0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #180 -: Януари 19, 2011, 16:56:46 pm »
Благодаря, deep . Обадих се на д-р Цветанска и при нея ще го напрява, но трябва да занеса кръв, там не взимат. В клиниката съм давала кръв, но от там ги пращат в Кандиларов, където резултатите са само "+" или "-", а на мен ми трябват стойности.


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #181 -: Януари 19, 2011, 17:06:07 pm »
Благодаря, deep . Обадих се на д-р Цветанска и при нея ще го напрява, но трябва да занеса кръв, там не взимат. В клиниката съм давала кръв, но от там ги пращат в Кандиларов, където резултатите са само "+" или "-", а на мен ми трябват стойности.

mgstra,  можеш да ги пуснеш през клиниката и д-р Балтаджиева, изпращат кръвта в СБАЛ  по ДЕТСКИ БОЛЕСТИ, ВИРУСОЛОГИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ, трябва да го обсъдиш с имунолозите. Но ако ти е по-удобно направи теста на място при д-р Цветанска.

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #182 -: Януари 19, 2011, 22:24:43 pm »
Момичета, тормози ме следният въпрос: Защо след лечение с изопринозин, оксибор форте, вливане на киовиг 10гр изследванията ми се влошават. Просто не си го обяснявам. Уж пия хапчета за подобряване, пък те показателите направо "летят" нагоре. :( Някоя от вас сблъскавала ли се е с подобен "феномен"?
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #183 -: Януари 19, 2011, 23:17:09 pm »
НК се повишават?Има ли (+) за бременност?


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #184 -: Януари 19, 2011, 23:27:55 pm »
Не, няма бременност. А и опитът ми беше юли месец, но въпреки това пак е странно. Дори и на първата ми имунология не бяха с толкова виско показател.При допустима граница 10%, в момента са 23%!!!. А и Suppressor/cytotoxicТ cells     (CD3+CD8+) също са над нормата - при граница 36% в момента са 40%  :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #185 -: Януари 20, 2011, 00:09:14 am »
И двата вируса покриват почти еднакъв процент на разпространение, което варира до 50-90% сред населението.
Което, за който не е ясно, означава, че подобни изследвания са напълно безсмислени, защото не дават никаква полезна информация. Ако се окаже положително какво? Положителни са 50-90% от населението.

Боби


  
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #186 -: Януари 20, 2011, 09:23:45 am »
Случайно забелязах дискусията за хроничния тонзилит, миналия ден минах за изследвания и при УНГ и ми поставиха тази диагноза с препоръка за тонзилектомия. Не предполагах, че сливици, които не болят никога, може да са всъщност толкова проблематични...
Благодаря на всички ви за споделяния опит, помагате много!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #187 -: Януари 20, 2011, 10:03:34 am »
И двата вируса покриват почти еднакъв процент на разпространение, което варира до 50-90% сред населението.
Което, за който не е ясно, означава, че подобни изследвания са напълно безсмислени, защото не дават никаква полезна информация. Ако се окаже положително какво? Положителни са 50-90% от населението.

Боби

Изследването е необходимо ако заболяването е протекло с усложнения.
 
