0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #20 -: Юни 08, 2009, 14:27:56 pm »
Боби, има доста сериозни изследвания в областта на имунологичния стерилитет. Ако ти е интересно, можеш да прочетеш например книгата на д-р Алън Биър, който е един от основоположниците на тези научни теории и изследвания.
Аз забременях от раз точно след имунологична терапия и след 5 години неизяснен стерилитет.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #21 -: Юни 11, 2009, 13:23:56 pm »
Здравейте и от мен. Незнам къде точно да пиша и затова реших тук. След близо 8 години ходене по мъките и направени всички изследвания и почти всички ок - имам инсулинова резистентност и съм хетерозиготен носител на MTHFR C677T и на PAI 4G/5G, като за последните две генетични изследвания, някой доктори не им обръщат внимание, но както и да е, имам и три положителни теста от миналата година, една бременност видяна още преди да ми дойде, се стигна до следния извод - при положение, че всички изследвания са ми в норма, след неуспехите на тестовете, обяснението на д-р Тодорова беше, че аз съм рядък случай и моите проблеми се активизират при забременяване, тя ми спомена, че имат с доц. Конова 3-4 такива като мен. Какво означава това - значи при нармално състояние всичко ми е наред, но при забременяване се активизират NK клетките и понеже бременността приключва бързо много трудно се хваща. Ако има такива момичета като мен много искам да се запазная с тях и да си пишем, да обменяма информация. Иначе ми направиха вливане с интралипид във вторник, пия метфогама 850, лимфомиозот и като чета и аз при + тест ще съм на същата терапия както при всички останали с високи NK клетки.   Съжалявам, че беше толкова дълго , опитах се да съкратя. Надявам се да има някой като мен.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #22 -: Юни 12, 2009, 09:56:31 am »
Боби, има доста сериозни изследвания в областта на имунологичния стерилитет. Ако ти е интересно, можеш да прочетеш например книгата на д-р Алън Биър, който е един от основоположниците на тези научни теории и изследвания.
Аз забременях от раз точно след имунологична терапия и след 5 години неизяснен стерилитет.
  Здравей FreshBreeze . Биър съм проверявала какво е публикувал като официално научно изследване и няма нито едно за лечение.
 Аз не казвам,че всичко се знае. Напротив- очевидно не се знае.  Може и да има такива случаи, може и при теб това да е била причината ( след като ти си имала успех), но случаите няма как да са толкова много, след като статистически няма промяна в успеваемостта. Просто аз мисля, че е добре всички възможности да се проверят преди човек да тръгне да го прави това.

teodor, за тази MTFHR С677Т се дава фолиева киселина, ама аз предполагам, че ти и без това си я взимаш, щом правите опити за бебе.
За другите неща някакви изследваняи имаш ли? Все пак НК клетките си се увеличават нормално при всяка бременност.


Б.
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 10:16:49 am от Bobbie »


