0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #120 -: Април 04, 2010, 18:59:02 pm »
Благодаря ви, момичета, за отговорите! Д-р Владимиров, каза, че резултатите не са много фрапантни и не препоръчва никаква терапия. Дали да се консултирам с някой имунолог, или да си слушам гинеколога, който иска да му имам пълно доверие?

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #121 -: Април 05, 2010, 11:03:37 am »
 Душе , ако имаш възможност се консултирай с имунолог. Успех!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #122 -: Април 07, 2010, 10:27:32 am »
  Здравейте момичета,
седя и си разсъждавам за тези НКклетки
има ли въобще някой с нормални показатели,как така всички момичета на които предстои процедура имат нужда от вливане на този имуновенин-40ампули всеки месец,това са страшно много пари,вече започвам да си мисля,че това си е чист бизнес на наш гръб.Как нямам в момента приятелка забременяла нормално да я помоля да си пусне едно изследване,да видим нейните клетки и ако са високи ,как така е бременна.
  Просто съм ядосана и не искам да си мисля,че се печели от това за сметка на нашите нерви,чуства и т.н.
  Извинете ако съм Ви натоварила с лошото си настроение :(
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #123 -: Април 07, 2010, 13:05:21 pm »
an_manisto, когато пуснах тази тема идеята ми беше да подскажа на момичетата, че понякога завишените НК клетки имат причина. Ето, след като беше премахната, при мен нещата влязоха в норма. След биопсията стана ясно, че и в самата матка нивата на НК клетки са почти ок - препоръчаха ми промивки, но тъй като резултатите не бяха ужасно лоши, а по-скоро не особено добри, отказах.

Според мен са редки случаите, в които НК клетките самостоятелно са виновни за проблеми със забременяването (макар че има такива случаи тук, във форума). До този извод се достига с изключване на други потенциални причини, доколкото разбирам. Ако се чувстваш измамена или смяташ, че няма смисъл от вливанията - мисля, чо можеш и да не ги правиш. И аз чух и четох препоръки относно акупунктурата, но не направих такава по време на успешното ми ин витро - знам, че сравнението не е много точно, но всеки си решава, в крайна сметка. Много неща в тази област са недоказани и непотвърдени на 100%. За съжаление.

Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #124 -: Април 08, 2010, 19:00:23 pm »
Не знам и аз какво да мисля, an_manisto!  :( Факт е, че имам две забременявания и едва ли тогава тези ми клетки са си били наред, а едва след това са се покачили?!  :(  От както се помня съм с хипотиреоидизъм, но не е лекуван и си живея с него. Външните симптоми са видими. Заради тях ме накараха да пусна имунологични и генетични изследвания, иначе така и нямаше да знам, че имам отклонения. Не знам дали да правя вливания.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #125 -: Април 08, 2010, 19:01:37 pm »
,вече започвам да си мисля,че това си е чист бизнес на наш гръб.
Това бяха точно думите на моят лекар. Когато исках да ми изследва НК клетки,  той каза, че е безсмислено, защото дори и да знае резултатите няма каво да направи, а ако някой ми лекува НК клетки, значи си прави бизнес на мой гръб. Изследванията показват, че тези вливания нямат ефект! Съжалявам, знам, че има хора, кито се кълнат в тези лечения, защото точно тогава са имали успешна бременност, но това са фактите. Това, че някой баш когато правил вливанията е износил не означава непременно, че именно това лечение му е помогнало. Те затова ги правят тези изследвания, защото не е толкова просто да се установи кое е помогнало. Аз имам 4 поредни бременности завършили с помятане  и без лечение сега съм бременна.  Ако баш сега бях направила вливане, сигурно и аз щях да вярвам, че то ми е помогнало.

du6ka , те се повишават при бременност. Толкова поне се знае. Затова е и спора дали пречат, при положение, че при нормална бременност и без това са увеличени.
 

Б.
« Последна редакция: Април 08, 2010, 19:06:10 pm от Bobbie »