Конкретно по отношение на АРТ дават отговор за завишени на  NK T cells.
При завишени Ig G стойности обикновено имунолозите предписват имуностимулиращи лекарства, като Оксибор форте в месеца на процедурата.
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 10:12:13 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #188 -: Януари 20, 2011, 14:25:52 pm »
Здравейте момичета,
Това, което аз разбрах за НК клетките е, че след проведени изследвания на здрави жени, приетата граница за популацията в България е 15%!!! С други думи, както го разбирам, това не са референтни стойности на различните лаборатории.
Вливанията на имуновенин, интралипид и т.н. са отречени в чужбина и се смятат за твърде опасни. Тук се правят масово, препоръчани естествено от имунолозите.
Автоимунизацията не е алтернатива на вливанията, а е подходяща само, когато жената няма антилевкоцитни антитела. Това изследване си го направих при проф. Мартинова в Пирогов, като част от HLA. Автоимунизация се прави в клиника Якентро в Солун срещу 600 евро и представлява обработен по някакъв начин серум от кръвта на съпруга с цел произведане на антитела. Инжектира се еднократно. В България автоимунизация се прави в клиника Братя Тодорови, но там се изработват 28 дози, които се инжектират ежедневно подкожно. Честито!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #189 -: Януари 20, 2011, 14:40:29 pm »
И двата вируса покриват почти еднакъв процент на разпространение, което варира до 50-90% сред населението.
Което, за който не е ясно, означава, че подобни изследвания са напълно безсмислени, защото не дават никаква полезна информация. Ако се окаже положително какво? Положителни са 50-90% от населението.

Боби
Боби, аз съм от случаите при които точно защото докторите разсъждаваха така загубих много ценно време и ценно здраве. Аз съм с доказана хронична инфекция с епщайн бар вирус. И ако антителата са в пъти над референтни стойности определено трябва да се вземат мерки. Моите съм ги проследявала и определено това не е "придобитият имунитет" за който ти говориш. За имунитет се считат нива между 20 и 40. Ако е в пъти отгоре, си е точно хронична инфекция. Разбира се и при наличието на симптоматика.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #190 -: Януари 20, 2011, 14:53:43 pm »
Случайно забелязах дискусията за хроничния тонзилит, миналия ден минах за изследвания и при УНГ и ми поставиха тази диагноза с препоръка за тонзилектомия. Не предполагах, че сливици, които не болят никога, може да са всъщност толкова проблематични...
Благодаря на всички ви за споделяния опит, помагате много!
Serendipity, премахването на сливици е за винаги. Добър ли е УНГ-то, което ти постави тази диагноза? След прегледа боляха ли те сливиците? Докторът, който ти постави диагнозата случайно също да прави операции за премахване на сливици? Изписа ли ти някакво лечение преди премахването на сливиците?
Съжалявам, че съм толкова мнителна, но се срещат доктори, които за пари са готови на всичко.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #191 -: Януари 20, 2011, 15:35:28 pm »
Аз все пак ги умувам тези сливици.
Аз не съм ходила никога на УНГ, а сливиците ми джипито не искаше да вадим, но друг лекар при който бях за дурго :lol:, ми каза че трябва да се махнат.

Реших да послушам личната и направих физиотерапията, може би година време всичко беше добре, но въпреки всичко продължавам всяка година да си правя по една гнойна ангина, а де не казвам че самите сливици са целите на дупки :) изглеждат като бойно поле :lol:
Ако не започна лечение на зачервено гърло веднага след като ме е заболяло, до няколко дни съм с ангина :? А според онова мое джипи трябваше пазим сливиците, за де не правя бронхити (защото и те бяха много чести, но пък вече не съм правила от години). Абе и преди съм ги мислила, но сега съвсем се усъмних в мнението на бившта ми лична :?

А и да не много извън темата и аз съм с много високи НК Клетки.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #192 -: Януари 20, 2011, 15:47:09 pm »
radosttinka, колко високи са ти НК клетките? Проследявала ли си дали са се повлияли от лечението (нали Конова ти беше правила някакви схеми на лечение)?
Ще ти пратя координати на добри и проверени от мен УНГ специалисти.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #193 -: Януари 20, 2011, 15:55:34 pm »
Не не съм ги проследявала.
А тя схемата която ми направи, беше за повишаване на имунитета, че след консултацията, след като ми разгледа изследванията, доц. Конова заключи, че имам проблем с имунитета, нисък е. Направих един курс, но не мога да кажа, че е имало някаква драстична разлика с преди, просто малко по-висок тонус, а и беше пролетно-лятно време...есента настинките не ме подминаха :wink:

