0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #260 -: Февруари 17, 2009, 18:19:06 pm »
Не само за храненето, и като общо състояние - спи само по 4 часа през нощта, хрема, възбуденост, отказва вече и течности. Също и е започнала да повръща.
Рентгенографията на бял дроб показва? ушичките са? посявка на урина е (+)?
Много въпроси без отговор... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #261 -: Февруари 17, 2009, 19:00:16 pm »
Здравейте,д-р Birdie!Съжалявам ако вече сте отговаряли на този въпрос,но нямам много време да изчета всички теми.Искам само да ви питам: в момента храним с Фризолак,защото с това ни захраниха в родилния дом.Понася го добре,въпреки,че ми се струва,че рядко се изхожда.На 21 дни сме.Аз искам да я храня с Хумана 1.Имах изградено мнение,че е една от най-добрите храни за бебета.За съжаление,четейки по форумите видях,че се недолюбва в Бг и много рядко се открива.Затова ви моля за мнение,ако Хумана 1 / видях че тя е за от 0 месеца / ни понася добре има ли проблем да храня с нея?Или ми препоръчайте АМ!Само да добавя,че не кърмя.Изцяло на АМ сме.Знам,че не е хубаво да се сменя АМ ако се понася добре от детето,но все пак искам да избера най-доброто за нея,а не това което дават в родилния дом.
А аз обещавам когато имам време да прегледам всички Ваши теми,за да не Ви затрупвам с въпроси на който вече сте отговаряли.
Лек ден Ви желая!
"Качествените неща са малко познати."->> важи не само за АМ.
Без спор, Хумана е класове над всички АМ. Особено Аптамил, Фризо (Нутриция).
Но в Бг се действа по други критерии-виждате с този нещастен "Фризопеп" какво става.
Да, може да дадете Хумана без проблем. Надявам се да намерите-знам че има.
Благодаря ви,докторе!Лека вечер Ви желая!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #262 -: Февруари 17, 2009, 21:06:32 pm »
Здравейте доктор Birdie, искам да ви попитам за дъщеря ми, която е на почти 7 месеца и забелязах че е започнала да се окосмява при страмните устни. Според вас нормално ли е това или да я заведа на педиатъра и? Благодаря ви предварително
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #263 -: Февруари 17, 2009, 21:34:52 pm »
zдравейте Докторе,

Синьт ми е на 6м. и 20 дена и откакто се е родил спи неспокойно, буди се по 5, 6 пьти на ноЩ, свива краЧета, иска да суЧи, успокоява се само когато го вzема на рьце.
Захранен е на 5м. и 20 дена, на обяд яде zеленЧукуво пюре, а следобяд плодово. Преz останалото време е на кьрма. ВрьЩа много рядко малко мляко, само вЧера повьрна повеЧе пресеЧено мляко. ИнаЧе е спокоен, весел преz деня.

Педиатьрката не каzа ниЩо смислено по вьпроса. Ще се радвам да Чуя мнението Ви.

Лека веЧер :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #264 -: Февруари 17, 2009, 21:46:20 pm »
Оставете последното хранене или само АМ или дохранвайте с АМ.
Друг избор е 3-4 лъжички каша и след това кърмене (това за последното хранене).
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 21:56:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #265 -: Февруари 17, 2009, 23:20:23 pm »

[/quote]
Може да намажете с Фуцидин за два дена само, по два пъти дневно.
[/quote]

Извинете ме доктор Бърди, но на сина ми му се появиха нови петна по лицето днес- и от другата страна на устната и на двете ръце. От днес мажа с Фуцидин.
Ще Ви бъда благодарна, ако отново ми дадете съвет.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #266 -: Февруари 17, 2009, 23:30:36 pm »
Бузките са сухи?
Даваме бурканчета?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #267 -: Февруари 17, 2009, 23:37:00 pm »
Аз му приготвям сама всичко ежедневно. Преди около 3 седмици само съм му давала бурканче на Гербер със сини сливи и преди 2 седмици на ХИП ябълка с кайсии.

10 дни не го захранвах, защото беше болен (тогава се появиха първите петна), но вчера му дадох карфиол на пара на обяд и авакадо с банан следобяда. Днес му дадох същото, но му направих супа от картоф, морков, кромид, броколи и карфиол с няколко капки зехтин.

