0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #200 -: Февруари 15, 2009, 18:31:40 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Дъщеря ми е на навършени 3 месеца. Биха и втора доза Пентаксим, за рзалика от първата инжекция сега се получи доста голямо втвърдяване около мястото на инжекцията. Нормално ли е това и какво мога да направя за да се разнесе?
Благодаря Ви предварително.
Лек ден!
Нормално е. Минава за седмица,две.
Не е нужно нещо специално да се прави.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #201 -: Февруари 15, 2009, 18:43:10 pm »
Докторе,моето бебче е на 4 месеца и вече сме на сокчета и пюренца ,до сега нямахме проблеми но преди няколко дни започна суха кашлица , сикрети  в нослето и конюктивит. Ваш колега педиатър ни изписа Проспан,Тетрисал,Виброцил и Тобрадекс.Кашличката и конюктивита минаха ,но нослето издрава странни звуци без видим сикрет,а днес получихме и разстройство.Възможно ли е това да е в следствие на лекарствата или е от пюретата /преди да минем на пюрета имахме запек/ .Предварително ви благодаря  :oops:
Не мога да дам съвет.
Зависи от прегледа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #202 -: Февруари 15, 2009, 18:51:10 pm »
Здравейте отново!
Копирам предишния си пост тук, за да ВИ припомня питането си за обрива на дъщеря ми.
Направих нови снимки, с които се надявам да успеят да визуализирам добре проблема.
Ето линк към новите снимки, те са 4 на брой - снимки

Ще ви бъда благодарна, ако пак отделите време да ги погледнете!
Здравейте, докторе!

Бих искала да помоля за вашия съвет: дъщеря ми е на 11 мес почти. ОТ около 4-5 месеца има обрив по бузите, който с течение на времето се засилва.Направих консултация с дерматолог, тя постави диагноза "гъша кожа" и изписа Нахткерцен балсам.Мазах 2 мес с него- ефект никакъв. По съвет на педиатъра мазах с Елоком - не се повлия изобщо. Мазах и с Авен колдкрем и Ексципиал, но пак не се повлиява. Обрива се състои от ситни пъпчици (наистина изглеждат като настръхнала кожа), като едни завяхват, нови се появяват на леко червена основа. Смених АМ 3 пъти по съвет на педиатъра, но нямаше също ефект.
Благодаря предварително!
Това е инфектирана екзема.
Може да ползвате Фусикорт-3-4 пъти дневно за два,три дена.
Мажем на тънък слой, с втриване. Не нанасяме "като грим".
Пишете после.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #203 -: Февруари 15, 2009, 18:55:57 pm »
Здравейте докторе, бях Ви писала за моята Диана, която дишаше с глас. Тя сега е на 7 месеца. Щяхме да правим изследване със сонда през носа с пълна упойка, а аз търсех сламка като удавник да не правя никакво изследване. След няколко консултации с УНГ педиатри, достигнахме до заключението, че най-вероятно се дължи на меки хрущяли, започнах да я слагам по корем с часове, докато се умори и разплаче. След 3 дни тренировки СПРЯ да диша така  :D Изключително съм благодарна за съветите, които ми дадохте :-)

