0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #60 -: Октомври 08, 2009, 10:11:32 am »
Теста за инсулинова резистентност беше като за такава - в смисъл гранични или леееко завишени стойности.
Скоро не съм правила обременяване, но виждам ефекта от високата доза по тялото си. Чувствам се по-добре и видимо спрях да съм подута.
Би трябвало да приемам Сиофора май и след трансфера - това още не съм го уточнила...ще се видя с д-р Тодорова в деня на пункцията и ще правя контрола само на ТСХто.


Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #61 -: Октомври 12, 2009, 16:05:29 pm »
Това с  "конвейрната практика" с вливанията не е само в КИРМ Плевен,май вече е навсякъде.
Не е ли време да се спре приемането на Сиофор?Докога ще го пиеш какво ти казаха?А нещо за съмненията за инсулинова резистентност прави ли?
почти навсякъде. има и клиника, която въобще не се занимават с такива изследвания и вливания и пак има нах-високата успеваемост в БГ.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #62 -: Октомври 12, 2009, 21:04:41 pm »
Аз пък съм с НК 20% и нисък серумен ИгА  :( това май е скоросмъртна комбинация :?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #63 -: Октомври 12, 2009, 22:16:39 pm »
justice70,коя е тази клиника?
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #64 -: Октомври 12, 2009, 22:22:24 pm »
почти навсякъде. има и клиника, която въобще не се занимават с такива изследвания и вливания и пак има нах-високата успеваемост в БГ.
justice70,коя е тази клиника?
Момичета мисля, че този разговор не е за тук :)
Темата е за вкарването на НК клетките в норма, и кой какво ново е научил за тях, а не за в коя клиника ги вземат под внимание или не.
Аз също имам високи НК клетки и ми е интересно какво споделят момичета за нях, и разговор от този род, не мисля, че е уместен.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #65 -: Октомври 12, 2009, 22:39:51 pm »
По време на трансфера на замразените ембриони приемах преднизолон.Две седмици след отрицателния резултат пуснах наново имунологичните изследвания.Ами какво да ви кажа - по-прекрасни стойности на нк-клетките не съм имала :lol: ,само се чудя дали е така под въздействието на преднизолона и докога ще трае неговата магийка  :lol:

Малко извън темата:
Имам чувството justice70 е  "бившата" ddnchv.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #66 -: Октомври 16, 2009, 21:54:58 pm »
Здравейте! Някой знае ли какви са причините за повишаването на NK-клетките /ако въобще медицината ги е установила/.  Нямам в предвид когато се повишават при настинка и грип, а онова, трайното им повишаване, което пречи на бременността и заради което правим вливанията.  Високите им стойности имат ли връзка с начина ни на живот? А дали някои хора не са предразположени по рождение към такива проблеми с имунната система? Правят ли се в чужбина такива вливания при репродуктивни проблеми? Аз не владея добре чужд език и поради това не съм чела в чужди сайтове. Ако някой е чел нещо по тези въпроси нека да сподели.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #67 -: Октомври 17, 2009, 05:48:49 am »
Правят ли се в чужбина такива вливания при репродуктивни проблеми? Аз не владея добре чужд език и поради това не съм чела в чужди сайтове. Ако някой е чел нещо по тези въпроси нека да сподели.

В САЩ се правят на 3 места и са отречени от официалната медицина.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #68 -: Октомври 17, 2009, 13:02:43 pm »
В Белгия също са отречени,и в Холандия също...зная за Германия че се правят в изключително редки случаи...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #69 -: Октомври 17, 2009, 18:15:16 pm »
Я и аз да ви питам нещо  :D
CD16 + 56 + NK cells e 11% при граници 0 - 12%
Серумен IgA (RID) пише, че не се открива с (RID). Пих 45 дни изопринозин по схема. Не съм правила контролно изслезване. Чудя се, че са в горна граница, но все пак в граница  8O И от тук ли да очаквам да изкочи зайче?

А и още нещо  :oops:
Suppressor/cytotoxic T cells (CD3+ CD4+) 18 при граници 19-36 %
Благодаря!
« Последна редакция: Октомври 17, 2009, 18:21:35 pm от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #70 -: Октомври 18, 2009, 11:40:28 am »
В САЩ се правят на 3 места и са отречени от официалната медицина.
В Белгия също са отречени,и в Холандия също...зная за Германия че се правят в изключително редки случаи...

