0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #100 -: Октомври 30, 2009, 13:13:35 pm »
:) Да права си Фибче, то ако прочетеш последните ми постове ще видиш че и аз съм дошла до този извод :). Първо да се намери причината за алергията, след това да се лекува и в последствие може да се надяваме НК клетките да спаднат.


Сори,ам трябва да си отварям очичките..... :oops:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #101 -: Октомври 30, 2009, 13:39:47 pm »
 :bighug:
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #102 -: Октомври 30, 2009, 15:14:37 pm »

На мен ми е интересно останалите момичета които са с високи НК клетки дали имат и те някакви алергии ?

Аз съм с високи НК-клетки и също имам алергии.От 16-годишна имам еритема нодозум. Това е автоимунно кожно заболяване, при мен смятат, че е алергия към естрогени. След раждането ми се появи екзема на ръката- алергия към миещи препарати и не минава вече повече от година.Не съм сигурна дали НК-клетките се дължат на тези кожни заболявания или е друга причината, но не вярвам, че пречат на забременяването.Успех, момичета!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #103 -: Ноември 07, 2009, 11:09:16 am »
Попаднах на нещо любопитно вчера, незнам много дали правилно си го преведох, но искам да споделя, че ми стана много интересно, свързано е и малко с хоромите, ама ще го напиша тук. Ще се опитам да обясня възможно най-кратко.

Търсих инфо за ниския пролактин, и попаднах на следното (ще се опитам да го преразкажа)- ниския Пролактин се свързва с намаления имунитет ( и с някои особени заболявания), често при трансплантация на органи, понижават с лекарства пролактина, за да намалят възпротивителните сили на организма.

Та в този ред на мисли се зачудих, при завишени НК клетки, правим вливания, които целят точно това, което е описано по-горе.
Дали би имало връзка между двете. Като подтиснем имунитета с тези вливания, това да окаже влияние на Пролактина, все едно подтискаме и него.

Питам защото търся причина за рязкия спад на нивото на Пролактина при мен.
В края Август го изследвах беше добре ( последно вливане бях правила в началото на Юли), последва вливане през Септември и през Октоври. Преди няколко дена пак изследвах Пролактина и беше под-долна граница (искам да отбележа, че не съм променяла дозата на лекарствата, които пия, за да е в норма).

Някой мислил ли е или, чел ли е нещо в тази връзка. Може разбира се и аз да не съм разбрала правилно, все пак не беше на Бг :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #104 -: Ноември 07, 2009, 13:40:38 pm »
Аз имах случай на нисък пролактин под долна граница без да променям дозата си също.Ендокриноложката просто ми намали дозата и той е в граници.Имала съм вливане по времето когато беше паднал сега като се замисля обаче.Може и да има връзка.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #105 -: Ноември 07, 2009, 15:25:47 pm »
radosttinka,  не съм доктор, но ето това съм чела в общи линии за пролактина:
Пролактинът е протеинов хормон, който се секретира от специализирани клетки в предната част на хипофизната жлеза. Хормона се произвежда и секретира от широк набор от други клетки в тялото, най-вече различни имунни клетки, мозъка и  лигавицата на матката. Най-много клетки отговарят на пролактина. В действителност е трудно да се идентифицират всички тъкани, които не са пролактин рецептори.
Въпреки, че най-големия таргет на пролактин е на гърдата, като  производството на мляко, хормона има много други функции. Няколко стотин различни действия са били отчетени за пролактин.
Имунните клетки са богати на пролактин рецептори, и някои видове на лимфоцитите в действителност синтезират и отделят пролактин. Тези наблюдения показват, че пролактина може до известна степен да действа, като регулатор на имунната активност на организма.
В една част на мозъка, известна като хипоталамус се отделя  химичен елемент наречен Допамин. Допаминът подтиска синтеза и освобождаването на пролактин от хипофизната жлеза. И всъщност тя действа като "спирачка на хипоталамовия набор", която пък от своя страна води до отделянето на пролактин само когато "спирачката се освободи"
Няколко други хипоталамо - хормони, включително и щитовидната жлеза освобождават хормона (TRH) и гонадотропин освобождаващия хормон (GnRH) довеждащ  до увеличаване на секрецията на пролактин.
Хиперпролактинемията често е ранен индикатор за предстоящ или съществуващ дефицит на хормони на щитовидната жлеза или хипотиреоидизъм (болест на Хашимото), които в повечето случаи са резултат от Аntithyroglobulin и /или Аntimicrosomal антитела, които атакуват производството на хормони от щитовидната, замествайки ги с съединителната тъкан. В около 50% от случаите, когато жената има такива тиреоидни антитела в кръвта си (независимо от това дали има или няма едновременно хормонално разстройство или клинични данни за тироидна недостатъчност) тя има увеличени NKa. Когато това се случи имплантирането на ембриони ще бъде нарушено и жената ще страда от безплодие, неизяснен стерилитет или  повтарящи се аборти.
Жени с повишени кръвни нива TSH, са  били тествани за ТАТ, МАТ и NKa  и е установено, че почти всички имат такива антитела, както и NKa.
Лечение: индивидуална имунотерапия с Intralipid (IL) инфузии, плюс стероиди (преднизолон, дексаметазон) терапия, за  регулиране на  NKа. Прилага се интравенозно 7-14 дни преди трансфер на ембриони (или около 4-7 дни преди овулация или пункция) и след това се повтаря още веднъж, веднага след потвърждаване на бременност. Стероидите се продължават до 10та седмица на бременността и след това се намалят до спиране.

