0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #40 -: Юли 01, 2009, 11:10:01 am »
FreshBreeze, извинявай ако задавам въпрос, по който си писала, но автоимунното ти заболяване след имуномодулираща терапия ли се отключи? Питам те, защото доктор Викентиева ми каза, че един от страничните ефекти на тези вливания и други имуномодулации е именно отключване на автоимунен процес.В този ред на мисли се чудя защо при изписване на терапия с имуновенин или интралипид никой не информира за възможните последствия в дългосрочен план.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #41 -: Юли 01, 2009, 11:18:48 am »
Генетичен тип = HLA тип.
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #42 -: Юли 01, 2009, 12:25:38 pm »
FreshBreeze, извинявай ако задавам въпрос, по който си писала, но автоимунното ти заболяване след имуномодулираща терапия ли се отключи? Питам те, защото доктор Викентиева ми каза, че един от страничните ефекти на тези вливания и други имуномодулации е именно отключване на автоимунен процес.В този ред на мисли се чудя защо при изписване на терапия с имуновенин или интралипид никой не информира за възможните последствия в дългосрочен план.
взе ми думите от устата...
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #43 -: Юли 01, 2009, 12:49:49 pm »
Здравеите момиЧета.Проблема ми е високо АNА.Правих си имонолог.Другите са в норма.
Ако някои има повеЧе инфо.моля помогнете.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #44 -: Юли 01, 2009, 17:44:10 pm »
Генетичен тип = HLA тип.
Мерси.
Това се прави за трансплантация, а някои дори си правят деца с определен тип, а цел да вземат ембрионни стволови клетки примерно от пъпната връв, за да спасят другото си дете. Общо взето се смята за неетично да се прави с тази цел.

Боби


  
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #45 -: Септември 27, 2009, 19:24:08 pm »
Bobbie ,колко нормално могат да се вдигнат НК клетки по време на бременност? Аз съм бременна в 6 седмица ,моите НК клетки са 17 %.
Чудя се дали да правя вливане с имуновенин,не знам какво да правя. :(

Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #46 -: Септември 27, 2009, 21:40:15 pm »
Leila честито!Желая ти една безпроблемна бременност.Би ли ми казала дали и преди бременноста ти, НК клетките са ти били 17%?Моите са толкова и вливахме преди процедура (неуспешна даже не стигнахме до трансфер)От тогава нямам терапий само пия омега3.Може би ще трябва да направя и една контрола?Дано се включи Боби да каже ,но мисля,че трябва да се консултираш и с имунолог.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #47 -: Септември 27, 2009, 23:18:10 pm »
Bobbie ,колко нормално могат да се вдигнат НК клетки по време на бременност? Аз съм бременна в 6 седмица ,моите НК клетки са 17 %.
Чудя се дали да правя вливане с имуновенин,не знам какво да правя. :(

И аз да се включа тук :)
Има го и по=горе написано,че по време на бременност НК клетките се повишават.Аз лично не бих се притеснявала.Това е лично мое мнение.Ти си вече 6та гс,имплантацията е отдавна минала,бебко е ок и скоро ще чуете съчицето(ако вече не сте).Според мен излишно се тревожиш.

По принцип за НКто съм съгласна с Боби.Има и друго - те не са константа,понякога са високи и имаме инфекция без дори да сме болни и да подозираме каквото и да било.Още повече,след безбройните материали които прочетох на три езика,и консултацията със белгийски професор по репр.медицина,се оказва че няма нищичко доказано в полза на НК клетките,но за сметка на това вредите са безпорни!!!И опасни!!!
Има и такива които са успели точно след "лечение" на НК,но дали това се дължи на инталипида/имуновенина или на прекрасна случайност...???!
Има обаче много които се "лекуват" и не успяват.И не само,а след вливанията НК са непроменени,а понякога и по-високи...
Има и такива който са бременни и се "лекуват" от НК,и при изследванията те не спадат...А не ви ли се струва опасно да се подтиска имунната с-ма по време на бременност при положение,че един грип може да се окаже с фатални последици(не дай Боже)...

Всеки сам да си решава,но да си "опича" главицата преди това,че да не съжалаява....

пп Извинявам се ако звуа грубо,но тая цялата работа с НК в БГ ми се струва една машина за пари и нищо повече...дано да греша...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #48 -: Септември 28, 2009, 07:13:29 am »
Leila , честито, мила! Успех до края ти желая!
 Колко бяха NK- клетките преди забременяването ? И на каква терапия си била?
Мисла че , ако си била на някаква терапия - интралипид/имуновенин/кортикостероид или поне Омега 3 + вит. А + вит.Е + селен , би трябвало да я продължиш , естествено след консултация с твоя имунолог.
 Преди забременяването какви други показатели са ти били извън норма?
Фибче, вярно е че NK не са константа , но ако и преди това са били високи има място за притеснение. Мнението на доц. Конова е че дори и след вливане , ако запазят NK своята величина , плода е защитен , защото се намалява тяхната активност.
 Наскоро четох , че активното вещество на Дуфастона оказва положително влияние върху NK , защото един вид повишава качеството на лигавицата и оттам съпротивителните и сили(не предендирам , че го обясних точно).
 И накрая настина е въпрос на личен избор да се прави ли вливане или не. Аз лично бих направила , ей така , за да се застраховам.
 Leila , консултирай се с имунолог!
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #49 -: Септември 28, 2009, 10:46:30 am »
Аз също бих искала да се включа. На мен също ми беше обяснено, че щом вече е настъпила имплантация НК клетките не могат толкова силно да влият че да предизвикат аборт,освен ако не са много повишени. Поне все още не е доказано такова действие.
 Аз съм с повишени НК клетки 21% други отклонения нямам. Имам два ранни спонтанни аборта при които не съм взимала никакви поддържащи лек-ва (аспирин протект или прогестерон).
За съжаление обаче никой не може да ми даде точен отговор на какво се дължат тези ранни аборти.Докторите предполагат че е генетична грешка, хромозомна аномалия.
 Сега мисля да изследвам прогестерон, защото може и точно да се окаже че е проблема.
Лейла аз също бих те посъветвала засега да не вливаш, нормално е при бременност НК клетките да са повишени. Все пак ти си решаваш, ако това те прави по спокойна, може да влееш интралипид. Успех миличка, ще стискам палци при теб нещата да се развият по най-добрия начин  :)
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #50 -: Октомври 01, 2009, 11:53:23 am »
Цитат
Би ли ми казала дали и преди бременноста ти, НК клетките са ти били 17%?
Здравейте момичета!Моите Нк клетки преди бременността бяха 21%,през януари 2009 ,някаде 3 месеца след аборта.Бях в Плевен при д-т Конова,терапията беше:интралипид на всеки 2 овулации,и имуновенин при положителен тест(контролно изследване на НК клетки преди вливане ,и, ако са повишени, тогава да се извърши вливането на всеки 30 дни, 2-3 пъти).Успях да влея на 2 пъти интралипид,сега съм на аспирин и фраксипарин през ден.В понеделник съм на лекар да чуем сърчице,ако всичко бъде наред ще се консултирам относно това вливане.Благодаря ви ,дано този път бъде всичко наред:):)
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 11:55:18 am от Leila »

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #51 -: Октомври 01, 2009, 15:29:35 pm »
Лейла първо честито!!! Искрено много се радвам за теб!

Виждам че в месеца в който си забременяла си вляла интралипид. Доколкото знам аз от д-р Тодорва когато той е влят в същия месец предпазва плода независимо от % НК клетки които имаш.
Но сега трябва да пуснеш нова контрола и най-дорбе се консултирай с доц. Конова след резултати как да постъпите!

Успех този път!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #52 -: Октомври 02, 2009, 05:38:51 am »
Bobbie ,колко нормално могат да се вдигнат НК клетки по време на бременност? Аз съм бременна в 6 седмица ,моите НК клетки са 17 %.
Чудя се дали да правя вливане с имуновенин,не знам какво да правя. :(
Първо - честито! Стискам палци и съм сигурна, че всичко ще е наред.
По твоят въпрос честно казано не знам цифрата, а и от мен няма да чуеш съвет да взимаш имуновенин, просто защото аз не вярварвам в него, нито смятам за необходимо изследването на НК клетки. Има обаче хора, които се кълнат в това, та знае ли човек. Според мен човек трябва да се запознае с изледванията и сам да си вземе решението и съжалявам, но аз лично не се наемам да давам подобни съвети какво да взимаш и какво не, след като вече си бременна, защото е прекалено отговорно.

Б.
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 05:46:16 am от Bobbie »


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #53 -: Октомври 02, 2009, 05:57:22 am »
А не ви ли се струва опасно да се подтиска имунната с-ма по време на бременност при положение,че един грип може да се окаже с фатални последици(не дай Боже)...

Всеки сам да си решава,но да си "опича" главицата преди това,че да не съжалаява....
Бременноста по принцип е много особено състояние за имунната система. На нея работата и е да различава своето от чуждото, но по време на бременнност тя се променя така, че да не изхвърля чуждото ( а именно, бебето, което 'и е чуждо), но въпреки това да продължава да с бори с другите чужди неща, които влизат. Затова по време на бременността не се казва, че се подтиска, нито че се усилва, а че се модулира. Аналогично, някои лекаства, за които се знае, че помагат по някакъв ( обикновено неизяснен) начин на имунната ситема не ги наричат стимуланти, а имуномодулатори. От друга страна, лекарства, които без никаква дискриминация я подтискат следва да имат потенциала да са опасни именно поради изброените от теб причини. До колко е така, не мисля, че някой днес е напълно наясно.

Б.
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 06:00:06 am от Bobbie »


  
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #54 -: Октомври 02, 2009, 16:04:21 pm »
С радост бих искала да ви кажа ,че след успешната  терапия на доц.Конова и след химическа бременност и мисед в 11г.с. вече имам малка принцеска.Още не мога да повярвам, но е факт от два месеца . Проблема се оказа само НК клетките които се движеха в следната динамика - 17% , 20% 38% , 24% , 17% 16% 11%. Имам 6 вливания на интралипид и едно на имуновенин - когато бяха 38% и тогава бях в критичната 11г.с. Благодаря от сърце на доц.Конова . Цялата терапия беше дистанционно -по телефон и имейл. На пролет смятам да я посетя в Плевен за да й благодаря . Не съм срещала друг толкова не комерсиален лекар. Успех!
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #55 -: Октомври 03, 2009, 12:36:42 pm »
Лейла първо честито!!! Искрено много се радвам за теб!

Виждам че в месеца в който си забременяла си вляла интралипид. Доколкото знам аз от д-р Тодорва когато той е влят в същия месец предпазва плода независимо от % НК клетки които имаш.
Но сега трябва да пуснеш нова контрола и най-дорбе се консултирай с доц. Конова след резултати как да постъпите!

Успех този път!
Криска ,радвам се че си добре :D,че беше се изгубила по едно време.
Иначе, что се касае вливането на имуновенин  ще се консултирам с д-т Конова.Направила съм контрола на НК клетки и АФА,оказа се, че АФА(които бяха положителни преди 6 месеца)сега са ми отрицателни(Igm),a NK клетките са паднали от 21% на 17%. :)
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 12:38:28 pm от Leila »

*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #56 -: Октомври 08, 2009, 09:23:06 am »
Здравейте,
Вече съм втори ден стимулация и настана голямата дилема за пустите НК клетки....В началото на темата бях споделила:
Само за статистиката:
изследване 2007 - 14% НК клетки, при норма 11%, аз съм болна от поредната пневмония и доц. Конова ми изписва 5-месечна имуномодулираща терапия
изследване 2009 - отново 14%, а съм здрава като бик. :D
Питах защо така се получава, но нямаше отговор, та явно съм от тези момичета при които НК клетките са завишени по принцип.
Само за протокола - има съмнения за Хашимото и инсулинова резистентност и приемам доста медикаменти. Според д-р Тодорова един от тях можел да неутрализира действието на НК клетките в матката. Бях писала и в друга тема, но според мен зависи от конкретния случай.
Успех момичета!
лекарството, което уж неутрализирало действието на НК клетките в ендометриума е Сиофор /Метформин/, а аз приемам 3 х 1000, което си е висока доза.
Сега ми предлагат да влея ако не имуновенин, поне интралипид /това със соята, дано не бъркам името/. Аз обаче не съм убедена, че има смисъл и наистина се чудя.
Като изключим финансовите проблеми, не съм убедена, че наистина ще подейства това вливане.
Отхвърлиха Хашимотото - нямала съм или поне не се установява с ехограф и кръвни тестове, но профилактично пия Лтироксин, защото може ТСХто да се вдигне при положителен тест. Отхвърлиха и ПКЯ, за което се лекувах и сега не знам какво да правя...
Наистина съм много объркана.
Много ще съм Ви благодарна да споделите мнения....или линкове.
Успех!


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #57 -: Октомври 08, 2009, 09:40:27 am »
Макси,
От колко време го пиеш този Сиофор?
Аз започвам да имам противоречиви чувства към влиянието на нк-клетките.След първия ми  неуспешен опит излязоха,че са 17% и решихме,че те са виновни.Назначено ми беше лечение 1 месец.Контролни изследвания - нк-клетките в норма.При втората стимулация взимаме мерки - 40ампули имуновенин,въпреки че нк-клетките към този момент са 13%.Приемам и презнизолон.Пак неуспех.Едно от момичетата,с които бяхме заедно в стимулация,също беше с нк-клетки 13%,но тя отказа вливанията - при нея се получи и сега живот здраве след 2 месеца очаква да се появят нейните момченца  :lol:
В един момент започвам да се чудя дали не ни идват в повече толкова много допълнителни вливания и хапове  :ask:
*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #58 -: Октомври 08, 2009, 09:46:50 am »
Ами Сиофора го пия вече две години с постепенно увеличаване на дозата. Започнах го след консултация с д-р Тодорова, защото имаше съмнения за ПКЯ, а аз бях качила почти 20 кг без причина. Подувах се дори от чаша вода, едно такова подпухнало изражение....ужас.
Започнах с малка доза и ефект нула, та сега като увеличих на 3 х 1000 спрях да подпухвам поне. Е не отслабнах, но д-р Тодорова ме увери, че това било много добре за тези НК клетки.
Обаче сега много се обърках,и то само за 3% над нормата.....което според мен нищо не значи. Чудя се, защото съм пациентка на КИРМ и добивам чувството, че е като "конвейрна практика" това да се вливат разни неща. А и нямам финансова възможоност да го направя. Е, в името на успеха ще търся заеми ако се наложи, но налага ли се наистина?


*
Re: Вкарване на НК клетки в норма - интересно
« Отговор #59 -: Октомври 08, 2009, 10:08:10 am »
Това с  "конвейрната практика" с вливанията не е само в КИРМ Плевен,май вече е навсякъде.
Не е ли време да се спре приемането на Сиофор?Докога ще го пиеш какво ти казаха?А нещо за съмненията за инсулинова резистентност прави ли?