0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #80 -: Октомври 20, 2009, 11:21:27 am »
Отдавна не бях поглеждала темата и искам да пиша няколко неща.

Първо, пропуснала съм въпросите към мен - не се бях се замисляла, но сега като ме питате, хронологично, първо направих две вливания имуновенин (които не ми помогнаха), следващата година ми се отключи автоимунното заболяване, половин година след това напарвих ЛИТ по време на ремисия, която се запази, след това забременях. Не вярвам имуновенин да отключи автоимунно заболяване? аз поне не съм чела такива данни, нито в причините за отключване на моето заболяване съм срещала такава. Освен това, съпътстващите заболяването болки в ставите ги имам от юношеска възраст, много преди вливанията.

По повод в кои държави се правят вливания - аз от 2 години не съм ровила из нета, но съм малко учудена, че били изоставени едва ли не от световната практика? За англия знам, че клиниката, в която се практикуват, е с най-висока успеваемост, въпреки че често има дискусии от етична гледна точка, тъй като някои от терапиите не са достатъчно добре доказани и проследени. (информацията ми е пак отпреди 2-3 години). Аз 1-2 години следих голям американски форум за имунологичен стерилитет и там всички вливаха, а бяха при различни лекари и в различни щати.

Който беше споменал по-нагоре дали е добре да се потиска имунната система по време на бременност - имуновенинът не потиска имуннната система, само засилва имунитетът там, където е занижен и занижава хиперактивния. Отделно, на мен ми се наложи да приемам кортикостероиди (вярно, локално) по време на бременността, които наистина потискат имунитета, и нямаше проблеми.


Последно, видях че СИофор и Метформин влияели на активността на НК клетките в ендометриума - това не го бях чувала и ми е много интересно.

Забравих да напиша за интралипида - това вече повече го приемам като измислица, която не се практикува на много места в света.
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 11:23:05 am от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #81 -: Октомври 20, 2009, 16:37:40 pm »
Аз 1-2 години следих голям американски форум за имунологичен стерилитет и там всички вливаха, а бяха при различни лекари и в различни щати.
В САЩ наистина се практикува само на няколко места - аз намерих 3 след като се побърках да търся и като ги проучих, всеки един от тях по някакъв начин беше свързан с Д-р Биър т.е. са от една школа. Имунологичен стерилитет съществува разбира се и се лекува, но в САЩ не е приета практика дори да се изследват НК клетките. На мен направо ми отказаха, въпреки че щях да си плащам сама за това, защото ми казаха, че дори и да ми кажат колко са, няма да има разлика, понеже не правят опити да го лекуват. Стандартната медицина изследва  антиспермални антитела, антифосфолипидни антитела, антителата при Лупус и т.н.


Б.
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 16:42:09 pm от Bobbie »


  
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #82 -: Октомври 20, 2009, 18:36:33 pm »
Боби, ти в САЩ ли си? Този форум е в yahoo. Че са от една школа, съгласна съм. Също се разменяха доста съвети как да се свързват с доктор, който е настроен положително към такова лечение.

Все пак, повечето, търсещи такова лечение са опитали, дето се казва, всичко друго.
Благодаря ти, Бени!







*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #83 -: Октомври 20, 2009, 18:39:12 pm »
Freshbreeze не разбрах Сиофор и Метформин как действат на НК клетките?! И аз доколкото знам те не се приемат по време на бременност?
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #84 -: Октомври 20, 2009, 22:31:15 pm »
Здравейте,
Вече съм втори ден стимулация и настана голямата дилема за пустите НК клетки....В началото на темата бях споделила:
....Питах защо така се получава, но нямаше отговор, та явно съм от тези момичета при които НК клетките са завишени по принцип.
Само за протокола - има съмнения за Хашимото и инсулинова резистентност и приемам доста медикаменти. Според д-р Тодорова един от тях можел да неутрализира действието на НК клетките в матката. Бях писала и в друга тема, но според мен зависи от конкретния случай.
Успех момичета!
лекарството, което уж неутрализирало действието на НК клетките в ендометриума е Сиофор /Метформин/, ...

Нямам представа, Криска, просто го прочетох две страници по-нагоре и ми се видя интересно.
Благодаря ти, Бени!







Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #85 -: Октомври 21, 2009, 22:15:21 pm »
http://www.sart.org/find_frm.html
на този линк са всички клиники в САЩ, не можах да намеря такава която се занимава с НК клетки и други имунологични.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #86 -: Октомври 22, 2009, 11:20:11 am »
Не си пазя линка, защото съм с ново РС. Надявам се да беше този: http://health.groups.yahoo.com/group/immunologysupport/

П.С. Ето два линка за клиники и доктори:
http://health.groups.yahoo.com/group/immunologysupport/files/RI%20doctors%2C%20who%20are%20they%3F/
http://health.groups.yahoo.com/group/immunologysupport/files/Collaborating%20doctor%20list/

и информация за LIT:
http://health.groups.yahoo.com/group/immunologysupport/files/Where%20to%20get%20LIT%3F/

Въобще в http://health.groups.yahoo.com/group/immunologysupport/files/ има подредена информация, но и форумът е интересен и полезен.
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 11:54:29 am от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #87 -: Октомври 26, 2009, 13:56:09 pm »
http://www.sart.org/find_frm.html
на този линк са всички клиники в САЩ, не можах да намеря такава която се занимава с НК клетки и други имунологични.

ddnchv, ето една от многото клиники в щатите занимаващи се репродуктивна имунолигия:
http://www.illinoisivf.com/recurrent-pregnancy-loss/pre-implantation.html

и понеже материала е итересен ще цитирам:

What are the causes of recurrent pre-implantation pregnancy losses?
An embryo may not implant either because there is something wrong with the embryo itself that it can’t implant, or there is something in the uterine environment that doesn’t allow a normal embryo to implant......

Problems within the uterine environment in that result in failure of implantation of an embryo giving appropriate signals have been classified as anatomic, hormonal and immunologic.......
Immunologic malfunction can be diagnosed with immunologic testing. Such tests include:

•Antiphospholipid Antibody (APA) Panel-Antiphospholipd antibodies have been shown to kill pre-implantation embryos
•Antinuclear Antibody (ANA) Panel-Antinuclear antibodies have also been shown to be embryotoxic
•Antithyroid Antibody (ATA) Panel-Antithyroid antibodies have no direct effect on pre-implantation embryos, but are a marker of activated T cells in the lining of the uterus
•Reproductive Immunophenotype (RIP)-measures circulating levels of NK cells. Elevation of circulating NK cells are associated with implantation failure
•Natural Killer cell Activity (NKa) assay-measures killing activity with NK cells. Elevated NK killing activity (greater than 10%) has been associated with implantation failure
•Embryotoxicity Assay (ETA)-measures circulating substances that kill preimplantation embryos
•Immunoglobulin (Ig) Panel-Elevated levels of immunoglobulin, particularly immunoglobulin M, have been associated with implantation failure. Also the immunoglobulin panel will detect deficiencies in IgA which can be a contraindication to the use of IVIg if anti IgA antibodies are present....



А това е клиниката и доктора, при който съм изпратена от личния ми гинеколог в Торонто и чакам за час вече шест месеца!:

http://itstime.ca/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=40
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #88 -: Октомври 26, 2009, 17:07:05 pm »
Момичета вижте на какво попаднах:
Излиза че кожните алергии могат да повишат нивото на НК клетките!
Материалът е на английски
http://opa.yale.edu/news/article.aspx?id=2979
аз имам кожна алергия (от перилни препарати, всички видове веро).
От статията става ясно, че при наличие на кожна алергия Нк клетките се активират.
Аз знам че алергиите много трудно се лекуват. Според вас ако вкарам клетките в норма дали и алергията ще изчезне .Има ли някоя от вас с кожна алергия и високи НК клетки, също някъде четох че астмата може да  повиши нк клетките.
При мен НК клетките са 21%.
 Не съм правила вливания,тъй като тук в Холандия  а и в Белгия ги отричат .Смятат че не те са причината за спонтанните аборти.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #89 -: Октомври 26, 2009, 19:21:04 pm »
Melody01, аз имам обриви по лактитена  ръцете и колената, които се активират, когато съм нервна. Ходих на лекар, каза ми, че не е алергия, а най-вероятно разновидност на псориазис.Нк клетките ми са около 20-24 при норма 12.
За съжаление, ако има връзка между двете, задължително трябва среща с дерматолог, който има понятие от репродукция и имунология, а аз за такъв не съм чувала.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #90 -: Октомври 26, 2009, 20:42:32 pm »
Melody01, аз имам обриви по лактитена  ръцете и колената, които се активират, когато съм нервна. Ходих на лекар, каза ми, че не е алергия, а най-вероятно разновидност на псориазис.Нк клетките ми са около 20-24 при норма 12.
За съжаление, ако има връзка между двете, задължително трябва среща с дерматолог, който има понятие от репродукция и имунология, а аз за такъв не съм чувала.
На мен ми е интересно останалите момичета които са с високи НК клетки дали имат и те някакви алергии ?
А ако намерим такъв доктор който да е дерматолог с познания по репродуктивна имунология ще си е цяло чудо!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #91 -: Октомври 26, 2009, 20:52:12 pm »
Аз доколкото разбирам от цитата на англ. по-горе става въпрос за пре-имплантационен провлем,ако може така да се преведе.Демек,проблем с имплантацията.Е да,ама какво ако има имплантация,вс е ок и в 7ма гс -аборт???
Значи ли,че НК клетките се отнасят единствено до имплантацията?От това което разбирам,точно на тази теория се набляга?
Всъщност,това съвпада с това което чух и тук,в Белгия,че щом е настъпила имплантация и има производство на ЧХГ,то проблема не би могъл да бъде НК :?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #92 -: Октомври 27, 2009, 00:43:57 am »
Фибче аз никъде не видях да става на въпрос за имплантация. Статията набляга върху кожните алергии, които водят до увеличаване на НКТ клетките.
Та и аз в тази връзка си помислих, че при мен НК клетките са високи в резултат на алергията която имам.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #93 -: Октомври 27, 2009, 11:03:42 am »
Това с НК Клетките и алергиите е интересно.
Аз миналото лято имах някакви странни обрви, месеци наред, не отидох при дерматолог, пиех алергозан и те изчезваха, и така подтисках алегрията, в един момент обаче тя изби със страшна сила. Беше някакъв ужас, просто, тогава вече отидох на лекар, оказа се остра форма на уртикария. Оправих се след няколко дни на инжекции. И около два месец след това изследвах за първи път НК клетките ( които при мен са 26 ).
Не знам дали има връзка, ама като цяло след тези инжекции за уртикарията ( които бяха някакви хормони, и с един куп странични ефекти, дори и върху половите хормони, смущения в цикъла и още неща), незнам дали по съвпадение ми се появи киста, и хормоните ми на 3ти ден бях за първи път ужасни. Съвсем се отплеснах, ама това ме глождеше доста време. А аз като съм си заспала, не споменах на доц. Конова за прекарана алергия, защото тя все пак е свързана по някакъв начин с имунитета ми, но беше минало време и реших, че не е важно.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #94 -: Октомври 27, 2009, 11:13:56 am »
Аз доколкото разбирам от цитата на англ. по-горе става въпрос за пре-имплантационен провлем,ако може така да се преведе.Демек,проблем с имплантацията.Е да,ама какво ако има имплантация,вс е ок и в 7ма гс -аборт???
Значи ли,че НК клетките се отнасят единствено до имплантацията?.....

Не, аз просто цитирах част от бубликацията на клиниката защото обсъждахме точно момента с имплантацията. Имунологията може да се окаже проблем и след имплантацията.

Ето няколко линка за целия процес:

Преди имплантация

Около имплантация

След имплантация
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #95 -: Октомври 27, 2009, 11:39:04 am »
Не бе,Ритке,аз за по-по-горния цитат говорех... :D
Ама вече са ми отговорили :D
Оушън,мерси....аз лично вярвам в имунологията като евет.проблем.Не вярвам обаче в НК като проблем.Но това е лично мое мнение.Все пак ми е интересно да науча въможно повече.То от информация глава не ме боли :wink:
Успех на всички мацки :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #96 -: Октомври 29, 2009, 20:43:50 pm »
...не е ли логично НК да се повишават от нещо,а не от НК да имаме алергии...или не съм разбрала правилно постовете по-горе...
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #97 -: Октомври 29, 2009, 22:35:03 pm »
Аз съм на мнение че алергиите могат до доведат до повишаване на НК клетките. Обратното според мен не звучи логично.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #98 -: Октомври 30, 2009, 11:42:47 am »
От статията става ясно, че при наличие на кожна алергия Нк клетките се активират.
Аз знам че алергиите много трудно се лекуват. Според вас ако вкарам клетките в норма дали и алергията ще изчезне...
Това не е логично...алергията се причинява от нещо(храна,козметика и т.н.),повишаването на НК е последствие...трябва да се лекува причината,а не последствията...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #99 -: Октомври 30, 2009, 12:05:02 pm »
 :) Да права си Фибче, то ако прочетеш последните ми постове ще видиш че и аз съм дошла до този извод :). Първо да се намери причината за алергията, след това да се лекува и в последствие може да се надяваме НК клетките да спаднат.