0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #180 -: Февруари 12, 2009, 22:23:01 pm »
Хипертонуса се изразява често като невъзможност или трудност в обличането като постоянен белег (усещане за "схванатост" на детето). А не като моментно опъване на крайниците,когато го обличате, и детето Ви се смее, и се опитва да си играе с Вас.

"освен това понякога при опит да го сложа да седне,опъва тяло назад(като скоба)."
->Това само по себе си не е проблем. Дължи се на промяна на положението на главата, което в резултат на съществуващи първични рефлекси влияе върху общия мускулен тонус и тонуса на крайниците.
Хиляди благодарности за успокоението и отделеното внимание! :)
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #181 -: Февруари 13, 2009, 06:07:54 am »
Здравейте докторе! Дъшеря ми е на 6 месеца и от доста време насам забелязвам че понякога свива много силно ръчички в юмруче и стиска ама много силно , чак по лицето и личи че напъва .Според вас нормално ли е това?
Благодаря ви предварително
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #182 -: Февруари 13, 2009, 13:15:03 pm »
Докторе, откакто започнахме захранването (въвели сме само ябълка и круша) детето ми се изхожда веднъж на 3 дни. Това нормално ли е или трябва да предприемам нещо?
За 20 дни все още сме на около 60 гр. пюре и след това суче. Да давам ли вече зеленчуци или да изчакам още докато заместя цялото хранене?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #183 -: Февруари 13, 2009, 14:45:57 pm »
докторе, готови са ни резултатите от кръвните изследвания /по повод жълтеницата на малката/
кръвта е вземана венозно
може ли и вашия коментар /ако е от значение, Преслава е родена в 38 г.с и 1 ден/

     
         РЕЗУЛТАТ           НОРМА
RBC    4,47*10^12/l    3.50:5.50
MCV    85,5 fl                75.0:100
RDW%   13,3 %           11.0:16.0
RDWa   56,4 fl              30.0:50.0
HCT L  0.382 l/l             0.450:0.550
PLT    380*10^9/l         100.0:400.0
MPV L  7,6 fl                  8.0:11.0
PDW    9.8 fl                  0.1:99.9
PCT    0,29 %                0.01:9.99
LPCR   14,9 %               0.1:9.99
WBC    13,5*10^9/l      5.0:21.0
HGB L  140 g/l               187:192
MCH    31.4 pg              25.0:35.0
MCHC   367 g/l              310:380
LYM H  9,4*10^9 g/l      0.5:5.0
GRAN   3,2*10^9 g/l      1.2:8.0
MID    0,9*10^9 g/l        0.1:1.5
LYM %  H 69,6%             15.0:50.0
GRA %  L 23,6%             35.0:80.0
MID %  6,8 %                 2.0:15.0

ALT IF 24                        4-36
AST IF 43. H                   1-40
TBILI  204.6 H                1.1- 18.0
DBILI  14,4 H                  0.8- 8.5
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #184 -: Февруари 13, 2009, 14:47:08 pm »
Здравейте, д-р Birdie!

Дъщеря ми е на три навършени месеца и преди около седмица се отказа да суче - дърпа се и пищи. Тъй като имам кърма и съм привърженик на кърменето в момента се изцеждам и й давам от шише, когато не стига додавам АМ /обикновено за последното вечерно хранене се налага/. Сега обаче педиатърката ми каза в никакъв случай да не държа кърма в хладилника и да притоплям, защото се убивали всички ценни качества и свойства на кърмата :? Вярно ли е това? И кое е по-добре между стоплената кърма и АМ? Моля Ви за съвет, защото цеденето и даването от шише е единствения ми вариант да храня детето си с кърма. Нямам възможност да се цедя непосредствено преди хранене, тъй като тя няма режим :(, яде всеки път различни количества, на различни интервали от време и е доста капризничка :(

Имам и още един въпрос, на който ако ми отговорите ще съм Ви страшно благодарна. Замразила съм известни количества кърма в камерата. Доколкото знам мога да съхранявам 3 месеца. Искам така да ги разпределя, че да стигнат за възможно най-дълго време и да запазя имунитета на бебка. Т.е. да не ги използвам за цялостно хранене с кърма, а само да давам определени количества за запазване на имунитет. Колко милилитра кърма да давам дневно?
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 15:20:54 pm от elma »
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #185 -: Февруари 13, 2009, 14:51:25 pm »

2. Да започвам ли да давам сок от ябълка и морков или е твърде рано?

