0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #220 -: Февруари 16, 2009, 11:18:18 am »
Здравейте д-р Бърди, не веднъж сте ми помагал затова пак се обръщам към вас. Синът ми е на 6м. и от 3седм имаме следния проблем- 30 мин. след като заспи нощния си сън точно като по часовник всяка вечер се сртяска извива глава назад и започва силно да плаче.Утешава се само като го съблека гол и се разсъни.Тогава започва да се смее.Задължителните изследвания на 6м. които направихме са отлични според педиатъра ни. Много държа на вашето мнение, притеснявам се да няма здравословна причина за това негово поведение. Багодаря ви предварително ! Хубав и слънчев ден  :D !
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #221 -: Февруари 16, 2009, 11:49:09 am »
Това вероятно е рефлукс.
С какво храним?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #222 -: Февруари 16, 2009, 12:10:19 pm »
Това вероятно е рефлукс.
С какво храним?


Ако това се отнася за нас ето какво ядем: Сутрин 9:00 сме на кърма, на обяд -12:00- хапваме зеленчуково пюре- картоф и броколи, картоф и морков- 1/2 пюре размесено с 1/2 ХА1 мляко на нестле. Следобед - 15:00 пак сме на кърма, към 18-19 ч. хапваме оризова каша. и към 9-10 ч. пак кърма . п.с. през нощта ставаме понякога и по 2-а пъти да цокаме
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #223 -: Февруари 16, 2009, 12:34:45 pm »
Може ли да изместите храненето 9-10 в 11 вечер?
По принцип би трябвало да се засища на тази възраст и да не яде два пъти след 00 вечер... .

Храни се добре с лъжичка?
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 12:38:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #224 -: Февруари 16, 2009, 12:41:46 pm »
Може ли да изместите храненето 9-10 в 11 вечер?
По принцип би трябвало да се засища на тази възраст и да не яде два пъти след 00 вечер... .

Храни се добре с лъжичка?


Да, добре се справяме с лъжичката :) Ще се опитам постепенно да изместим последното хранене за по-късно.Докторе, не разбрах,  има ли връзка храненето с това събуждане с рев ? Благодаря ви !
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #225 -: Февруари 16, 2009, 12:55:28 pm »
Давайте преди последното хранене (независимо колко ще можете да го изместите) първо 3-4 лъжички оризово брашно (каша, както я приготвяте) и тогава го поставяйте на гърдата. Това за последното хранене, а не въобще.

Това вероятно е гастро-езофагеален рефлукс. Да, има връзка с храненето.
Не навличайте! Не претопляйте!
Обличайте в широки и удобни бодита, за да може детето да рита свободно в тях.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #226 -: Февруари 16, 2009, 14:54:28 pm »
Здравейте, докторе! Може би вече е обсъждано, за което предварително моля да бъда извинена. Та въпроса ми е кога детето започва да има нужда от вода и евентуално по колко? Тъй като аз на моите деца все още не съм им давала, а за това съм укорявана от хора около мен, та бих искала да прочета вашето мнение по въпроса. Само да уточня, че сме на АМ сутрин в 7 и 10 часа, на обед в 13,30 зевенчуково пюре, следобед в 17,30 плодова каша и вечер преди лягане в 21,30 отново АМ.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #227 -: Февруари 16, 2009, 16:28:38 pm »
Докторе помагайте,
бях ви писала, че започнахме захранването с картоф, но за 4 дни не се получи. Направихме пауза от няколко дни и дадох морков 2 дни. Но не мога да му дам повече от 2 лъжички, а не знам дали въобще е глътнал нещо от тях.
Писахте ми да дам плод. Направихме почивка от 4-5 дни и сега давам ябълка вече 3 дни. Но детето си затваря устата и плюе ако все пак съм успяла да му дам. Накрая започва да плаче. Мисля, че не съм го насилвала.
Притеснявам се защото доста се забавихме с това захранване. Какво да правя?
П.П. Само кърма иска и то от гърда, от шише не.

Здравейте отново докторе,
посъветвахте ме да дам оризова каша, но и с нея не се получи. Смесвах я и с плод, но не и не. Пробвах с ябълка и круша от бурканчета и започна да отваря уста и да гълта. Настана радост вкъщи  :) Започна да изяжда по около 60 гр, но не и повече. Но това беше около 10 дни (като е имало дни, в които е отказвал да яде). Сега отново вече няколко дни отказва. Не си отваря устата и си чака млякото. Пробвах пак с пресни плодове същия резултат  :( Вече не знам какво да правя. Скоро ще станем на 8 месеца, а още сме си на кърма. Какво да правя?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #228 -: Февруари 16, 2009, 17:17:46 pm »
Давайте преди последното хранене (независимо колко ще можете да го изместите) първо 3-4 лъжички оризово брашно (каша, както я приготвяте) и тогава го поставяйте на гърдата. Това за последното хранене, а не въобще.

Това вероятно е гастро-езофагеален рефлукс. Да, има връзка с храненето.
Не навличайте! Не претопляйте!
Обличайте в широки и удобни бодита, за да може детето да рита свободно в тях.

Благодаря ви докторе !
Предполагам, че 3-4 лъжички каша преди кърмата вечер е за по-добро засищане или за потусхаване на киселините в стомаха ?Ако ви остане време ще съм ви много благодарна , ако може да ми кажете как да го храня или с какво да го храня за да е по-добре.Искам само да отбележа, че никога сме нямали проблем с повръщането.От както се е родил на пръсти се броят пътите когато е връщал  :D
Всичко най-хубаво ви желая
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #229 -: Февруари 16, 2009, 17:41:49 pm »
Това е екзема. Лека.
Измивайте с минерална вода, както досега.
Може да ползвате "Индекстол" за два, три дена.
Пишете. Избягвайте засега агресивно третиране.

На 7.5 месеца без друга храна освен кърма?

Извинете ме доктор Бърди, но нито една аптека не предлага "Инекстол". В няколко ми казаха, че е спряно от производство.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #230 -: Февруари 16, 2009, 17:46:26 pm »
Докторе, утре ще занеса урина на Преслава за лабораторни изследвания. Бихте ли ми казали какви показатели да пусна за урината?
За тест на Кумбс отново ли венозна кръв се изисква, не ми се иска пак да й го причинявам това  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #231 -: Февруари 16, 2009, 17:59:25 pm »
Oтносно фалшивите ваксини-изключително тъп въпрос.Може би ние фармацевтите зад тезгяха имаме ампулен цех и микробиологична лаборатория
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #232 -: Февруари 16, 2009, 18:01:59 pm »
@mini

Общо изследване +Посявка на урина.
Трябва да разберем ретикулоцитен брой-това от старата проба не може ли да стане?
Как оценка на жълтеница при новородено без ретикулоцитен брой?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #233 -: Февруари 16, 2009, 18:04:35 pm »
Oтносно фалшивите ваксини-изключително тъп въпрос.Може би ние фармацевтите зад тезгяха имаме ампулен цех и микробиологична лаборатория
Не подскачайте така...не е нужно.
Никой Вас фармацевтите за нищо не е обвинил.
Преспокойно обаче може да циркулират и без Ваше знание разни турски "лицензни продукти".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #234 -: Февруари 16, 2009, 18:13:36 pm »
Благодаря, докторе, ще питаме утре.
Ще ви пиша след като имаме резултати.
Днес сложиха първата ваксина на Преслава- Имунизация против хепатит В
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #235 -: Февруари 16, 2009, 18:20:10 pm »
Това е екзема. Лека.
Измивайте с минерална вода, както досега.
Може да ползвате "Индекстол" за два, три дена.
Пишете. Избягвайте засега агресивно третиране.

На 7.5 месеца без друга храна освен кърма?

Извинете ме доктор Бърди, но нито една аптека не предлага "Инекстол". В няколко ми казаха, че е спряно от производство.
Може да намажете с Фуцидин за два дена само, по два пъти дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #236 -: Февруари 16, 2009, 18:24:15 pm »
Давайте преди последното хранене (независимо колко ще можете да го изместите) първо 3-4 лъжички оризово брашно (каша, както я приготвяте) и тогава го поставяйте на гърдата. Това за последното хранене, а не въобще.

Това вероятно е гастро-езофагеален рефлукс. Да, има връзка с храненето.
Не навличайте! Не претопляйте!
Обличайте в широки и удобни бодита, за да може детето да рита свободно в тях.

Благодаря ви докторе !
Предполагам, че 3-4 лъжички каша преди кърмата вечер е за по-добро засищане или за потушаване на киселините в стомаха ?Ако ви остане време ще съм ви много благодарна , ако може да ми кажете как да го храня или с какво да го храня за да е по-добре.Искам само да отбележа, че никога сме нямали проблем с повръщането.От както се е родил на пръсти се броят пътите когато е връщал  :D
Всичко най-хубаво ви желая

Това е за да няма рефлукс. Не винаги е задължително повръщането.
В "Оценка на моториката" съм писал за храненето подробно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #237 -: Февруари 16, 2009, 18:27:26 pm »
Докторе помагайте,
бях ви писала, че започнахме захранването с картоф, но за 4 дни не се получи. Направихме пауза от няколко дни и дадох морков 2 дни. Но не мога да му дам повече от 2 лъжички, а не знам дали въобще е глътнал нещо от тях.
Писахте ми да дам плод. Направихме почивка от 4-5 дни и сега давам ябълка вече 3 дни. Но детето си затваря устата и плюе ако все пак съм успяла да му дам. Накрая започва да плаче. Мисля, че не съм го насилвала.
Притеснявам се защото доста се забавихме с това захранване. Какво да правя?
П.П. Само кърма иска и то от гърда, от шише не.

Здравейте отново докторе,
посъветвахте ме да дам оризова каша, но и с нея не се получи. Смесвах я и с плод, но не и не. Пробвах с ябълка и круша от бурканчета и започна да отваря уста и да гълта. Настана радост вкъщи  :) Започна да изяжда по около 60 гр, но не и повече. Но това беше около 10 дни (като е имало дни, в които е отказвал да яде). Сега отново вече няколко дни отказва. Не си отваря устата и си чака млякото. Пробвах пак с пресни плодове същия резултат  :( Вече не знам какво да правя. Скоро ще станем на 8 месеца, а още сме си на кърма. Какво да правя?
Вземете вкусна каша-например с ванилия. Слагайте я в плодовете или в плодовете от бурканчето.
Въведете картоф+морков в 12 часа. Независимо че с плодовете сме все още на малки количества.

За да яде в тези часове детето трябва да е гладно-това = минимум 4-5 часа минали от предишното хранене.

На тази възраст общо 4-5 хранения дневно са добре.
Не кърмене през два часа, или през един.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #238 -: Февруари 16, 2009, 23:06:31 pm »
Здравейте докторе, проблем ли е според Вас ако детето на 7 месеца все още не се обръща от гръб на корем и от корем на гръб. Седи стабилно, но не се обръща.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #239 -: Февруари 16, 2009, 23:16:14 pm »
Зависи от общата оценка при прегледа на детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.