0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #200 -: Януари 27, 2011, 21:30:52 pm »
Мецани, благодаря ти. При мен НК-клетките вече доста време са в норма. Препоръчват ми вливането за В-клетките. Можеш ли да ми кажеш каква е тяхната роля при забременяване, защото до този момент никой от докторите не ги споменаваше, че са проблемни.


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #201 -: Януари 27, 2011, 23:58:37 pm »
mgstra, това, което прочетох за В-клетките е, че те са вид кръвни клетки. Те принадлежат към групата на белите кръвни клетки, наречени лимфоцити. Лимфоцитите защитават организма от инфекции.
Основната работа на В-клетките е да се борят и предпазват организма от бактерии и вируси, които навлизат в организма. B-клетките се активират, когато настъпи инфекция и започват да произвеждат антитела. Тези антитела се свързват с повърхността на антигена и се стремят да го унищожат.

Моят съвет е да направиш консултация с имунолозите в клиниката, те ще ти обяснят най-добре ролята на В-клетките.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #202 -: Януари 28, 2011, 09:29:41 am »
Дааа, аз имах гъбички и може би това вече обяснява повишените B-клетки и за това д-р Персенска каза, че можем да минем без вливането.
Още един път ти благодаря Мецани , сега съм по-спокойна, но въпреки всичко ще направя консултацията естествено.


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #203 -: Февруари 01, 2011, 14:25:04 pm »
Момичета колко струва 7.5 г. Киовиг?
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #204 -: Февруари 01, 2011, 14:29:13 pm »
Момичета колко струва 7.5 г. Киовиг?

В клиника Малинов за вливане на 7.5 гр. Киовиг заплатих 803 лв.
« Последна редакция: Февруари 01, 2011, 14:31:12 pm от Мецани »
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #205 -: Февруари 01, 2011, 14:32:36 pm »
Благодаря ти много.За там ме интересува и мен.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #206 -: Февруари 03, 2011, 15:48:21 pm »
Цитат
Публикувана от: Мецани 
Вмъкни Цитат
mgstra, това, което прочетох за В-клетките е, че те са вид кръвни клетки. Те принадлежат към групата на белите кръвни клетки, наречени лимфоцити. Лимфоцитите защитават организма от инфекции.
Основната работа на В-клетките е да се борят и предпазват организма от бактерии и вируси, които навлизат в организма. B-клетките се активират, когато настъпи инфекция и започват да произвеждат антитела. Тези антитела се свързват с повърхността на антигена и се стремят да го унищожат.

Моят съвет е да направиш консултация с имунолозите в клиниката, те ще ти обяснят най-добре ролята на В-клетките.

Направих консултацията с имунолозите и с д-р Персенска.
Този опит го правя без вливане, тъй като е ЗЕТ, в комбинация с естествен цикъл (и в двата варианта няма гаранция дали ще се стигне до трансфер). Но при положителен тест, задължително нова контрола и евентуално вливане на Киовиг тогава.


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #207 -: Февруари 23, 2011, 20:01:00 pm »
Здравейте момичета,
мислех че няма да се наложи да чета за болести и изследвания и ще се радвам на сполетялото ме щастие след две неуспещни опита да забременея спонтанно.
Обаче имунолозите ми препоръчали киовиг 7.5г заради В клетки 16% (норма до 15%) и НК клетки 14% (норма 12%). Малко по-горе разбрах, че това стрва 800 лева. Преди една година същите показатели ми бяха с по 1% по-ниски (взимах две седмици Агапурин, но не ми понесе), а сега съм в 6-7 г.седмица.
Много се чудя дали да го направя това вливане. Нито лепилото помогна, нито акупунктурата, а ето че се случи естествено, без намеса. Нямам до сега забременявания, та че нямам история със спонанни аборти. А това, че в листовката не пише за товаприложение...съшо не е за подценяване.
Аз миналия месец лекувах цистит, после бактериялна вагиноза. Ето защо може да са такива сега стойностите.
Може би съвет с друг имунолог би ме улеснило в решението.
Ще се радвам да чуя и вашето мнение.

