0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #160 -: Август 23, 2010, 17:20:49 pm »
ЕЕЕ, те може и по-рано да са влезли в норма, просто следващата контрола ми беше след 3 месеца и затова така го написах :wink:. Стискам палци всичко да протече според плановете !
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #161 -: Август 23, 2010, 19:37:37 pm »
Благодаря ви момичета и успех на всички!!!
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #162 -: Септември 08, 2010, 19:44:40 pm »
Момичета, някой може ли да ми каже до кой месец от бременността могат да се правят тези вливания (в моя случай е Киовиг)? Аз правя всеки месец такива, в момента НК клетките ми са 14%, миналия месец бяха 19%, а преди това все по 15%? Питах в клиниката ми на прегледа доктора и той ми каза, че може би до петия месец е наложително, а след това по преценка на имунолозите. Ми те няма какво друго да ми препоръчат, ако пак са ми над горната граница  :? Страхувам се да не навредя на бебчетата и се чудя кога отпада опасността от покачването на тези клетки.. Ей такива главоблъсканици ме мъчат, който може нека сподели при него как и колко време са протекли тези вливания по време на бременността  :)

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #163 -: Септември 09, 2010, 16:36:32 pm »
beaty, а можеш ли да ми кажеш колко струва самото вливане и киовика на каква цена си го купуваш и къде ти правят тези вливания?А преди ембриотрансфера ли започна вливането.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #164 -: Септември 09, 2010, 17:43:00 pm »
fabiq писах ти на лични  :)

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #165 -: Септември 10, 2010, 09:48:35 am »
beauty и аз ти писах на лични
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #166 -: Октомври 26, 2010, 20:46:14 pm »
Момичета, здравейте. Предстои ми вливане на  10 грама Киовиг.Интересува ме колко време е самото вливане и престоя в клиниката. Дали ако манипулацията е рано сутринта ще мога по обяд да отида на работа или е наложително да си взема отпуск за един ден?
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #167 -: Октомври 28, 2010, 11:46:15 am »
Ikar зависи къде ще го правиш вливането, ако е в клиника Малинов там дават часове предимно за следобяд, самото вливане протича за около 2,5-3 часа. Можеш да влееш и в събота, за неделя - не съм съвсем сигурна, но и за неделя са ми предлагали час. През седмицата не дават сутрешни часове заради пинкциите основно и други манипулации. Ако ще вливаш другаде, нека някой друг да се включи. Успех  :)

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #168 -: Октомври 28, 2010, 12:11:29 pm »
Аз правех вливанията в Торакс защото там можеш да отидеш по всяко време - късно вечер или през уикенда.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #169 -: Октомври 28, 2010, 14:39:34 pm »
Момичета, благодаря ви за информацията. Ще ги правя в клиника "Малинов".
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #170 -: Януари 17, 2011, 23:03:24 pm »
Здравейте, момичета! :D Аз също съм една от вас, която вече много време се бори за мечтаното бебче. По последни думи на лекуващият ми лекар пробемът се оказва в имплантацията на ембриона. От 2009г се оптвам да се преборя с тези НК клетки, но за сега безуспешно. В момента ми е назначена терапия с Изопринозин по схема. Имам завишени НКТ клетки - 23% при допустима граница 10% и нещо ново за мен Suppressor/cytotoxicТ cells (CD3+CD8+)завишени 40% при горна граница 36% :(
Има ли някой минал през терапия с Изопринозин? Моля, да сподели резултата.
Ще съм ви благодарна, ако някой сподели инфо за тези Suppressor/cytotoxicТ cells (CD3+CD8+. Съвсем се шашнах вече, като ги видях. Благодаря на всички отзовали се :grouphug2:
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #171 -: Януари 18, 2011, 11:42:57 am »
Алисе, Изопринозина е много мощен имуностимулатор, който помага на твоят организъм да се пребори с различни вируси (изписва се обикновенно, не казвам, че в твоят случай е така) при епщайн бар вирусна инфекции. На мен са ми изписвали Изопринозин за хроничен тонзилит и хронична инфекция с епщайн бар вируса. Наложи се да махна сливиците (не са ме боляли никога). И аз имах повишени НК клетки, но съм имала и други проблеми. При мен Изопринозина не проработи и за това се наложи махане на сливици, но това само УНГ може да каже. Иначе и аз не мога да забременея от началото на 2007 г., но при мен се оказаха доста причините.
Опитай се да разбереш кое е това, което ти бърка в имунитета. Или поне питай доктрите с какъв вирус се бориш и защо са ти предписали Изопринозин.
Например аз в острата фаза имах титър на антитела срещу епщайн бар вируса 250 при референтни над 20. После като паднаха на 200 се чувствах ОК, горе-долу. Сега след като извадих сливиците не съм ги тествала.