И още един въпрос,след седмица предстои 3-ти прием на ваксина срещу Хепатит Б. Преди това бихме 3 дози Пентаксим. Сега искам да бия Превенар. Кога да го направя? С противохепатитната или ...Ако вашето мнение е да са заедно, кога да е втората доза? И кога третата?
Няма значение коя ще направите първа.
Разделете ги на 1 седмица разстояние.
Макар че може да се слагат и в един ден. Но две инжекции за ден са много. И то ваксини.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #204 -: Февруари 15, 2009, 19:00:53 pm »
здравейте докторе, ето нашия проблем, надявам се да можете да ми помогнете със съвет. тзи вечер след разходката дъщеря ми започна да кашля, суха кашлица, като че ли нещо й дразни на гърлото. кашля почти непрекъснато около 30 мин., не силно, не се изнерви, не заплака, просто покашляше. температура няма. на своя глава дадох осцилококцинум, обадих се на педиатърката, която ме прати директно в спешното, където чакаха 4 болни деца преди нас. м/у временно по пътя към болницата малката спря да кашля. пак на своя глава я прибрах без преглед, реших, че ако не е болна, ей сега вече ще я разболея само докато чакаме (условията в спешното във варна биха разболяли възрастен, камо ли 5 месечно бебе). дадох й панадол преди да заспи (минимално количество, общо 2 лъжички от най- малките на авент, това успях да й дам в полусънно състояние). спря да кашля, спи спокойно (поне засега). посъветвайте ме какво да правя, ако кашлицата я има и утре, моля ви! ще настоявам да я види педиатър,но ако сценката от днес се повтори, не знам към кого да се обърна в ден неделя. по принцип не е боледувала до момента, освен едни секрети, които по ваш съвет излекувахме успешно с АЦЦ за 1 ден. извеждам я във всякакво време, дъжд, сняг (с дъждобрана и дебело одеало). и още нещо: преди известно време бяхте посочили 2-ма ваши колеги педиатри във варна, на които гласувате доверие като специалисти. не моге да намеря темата с имената, бихте ли ги повторили?
благодаря предварително! лека вечер
Никакъв съвет без преглед не може да се даде. В случая.

Може да работите с Д-р Кирязов.
Д-р Павлова (бивша завеждаща Интензивно детско отделение, ако работи още)-има частен общ кабинет с Д-р Шивачев (много добър детски кардиолог, междувпрочем).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #205 -: Февруари 15, 2009, 19:04:03 pm »
Може да работите с Д-р Кирязов.
Д-р Павлова (бивша завеждаща Интензивно детско отделение, ако работи още)-има частен общ кабинет с Д-р Шивачев (много добър детски кардиолог, междувпрочем).

Уцелила съм  :D
Частния педиатър на Боян е Д-р Кирязов.
И при д-р Шивачев съм го водила

Вики, ако имаш нужда от координати мога да помогна  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #206 -: Февруари 15, 2009, 19:23:17 pm »
Здравейте докторе!
Радвам се че има място , където да зададем нашите въпроси.Храня   дъщеря си с кърма, но от известно време (около 20 дни) спря да ака.По предписание на педиатъра започнах да давам дуфалак, но за жалост и той не помага.С термометър едва успява да се изходи веднъж на три дни .В повечето време се напъва,има много газове, почервенява и започва да плаче както през деня , така и вечерта.Можете ли да ми дадете съвет какво мога да направя, за да не е толкова неспокойна.
В по -горните постове четох за цеденето.Тъй-като раждах секцио и кърмата дойде на 5 ден , бебето свикна с биберон и шише .Категорично отказва да суче и се принудих да се цедя и да и давам кърма -проблем ли е?
И последен въпрос-храним се на три часа .За жалост ядем в 21 часа и  после в три през нощта.Педиатърът настоява да няма нощно хранене, но не мога да я откажа.Аз мисля , че не може да е толкова фатално - все пак има пауза , макар и не точно през нощта?Моля за вашето мнение !
Лека вечер!
*Изключително кърмени деца могат да имат едно изхождане на всеки 2-5 дена стига да няма съпътстващи проблеми, говорещи за заболяване. Това НЕ Е запек. Даването на "разхлабващи" по този повод е недопустимо-няма запек, всъщност.
*може да има редки изхождания (по време), но трябва да се убедим че кърмата стига и детето наддава добре.

Няма никакъв проблем с нощните хранения. Детето само ще ги спре когато не ги иска. Абсолютизъм не е нужен. Не спирайте тези хранения-после наддаването ще изостане и после ще дойдат "сокчета" за "подсилване". После и проблемите-типично Бг "път". Не давайте вода.