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #208 -: Февруари 24, 2011, 09:42:57 am »
Мисля, че консултация с друг имунолог е добра идея, но за съжаление аз не бих могла да ти препоръчам. Може би другите момичета? До кога тряба да решишиш? Имам предвид - в кой момент най-късно трябва да се направят вливанията, за да има ефект?
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #209 -: Февруари 24, 2011, 10:59:15 am »
Консултирах се с Проф.Мартинова, Пирогов, Отделение по хематологична трансфузия и имунология. За нея стойностите са гранични. Каза, че решението е мое. С тези стойности не може да се каже, че ако не влея ще сгреша или ако влея, това да е гаранция за успех. Също каза, че от значение са и абсолютните стойности, както и стойностите на ТАТ и МАТ. Имало и други варианти, като например КолАктив на AquaSource, к осигурява важни за подхранването и имунната система вещества, включително мастни киселини и всички пет класа имуноглобулини.
Но ако реша за вливания, то киовиг е изключително пречистен препарат и тя го препоръчва пред имуновенин.
А за времето на приложение имунолозите са препоръчали 6-7 г. седмица, т.е. настоящия момент.
Голямо чудене ще падне. Да видиме какво ще каже генеколожката днес и д-р Стаменов в събота.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #210 -: Февруари 24, 2011, 15:06:57 pm »
Разбирам, че си изправена пред трудно решение и ми ще някак да ти помогна и да те подкрепя. Съзнавам, че едно е да разсъждаваш по принцип /ето, аз например, по принцип съм малко резервирана към тези вливания/ и съвсем друго - да попаднеш в конкретната ситуация. Опитвам се да си представя как бих постъпила, ако съм в твоето положение. Сигурно бих се опитала да споделя с д-р Стаменов всичките си притеснения и ако имам някакави опасения или доводи против вливането, бих му ги казала, така че са го предизвикам още веднъж да премисли дали е наложително точно в моя случай. Очаквам, че той би обяснил по-подробно всичко, така че да ме убеди, че трябва да го направя или ако стигне до извода, че не е сто процента задължително - да решим заедно да не го правим. Успех! Дано всичко протече по идалния за теб и бебето начин.   
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #211 -: Февруари 24, 2011, 15:30:36 pm »
И мен проф. Мартинова ме съветва да правя вливания при положителен тест, докато май в клиниките по стерилитет го правят преди ЕТ. Аз също по принцип съм против вливанията, но вероятно бих преживяла и това, но моят случай не е граничен. Наскоро един гинеколог ми каза, че вливанията повишават шанса (за имплантация, доколкото разбрах) с 2%. На теб колко пъти ти предлагат да ти го правят? Като че ли проф. Мартинова споменаваше да се прави няколко пъти през бременността. Тя заяви също и че досега никоя бременна не е имала проблем с вливанията, докато във форума съм чела разни оплаквания от вливанията в клиника "Малинов".
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #212 -: Февруари 24, 2011, 23:23:07 pm »
Rina74, ако решиш да направиш вливането, то трябва да е между 5-7 седмица. 21 дни след вливането се прави контрола на нк-клетките и в зависимост от резултата се определя дали има или няма нужда от ново вливане.

enigmata, къде ги четете тези оплаквания от вливанията в клиника Малинов? Може да има оплакване за някой от препаратите. Обикновено оплакванията се отнасят за Имуновенина, тъй като при него може да се появят нежелани реакции като замайване, повишаване на телесната температура, втрисане, но не е задължително.
Киовиг е много пречистен препарат и специално за него не съм прочела да има оплаквания.
« Последна редакция: Февруари 24, 2011, 23:27:42 pm от Мецани »
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #213 -: Февруари 25, 2011, 12:06:07 pm »
Разликата между двата препарата ми е известна.

Оплакванията бяха по отношение на начина на вливане. Четох ги в този форум.