Elma, извинявай че се намесвам, ама на доктора сигурно мазол на пръстите му е излязъл вече да пише и обяснява, че сокове не се дават. А има толкова теми за захранване и хранене във форума, статия за вредата от соковете, само трябва да прочетеш :wink:
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #186 -: Февруари 13, 2009, 14:59:22 pm »
А как да разбера дали Превенар, която ще поръчам и ще ми доставят от една аптека, с която съм разговаряла вече, е истинска?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #187 -: Февруари 13, 2009, 18:17:28 pm »
Докторе, откакто започнахме захранването (въвели сме само ябълка и круша) детето ми се изхожда веднъж на 3 дни. Това нормално ли е или трябва да предприемам нещо?
За 20 дни все още сме на около 60 гр. пюре и след това суче. Да давам ли вече зеленчуци или да изчакам още докато заместя цялото хранене?
Може да започнете със зеленчук.
Другото е нормално.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #188 -: Февруари 13, 2009, 18:21:41 pm »
докторе, готови са ни резултатите от кръвните изследвания /по повод жълтеницата на малката/
кръвта е вземана венозно
може ли и вашия коментар /ако е от значение, Преслава е родена в 38 г.с и 1 ден/

     
         РЕЗУЛТАТ           НОРМА
RBC    4,47*10^12/l    3.50:5.50
MCV    85,5 fl                75.0:100
RDW%   13,3 %           11.0:16.0
RDWa   56,4 fl              30.0:50.0
HCT L  0.382 l/l             0.450:0.550
PLT    380*10^9/l         100.0:400.0
MPV L  7,6 fl                  8.0:11.0
PDW    9.8 fl                  0.1:99.9
PCT    0,29 %                0.01:9.99
LPCR   14,9 %               0.1:9.99
WBC    13,5*10^9/l      5.0:21.0
HGB L  140 g/l               187:192
MCH    31.4 pg              25.0:35.0
MCHC   367 g/l              310:380
LYM H  9,4*10^9 g/l      0.5:5.0
GRAN   3,2*10^9 g/l      1.2:8.0
MID    0,9*10^9 g/l        0.1:1.5
LYM %  H 69,6%             15.0:50.0
GRA %  L 23,6%             35.0:80.0
MID %  6,8 %                 2.0:15.0

ALT IF 24                        4-36
AST IF 43. H                   1-40
TBILI  204.6 H                1.1- 18.0
DBILI  14,4 H                  0.8- 8.5

Билирубина е в? µmol/L или? mg/dL?
Вие и съпругът Ви сте кръвни и Резус групи какви?
Кърмите? Детето наддава?
Кумбс тестовете са? (-)?
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 18:26:44 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #189 -: Февруари 13, 2009, 18:26:55 pm »
µmol/L е, простете че не съм уточнила
аз съм А1+, съпуга 0-
първото ни дете е кърмено една година без да сме имали проблеми
Кърмя, на поискване,детето е на изключително кърмене
нямам спомен да ми е правен Кумбс тест  :ask:
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 18:35:25 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #190 -: Февруари 13, 2009, 18:31:59 pm »
Здравейте, д-р Birdie!

Дъщеря ми е на три навършени месеца и преди около седмица се отказа да суче - дърпа се и пищи. Тъй като имам кърма и съм привърженик на кърменето в момента се изцеждам и й давам от шише, когато не стига додавам АМ /обикновено за последното вечерно хранене се налага/. Сега обаче педиатърката ми каза в никакъв случай да не държа кърма в хладилника и да притоплям, защото се убивали всички ценни качества и свойства на кърмата :? Вярно ли е това? И кое е по-добре между стоплената кърма и АМ? Моля Ви за съвет, защото цеденето и даването от шише е единствения ми вариант да храня детето си с кърма. Нямам възможност да се цедя непосредствено преди хранене, тъй като тя няма режим :(, яде всеки път различни количества, на различни интервали от време и е доста капризничка :(

Имам и още един въпрос, на който ако ми отговорите ще съм Ви страшно благодарна. Замразила съм известни количества кърма в камерата. Доколкото знам мога да съхранявам 3 месеца. Искам така да ги разпределя, че да стигнат за възможно най-дълго време и да запазя имунитета на бебка. Т.е. да не ги използвам за цялостно хранене с кърма, а само да давам определени количества за запазване на имунитет. Колко милилитра кърма да давам дневно?

Вижте, въпреки че съм привърженик на кърменето не съм на абсолютизма.
Кърма "замразена с месеци" е неортодоксален подход. Също и ->> "цеденето" с месеци.
Не знам защо детето да не може да се кърми нормално, освен ако не храните всеки час... .

Естествено за никакви захранвания преди 5.5-6 месец и реч не може да става. Още повече за "сокчета" като първа храна при захранването.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #191 -: Февруари 13, 2009, 18:35:57 pm »
µmol/L е, простете че не съм уточнила
аз съм А1+, съпуга 0-
първото ни дете е кърмено една година без да сме имали проблеми
Кърмя, на поискване,детето е на изключително кърмене
нямам спомен да ми е правен Кумбс тест  :ask:

Кумбс тест (индиректен) е? отрицателен?
Кумбс тест се прави на детето... .
Трябва да обсъдите как ще процедирате... .
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 18:43:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #192 -: Февруари 13, 2009, 18:57:28 pm »
педиатъра е на мнение, че това идва от кърмата
но за сега не препоръчва да се спира кърменето
предлага да се пробвам да давам 5% глюкозен разтвор евентуално и след две седмици контрола
исках да чуя и вашето мнение,знаете че ние тук ви се доверяваме повече отколкото на педиатрите ни
детето е наддало добре- 800 грама за месец
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #193 -: Февруари 13, 2009, 19:29:57 pm »
Аз мисля следното:

*директният билирубин е 14.4 µmol/L тоест->> 0.8 мг/Дл, тоест под 2 мг/Дл
*хематокритът е 0.38 е в норма (31-43 за дете на 1м възраст)

От това следва че:

*трябва да се види плочка (натривка). Отделно ретикулоцитен брой.
*в зависимост от това дали ретикулоцитите са нормални или не, нещата вървят в две различни посоки. Например-ако ретикулоцитите са нормални->> би трябвало да се направи посявка на урина. Ако е ок, да спрете за 48 часа кърменето (само АМ), след което да ГО ПРОДЪЛЖИТЕ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #194 -: Февруари 14, 2009, 12:41:07 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Дъщеря ми е на навършени 3 месеца. Биха и втора доза Пентаксим, за рзалика от първата инжекция сега се получи доста голямо втвърдяване около мястото на инжекцията. Нормално ли е това и какво мога да направя за да се разнесе?
Благодаря Ви предварително.
Лек ден!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #195 -: Февруари 14, 2009, 14:15:19 pm »
Докторе,моето бебче е на 4 месеца и вече сме на сокчета и пюренца ,до сега нямахме проблеми но преди няколко дни започна суха кашлица , сикрети  в нослето и конюктивит. Ваш колега педиатър ни изписа Проспан,Тетрисал,Виброцил и Тобрадекс.Кашличката и конюктивита минаха ,но нослето издрава странни звуци без видим сикрет,а днес получихме и разстройство.Възможно ли е това да е в следствие на лекарствата или е от пюретата /преди да минем на пюрета имахме запек/ .Предварително ви благодаря  :oops:
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #196 -: Февруари 14, 2009, 16:31:10 pm »
Здравейте отново!
Копирам предишния си пост тук, за да ВИ припомня питането си за обрива на дъщеря ми.
Направих нови снимки, с които се надявам да успеят да визуализирам добре проблема.
Ето линк към новите снимки, те са 4 на брой - снимки

Ще ви бъда благодарна, ако пак отделите време да ги погледнете!
Здравейте, докторе!

