0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #440 -: Декември 27, 2012, 14:39:12 pm »
Здравейте момичета!:hello: Гордо заявявам, че съм бивш пушач, от близо 3 години не искам и да чуя за цигари! Отказах ги от раз, без никакви проблеми и съм страшно доволна  :balk_62:
Оказа се много лесно, съжалявам само че не го сторих по-рано.
Пожелавам успех на всички, които са решили да откажат миризливите гвоздейчета! Дерзайте  :lol:
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #441 -: Април 24, 2013, 15:07:15 pm »
Здравейте момичета преди 20 дни ме тръшна един вирус и от тогава не съм си и помисляла за цигара, което ще рече, че вече 20 дни не пуша  :D  Единствено се притеснявам като седна с приятелки на кафе да не ми се допуши и да ги почна пак
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #442 -: Април 30, 2013, 16:54:31 pm »
И аз да си пиша.Непушач от цели 7 години... :D :D
Прекрасно чувство ,повече  пари да си купувам по разумни и ако щеш  неразумни женски глезотии....не е майтап,бюджета се усеща.Не искам да ги виждам дори...освен насила някой да ми я пъхне в устата иначе поникакъв начин не бих доближила това до устата си повече никога.Отказах ги на 1 януари след яко Новогодишно напушване /прекаляване/ :D На 23 години бях и се измарях и задъхвах при изкачването на едни елементрани стъпала,което ме амбицира повече да спра да се тровя!Успех на всички и нека има повече непушачи в съотношение с тези които продължават да се тровят.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #443 -: Април 30, 2013, 18:36:00 pm »
body, зависи от теб дали ще ги започнеш или не, всичко е до нагласа. 20 дни си е напредък. ;) В началото, когато аз ги спрях се чудех къде да си сложа ръцете- това ми беше най- големия проблем.  :lol:

otdale4e, поздравления! И аз ги отказах преди повече от 8 години. Не ми се пуши, но от време на време се улавям, че ми е приятно да дишам пушек, когато някой дими около мен. 
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #444 -: Април 30, 2013, 19:04:13 pm »
Аз да разкажа с мен какво стана  8) Блу кола още не съм си купила, май не усещам особенно финансовите предимства, но все пак сега с малката е съвсем различно... :)

След като спрях с кърменето ни дойдеха гости - много голяма компания от България, не се бяхме виждали повече от година и знаете как е, на маса, бъзици, ядене, винце ( та малко повече май винце  :D ) и по едно време пушачите се изнесоха на вън и аз с тях. И както не се бях сещала за цигари, с чаша вино в ръка, просто си казах айде една нищо няма да ми стане, та запалих  :oops: :oops: Обаче хич не съжалявам, защото толкова зле ми стана, че просто ви е бегла фантазията  8) Леганх си като тийнейджър в стаята да се съвзема 30 минути, и си се чудих на акъла от какъв зор съм пушила въобще ( а и комбинацията с виното мисля че влоши нещата  :lol: )....поне ако преди съм мислила че мога да пропуша след бременността, сега знам със сигурност че това няма да стане на 100%  :D Дори не се сещам, забравих навика, всичко, явно точно тази цигара ми е трябвало за да забравя завинаги.
Успех на всички които искат да спрат, и браво на всички непушачи :)
« Последна редакция: Април 30, 2013, 19:07:26 pm от Krisi88 »


Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #445 -: Май 01, 2013, 16:00:01 pm »
Аз също съм бивш пушач ,вече 3 години не пуша и това е най-умното решение което съм взимала.не искам никога да ги захващам повече ,Чувствам се чудесно и агитирам все повече хора да ги откажат.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #446 -: Юни 12, 2013, 17:09:37 pm »
Имайте воля, бъдещи майки. Всички знаете, че цигарите вредят.... Верно, че много пушачки забременяват без проблеми, но по-добре без цигарен дим. Това си оказва влияние. Аз ги отказах преди повече от 2 години, все още не съм забременяла, по други причини, но всеки доктор си казва... "по- добре че си непушач". Така, че имайте воля в името на това което толкова много желаете!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #447 -: Февруари 22, 2014, 11:10:49 am »
 Много хубаво, но как?  :ask: :ask:
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #448 -: Февруари 22, 2014, 12:09:18 pm »
ако преди съм мислила че мога да пропуша след бременността, сега знам със сигурност че това няма да стане на 100%  :D Дори не се сещам, забравих навика, всичко, явно точно тази цигара ми е трябвало за да забравя завинаги.
Успех на всички които искат да спрат, и браво на всички непушачи :)