  
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #126 -: Април 09, 2010, 20:10:27 pm »
Благодаря ви за мненията,
след като продължих с моите си мисли и продължих да чета в интернет за тези пусти клетки  реших за себе си./и при двата ми опита направих спонтанен аборт седмица след вливането/.
И друго след като има толкова голяма нужда от вливане защо на всички момичета се прилага една и съща терапия,влива се едно и също количество,та нали при всички стойностите са различни!?!?!?
 8)е споделих терзанията си,взех решение и малко ми олекна.
Успех на всички
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #127 -: Април 10, 2010, 13:53:19 pm »
И аз да се включа по темата.
Началото на януари правих хисероскопия, а в края на своя глава имунологични изследвания. Резултата за CD16+CD56+NKклетки беше 13% при норма 12%. Резултата според мен е в следствие на оперативната интервенция. Пих 40 дни Омега 3 форте и Оксибор форте. Контролата по време на процедурата ми беше CD16+CD56+NKклетки 11% и не се наложиха вливания. Препоръката при (+) тест нова контрола на НКклетки.  Има ли точно определено време от бременността когато се прави тази контрола?
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #128 -: Април 11, 2010, 16:40:16 pm »
Lucky , при мен ситуацията беше подобна. След като Нк клетките влязоха в норма, ми казаха след пол. тест да си направя нова контрола и евентуално вливка.Дадоха ми да пич преднизолон заедно с останалите хапчета.10 дни след полож. тест НК клетките ми бяха 11% и ми изписаха Неупоген,без вливки / 6 г.с./. С него на скледващата контрола /10 седм./ всичко е в норма, следващата контрола ми беше в 12-14 г.с, а сега ми предстои една в 16-18 г.с. Засега съм само на Медрол / преднизолон трудно се намира/ и НК клетките са в норма. Желая ти успех, много положителни емоции и тупкащи точици  :lovedock:
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #129 -: Април 12, 2010, 16:37:01 pm »
Bobbie, лека и безпроблемна бременност! При теб само НК клетки ли бяха установения проблем? Пиеш ли нещо - Омега 3 или друго?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #130 -: Април 13, 2010, 05:53:08 am »
Bobbie, лека и безпроблемна бременност! При теб само НК клетки ли бяха установения проблем? Пиеш ли нещо - Омега 3 или друго?
Не,не знам какво е било. Аз съм с неустановен стерилитет. Всичко (без тях) ми е изследвано и не е намерена причина. Напълно се отказах да тествам НК клетки под влиянието на лекаря си, който каза, че дори и да са високи, лекуването на това е спекулация. След обстойно четене по въпроса, се убедих, че е прав.  Рядко пиша тук по тези теми, защото обикновено ведага ми скачат, че едва ли не не знам за какво говоря.

Боби
« Последна редакция: Април 13, 2010, 05:57:38 am от Bobbie »


  
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #131 -: Април 13, 2010, 16:33:58 pm »
 Боби от мен имаш пълна подкрепа,по въпроса.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #132 -: Април 13, 2010, 17:34:53 pm »
           Здравейте!Аз имам обаче един въпрос за тези НК клетки. При мен те са повишении са над нормата,т.е. са 18% и въпроса ми е покачването на какво може да се дължи.възможно ли е да са в резултат на някаква инфекция , покачването? Питам защото не ми е ясно много.
           може да прозвуче глупаво ама питам :D 8O
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #133 -: Април 13, 2010, 17:40:49 pm »
           Здравейте!Аз имам обаче един въпрос за тези НК клетки. При мен те са повишении са над нормата,т.е. са 18% и въпроса ми е покачването на какво може да се дължи.възможно ли е да са в резултат на някаква инфекция , покачването? Питам защото не ми е ясно много.
           може да прозвуче глупаво ама питам :D 8O


Възможно е! Инфекции, операции, вируси влияят!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #134 -: Април 13, 2010, 18:16:32 pm »
Мерси за бързия отговор, поне малко де поуспокоих в това отношение
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #135 -: Април 13, 2010, 23:40:51 pm »
Lucky , при мен ситуацията беше подобна. След като Нк клетките влязоха в норма, ми казаха след пол. тест да си направя нова контрола и евентуално вливка.Дадоха ми да пич преднизолон заедно с останалите хапчета.10 дни след полож. тест НК клетките ми бяха 11% и ми изписаха Неупоген,без вливки / 6 г.с./. С него на скледващата контрола /10 седм./ всичко е в норма, следващата контрола ми беше в 12-14 г.с, а сега ми предстои една в 16-18 г.с. Засега съм само на Медрол / преднизолон трудно се намира/ и НК клетките са в норма. Желая ти успех, много положителни емоции и тупкащи точици  :lovedock:
Благодаря ти за отговора. Говорих с доцентката в Малинов и днес пуснах контролата на НК клетки, за да видим как се движат. Вече съм 5-6 г.с. и нямам търпение да видя моите две тупкащи точици! :)
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #136 -: Април 14, 2010, 12:00:57 pm »
о, страхотна новина! Стискам палци и чакам да се похвалиш :bighug:
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #137 -: Април 16, 2010, 21:07:25 pm »
Много се зарадвах. Днес ми излезна резултата и учудващо и за мен НК клетките са в норма! Ще правя контрола в 9-10 г.с. живот и здраве!  :balk_47:  :balk_104: :balk_602:
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #138 -: Април 17, 2010, 19:00:01 pm »
Браво, Lucky ! Страхотна новина. Продължавам да стискам палци, дано НК клетките ти съвсем да се кротнат.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #139 -: Май 14, 2010, 16:11:43 pm »
За съжаление на втората контрола НК клетките ми луднаха 14%. Препоръката ми е 50мл киовиг. Доста се притеснявам и двуумя за вливката. Момичета давайте съвети!