Бих искала да помоля за вашия съвет: дъщеря ми е на 11 мес почти. ОТ около 4-5 месеца има обрив по бузите, който с течение на времето се засилва.Направих консултация с дерматолог, тя постави диагноза "гъша кожа" и изписа Нахткерцен балсам.Мазах 2 мес с него- ефект никакъв. По съвет на педиатъра мазах с Елоком - не се повлия изобщо. Мазах и с Авен колдкрем и Ексципиал, но пак не се повлиява. Обрива се състои от ситни пъпчици (наистина изглеждат като настръхнала кожа), като едни завяхват, нови се появяват на леко червена основа. Смених АМ 3 пъти по съвет на педиатъра, но нямаше също ефект.
Благодаря предварително!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #197 -: Февруари 14, 2009, 21:35:53 pm »
Здравейте докторе, бях Ви писала за моята Диана, която дишаше с глас. Тя сега е на 7 месеца. Щяхме да правим изследване със сонда през носа с пълна упойка, а аз търсех сламка като удавник да не правя никакво изследване. След няколко консултации с УНГ педиатри, достигнахме до заключението, че най-вероятно се дължи на меки хрущяли, започнах да я слагам по корем с часове, докато се умори и разплаче. След 3 дни тренировки СПРЯ да диша така  :D Изключително съм благодарна за съветите, които ми дадохте :-)

И още един въпрос,след седмица предстои 3-ти прием на ваксина срещу Хепатит Б. Преди това бихме 3 дози Пентаксим. Сега искам да бия Превенар. Кога да го направя? С противохепатитната или ...Ако вашето мнение е да са заедно, кога да е втората доза? И кога третата?
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #198 -: Февруари 14, 2009, 21:48:29 pm »
здравейте докторе, ето нашия проблем, надявам се да можете да ми помогнете със съвет. тзи вечер след разходката дъщеря ми започна да кашля, суха кашлица, като че ли нещо й дразни на гърлото. кашля почти непрекъснато около 30 мин., не силно, не се изнерви, не заплака, просто покашляше. температура няма. на своя глава дадох осцилококцинум, обадих се на педиатърката, която ме прати директно в спешното, където чакаха 4 болни деца преди нас. м/у временно по пътя към болницата малката спря да кашля. пак на своя глава я прибрах без преглед, реших, че ако не е болна, ей сега вече ще я разболея само докато чакаме (условията в спешното във варна биха разболяли възрастен, камо ли 5 месечно бебе). дадох й панадол преди да заспи (минимално количество, общо 2 лъжички от най- малките на авент, това успях да й дам в полусънно състояние). спря да кашля, спи спокойно (поне засега). посъветвайте ме какво да правя, ако кашлицата я има и утре, моля ви! ще настоявам да я види педиатър,но ако сценката от днес се повтори, не знам към кого да се обърна в ден неделя. по принцип не е боледувала до момента, освен едни секрети, които по ваш съвет излекувахме успешно с АЦЦ за 1 ден. извеждам я във всякакво време, дъжд, сняг (с дъждобрана и дебело одеало). и още нещо: преди известно време бяхте посочили 2-ма ваши колеги педиатри във варна, на които гласувате доверие като специалисти. не моге да намеря темата с имената, бихте ли ги повторили?
благодаря предварително! лека вечер
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #199 -: Февруари 14, 2009, 23:47:17 pm »
Здравейте докторе!
Радвам се че има място , където да зададем нашите въпроси.Храня   дъщеря си с кърма, но от известно време (около 20 дни) спря да ака.По предписание на педиатъра започнах да давам дуфалак, но за жалост и той не помага.С термометър едва успява да се изходи веднъж на три дни .В повечето време се напъва,има много газове, почервенява и започва да плаче както през деня , така и вечерта.Можете ли да ми дадете съвет какво мога да направя, за да не е толкова неспокойна.
В по -горните постове четох за цеденето.Тъй-като раждах секцио и кърмата дойде на 5 ден , бебето свикна с биберон и шише .Категорично отказва да суче и се принудих да се цедя и да и давам кърма -проблем ли е?
И последен въпрос-храним се на три часа .За жалост ядем в 21 часа и  после в три през нощта.Педиатърът настоява да няма нощно хранене, но не мога да я откажа.Аз мисля , че не може да е толкова фатално - все пак има пауза , макар и не точно през нощта?Моля за вашето мнение !
Лека вечер!