Но НК клетките от тогава не съм ги изследвала, взех да се чудя дали има кой знае какъв смисъл.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #194 -: Януари 20, 2011, 17:01:55 pm »
за мен лично изследване на НК клетки е все едно (много груба аналогия) изследване на левкоцити (само) и от там генерални заключения за имунитета.
Радостинка според мен ти трябва да помислиш за имуностимулация някаква. След като си се чувствала по-жизнена като си приемала имуностимуланти. И ако никога не си посещавала УНГ, в следващият момент когато отново те събори някаква ангина по-добре отиди на УНГ, не при джи-пи-тата, които и без това се стискат за направления.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #195 -: Януари 26, 2011, 17:19:34 pm »
Здравейте! Моля ви за съвет и коментар, тъй като не зная какво решение да взема.
Ще опитам възможно най-кратко да ви запозная със случая ми.
След неуспешно ИКСИ, направих имунологични изследвания и имах завишени НК-клетки и антинуклеарни антитела. Проведох лечение с агапурин и оксибор форте, след което НК-клетките влязоха в норма, но в долна граница, антителата останаха малко завишени, но се повишиха В-клетките. Продължих лечението с агапурин и респистим плюс.
Вчера отново пуснах контролни изследвания. Всички показатели са в абсолютна норма, само В-клетките са 19% при норма 15%. Предлагат ми вливане на 5 гр. киовиг 10 дни преди процедурата, което трябва да стане до края на седмицата, а аз имам час при докторите на 1 февруари.
Всичко до този момент съм заплатила сама и тези 500 лв. за вливане ми идват в повече. А и резултатите от биопсията също са ми добри.
Според вас дали мога да пропусна това вливане?
Само да уточня, че ще правя замразен трансфер в комбинация с естествен цикъл.
Не стана много кратко, за което се извинявам и ще ви бъда благодарна да ми помогнете.


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #196 -: Януари 27, 2011, 11:10:13 am »
mgstra, ако пропуснеш вливането, при положителен тест задължително направи контролно изследване.
При мен биопсията преди опита беше с добри резултати.За нк-клетките обаче не остана време. След положителния тест ги изследвах, отчете се повишаване на нк-клетките и направих вливане в 6 г.с.Сега на всеки 21 дни след вливанията правя контролни изследвания.

Успех!
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #197 -: Януари 27, 2011, 11:33:45 am »
Serendipity, премахването на сливици е за винаги. Добър ли е УНГ-то, което ти постави тази диагноза? След прегледа боляха ли те сливиците? Докторът, който ти постави диагнозата случайно също да прави операции за премахване на сливици? Изписа ли ти някакво лечение преди премахването на сливиците?
Съжалявам, че съм толкова мнителна, но се срещат доктори, които за пари са готови на всичко.


Magdalena78, късно виждам, че си ми отговорила...
Лекарят се води добър, беше ми първи преглед при него, нямам кой знае какви впчатления. Сливиците не ме боляха след прегледа. Попитах за операцията, отговори ми, че се правят само в болница вече, тоест той не може да ми ги извади.
И аз съм много мнителна, още повече, че съм попадала на лекари, каквито описваш. Може би трябва да потърся още едно мнение, но така ненавиждам прегледи и болници...
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 11:35:27 am от Serendipity »
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #198 -: Януари 27, 2011, 12:01:04 pm »
Мецани, как се чувстваш след тези вливания? Кой препарат ти слагат - български или американски? Аз много се притеснявам. А и проф. Мартинова ми каза да ги правя не след пункцията, както се препоръчва, а чак при положителен тест. Това ми е доста странно.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #199 -: Януари 27, 2011, 12:54:25 pm »
enigmata, вливат ми Киовиг. Понасям го много добре и нямам странични ефекти.
Вливали са ми и Имуновенин по време на предишна стимулация, но от него имах леко замайване.
По принцип имунолозите в клиниката, която посещавам  препоръчват вливане 7-10 дни преди ЕТ и след това контролно изследване при положителен тест.