0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #220 -: Март 07, 2011, 16:43:06 pm »
bamboo , и аз нямах странични ефекти, докато го пиех, но заради кръвното доц. Балтаджиева ми препоръча да го пия вечер и горе-долу по едно и също време. В началото на февруари го спрях, поради започване на процедурата, след положителния тест направих контрола (на 28-ми февруари) и НК-клетките са в норма, един месец след като не пия агапурин. Успех и на теб!
« Последна редакция: Март 07, 2011, 16:47:11 pm от mgstra »


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #221 -: Март 07, 2011, 23:44:20 pm »
Благодаря момичета, дано успея да ги сваля, въпреки противоречивите мнения доколко оказват влияние на забременяването... аз съм с 4 инсета и 2 инвитро опита.
mgstra радвам се за положителния тест!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #222 -: Март 08, 2011, 00:07:34 am »
По принцип агапуринът се изписва 2х1,но често има оплаквания като понижение на кръвното и виене на свят. Имунолозите или д-р Стаменов намаляват приема на 1 таблетка дневно,вечер,след храна.Обикновено след 45 дни е контролата. Понижаването на НК клетките говори за благоприятно въздействие на агапурина (в комбинация с друго изписано,ако има). Много по-важно е как ще се "държат" НК клетките след положителен тест.
Колкото до мненията дали имунологията има значение- всичко е до организъм, според мен.


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #223 -: Март 10, 2011, 15:38:24 pm »
Има ли вероятност NK клетките да са повишени от това че последния ми опит беше преди няма и месец, или с риск да прозвучи смешно.... от проблем с венеца над един зъб, който от време на време кърви?
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #224 -: Март 10, 2011, 16:32:10 pm »
 Агапурина винаги ли се спира при започването на процедурата ! Или се продължава след трансфера?
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #225 -: Март 10, 2011, 16:40:50 pm »
Здравейте,
Може ли някоя от вас, момичета, да ми отговори какъв е моя случай тогава. В моето имунолигично зследване, което правих в "Малинов" има следното нещо, което е оцветено в червено " Total NK cells 5 / 07-100/. Или иначе казано Всичко общо НК клетки 5 при референтни стойности 7-100? А най-отдолу в коментари пише " Без съществени отклонения в направеното изследване.
Какъв може да е проблема като съм под референтните стойности?
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #226 -: Март 10, 2011, 16:46:42 pm »
Агапурина винаги ли се спира при започването на процедурата ! Или се продължава след трансфера?

На мене ми го спряха дори веднага след инсеминацияи до теста и обикновено, независимо каква е процедурата, препоръчват контролно изследване при положителен тест за бременост. Едва тогава преценяват какво е нужно /доколкото знам от това което пишат другите във форума - при беременостт и завишени НК клетки се правят вливания, а не се приемат хапчета/. Но най-добре си питай имунолозите
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #227 -: Март 10, 2011, 18:49:49 pm »
Pumba,
Референтните граници на Total NK cells (CD3-CD16+56+) са 7-26%.
За твое успокоение направи консултация с имунолозите от клиниката.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #228 -: Март 10, 2011, 19:24:00 pm »
Pumba,
Референтните граници на Total NK cells (CD3-CD16+56+) са 7-26%.
За твое успокоение направи консултация с имунолозите от клиниката.
Здравей, Мецани,
За горната граница на референтните стойности не бях сигурна, защото писах от офиса. Ще звънна вероятно, защото като чета тук направо се обърках. Тогава, когато си взех изследванията не успях да се видя с Балтнаджиева, а някаква нейна колежка ми ги връчи. Каза ми само, че нямало нищо обезпокоително. Но реших  да ги поразгледам, макар, че почти нищо не разбирам и ми направи впечатление това, че съм под референтните стойности, което се чудя какво би могло да означава...
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #229 -: Март 11, 2011, 08:14:09 am »

 Тогава, когато си взех изследванията не успях да се видя с Балтнаджиева, а някаква нейна колежка ми ги връчи. Каза ми само, че нямало нищо обезпокоително.



Pumba, "някаква нейна колежка"  е д-р Пенкова. Нали си попълнила анкетна карта, преди това, са те разпитали . Сега си имаш готови изследвания, имаш заключение, че не се нуждаеш от терапия - какво по хубаво от това :lol:
Имунологията е динамична, щом са преценили, че е добре, не се вторачвай, това не е математика.
Ичаче, ходи, питай щом си решила.........
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #230 -: Март 11, 2011, 10:05:45 am »

 Тогава, когато си взех изследванията не успях да се видя с Балтнаджиева, а някаква нейна колежка ми ги връчи. Каза ми само, че нямало нищо обезпокоително.
Здравей Тара,
Не знам каква е причината за леко саркастичния ти отговор. :? Смятам се за средно интелигентен човек и ако действително бях наясно с резултатите нямаше да задавам такъв въпрос. След като ти не можеш да ми дадеш нормален отговор, защо изобщо си си губила времето да ми отговаряш? Все тая.
За да съм по-ясна: 1.Кръвните проби са ми взети от Майчин Дом и не съм ги носила лично в клиника "Малинов", по тази причина не познавам Др Балтанджиева. Беше ми препоръчана от лекаря, при когото ходех.
2.Да, поълвах някакви формуляри, но не съм разговаряла за абсолютно нищо с никой там.Приеха ги и ми връчиха изследванията.
3. Това е причината да задавам въпроса си.
4.Изпадам в тези лирични отклонения и обяснения по една единствена причина - ако някой може да ми даде отговор. Ако не може, здраве да е. Просто ще звънна и ще попитам.

Pumba, "някаква нейна колежка"  е д-р Пенкова. Нали си попълнила анкетна карта, преди това, са те разпитали . Сега си имаш готови изследвания, имаш заключение, че не се нуждаеш от терапия - какво по хубаво от това :lol:
Имунологията е динамична, щом са преценили, че е добре, не се вторачвай, това не е математика.
Ичаче, ходи, питай щом си решила.........
« Последна редакция: Март 11, 2011, 10:10:47 am от Pumba »
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #231 -: Март 11, 2011, 10:21:20 am »
Позвъни на телефона в имунологията, а ако не го знаеш - попитай за номера на регистратурата на "Надежда" /предполагам, че го има изписан на листа с резултата от имунолоигичните ти изследвания/. Това го пиша,  в случай, че има проблем с телефонните номера, извинявай за подробните указания, ако не е така. Независимо кой от лекарите ще се отговори, ще ти обяснят всичко по телефона /случвало ми се и знам, че е така/, а ако си от София или имаш сроко път на там - иди на място. Питай си лекарите, не си губи времето в догатки. Това е  моето сромно мнение.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #232 -: Март 11, 2011, 10:31:18 am »
Благодаря за отговора,hope-love :-)
След малко ще звънна и ако има нещо обезпокоително ще пиша, в случай, че още някоя девойка е със същите въпроси като моите.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #233 -: Март 11, 2011, 12:01:49 pm »
Pumba, тук не сме лекари, имаш заключение, както писах и по напред, като имаш съмнения ги коментирай с лекар
Не чета по диагонал, затова вметнах, че имунологията е динамична.....самата аз имам правена такава....

телефона на имунолозите в "Малинов" е на първа страница в текущата тема за пациентите на клиниката, както и други телефони при необходимост

В имунологията са важни  и  съотношението между показателите, и доколкото даден показател има отношение към имплантацията. :wink:
« Последна редакция: Март 11, 2011, 13:37:54 pm от Тара »
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #234 -: Март 11, 2011, 12:20:33 pm »
 :wink:
« Последна редакция: Март 11, 2011, 13:10:23 pm от Pumba »
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #235 -: Март 13, 2011, 18:42:28 pm »
Има ли вероятност NK клетките да са повишени от това че последния ми опит беше преди няма и месец, или с риск да прозвучи смешно.... от проблем с венеца над един зъб, който от време на време кърви?
Да,възможно е инфекции и възпаления да повишат НК клетките,но не е задължително в тях да е причината. :(


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #236 -: Май 13, 2011, 17:08:26 pm »
Здравейте момичета, да се включа и аз.
След направена биопсия ми казаха, че имам неблагоприятни условия за имплантация. Единственото, което видях от това изследване беше някакъв индекс 3.6 :? Д-р Персенска ми обясни, че нормално той бил около 1.
Някой от вас да знае нещо повече по въпроса и как се повлиява?
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #237 -: Юни 22, 2011, 20:29:57 pm »
Здравейте момичета.Днес се обадих на доц.Балтаджиева(вчера изследвах НК клетките),и ми каза,че 10 дни преди ЕТ,трябва да ми се влее Клувит 5,а сега да си взема Агапурин SR 400,като си купих само 3 блистера.Та въпроса ми е(защото само по телефона говорехме),за завишени клетки ли се предписват тези медикаменти и вливания?И този ли Клувиг 5,еднократно ли се се влива и струва около 500 лв.?Благодаря ви,предварително.
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #238 -: Юни 22, 2011, 20:47:40 pm »
Здравейте момичета.Днес се обадих на доц.Балтаджиева(вчера изследвах НК клетките),и ми каза,че 10 дни преди ЕТ,трябва да ми се влее Клувит 5,а сега да си взема Агапурин SR 400,като си купих само 3 блистера.Та въпроса ми е(защото само по телефона говорехме),за завишени клетки ли се предписват тези медикаменти и вливания?И този ли Клувиг 5,еднократно ли се се влива и струва около 500 лв.?Благодаря ви,предварително.
Агапурин SR 400 се изписва обикновено два пъти по една таблетка. Ако има оплакване (ниско кръвно, виене на свят) се намалява на една таблетка вечер. Обикновено искат да се направи контрола на НК клетките след 45 дни за да се отчете резултат. Контролата е около 120-130 лв (плюс куриер). По важно е какво се случва при положителен тест (искрено ти го желая).
Киовиг 5 гр. предполагам ти  е предписан по време на процедура,преди трансфер.Мисля, че с вливането е около 550 (500+50 лв. вливане). След положителен тест евентуално следва нова контрола и ново вливане, но всичко това зависи от данните на НК клетки и решението на доц. Балтаджиева. До колкото знам вземат под внимание килограми на жената, брой ембриони и най-вече резултатите на НК клетките.


Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #239 -: Юни 22, 2011, 21:12:03 pm »
gobgift,много ти благодаря за изчерпателния отговор.Аз трябва да взимам Агапурин по едно на ден.Вчера ми беше поставена и блокиращата инжекция,и на 5-ти започвам същинската стимулация,до тогава ще ги взимам,а като отида ще попитам док дали по време стимулацията трябва да ги прекъсна.Още един път,благодаря.