"Цеденето с месеци" е неефективно-не предлага никакви преимущества пред АМ и в този смисъл Вие сами решавате как да продължите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #207 -: Февруари 15, 2009, 20:56:21 pm »
Благодаря Ви докторе за бързия отговор.Желая Ви лека вечер!
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #208 -: Февруари 15, 2009, 21:17:21 pm »
Здравейте доктор Бърди,

Моля Ви отново за съвет, на синът ми му излязоха петна по лицето, които са подобни на тези които има по тялото от месец и педиатърката каза че е атопичен дерматит. Излязоха му 2-3 дни след като му дадох лекарствата Клацид и Фенистил. Ползвам само А-дерма (зелената серия) но му минава само когато го къпя с минерална вода (след 1-2 дни). Прикачвам и снимка от днес след баня. Защото не се чувстваше добре бях спряла захранването до днес и беше само на кърма. Аз пия същите лекарства, но в по-големи дози (може да е от значение).

Благодаря!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #209 -: Февруари 15, 2009, 23:16:25 pm »
Здравейте, докторе,
с голям интерес чета рубриката Ви и се радвам, че, макар и виртуално, мога общувам и с друг всеотдаен професионалист освен с педиатърката на сина ми.

Предварително се извинявам, за това че се намесвам в темата на по- малките, а моето момче е на година и три месеца. Заинтригува ме следното ваше изречение "Цеденето с месеци" е неефективно-не предлага никакви преимущества пред АМ. Бихте ли обяснили по- подробно какво прави изцедената кърма по- различна от изсуканата и при какви условия става "с нищо пове от АМ". Аз родих хипотрофно бебе с тегло 2400, което спадна до 2200 и нямаше сила да се храни и с биберон, а да не говорим за сукане от гърда. Неонатолозите в Токуда прецениха, че изразходва повече калории за самото сукане отколкото успява да поеме и препоръчаха да му давам да суче по мъничко и да дохранвам с изцедена кърма докато навакса нужните килограми и се стабилизира.

Когато беше достатъчно стабилен, обаче, вече сучеше само по веднъж два пъти на ден, а през останалото време предпочиташе шишето. Давах изцедена /не замразена/ кърма 10 месеца без да давам добавки, защото съм убудена, че кърмата е най- добрата храна за бебето ми. От думите Ви излиза, че съм положила толкова много усилия, а съм могла просто да купя АМ, защото е същото. :(

Задавам Ви този въпрос с уважение и респект, и подчертавам, че не се заяждам, въпреки че във форумите това е модерно. Искрено се интересувам от аргументите Ви.

Благодаря предварително за отговора!
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #210 -: Февруари 15, 2009, 23:22:13 pm »
@asya

Забърсваме устата с лъжичката?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #211 -: Февруари 15, 2009, 23:36:21 pm »
Здравейте, докторе,
с голям интерес чета рубриката Ви и се радвам, че, макар и виртуално, мога общувам и с друг всеотдаен професионалист освен с педиатърката на сина ми.

Предварително се извинявам, за това че се намесвам в темата на по- малките, а моето момче е на година и три месеца. Заинтригува ме следното ваше изречение "Цеденето с месеци" е неефективно-не предлага никакви преимущества пред АМ. Бихте ли обяснили по- подробно какво прави изцедената кърма по- различна от изсуканата и при какви условия става "с нищо пове от АМ". Аз родих хипотрофно бебе с тегло 2400, което спадна до 2200 и нямаше сила да се храни и с биберон, а да не говорим за сукане от гърда. Неонатолозите в Токуда прецениха, че изразходва повече калории за самото сукане отколкото успява да поеме и препоръчаха да му давам да суче по мъничко и да дохранвам с изцедена кърма докато навакса нужните килограми и се стабилизира.

Когато беше достатъчно стабилен, обаче, вече сучеше само по веднъж два пъти на ден, а през останалото време предпочиташе шишето. Давах изцедена /не замразена/ кърма 10 месеца без да давам добавки, защото съм убудена, че кърмата е най- добрата храна за бебето ми. От думите Ви излиза, че съм положила толкова много усилия, а съм могла просто да купя АМ, защото е същото. :(

Задавам Ви този въпрос с уважение и респект, и подчертавам, че не се заяждам, въпреки че във форумите това е модерно. Искрено се интересувам от аргументите Ви.

Благодаря предварително за отговора!
 

Нужно е нещата да се гледат от двете страни. Сферично.
От опит съм убеден че поне 60-70% от майките не биха се цедили по 3-4 пъти на ден в продължение на 10 месеца. Поне тук,където работя.
Това е изнурителна процедура, която по много съображения много майки не биха приели за дълго, но с оглед да не бъдат подложени на упреци "че са небрежни към детето си", не смеят да споделят притесненията си. Майката е и жена, освен майка.
Затова не мога да го препоръчам. Оставям избора на майките-обяснявам двата варианта.
Аз не съм за да съдя, а да предлагам решения-равностойност на вариантите.

От друга страна, смисъла на кърменето е физиологичното кърмене.
Лично аз полза от замразена кърма с месеци не виждам.

И ще си позволя да кажа нещо еретично-виждал съм деца на 23м с тежка астма, кърмени до 21 им месец, и съм виждал деца, хранени с АМ от 1 им ден без никакви проблеми. Движа се в рамките на възможното и реалното-майка нямаща за месеци кърма на 2 часа няма да има и на 15минути хранене. Освен че детето ще се храни на всеки 15 минути и после ще се отвори кутията на Пандора. Не че при повторна бременност не би имала кърма.
Виждал съм деца,повръщащи на кърма безкрайно, ужасно. Само на АР мляко спират да повръщат. От 2 ден. Виждал съм деца, на които кърмата НЕ ИМ харесва на вкус. И това го има, и го е имало във вековете-животът има много лица-да ги отречете не значи да се променят нещата.
Можете ли да ме убедите че за ВСИЧКИ ДЕЦА БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ кърмата е идеален вариант? Можете ли да ме убедите че деца по една или друга причина хранени с АМ са по-несъвършени от тези, хранени с кърма?

Истината е че днес повечето майки имат огромни проблеми с кърменето. Илюзия е че това главно се дължи на лоши педиатрични съвети. За Бг и Русия може би да е така, но за останалият свят-не е. Причините са повече социални, расови, генетични може би.
Причините са и в ранната възраст на повечето майки-преди десетилетия хората придобиваха деца на сравнително по-късна възраст, при по-стабилно материално положение. Е, не е абсолютно... но бе така. Не че проблемите са били по-малко, или не е имало млади майки кърмачки.
20 век бе век на комунизма-най-голямата трагедия в историята на човечеството, на човешкия род като такъв. Социалните промени свързани с тоталната пауперизация на половината Европа, оскотяването и моралния упадък на половината Европа, нанесоха тежки социални вреди на семейството като обществена основа. Жената загуби най-важните си качества в този период-Бг бедност, социална и материална мизерия в годините 1944-2009 произведоха "продукта" си- безродни деца, без компас, без основи, без морал, без ценности. Тези деца създадоха семейство-то бе повторение на тяхното безрадно детство. Все ми е пред очите "Балада за Георг Хених" на Виктор Пасков и караницата за "бюфета". Или "Да обичаш на инат" показващ къде сме стигнали и какво бе блатото на нашите "ценности"-да крадеш на кантара и да ти надписва килограми беззъба кантарджийка с вид на Баба Яга.
За къде с такъв "материал"? за Русия... не за другаде.

Правим всичко възможно децата да се кърмят от 1 ден-правилно, с добри техники. Не е нужно към този въпрос да се подхожда както "Ла лече лига".Не е нужен религиозен фанатизъм. Не е нужно те да ни казват какво е ок и какво не, назубрили 5-10 книжки. Това не е религиозен катехизис в църковен кръжок... .

Опита ме е научил да не абсолютизирам.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 00:05:25 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #212 -: Февруари 16, 2009, 00:13:44 am »
Благодаря, за отговора Ви! Разбирам, че не отричате ползите от незамразената изцедена кърма.
За мен неизменна част от професионализма на лекаря е умереното, човешко отношение към проблемите, което проявявате Вие. Естествено, че педиатърката на сина ми не е настоявала да давам кърма на всяка цена и това е лично мое решение. Имах прекрасна електрическа помпа и успявах да изцедя достатъчно за 10-15 минути. Бебето беше на Ам в родилното, защото аз бях на антибиотично лечение, заради предполагаема инфекция. Много трудно приемаше дори антирефлуксното мляко и много повръщаше. С кърмата нямаше такива проблеми и аз реших да опитам, разбира се, с надеждата, че ще мога да го кърмя след известно време. Това не се получи съвсем, но вече се цедях лесно и не виждах причина да се отказвам от "кърменето". Захраних в шестия месец и при навършени 10 имаше достатъчно заместени хранения, за да не бъде кърмата от такова значение. Имах още кърма, но спрях по собствено желание, защото вече усилието не си струваше, според мен.

Колкото до другите въпроси, които засягате в коментара си- като социолог мога да кажа, че голяма част от проблемите с кърменето в последните години са чисто психологически. Повечето съвременни жени са възпитанички на патриархални общества /не в България, а и по света самообявил се за модерен/. Тези общества произвеждат "кастрирани жени" и много от тях имат сериозна съпротива към кърменето като акт материализиращ женствеността. По- откритите споделят, че се отвращават от кърменето, а останалите, с чувство за вина, несъзнателно намират повод и начин кърмата им да спре. Но да не се разпростирам, защото темата е огромна.

Благодаря, още веднъж за отговора Ви се извинявам ако разводнявам темата с коментарите си. Пожелавам на всички здраве и добро настроение!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #213 -: Февруари 16, 2009, 00:28:51 am »
Не отричам и насърчавам кърменето. По всякакъв начин.
По същият начин разбирам майка,която казва че не иска, не може, или няма сили да кърми.
Не говоря глупости "за вреда от кърменето", сравнение с "циганско население" и т.н. глупости, циркулиращи в Бг интелектуален свят.

Но:

*не виждам полза от замразена с месеци кърма.
*не виждам полза от безкрайно плачещо поради глад бебе, майка изнервена, и "на ръба", от безкрайни "опити" за постигане на непостижимото в конкретните условия.

Тоест, реализъм във всеки момент.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #214 -: Февруари 16, 2009, 00:55:33 am »
@asya

Забърсваме устата с лъжичката?

Извинете ме, но не разбирам. Той е само на кърма от 8-9 дни, антибиотика му го давам с пепитката от ПАНАДОЛА, а Фенистила е 8 капки и е токова малко, че не се разлива по устата на детето.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #215 -: Февруари 16, 2009, 01:06:11 am »
Това е екзема. Лека.
Измивайте с минерална вода, както досега.
Може да ползвате "Индекстол" за два, три дена.
Пишете. Избягвайте засега агресивно третиране.

На 7.5 месеца без друга храна освен кърма?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #216 -: Февруари 16, 2009, 01:09:31 am »
Благодаря Ви!
Храната я спрях, защото беше болен иначе съм му давала ябълка, круша, оризова каша, банан, синя слива, кайсия, а също така картоф, морков, броколи и от утре карфиол.
Чета Вашите препоръки и се опитвам да ги спазвам.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #217 -: Февруари 16, 2009, 10:12:02 am »
благодаря, д-ре. детето спря да кашля, също тъй неочаквано, както и започна. предполагам няма смисъл днес да я водя на преглед.
коки, би ли ми пуснала на лични координатите на споменатите лекари, моля те? мерси :)
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #218 -: Февруари 16, 2009, 10:49:25 am »
Здравейте, Докторе! По повод поставянето на Превенар като първа ваксина на седем месеца, има ли значение по кое време на седмия месец? Малко тъп въпрос, ама за всеки случай :P И пак да ви питам как мога да разбера дали е истинска ваксината като я взема от аптеката! Хубава седмица!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #219 -: Февруари 16, 2009, 11:04:02 am »
Не, няма значение.
Не би трябвало да циркулират фалшиви ваксини.  8O
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 12:40:08 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.