  
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #23 -: Юни 12, 2009, 11:41:26 am »
Да,пия фолиева киселина, имам много изследвания, но всички са в норма. Имам и на NK клетки и те са в норма и хормоните също, тези на щитовидната жлеза също са в норма, две цветни снимки също -ок, две лапороскопии - също ок, като втората беше февруари за премахване на миомен възел и то д-р Стаменов я прави, не е някой случаен. Инвитро започнах на естествен цикъл, но за съжаление не стана нищо. На самото инвитро - за първи път до сега за 8 год. изследванията бяха лоши - LH беше 22, E2 беше 0,73. тогава си помислих, че защото е веднага след операцията и организма ми не е готов. Отивам на другия месец и ги пускам същите изследвания - LH беше 6, E2 - 290.  Но при последния преглед на 04.06.09 при д-р Тодорова, се оказа,че имам хашимото. Тя е на мнение, че на фона на това, че взимам метфогама, няма как да имам лоши изследвания и аз съм на това мнение, тоест обясни че има и друг проблем и на прегледа видя, че имам хашимото. Та нейното обяснение е това, че сега всичко ще е в норма, но при забременяване всичко се активизира и завършва зле. Тя ми назначи при + тест неднага да направя изследване на NK и на TSH. За това и питам има ли някой като мен. Но независимо от това мога и с вас да обменям информация. Тотално съм се объркала. Може да ми казвате Данче. Май пак стана дълго. Да поясня, че аз до миналата година юли месец нямах положителни тестове, това стана след приема на метфогама и лимфомиозота, бях си направо опитно зайче, като влезна в кабинета на някой доктора и той се хваща за главата - всичко ми е наред, а пък резултат няма, тоест не могат да намерят причина, е до сега. Надявам се това да се окаже, че иначе незнам какво ще правя. Ако нещо искате да ме питате, мога да обясня.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #24 -: Юни 12, 2009, 21:21:56 pm »
 Данче , преди да започнеш да приемаш Лимфомиозота , колко ти беше ТСХ ?
 По колко пиеш от фолиевата киселина и каква ?
 В какъв смисъл ти е казала Тодорова , че на фона на Метфогамата не можеш да имаш лоши резултати?
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #25 -: Юни 12, 2009, 21:39:44 pm »
Не знам доколко това наистина доказва, че възпалението е било причината за завишения брой на НК клетките, тъй като знам, че те не са константа. Интересно ще ми е да коментират момичета, които са по-запознати.
Не знам дали доказва, но има локика. Знам само, че НК клетки е безсмислено да се изследват, защото какво ще правиш като ги знаеш колко са? Те се вдигат нормално при бременност т.е увеличението им не пречи на бременността.  Моят лекар ми каза, че ако някой иска да ми лекува увеличени НК клетки, да бягам по-далече, защото спекулира за неща, които не се знаят.  Каза също, че няма никакви доказателства, че терапия с имуновенин променя крайният резултат, а напротив - не прави разлика в боря на забременяванията. Аз нали съм си неверница и вече като удавник за сламка се хващам за всичко ( и се нервех, че не иска да ме изследва), та проверих думичките му и се оказа, че е напълно прав. Освен това, ако имаш завишени НК клетки се предполага, че има причина да са завишени и не знам дали е много добре ей така просто на едните проценти да се дават лечения, които подтискат имунната система. Ами ако има причина да са увеличени?

Боби

Доста логично звучи написаното.... поне на база на моя опит в лечението на NK клетките...
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 22:06:53 pm от gaha151551 »
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #26 -: Юни 12, 2009, 21:44:22 pm »
Хламидия, токсоплазмоза,цитомегаловирус, рубеола,микоплазма, уреаплазма и листериоза.
Всичките излезнаха отрицателни, така че причините са други.
Тези са и назначили.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #27 -: Юни 12, 2009, 21:52:27 pm »
Хламидия, токсоплазмоза,цитомегаловирус, рубеола,микоплазма, уреаплазма и листериоза.
Всичките излезнаха отрицателни, така че причините са други.
Тези са и назначили.

за другите.....а в каква посока да се търсят и кой ще ги търси?
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #28 -: Юни 12, 2009, 22:04:10 pm »
и аз имам въпрос - моето инвитро приключи с неуспех, предполага се заради високите НК клетки / причината за тях е наличие на ендометриоза/ Въпросът ми е: като бяхте бременни и с високи НК клетки ,гадеше ли ви се?
На мен почти не ми се гадеш и се чудех дали има връзка между двете неща.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #29 -: Юни 12, 2009, 22:10:49 pm »
 legeo , аз съм била бременна и с високи NK - клетки  18 %.
До 9 г.с. , когато бременността ми приключи с миссед, си спомням само веднъж да ми се е гадело  съвсем леко.
 Не съм търсила някаква връзка между гаденето и NK .
 Какво имаш предвид? Каква връзка си заподозряла?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #30 -: Юни 13, 2009, 05:11:36 am »
Въпросът ми е: като бяхте бременни и с високи НК клетки ,гадеше ли ви се?
На мен почти не ми се гадеш и се чудех дали има връзка между двете неща.
Не мисля, че някой може да каже какво означава това. Гаденето си е индивидуално както за жената, така и за всяка бременност.Не на всички жени им се гади, а и при някои една бременност им се гади, а друга не. 


Б.



  
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #31 -: Юни 13, 2009, 12:28:29 pm »
fatalwoman, пия неофолик мета 3х1, TSH ми е 1,16- нормално, но FT4 при норма 14.40 е 14.1, тоест на горна граница. За хора като мен, които имат инсулинова резистентност, без хапчета не образуват качествени фоликули. Именно за това им предписват метфогама, тя помага за образуване на качествени фоликули, става нещо като избутване на по-хубавите фоликула. Подробно съм разглеждала всичко за резистентността и всъщност има връзка между кръвна захар, инсулин и фоликулите. Сега в момента съм забравила каква беше връзката, но мога да потърся пак. И заради това д-р Тодорова ми го каза, е аз си го знам, но не съм доктор. Незнам дали ти стана ясно.   
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #32 -: Юни 13, 2009, 13:42:20 pm »
 Данче , аз имам същата мутация -  хетерозиготен носител на MTHFR C677T и на PAI 4G/5G, имам и антифосфолипдини анти - бета 2 гликопротеини .
 Кой ти предписа фолиевата мета 3х1 да я пиеш при хетерозиготен алел?
 На мен при същата мутация са ми изписали  х 1 т. , но аз си пия понякога по 2 , понякога по 3 т.
 Пия Метформин за инсулинова резистентност , Лимфомиозот, Селен, Аспирин протект, предписани от Тодорова.
 Би ли потърсала този материал за връзката между кр. захар, инсулин, фоликули ?
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #33 -: Юни 13, 2009, 14:02:44 pm »
teodor ще ти бъда много благодарна  и аз ако го изнамериш този материал :)

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #34 -: Юни 13, 2009, 14:56:22 pm »
Фолиевата киселина първо ми я предписа д-р Даскалова 3х1 и аз си мислех, че е много, но сега като отидох при Тодрова и тя ми я написа 3х1. Започвам да търся, дано успея да намеря материала.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #35 -: Юни 13, 2009, 16:47:40 pm »
Ето какво открих:
http://www.nutra.bg/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=31&Itemid=71
Инсулинова резистентност и хиперинсулинемия - инсулиновата резистентност е състояние, при което инсулинът не осъществява ефектите си поради намаление на броя и чувствителността на инсулиновите рецептори в прицелните клетки. Това води до компенсаторна хиперинсулинемия /повишаване на инсулина в кръвта, поради повишената му продукция от панкреаса/. Когато клетките на панкреаса изчерпят възможностите си за синтеза на инсулин, постепенно се развива нарушен глюкозен толеранс и захарен диабет. Проучванията от последните години показват, че повишеното ниво на инсулина в кръвта води до повишена продукция на мъжки полови хормони /андрогени/, повишен риск от диабет, сърдечно-съдови заболявания и някои злокачествени заболявания
http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=4&b=118
Това успях да намеря, може ида сте ги чели тези неща. После пак ще потърся.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #36 -: Юни 18, 2009, 14:45:18 pm »
Здравей Дани, и аz имам имунолог. проблем.Много се нуждая от подкрепа.Не се оправям с кредор.всяка буква я тьрся много време.Пи6и ми моля те.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #37 -: Юни 20, 2009, 16:32:21 pm »
dara07 , какъв е проблема при теб?
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #38 -: Юни 21, 2009, 01:21:12 am »
Здравей FreshBreeze . Биър съм проверявала какво е публикувал като официално научно изследване и няма нито едно за лечение.
 

Аз четох една книга, издадена малко след смъртта му - с негови текстове и на негови последователи. Едно, че теорията му ми се видя много стройна, друго, че се случи при мен съвсем на 100% - и генетичния тип, и сходството с генетичния тип на партньора, и бременността, за щастие, и отключитлото се автоимунно заболяване, за нещастие.
Благодаря ти, Бени!







*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #39 -: Юли 01, 2009, 10:15:26 am »
Аз четох една книга, издадена малко след смъртта му - с негови текстове и на негови последователи. Едно, че теорията му ми се видя много стройна, друго, че се случи при мен съвсем на 100% - и генетичния тип, и сходството с генетичния тип на партньора, и бременността, за щастие, и отключитлото се автоимунно заболяване, за нещастие.
Може, аз просто казвам, че той няма научни изследвания за лечение,а не че не е писал книги.

Какво имаш предвид като казваш "генетичен тип"?

Б.
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 10:20:59 am от Bobbie »