Какво чудно има, Мецани? Все пак и тук могат да се прокраднат отрицателни мнения за клиника "Малинов"...
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #214 -: Февруари 25, 2011, 12:23:18 pm »
Разбира се, че може да има както положителни, така и отрицателни мнения за дадена клиника. Просто ми беше чудно къде прочете за оплаквания от вливанията в Малинов.
Аз мога да говоря по темата от опит, а ти? Имам вливания и на Имуновенин и на Киовиг именно в клиника Малинов и не съм имала оплаквания нито от начина на вливане , нито от препаратите, които са ми вливали.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #215 -: Февруари 25, 2011, 16:45:39 pm »
Консултирах се с Проф.Мартинова, Пирогов, Отделение по хематологична трансфузия и имунология. За нея стойностите са гранични. Каза, че решението е мое. С тези стойности не може да се каже, че ако не влея ще сгреша или ако влея, това да е гаранция за успех. Също каза, че от значение са и абсолютните стойности, както и стойностите на ТАТ и МАТ. Имало и други варианти, като например КолАктив на AquaSource, к осигурява важни за подхранването и имунната система вещества, включително мастни киселини и всички пет класа имуноглобулини.
Но ако реша за вливания, то киовиг е изключително пречистен препарат и тя го препоръчва пред имуновенин.
А за времето на приложение имунолозите са препоръчали 6-7 г. седмица, т.е. настоящия момент.
Голямо чудене ще падне. Да видиме какво ще каже генеколожката днес и д-р Стаменов в събота.

скептична съм към вливания по време на бременност, особено когато няма предистория със спонтанни аборти и т.н. струва ми се, че правилно разсъждаваш. НК клетките се влияят дори от лека настинка, така че граничните според мен не са проблем. мисля си, че по-скоро биха попречили на забременяването, но то при теб е факт :)

сестра ми е с хашимото и й бяха препоръчали също вливане в началото на бременността, но тя не го направи. бременноста й бе безпроблемна - а племенникът ми е вече почти на 2 годинки 8)
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #216 -: Февруари 28, 2011, 16:11:53 pm »
Здравейте и от мен. Аз пия агапурин повече от 60 дни, при условие, че са ми изписали да го пия 45 дни. Звънях в клиника Малинов и ми казаха да го пия до опита... а той ще е кой знае кога. Добре било да си пусна контролно изследване. Да де ... ама умирам от притеснение. Даже не смея да си насроча ден, в който да отида. Мислите ли, че е вредно да го пия дълго време?
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #217 -: Февруари 28, 2011, 21:49:38 pm »
Пусни си контролно изследване и не се притеснявай излишно. Аз го пих 55 дни по 2 пъти на ден, след контролата НК-клетките влязоха в норма, но продължих по 1 таблетка на ден до процедурата, т.е. още около 30-40 дни, не помня точно. Успех!


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #218 -: Март 07, 2011, 14:46:45 pm »
mgstra как се чувстваше докато пиеше агапурин, някакви странични ефекти? По препоръка на д-р Балтаджиева трябва да пия агапурин 400мг по 1т.на ден. При мен имунологичните изследвания показаха повишени CD16+56+ NK cells 20% (<12%), total NK cells 27% (7-26%). Има ли значение по кое време на деня се пие, малко се притеснявам да не ми сваля кръвното, тъй като по принцип не съм с високо кръвно.
« Последна редакция: Март 07, 2011, 14:48:25 pm от bamboo »
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #219 -: Март 07, 2011, 15:53:30 pm »
Не се безпокой за агапурина. И аз съм с ниско кръвно и пия по едно на ден. Не съм забелязала някакви странични ефекти. Пия го по различно време, но гледам да е след ядене и с повечко вода.Успех. Дано да ти подейства добре! След два месеца при мене НК клетките намаляха от 15 % на 12 %, което е горната референтна граница при тази група, дето ми бяха завишени.Продължавам да хия агапурина и оксибор форте до процедурата.