0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #120 -: Февруари 06, 2009, 22:49:45 pm »
Честно да ви кажа не съм сигурна нито за инхалациите, нито за лекарствата и затова съм Ви благодарна за мнението. Утре след прегледа ще почнем АБ тогава, освен ако докторът не препоръча друго. Знам че тя е против изписването на АБ без посявка.
Аз днес само инхалациите му правих от предписаното.
Като се излекува ще се допитам за имунизация с Преванир.
Мога ли да продължа със захранването или да го оставя само на кърма?
Много благодаря!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #121 -: Февруари 06, 2009, 23:30:34 pm »
Доктор Бърди, мога ли да питам пак нещо:

От седмица съм на кортикостероиди заради активирало се пак автоимунно заболяване. Метилпреднизолон, 40мг. Тъй като кърмя, се зачудих дали има някакъв проблем да му направим втората ваксина Пентаксим, докато аз съм с тази терапия?
Благодаря ти, Бени!







*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #122 -: Февруари 07, 2009, 01:14:45 am »
Педиатърът Ви е на мнение?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #123 -: Февруари 07, 2009, 01:15:58 am »
Честно да ви кажа не съм сигурна нито за инхалациите, нито за лекарствата и затова съм Ви благодарна за мнението. Утре след прегледа ще почнем АБ тогава, освен ако докторът не препоръча друго. Знам че тя е против изписването на АБ без посявка.
Аз днес само инхалациите му правих от предписаното.
Като се излекува ще се допитам за имунизация с Преванир.
Мога ли да продължа със захранването или да го оставя само на кърма?
Много благодаря!
Има всички основания да дадете АБ...особено ако не сте направили "Превенар"...досега детето би трябвало да има 3 дози "Превенар" направени... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #124 -: Февруари 07, 2009, 09:14:37 am »
Докторе, привет.
Да похваля Преслава, качила е 800 грама и е порастанала с 4 сантиметра за 25 дена на изключително кърмене. Секретите в нослето ги пресякохме, сега ако кихне има бистри секретчета. Интерисува ме поставянето на Превенар можем ли да направим успоредно с това на Пентаксима /или ако има разлика в дните какъв период да спазваме между поставянето на двата вида ваксини/, на каката ще бием сега на 24 месеца. Имам кърма в камерата, колко според вас е оптималния период за подобен род съхранение?
Благодаря предварително за отговорите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #125 -: Февруари 07, 2009, 09:16:21 am »
Здравейте, Докторе! Видях, че сте коментирал теглото на едно бебе на пет месеца, дъщеря ми е на шест и половина и преди два дни я теглихме на консултация - 6850, педиатърката каза, че е нормално да качва по 400гр на месец. Родена е 3 кг и първите два месеца наддаваше по около кило, после по по-малко, но не е от много ящните, както съм писала и друг път :wink: Смятате ли, че сме в нормалните граници? Но пък какво мога да направя като тя си решава кога да спре да яде и после никакви маймунджулъци не помагат, тя си лапа краката и е много доволна :P Глутенови каши мога ли да давам, че не се сещам, сигурно сте коментирали :) Питам за глутена, защото педиатърката ни даде една кутия Лека нощ след шестия месец на HIPP, а ние сме на Хумана, само оризовата каша е на Милупа!? Благодаря и хубав ден!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #126 -: Февруари 07, 2009, 10:38:43 am »
Педиатърът Ви е на мнение?

За ваксината не съм питала още, иначе за приема на кортикостероиди - нямало проблем, така ми казаха и в родилния дом, както и в кабинет по кърмене. И през бременността ми се наложи да съм на такава терапия, гинеколозите позволиха.
Сега обаче за първи път се замислих, ако кортикостероидът потиска моята имунна система, това означава ли, че ще потиска и на бебето?
Благодаря ти, Бени!







Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #127 -: Февруари 07, 2009, 20:26:22 pm »
Здравейте докторе,
започнахме захранване по вашата схема и от 5 дни ядем ябълка, но ядем по 50-60 гр. и не сме заместили храненето. Трябва ли да се замести храненето изцяло преди да дам круша, банан, оризова каша или може и сега.
Пишете, че след като минат 2-3 седмици на плодове може да се включат и зеленчуците. Това значи ли, че трябва да е заместено изцяло следобедното хранене за да се започне да се замества обедното или може и да не е изцяло заместено.
Предварително ви благодаря.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #128 -: Февруари 09, 2009, 07:34:44 am »
Прочетох в "Оценка на моториката" за глутена, така че въпросът ми за него отпада :D А по въпроса за храненето в десет часа... Ами дъщеря ми се събужда към пет и яде към шест, после няма как да не й дам АМ в десет, защото до дванайсет има много време :wink: Надявам се, че по-нататък ще смени времето за хранене, както и се е случвало до сега де! Само ако можете да коментирате въпроса ми за килограмите по-долу. Хубава седмица!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #129 -: Февруари 09, 2009, 11:08:14 am »
Педиатърът Ви е на мнение?

За ваксината не съм питала още, иначе за приема на кортикостероиди - нямало проблем, така ми казаха и в родилния дом, както и в кабинет по кърмене. И през бременността ми се наложи да съм на такава терапия, гинеколозите позволиха.
Сега обаче за първи път се замислих, ако кортикостероидът потиска моята имунна система, това означава ли, че ще потиска и на бебето?
КС при кърмене са в група L2-тоест-сигурни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #130 -: Февруари 09, 2009, 11:21:20 am »
Докторе, привет.
Да похваля Преслава, качила е 800 грама и е порастанала с 4 сантиметра за 25 дена на изключително кърмене. Секретите в нослето ги пресякохме, сега ако кихне има бистри секретчета. Интерисува ме поставянето на Превенар можем ли да направим успоредно с това на Пентаксима /или ако има разлика в дните какъв период да спазваме между поставянето на двата вида ваксини/, на каката ще бием сега на 24 месеца. Имам кърма в камерата, колко според вас е оптималния период за подобен род съхранение?
Благодаря предварително за отговорите.

Добре е да има една седмица разстояние помежду.
Макар че могат да се слагат едновременно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #131 -: Февруари 09, 2009, 11:23:40 am »
Здравейте, Докторе! Видях, че сте коментирал теглото на едно бебе на пет месеца, дъщеря ми е на шест и половина и преди два дни я теглихме на консултация - 6850, педиатърката каза, че е нормално да качва по 400гр на месец. Родена е 3 кг и първите два месеца наддаваше по около кило, после по по-малко, но не е от много ящните, както съм писала и друг път :wink: Смятате ли, че сме в нормалните граници? Но пък какво мога да направя като тя си решава кога да спре да яде и после никакви маймунджулъци не помагат, тя си лапа краката и е много доволна :P Глутенови каши мога ли да давам, че не се сещам, сигурно сте коментирали :) Питам за глутена, защото педиатърката ни даде една кутия Лека нощ след шестия месец на HIPP, а ние сме на Хумана, само оризовата каша е на Милупа!? Благодаря и хубав ден!
Детето се роди с тегло?
Може да давате тези каши, но предпочитам да давате плодове.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #132 -: Февруари 09, 2009, 11:26:16 am »
Здравейте докторе,
започнахме захранване по вашата схема и от 5 дни ядем ябълка, но ядем по 50-60 гр. и не сме заместили храненето. Трябва ли да се замести храненето изцяло преди да дам круша, банан, оризова каша или може и сега.
Пишете, че след като минат 2-3 седмици на плодове може да се включат и зеленчуците. Това значи ли, че трябва да е заместено изцяло следобедното хранене за да се започне да се замества обедното или може и да не е изцяло заместено.
Предварително ви благодаря.
Може да добавите втори плод.
Или може да опитате алтернативните комбинации за първа храна.
Изчакайте още 1-2 седмици преди да въведете второ външно хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #133 -: Февруари 09, 2009, 12:23:09 pm »
Тоест след 1-2 седмици мога да въведа второто външно хранене дори и да не съм заместила изцяло първото? В смисъл ако все още яде по-малко от 100 гр. плодове.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #134 -: Февруари 09, 2009, 13:07:08 pm »
100 гр стигат.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #135 -: Февруари 09, 2009, 13:11:32 pm »
Докторе, какво мислите за смученето на пръста? Нужно ли е да се отучва от този навик или се израства?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #136 -: Февруари 09, 2009, 13:43:39 pm »
Цитат
Здравейте д-р Бърди,
вече минаха две седмици от както дъщеря ми е на Аптамил АР, но положението с изхождането по голяма нужда е същото - по-рядко от обикновено, на 2 дни веднъж, с твърди изпражнения....Питахте ме за НАН АР, но в момента в БГ няма производство на такъв. Трябва ли да се смени храната и с каква?
Предварително Ви благодаря и хубав ден!

Наддава добре? Повръщанията спряха?

Теглото е малко под идеалното.
Попитайте за други АР млека... .


Здравейте д-р Бърди,
вече от 3 дни дъщеря ми се изхожда по голяма нужда нормално, няма констипация, както и повръщанията спряха!
Тя сега е на 5 месеца, колко дълго трябва да остане на АР АМ?
Искам да ви благодаря за съветите и търпението!
Хубава седмица!
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #137 -: Февруари 09, 2009, 13:55:08 pm »
Чудесно! :)
Ще продължим до 7 месец.
След захранването ще видим... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #138 -: Февруари 09, 2009, 14:16:58 pm »
Здравейте, Докторе! Видях, че сте коментирал теглото на едно бебе на пет месеца, дъщеря ми е на шест и половина и преди два дни я теглихме на консултация - 6850, педиатърката каза, че е нормално да качва по 400гр на месец. Родена е 3 кг и първите два месеца наддаваше по около кило, после по по-малко, но не е от много ящните, както съм писала и друг път :wink: Смятате ли, че сме в нормалните граници? Но пък какво мога да направя като тя си решава кога да спре да яде и после никакви маймунджулъци не помагат, тя си лапа краката и е много доволна :P Глутенови каши мога ли да давам, че не се сещам, сигурно сте коментирали :) Питам за глутена, защото педиатърката ни даде една кутия Лека нощ след шестия месец на HIPP, а ние сме на Хумана, само оризовата каша е на Милупа!? Благодаря и хубав ден!
Детето се роди с тегло?
Може да давате тези каши, но предпочитам да давате плодове.
3 кг се роди, секцио. Случва се за обед да й дам морков и ябълка, тогава примерно мога ли следобед да дам пак плод или да е каша?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #139 -: Февруари 09, 2009, 20:05:02 pm »
Педиатърът Ви е на мнение?

За ваксината не съм питала още, иначе за приема на кортикостероиди - нямало проблем, така ми казаха и в родилния дом, както и в кабинет по кърмене. И през бременността ми се наложи да съм на такава терапия, гинеколозите позволиха.
Сега обаче за първи път се замислих, ако кортикостероидът потиска моята имунна система, това означава ли, че ще потиска и на бебето?
КС при кърмене са в група L2-тоест-сигурни.


Сигурни, т.е. безопасни, нали това имате предвид? :D
Въпросът е има ли проблем да направим втората ваксинация Пентаксим, при възрастни на КС мисля, че има ограничения в имунизациите. Дали чрез кърмата преминава КС, който да потиска имунната система на бебето и оттам да е противопоказно да се имунизира по време на прием на КС от кърмещата майка?
Благодаря ти, Бени!