Тъй като те чета си викам и аз да взема да запаля една, но след 4г. без цигари така ми се пуши, че силно се съмнявам да има същия резултат :)
Финансовия резултат и аз не съм го усетила от спирането.
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #449 -: Февруари 23, 2014, 08:32:50 am »
Аз пък за голям срам и след двете бременности пропуших.Докато съм носила децата си не съм пушила.Някак си не ми се е пушило.Но спрях ли да кърмя ,отново се връщам към лошия навик.  :oops:

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #450 -: Февруари 23, 2014, 18:06:51 pm »
Аз пък за голям срам и след двете бременности пропуших.Докато съм носила децата си не съм пушила.Някак си не ми се е пушило.Но спрях ли да кърмя ,отново се връщам към лошия навик.  :oops:
Ей това, все едно аз съм го писала


Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #451 -: Февруари 25, 2014, 15:04:49 pm »
moniks_s, а по време на бременността и кърменето пушеше ли ти се или просто като спря да кърмиш и започна да ти се пуши? Въпрос на воля ли е било или не си имала зависимост?
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #452 -: Февруари 25, 2014, 18:07:24 pm »
Аз не съм moniks, ама да кажа за мен си :-)
Разбрах, че съм бременна и спрях цигарите от раз. 9 месеца си стоя неизпушената кутия. Родих, и още в АГ-то ми се прииска да запаля една. :balk_56:
Признавам си, припалвах чат пат, след кърмене. Но пропуших пак как си трябва след като спрях да кърмя.


*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #453 -: Февруари 25, 2014, 18:32:04 pm »
Не си моникс,ама си го написала като от мен   :wink: .Ми нещо не мога ,да ги спра.Докато бях бременна не съм пушила,но после сякаш не съм ги спирала.

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #454 -: Юли 07, 2014, 17:27:30 pm »
Аз вече окончателно спрях да пуша. Винаги съм знаела колко е опасно това за здравето ми,но никога не го взимах на сериозно.  :(