Аз вече от позицията на опита и времето, което изгубих при доктори мога да кажа, че трябва да се търси причината за повишените НК клетки. Дори вече в и  специализираните списания да се появяват данни, че то високите НК клетки не оказвали влияние за забременяването. Аз все още мисля, че те показват някакъв възпалителен процес (било той от алоимунен или автоимунен характер). Аз се оказах с хроничен апендицит (недиагностициран), хроничен тонзилит (сливиците) диагностицирани много късно (когато бяха вече почти атрофирали). Възела в щитовидната жлеза тепърва ще го разнищвам.

И друго забравих. Ако се включи витамин С, той усилва действието на Изопринозина.

И друго се сетих: Алис, ако имаш доказано автоимунно заболяване (например Хашимото) имуностимулантите не са добър избор, защото засилват автоимунните заболявания. Доктор трябва да прецени до колко ползите превишават вредите за твоя организъм.
« Последна редакция: Януари 18, 2011, 12:13:24 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #172 -: Януари 18, 2011, 15:26:10 pm »
Благодаря ти, Magdalena78! Накара ме да се замисля дали и моите хипертрофирали сливици не ми вредят повече от колкото си мисля. Разрових се в нета и видях, че според последни изследвания, хроничният тонзилит влияе негативно и при забременяването.  :?   
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #173 -: Януари 18, 2011, 16:29:06 pm »
wild cat, ако е доказано от УНГ специалист (след "загребване и оглеждане" на сливиците), че те са атрофирали и не изпълняват никаква функция моят съвет е да се отървеш от тях. Те вече не изпълняват функцията да те пазят, а напротив: те стават входна врата за вируси и други, които причиняват инфекции, а възпалителният процес (малък или голям или хроничен) товари допълнително имунната система. Хронични възпалени сливици могат да предизвикат ревматизъм (ставите да те болят), влияят много зле на сърцето и т.н. Консултирай се със специалист дали са за махане.
« Последна редакция: Януари 18, 2011, 16:41:50 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #174 -: Януари 18, 2011, 16:36:01 pm »
Извинявам се за отклонението от темата :?
но ми стана интересно за сливиците.
Те и моите не са прелест, но не се бях замисля за тях.
Преди години след доста поредни гнойни ангини искаха да ми ги махат, че едната се беше сцепила, другата е двойно по-голяма...т.н. та моето джипи тогова ме прати на физиотерапия и ги спасихме.

Ама сега много ме замисляте :?
Какво точно е хроничния тонзилит и общо взето, какво трябва да ме притесни, за да потърся мнение на лекар?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #175 -: Януари 18, 2011, 16:44:12 pm »
хроничният тонзилит е хронично възпаление на сливиците. По принцип би трябвало да те болят, да вдигаш лека температура (аз вдигах към 37,5 и се чувствах отпаднала). С една дума, да усещаш, че нещо не си здрава. Много рядко (като в моят случай) минава безсимптомно (без да са ме боляли сливици, но съм имала подути лимфни възли) и едва когато ме удари чак в ставите докторите се усетиха. Но моят случай и без това е странен.
Радостинка, честите гнойни ангини са много точен показател, че сливиците не са наред. А УНГ специалист ли прецени след физиотерапията, че са оздравяли? Или джи-пи-то. Защото моето джи-пи ми е "гледала" сливиците и ми беше казала, че са наред, което в последствие не се оказа вярно. (заради това трябва от УНГ специалист да се загребат и видят).
П.П. Съжалявам, че все така се допълвам, но все се сещам нещо допълнително...
« Последна редакция: Януари 18, 2011, 17:53:53 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #176 -: Януари 18, 2011, 21:28:59 pm »
Магдалена78, много благодаря за отговора. Не съм правила изследване за епщайн бар вирус, но ще направя. Ностел съм на цитмегаловирус, но от много време не съм имала херпес. За сливиците - нямам представа мойте в какво положение са - ще проверя и това със сигурност!!!Ще направя всичко възможно за да открия причината /възпалителен процес/ в организма ми и дано това се случи скоро.На всички ни в този форум пожелавам сбъдване на най-съкровенната мечта - да гушнем нашите бебчета  :grouphug:
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #177 -: Януари 19, 2011, 10:51:41 am »
Моля ви, дайте съвет къде в София да си направя изследване за епщайн бар вирус. Аз правих едно, но то е само с положителни или отрицателни показатели, без стойностни. Двата показателя за стара инфекция бяха положителни и искам отново да направя изследването преди втория ми опит.


Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #178 -: Януари 19, 2011, 15:05:50 pm »
Alice, явно при теб изопринозина е изписан заради цитомегаловирусът, защото до колкото си спомням този имуностимулант помага и за него. Виж го и епщайн бар вирусът (просто за всеки случай), но явно цитомегаловирусът ти е по-скоро проблема.
mgstra, за съжаление не зная къде в София може да се изследва това - виж в големите лаборатории. Ако се чувстваш жизнена, нямаш отпадналост, честа уморяемост и т.н. Това означава, че не трябва да се притесняваш за епщайн бар вируса. По принцип над 90% от хората в света са се сблъсквали с този вирус. Организмът си изгражда имунитет, унищожава го и край. Приключваш с въпроса. Поради тази причина не трябва да се притесняваш за положителни титри за стара инфекция с епщайн бар вирус. Просто зависи колко са високи. Ако са 10 пъти по-високи от горна референтна стойност, тогава потърси специалист.
По принцип инфекция само с епщайн бар вирус е много рядка. Аз просто съм уцелила да бъда някакъв много рядък случай, но това не означава, че е невъзможно.
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 15:23:30 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #179 -: Януари 19, 2011, 16:07:39 pm »
Моля ви, дайте съвет къде в София да си направя изследване за епщайн бар вирус. Аз правих едно, но то е само с положителни или отрицателни показатели, без стойностни. Двата показателя за стара инфекция бяха положителни и искам отново да направя изследването преди втория ми опит.

mgstra, Можеш да направиш изследване както за Цитомегаловирус, така и за Епщайн Бар вирус в:
 
СБАЛ  по ДЕТСКИ БОЛЕСТИ, ВИРУСОЛОГИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ
1606 София,  бул. "Иван Гешов" № 11, тел. 8154 273, 8154 337
Д-р Анелия Цветанска, д.м., вирусолог

Също Ако посещаваш имунолозите в к-ка Малинов, д-р  Балтаджиева, там можеш да дадеш кръв и те да изпратят пробата. Резултатите ще получиш по мейл.


По принцип инфекция само с епщайн бар вирус е много рядка. Аз просто съм уцелила да бъда някакъв много рядък случай, но това не означава, че е невъзможно.

Magdalena78, не съм съгласна с това твърдение. И двата вируса покриват почти еднакъв процент на разпространение, което варира до 50-90% сред населението.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън