуших една и ми стана лошо. Почервенях цялата, не ми стигна въздуха, призля ми...а, бе.. с една дума много гадно ми стана. И си казах край с цигарите до тука бях. Спрях ги на мига. После, обаче след два-три месеца, направих рецидив - пак пропуших, но по-малко, по 2-4 цигари максимум на ден.
И така до преди 5 месеца, годеника ми направи нещо като гастрит и спря да пуши, така и аз спрях, сега се радваме, че успяхме да се отървем от цигарите и като влезем в заведение, в което не се пуши ни е приятно и не нервничим :) А и този закон за пушенето на обществени места - дойде тъкмо на време :) пък да не говоря колко много пари спестяваме и вместо това си угаждаме с някаква хубава храна или нещо деликатесно... пък и така си прочистваме организмите за по-нататък.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #416 -: Август 25, 2012, 12:42:17 pm »
Здравейте, и аз се включвам тук. Ето как спрях цигарите: първо прочетох книгата на Алън Кар "Не пуша вече". Докато я четях, не веднъж си казвах "край", но по-нататък прочитах:"Изчакайте края на книгата, не ги спирайте още" или нещо от сорта.Е, изчетох я , изпуших "последната си цигара" ,уж, и след 24 часа исках да отида до Англия и да убия Алън Кар, който в цялата книга обяснява колко е лесно да не пушиш. Адска абстененция изпитвах,не можех да издържа , а се мъчех. Оказа се  по-трудно от всичко, което съм правила до сега. Опитах друга стратегия-замених силните цигари с много по-леки. Започнах да ги намалям, като в един момент започнах да пуша по график - през 2часа. Реших да опитам с Табекс- действа, но само на онези ,които искат да спрат цигарите.Още на първия ден с хапчета ги намалих до 3-4 цигари, на 4-5 ден ги спрях напълно, но за моя каръщина се разболях от ангина, и трябваше да пия антибиотик. Нямаше как , спрях и Табекса и пак си изживях мъките на спирането, но този път ,макар и трудно ,се търпеше. Не знам моя,как не ме изостави тогава.Бях по-крива от всякога. Нерви, викане, чак нервни креизи -абе , ужас.Ама успях-не пуших 11 месеца , в които бяха почнали нашите опити за бебе...., но тъй като напълнях с 12-13 кила, а бебчо все не ставаше, а колкото и да не ядях , не свалях и 1кг,се изкуших и пак пропуших(за да отслабна, а не че ми се пушеше).За щастие не успях да ги увелича много, пушех леки цигари по 5-6 на ден. И хоп, стана  нашето чудо...забременях.
Честно не ми стана лошо от цигарите нито веднъж(а бях убедена, че щом забременея , няма да ги понасям), но нямаше как-трябваше да ги спра.И ги спрях , чудно , изключително лесно, без нерви без агресия, нищо общо с предния път,все едно изобщо не бях ги почвала. Мъжа ми не можа да повярва
Извинете за дългия пост, дано съм била полезна
« Последна редакция: Август 25, 2012, 12:45:18 pm от ivelinca »
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #417 -: Август 25, 2012, 19:20:19 pm »
Хо хо ,ами погледни го и така.... по 5 лвна ден, допълнителни за бебчо!!  :lol: :lol:И без лош дъх ,когато го целуваш и му се радваш,както и кашлица нощно време ,когато го преспиваш!! :wink: Все пак,така е по-добре ,май.....!?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #418 -: Август 26, 2012, 10:23:23 am »
ооо, спор по този въпрос няма...в това да не пушиш има само предимства-за здравето, за парите, за собствения ти аромат, още повече сега, когато забраниха да се пуши в заведения- представям си как група хора пред ресторант, потрепервайки от крак на крак бързат да издърпат фаса на -20 градуса студ, и ехидно се радвам за себе си,че аз няма да мръзна , за да задоволя никотиновия си глад.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #419 -: Август 27, 2012, 19:13:52 pm »
Нека и аз да споделя моя опит с цигарите.Преди 4 години се събудих и реших,че трябва да намеря начин да откажа гадните цигари,които пушех повече от 1 кутия на ден.Така отидох до книжарницата и намерих книгата на Алън Кар"Не пуша вече".Не съм вярвала,че ше спра да пуша от прочитането на една книга.Лошото в цялата история е ,че след 4 години и след 2-ри неуспешен опит инвитро пак запалих цигара.Но този път ме беше срам да запаля вкъщи цигара,съпруга ми е непушач.И така започнах отново като ученичките да пуша на работа с кафето по 3-4 цигари на ден.Виждах,че пак потъвам и,че това животно май "Бивш пушач" няма.Решението,което взех този път е ще пуша докато направя третия си опит и след трансфера край.Този път обаче беше много лесно,защото и цигарите които пущех бяха доста по-малко и то в продължение на 4-5 месеца.Така,че моя съвет е към всички,които са ги отказали никога да не запалват дори и една,защото ние без една можем,ама с една не.При мен резултата е положителен след опита и в момента пак съм НЕПУШАЧКА,ама този път ще гледам да е завинаги.Успех в борбата с никотиновата зависимост!