В момента живея и се храня здравословно и се чувствам добре.
Просто трябва да намери всеки от нас силата и волята в себе си,за да спре да пуши.
 :)
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #455 -: Юли 07, 2014, 22:00:29 pm »
Подкрепям ви момичета, махайте ги тези гадости. Истината е, че от пушенето файда няма. Само човек трябва да намери своята причина да ги спре. Аз да споделя моят опит. Пропуших късно- след университета като почнах работа. В началото пушех малко: червен More и Eve 120. Дори не ми се пушеше, ако не ми е оправен маникюра. След това не можех да намирам тези цигари и почнах бяло виктори по две кутии на ден. /подозирам, че две кутии бяха защото колегите монтьори от сервиза ме поподпушваха/ След това малко намалих количеството и минах на слимс. Първо карелия, но я развалиха. След това Пал Мал който също развалиха. След това вог. Е и него успяха да развалят някак си. При мен пушенето беше истински ритуал. Бях го вмъкнала навсякъде. Вкъщи, в офиса.... Имах си схема свършвам еди какво си- дали е домашно задължение или служебно и после време за цигарка. Дали с кафе или с питие.... Хората, които ме познаваха колкото им беше странно първо да ме видят с цигара, така казваха после, че не могат да си ме представят без. Много хора са ме карали да спирам цигарите през това време. Аз им казвах, че ми е кеф да си пуша и нямам никакво намерение да ги спирам и че ако реша да ги спра няма да се заканвам ами просто ще спра да пуша като не ми е кеф. Никога не съм се опитвала да спра цигарите защото са вредни. Естествено, че го знаех, просто бях готова да понеса вредите заради удоволствието, което ми е доставяла една цигара. Един ден сутринта станах и с голям кеф си изпуших една две цигарки със сутришното кафе. Към обяд обаче се замислих, как съм започнала да пуша и осъзнах, че този ритуал се е превърнал донякъде в рутина. Освен това тютюна не беше дори така качествен и вкусен- аз пушех цигари, които дори вече не ми бяха вкусни просто заради навика. И реших, че няма вече да пуша. От тогава мисля че минаха или три години и половина или две и половина, дори вече не мога да си спомня, но от онзи мартенски обяд повече не съм запалила нито една цигара. A хората, които непрекъснато отказваха цигарите, спираха за по месец, два, три като си казваха че ще си купят нов телефон с тези пари или нещо друго, все още пушат. Затова въпреки, че бих насърчила всеки да откаже цигарите и да не пуши, съм на мнение, че човек трябва да си пуши ако много му се пуши и не трябва да прави нищо насила. Затова пожелавам на всеки който иска да откаже цигарите да намери за себе си тази мотивация, която ще му помогне да остави цигарите и да не се обърне повече назад. Разбира се и на мен в началото ми беше странно и терсене какво да правя с ръцете си във "времето за цигарка", но това отшумя за няколко месеца, а и аз съм си малко нещо проклета май. Разбира се всеки случай е индивидуален и аз тярбва да отбележа, че лично аз нямах никаква никотинова зависимост. За мен пушенето си беше изцяло ритуал. Преди да започна да пуша си пиех и кафе и алкохол с удоволствие и се забавлявах чудесно, след като спрях да пуша пак си пия кафе и алкохол с удоволствие и лисата на цигари по никакъв начин не ми пречи да се забавлявам - даже напротив сутрин като се събудя не си изкашлям дробовете. Пари не съм спестила от тая работа :) явно незабелязано съм ги наместила другаде. Предполагам, че е по същата логика по която пушача винаги намира пари за цигари дори да няма за хляб. :) Но освен проклетница, аз съм си и прахосница, може би  е възможно да се обособи касичка в която човек ежедневно да слага парите за цигари, но аз лично такова нещо не мога да направя..... Също така има хора с много тежка никотинова зависимост, аз имах колежка, която започваше да трепери и доктора и беше казал, че докато е бременна е по- малко вредно, като и се допуши толкова много да изпуши половин цигара, отколкото да не пуши. Предполагам, че такива хора е по- добре да потърсят лекрска помощ, а не да отказват цигарите сами. На всички останали най- искрено пожелавам да намерят СВОЯТА причина да оставят цигарите в миналото си. Успех момичета и не се отказвайте да отказвате цигарите.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #456 -: Август 26, 2014, 20:01:04 pm »
Напълно против цигарите съм ! Успех на всички които се опитват да ги откажат :)
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #457 -: Септември 04, 2014, 10:31:44 am »
Момичета, готвя се за бъдеща мама и вече 1 месец съм без цигари. Малко ми е криво, но се боря със сушени плодове и много вода с лимон. Засега задържам. Успех на всички отказващи  :D
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #458 -: Септември 04, 2014, 11:15:58 am »
Ех..така да обичам да си запаля цигара с чаша бира или вино! Но сега съм отказала алкохола и нямам никакво желание за цигара. Пушех по цигара две на ден или въобще не пушех... не ми пречат и ми е удоволствие с биричка и приятели, но когато съм ги спирала напълно, винаги прилагам един и същ метод. Около 10 дни всеки път, когато се сетя за цигара, си налагам да мисля, колко ми е гадно когато я пуша, че това е нещо смрадливо и отвратително, след това ще мириша на цигари..изобщо опитвам се да си създам отвращение. След десетина дни в момента, в който си помисля за цигара отвращението се появява само. За мен този метод е изключително ефективен.

Браво на всички, които вече са ги отказали и успех на всички, които желаят да го направят!
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #459 -: Април 28, 2015, 13:14:54 pm »
Аз пък като имам цигари пуша, а като не си взема и нямам не пуша.
Станаха 3 месеца откакто съм ги спряла след тежък грип и се чувствам много добре.
Пък и не пушех много най-много 3-4 цигари на ден. :wink: