0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #420 -: Октомври 17, 2012, 22:49:28 pm »
Не знам какво ми става, но ако някой пуши срещу мен направо ми става много, ама много лошо.
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #421 -: Октомври 18, 2012, 10:37:50 am »
Неприятна работа,нали??? :( Наближава момента,когато времето ще прибере всички "на закрито"! какво мислите за замяната на тютюневите цигари с електронни такива??? Все пак навика си остава,но е по-здравословно мисля?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #422 -: Октомври 18, 2012, 11:03:28 am »
Неприятна работа,нали??? :( Наближава момента,когато времето ще прибере всички "на закрито"! какво мислите за замяната на тютюневите цигари с електронни такива??? Все пак навика си остава,но е по-здравословно мисля?
Ти  нали не пушеше бе Рачо ? Да не ти е влязла някоя муха в главата да ги започваш отново  osi_10
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #423 -: Октомври 18, 2012, 13:28:38 pm »
Аааа, да ,бе,да!!!! :lol: :lol:Никакво започване,нали тъкмо ги забравих.Скоро правя две години. Въобще не ми липсват! :)Е и богат не станах,ама май дишам по-леко!! :wink:Интересно ми е колко хора биха преминали на електронни,то нали и това е някакво решение.Даже излизали по-евтино. :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #424 -: Октомври 18, 2012, 13:31:34 pm »
Имам колеги,които са си купили ел.цигари,но нито един от тях не се отказал да припалва и от другите-така,че мисля ,че най-добрия вариант е ако ще се отказва човек да е както трябва.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #425 -: Октомври 18, 2012, 18:02:20 pm »
Навремето благодарение на ел. цигарите отказах истинските цигари. А, сега изобщо като мина покрай пушачи.. направо ми се повдига. Вяно, по-богата и аз не станах, но определено се чувства по-жизнена. И усещам, че дробовете ми имали много голяяям капацитет като си поема повечко дъх.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #426 -: Октомври 19, 2012, 13:18:10 pm »
Ми и аз да се цопна тука....една година и два месеца без цигари(ама наистина)...такова конско ми дръпна доктора-как се свивали кръвоносните съдове,как яйцеклетките ставали калпави....и така,зарязах ги цигарите от веднъж,а как ми се иска понякога да си запаля :oops:
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #427 -: Октомври 19, 2012, 14:34:03 pm »
Сладурке морско момиче, наистина калпаво става всичко следствие тютюнопушенето. Радвам се, че и ти си ги спряла наистина!!! :bighug:
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #428 -: Октомври 19, 2012, 17:34:26 pm »
Пуша си откакто се помня,имам едно 5 месечно спиране,ама заради кафето си ги пропуших пак.Пушеше ми се,кефеше ме и тва си е.Бях спряла ходенето по лекари заради финансов недостиг,но се бях зарекла пред себе си,че тръгна ли на лекар ще спра цигарите.Защото не можех да се примиря,че ще ходя на лекар,ще се надявам да ми помогнат,а пък аз в същото време няма да се напъна и да направя и малкото,което мога.Записах си час за 5 Октомври и разбрах,че това ще е денях Х  :lol: Надъхвах се близо две седмици преди това.Казах на всички познати,че ще спирам цигарите,за да ме е срам,ако поддам да си запаля пред някого.Казах на милото и го помолих да ги спре заедно с мен,за да не ме изкушава.Не ми трябваше много да го убеждавам,защото той много преди мен искаше да ги спре.
И така,на 5 Септември започнах да не пуша :DВече месец и половина 8)
В началото ми се допушваше честичко,по няколко пъти на ден.Броях всеки ден,като затворник,но сега все по-рядко се сещам за пустите  :wink: цигари.
ОЩе не мога да намеря положителен ефект от спирането,освен това,че осезаемо имам повече пари в джоба,но вярвам,че скоро ще го усетя и чисто физически.
Доволна съм,че намерихме сили да преодолеем този порок и даже по-точно казано Тази зависимост,щото то си е като наркоманията.
И те така,спряхме ги,имам най-силният мотив на света,и вярвам,че ще устискаме!
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 17:37:31 pm от ВиЛиЛи »
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #429 -: Октомври 19, 2012, 18:17:22 pm »
Ефекта за здравния ти статус ще го усетиш след трети месец.няма да е кой знае какво,но поне задъхването по стълбите и бързото уморяване ще намалеят.Но най ще ти  кеф като си поемеш дълбоко въздух,тогава ще разбереш ,че си имала бели дробове... :lol: :lol:Много се кефя.Да не говорим,че и самочувствието от всичко това се вдига. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #430 -: Октомври 20, 2012, 10:08:18 am »
И само да добавя....със спирането на гадните цигари  някакви естествено престанах да пия и кафе.Набрах си билки от балкана с преобладаваща мента и си ги изсуших и сега само чай(вече 1 година)...както казват моите приятелки"за нищо не ставам вече" :D
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #431 -: Октомври 20, 2012, 13:04:11 pm »
Аз много се кефя,че ги спрях,но да ви призная от време на време се чувствам малко смотана хахахах :lol:
Всъщност усещам ,че вече зъбите са ми по-чисти и остават чисти по-дълго време.
Мисля,че съм качила към 2-3 кг този месец и половина и сега ми предстои да се преборя с тях :wink: ,но не съжалявам и грам.
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #432 -: Октомври 22, 2012, 18:15:28 pm »
Ох, аз да си призная вече не пуша от повече от година ама сега скоро ще прикючвам с кърменето и вече малкото дяволче започна да ми минава през мислите за една цигарка  :x :x :x Много се дразня, че майка ми пуши и ако не беше тя сигурно нямаше да се сещам въобще, защото около мен тя е единствения пушач...То не че имам и много време за цигари де, покрай малката, ама реших да си споделя какви черни мисли ми минават от 3-4 дни.. :lol:


Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #433 -: Октомври 23, 2012, 11:15:55 am »
Криси88,на мен като ми се допуши и започвам да си представям,как ще ми се завие свят като си дръпна или ще ми стане гадно и ще ми омекнат колената,и веднага ми се отщява  :lol:.Намери си някаква отрезвяваща мисъл,с която да контраатакуваш на изкушението  :wink:.
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #434 -: Октомври 23, 2012, 12:33:07 pm »
Ох, аз да си призная вече не пуша от повече от година ама сега скоро ще прикючвам с кърменето и вече малкото дяволче започна да ми минава през мислите за една цигарка  :x :x :x
Аз просто си спомням какво ми костваше да ги откажа и знам, че не искам да мина през това пак (а и всеки следващ път е по-трудно). Мисли и за мъничето - някой ден ще си спомня за теб като му замирише на цигара. Не е яко.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #435 -: Октомври 23, 2012, 21:09:51 pm »
Ох, аз да си призная вече не пуша от повече от година ама сега скоро ще прикючвам с кърменето и вече малкото дяволче започна да ми минава през мислите за една цигарка  :x :x :x
Аз просто си спомням какво ми костваше да ги откажа и знам, че не искам да мина през това пак (а и всеки следващ път е по-трудно). Мисли и за мъничето - някой ден ще си спомня за теб като му замирише на цигара. Не е яко.
И аз това си помислям.


  
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #436 -: Октомври 23, 2012, 23:05:34 pm »
Благодаря за подкрепата :) И аз все си мисля "Оф къде ще имам време да пуша, та аз дори нямам за да ям"...Другото е, че майка ми като мине покрай мене ми става зле, наистина докато не спреш да пушиш, не можеш да разбереш колко много миришат пушачите... :?

А за ставането на лошо, това е 100%, ама като гледам не ни е спряло да започваме навремето...Още помня как ставах направо зелена и си се чудя на акъла за какво въобще съм започнала като ми е било толкова зле..  osi_10 osi_13


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #437 -: Октомври 24, 2012, 06:36:00 am »
Аз съм пушила 19 години и съм много доволна,че ги спрях. Честно казано не съм забелязала някакви положителни ефекти за здравето ми, но факта, че децата ми няма да отрастнат с пушач и няма дори да знят какво е това, понеже тук вече никъде не се пуши вътре, ми е достатъчен. Ивана направи астма и само остава и аз да пушех и да и мириша на цигарен им, при положение, че само лека миризма може да провокира атака. Е, качих килца, които не мога да сваля за сега, но по-добре няколко килца в повече от колкото след 20 г хроничен бронхит или емфизема, каквито получават голям процент от пушачите.


  
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #438 -: Октомври 24, 2012, 09:02:18 am »
Криси, проучванията показват, че има много по-голяма вероятност децата на майките пушачки също да пушат. Нали не искаш това за дъщеря си?
Другите неща са ти ги казали.
А и не си забравила, че искаше с парите да си купуваш кола.  :wink:
Онзи ден бях на летището. Седнах, защото трябваше да чакам. Самолетът закъсняваше. Е, след малко до мен дойде и седна някакъв младеж. Ами, така миришеше на цигари, че предпочетох да стоя половин час и повече права.  :x

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #439 -: Октомври 24, 2012, 18:54:48 pm »
За мен единственото положително е, че спечелих време. Вече не спирам непрекъснато 'за една цигара' (която често става 2, 3, ...). Иначе ни в пари, ни в здраве съм се видяла. А, и не си спомням защо се ходи 'на заведение' - вече не ми се ходи и ми е мн тъпо ако все пак трябва да съм някъде. А преди не излизах  :lol:.