Освен тези държави знам че и във Франция и Гърция също ги отричат и изобщо не ги взимат под внимание.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #71 -: Октомври 18, 2009, 11:58:02 am »
тогава защо толкова внимание им отделят тук и ни карат да вливаме какво ли не?
аз лично след направена консултация с имунолог отказах вливането защото стойностите бяха на границата и не счетох за необходимо да ги размърдвам повече. след неуспешен опит повторих изследването и бяха в норма  8O
след това вече ги отписах от списъка. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #72 -: Октомври 18, 2009, 21:33:51 pm »
тогава защо толкова внимание им отделят тук и ни карат да вливаме какво ли не?
 :wink:
ами то май не е много трудно да се досетите.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #73 -: Октомври 18, 2009, 22:05:01 pm »

Освен тези държави знам че и във Франция и Гърция също ги отричат и изобщо не ги взимат под внимание.


А не, за  Гърция мога да потвърдя със сигурност, че не ги отричат!
За Канада - само в избрани клиники, където наплива е голям и се чака с месеци.
За САЩ също.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #74 -: Октомври 19, 2009, 08:57:04 am »
тогава защо толкова внимание им отделят тук и ни карат да вливаме какво ли не?
аз лично след направена консултация с имунолог отказах вливането защото стойностите бяха на границата и не счетох за необходимо да ги размърдвам повече. след неуспешен опит повторих изследването и бяха в норма  8O
след това вече ги отписах от списъка. :wink:
На колко места им отделят внимание? Аз до колкото разбирам,май не са толкова много лекарите в България, които го препоръчват, а все името на доц. Конова излиза в повечето съобщения на момичетата.

Б.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #75 -: Октомври 19, 2009, 13:10:56 pm »
На колко места им отделят внимание? Аз до колкото разбирам,май не са толкова много лекарите в България, които го препоръчват, а все името на доц. Конова излиза в повечето съобщения на момичетата.

Б.

Съгласна съм с Боби
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #76 -: Октомври 19, 2009, 13:17:16 pm »
На колко места им отделят внимание? Аз до колкото разбирам,май не са толкова много лекарите в България, които го препоръчват, а все името на доц. Конова излиза в повечето съобщения на момичетата.
Б.
Ами аз знам за Плевенския екип на доц.Конова и в София-имунолозите в Малинов,че се занимават с вливания,за клиниката на д-р Владимиров и за Варна чета от момичетата че не правят такива вливки,за клиника Щерев незная как е.

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #77 -: Октомври 19, 2009, 13:27:41 pm »
тогава защо толкова внимание им отделят тук и ни карат да вливаме какво ли не?
 :wink:
ами то май не е много трудно да се досетите.
Напълно съм съгласна.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #78 -: Октомври 19, 2009, 14:35:41 pm »
Здравейте момичета, предварително ме извинете, ако бъркам темата, но искам да споделя с Вас моето възмущение. Популацията ми от CD16+CD56+NK клетки е повишена 19% е, и поради това трябва да ми направят вливане на интралипид. От клиниката, в която съм ми препоръчаха да отида в пирогов, там старшата сестра в гинекол. отд. ми каза, пушейки:"Момиче, носиш 130лв и личната карта и си готова", аз обаче се поразрових във форума и се свързах с МЦ "Св. Пантелеймон", където вливането струва 35лв., а интралипида си го купих за 20лв, т.е. цялата манипулация ще ми струва 55лв.Изводи няма да правя, защото всеки сам ще си ги направи, но много ме боли да гледат на нас като подвижни банкноти!
Благодаря Ви че Ви има! Успех на всички  :bighug:
Нашата сбъдната мечта - Мария и Тодор - 14.06.2010г.!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #79 -: Октомври 19, 2009, 20:55:15 pm »
Аз съм в клиника Малинов.Имам от имунолозите там препоръка за вливане преди процедура на имуновенин заради НК 17%,но док досега ме е пращал само веднъж да вливам и тогава даже прекъснахме стимулацията заради лош отговор и то беше излишно.Оттогава не съм правила нищо за НК освен терапия с преднизолон изписан ми от него..Някакси го усещам ,че не е много по вливането май,поне в моя случай.