Та връзка има със сигурност, но според мен е най-добре да се консултираш с добър репродуктивен ендокринолог.






Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #106 -: Ноември 07, 2009, 15:58:40 pm »
ocean, много благодаря за инфото. Аз четох нещо подобно, но понеже английския не ми е особено много на ниво, ползвайх и гулгъл преводача, преводите не бяха особено хубави, на места с неясен смисъл. Именно затова реших да попитам.

Всичко е много навързано и специфично, сигурно има и връзка, ама трябват много задълбочени познания в тази област, за да се даде някакъв отговор.

П.П. А аз все стигам до там, че ми трябва добър репрудоктивен ендокринолог.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #107 -: Март 06, 2010, 16:02:15 pm »
Аз правих имунологични миналата година, по време на бременността си , която се оказа неуспешна, тоест точно когато съм пускала изследването организмът ми се е борил да изхвърле неразвиващият се плод.Тогава Нк клетките ми бяха 26%, отдавам го точно на това, което написах!Изследванията правих в бг, защото точно по това време си бях тук, но после ги показах на докторът си във Франция, а той изобщо не ги отрази!За тях това не е причина за аборт!
Имам едно дете, един мисед в 11г сед и веднага след него кухо яйце, според всички , до които съм се допитвала е просто мал шанс!Лично за мен , отдавам кухото яйце на забременяването веднага след миседа.
И аз много не вярвам на тези вливания, още повече , че ги предлагат за всички проблеми в някой клиники- тромбофилии, антифосфолипиден синдром, хашимото , високи НК клетки.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #108 -: Март 06, 2010, 16:54:14 pm »
 Здравейте , момичета ! Искам да споделя , че имунологичните ми изследвания са почти в норма без никакво лечение и вливания от 1 година насам. Оперирах фиброаденом и 3 месеца по - късно ги изследвах. NK  са около 12 % при норма до 11 %  , а първоначално бяха 18 и нещо %. Тромбоцитно - левкоцитните агрегати са в норма за първи път откакто ги изследваме , а дори не пия аспирин. Антифосфолипидните са в сивата зана. Според мен отклоненията при мен са имали връзка с възпалението от мастопатията и фиброаденома. Надявам се да продължат да падат и да влязат в граници.
В момента на изследването съм имала и хламидиална инфекция , заради която пих антибиотик.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #109 -: Март 07, 2010, 00:10:27 am »
Здравейте , момичета ! Искам да споделя , че имунологичните ми изследвания са почти в норма без никакво лечение и вливания от 1 година насам. Оперирах фиброаденом и 3 месеца по - късно ги изследвах. NK  са около 12 % при норма до 11 %  , а първоначално бяха 18 и нещо %. Тромбоцитно - левкоцитните агрегати са в норма за първи път откакто ги изследваме , а дори не пия аспирин. Антифосфолипидните са в сивата зана. Според мен отклоненията при мен са имали връзка с възпалението от мастопатията и фиброаденома. Надявам се да продължат да падат и да влязат в граници.
В момента на изследването съм имала и хламидиална инфекция , заради която пих антибиотик.

 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Успех,мила :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #110 -: Март 07, 2010, 00:35:35 am »
Преди 1 година НК клетките ми бяха 12% при норма 11%.
Сега са 5,2%,без никакво лечение.
Предстои ми процедура и не съм наясно,дали при това положение няма да се прилага терапия/вливане и др./ :ask:
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #111 -: Март 08, 2010, 08:25:40 am »
fatalwoan, и аз мисля, че проблемът тогава ти е бил заради възпалението. Добре е, че сега нещата започват да влизат в норма.

dgina, НК клетките може и да варират, особено, ако си имала някакво възпаление по онова време, което после си излекувала. Някои доктори твърдят, че дори и настинка може да окаже влияние на резултата (с това оправдание ми пренебрегваха тези резултати в продължение на 2 години, въпреки че аз бях сигурна, че настинка не е имало в момента на изследването).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #112 -: Март 15, 2010, 12:18:30 pm »
момичета,здавейте не знам дали въпросът ми е за тук,но моля за разяснение.Опитваме се да имаме дете от 6г.,имаме 6 инсеминациии-неуспешни и едно инвитро(икси)успешно.Сега съм в осмата седмица,дано да е на ред всичко!Пуснах си имунологични изследвания и стана ясно че трябва да ми влеят киовиг.Някой имал ли е този проблем,моля ви пишете.Казаха ми,че другия месец пак трябва да си направя изслаедвания,но много е скъпо,вече не знам.

Само да добавя,че преди това когато правихме инсетата ми вляха 50 ам имуновенин,и съм пила витамини.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #113 -: Март 26, 2010, 08:31:34 am »
И аз не знам дали си поставям въпроса в правилната тема, но се надявам да ми отговори някой.  :oops: Вчера си взех резултатите от изследванията. Правих ги в националната лаборатория по клинична имунология на проф. д-р Е. Наумова.
NK клетки - 12% при реф. граници 8-24%
CD16+CD56+NKклетки - 11 % при реф. граници по-малко или равно на 12%
NKT клетки - 12% при реф. граници 2-10%
Коментарът на д-р Владимиров беше, че не смята да ми препоръчва вливане. Аз като си гледам резултатите, въпреки, че не знам изобщо кое за какво е, виждам, че само последните са извън граници и сега ще търся инфо какво точно е това чудо.
За сравнение, правила съм имунологични изследвания през ноември 2008 година, които не бяха много хубави, но тъй като са стари, док ми препоръча да ги повторим.
Ето и старите резултати:
Субпопулация  NK-клетки - CD3-CD16+56+ - Резултат (%) 18.33% - Референтни стойности (%)2 - 11.
Не знам дали става въпрос за същото. Имах назначена терапия с вливане, но на предстоящите два опита, д-р Владимиров не се съобрази с нея.

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #114 -: Април 03, 2010, 09:32:37 am »
Ето и старите резултати:
Субпопулация  NK-клетки - CD3-CD16+56+ - Резултат (%) 18.33% - Референтни стойности (%)2 - 11.
Не знам дали става въпрос за същото. Имах назначена терапия с вливане, но на предстоящите два опита, д-р Владимиров не се съобрази с нея.
Трябвало е да се предприеме терапия при този резултат. Защо са ти назначили изследвание  като след това не ги вземат под внимание?
 За новия резултат се консултирай с имунолог. Според мен е по - добре да се презастраховаш с вливане.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #115 -: Април 03, 2010, 14:34:47 pm »
Мисля ,че ,ако не се съобразят с вливане повечето клиники изписват преднизолон.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #116 -: Април 03, 2010, 18:48:03 pm »
fatalwoman, предния път изследванията си ги бях почти самоназначила, т.е. отидох на консултация при д-р Тодорова и доц. Конова. Терапията ми беше назначена, след като излязоха резултатите. Сега, д-р Владимиров ме насочи за повторно изследване и след това каза, че според него няма смисъл от вливане.
Radosst, преднизолон не ми е изписван никога. Той как се прилага и какво му е действието?
« Последна редакция: Април 03, 2010, 18:49:38 pm от du6ka »

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #117 -: Април 03, 2010, 20:45:03 pm »
Душе, преднизолона също като имуновенина подтиска имунната система и предотвратява отхвърлянето на ембрионите.  При тези НК клетки според мен е добре да се направи една от двете терапии........

Успех :)
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #118 -: Април 04, 2010, 14:03:08 pm »
Душе, Делфин ти е отговорила.Попитай лекаря си за една от двете терапий със преднизолон е доста по-евтино.Не помня по колко ми беше изписано,аз пиех доста преди процедура също.През цялото време докато го пиех имах топли вълни и се потях доста.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #119 -: Април 04, 2010, 17:27:28 pm »
Душе, преднизолона също като имуновенина подтиска имунната система и предотвратява отхвърлянето на ембрионите.  При тези НК клетки според мен е добре да се направи една от двете терапии........

Успех :)

Само едно уточнение, преднизолонът е кортикостероид и като такъв потиска имунната система. Имуновенинът е пул от антитела на здрави хора, ефектът е да понижи завишените и да завиши понижените страни на имунната система, той не потиска имунитета като цяло.
Благодаря ти, Бени!