И винаги е бил само на кърма.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #268 -: Февруари 17, 2009, 23:47:54 pm »
Това от днес е реакция. Към едно от нещата-карфиол/броколи или авокадо. Или от това че двете са в един ден.
Само на ъгъла на устата си струва да слагате Фуцидин за ден.
Бузките оставете засега-ще минат дни докато се оправят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #269 -: Февруари 17, 2009, 23:57:10 pm »
Благодаря Ви много, наистина бях много притеснена.
Аз вчера си мислих че не е хубаво да въвеждам нов зеленчук (карфиол) и нов плод (авокадо)в един ден, но се притеснявах, че 10 дни нищо не съм давала и затова.

От утре да спра авокадото значи, въпреки че това е първата храна, която страшно харесва и сам се навежда към лъжичката с нетърпение.

Мога ли да го включа пак след 2-3 дни, а след това манго, папая, пюре на ХИП с ябълка и праскова, а от зеленчуците спанак и готово пюре на ХИП с тиквичка и картоф.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #270 -: Февруари 18, 2009, 00:24:47 am »
Манго,папая? неееее... детето е на 7 месеца. Не толкова ентусиазъм, моля.
Аз бих ви препоръчал да го оставите 2 дена само на АМ да отзвучи това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #271 -: Февруари 18, 2009, 00:35:26 am »
Благодаря,

Имах предвид последователно да ги включвам по 4-5 дни всяко, но няма щом е рано.
Поръчах си една книга от Англия по Интернет на Annabel Karmel "Top 100 baby purees" и затова си позволявам да включвам и тези храни.

Ще продължа след 2-3 дни САМО по схемата, която препоръчвате тогава.

И само да не забравя, аз Ви питах за ваксината Преванир, която искам да сложат на сина ми. Докторката каза, че ще го наблюдава 2 седмици, за да е сигурна че е излекуван и тогава ще му сложи 1вата (той ще е на 8 месеца). На 10 месеца ще сложи и 2рата, а 3тата на година и осем месеца.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #272 -: Февруари 18, 2009, 08:59:01 am »
Доктор Бърди, започвам със снимките :)
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #273 -: Февруари 18, 2009, 09:00:06 am »
И така, здравейте,
ще съм ви страшно благодарна за мнението ви относно възможната диагноза на моя син Калоян.
Ще се опитам да изложа картината последователно:
Калоян е на три месеца и половина. През първия си месец е приемал кърма и АМ, оттогава - само АМ, Нутрилон 1.
На около един месец се появиха обриви от плътни "бели" пъпчици по лицето, целите ръце, гръбчето, които и педиатър, и дерматолози определиха като акне, все пак проверихме и вероятността за бактериална инфекция, изследването на секрет от носа не показа нищо обезпокоително.
Тези обриви отминаха докъм третия месец. На тяхно място обаче се появи доста изразена сухота, петната са симетримно разположени - ръцете, лицето, вратлето, всъщност на местата, където хормоналият обрив беше най-изразен. Няма сърбеж, секрет, няма обриви в гънките.Няма разстройство, спокоен е. По препоръка на дерматолог, наш близък, който не е склонен да драматизира (за щастие) използваме само кремове за облекчаване на сухотата- Клоран със студен крем и най-вече Секалиа АТП на Изисфарма.
Така минаха вече десетина дни. На места сухотата вече почти липсва, но остава червенината.От друга страна вече отива и към главата. Според същия дерматолог решаващ фактор е наследствеността - мъжът ми има от дете червеникави петна по кожата със силна сухота, без сърбеж; единствената диагноза, която са му поставили като дете (около 1980г.) е "липса на слънце" (действително от слънце и солариум при него се постига подобрение, иначе се маже с лосиони и кремове).И двамата нямаме никакви алергии.
Нашата педиатърка поставяше диагноза АБКМ или себореен дерматит още при първите обриви по телефона!!!, а когато ги видя каза "о, няма проблем!", затова не се доверявам на мнението й. Имам и друг въпрос: възможна ли е връзка с ваксинацията и да продължим ли с ваксините спокойно или да изчакаме отшумяване? Да сменим ли Нутрилон с ХА мляко? Има ли почва предположението за бактериална инфекция, аз самата развих такава, но, както казах, резултатите на Калоян не показаха нищо... Все така помагайте и дръжте мамите далеч от паниката!
Зорница, София
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #274 -: Февруари 18, 2009, 10:24:00 am »
Има ли сухота по останалите части-гръб,коремче,долни крайници?
С какво къпем в банята?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #275 -: Февруари 18, 2009, 10:42:21 am »
не, кожата на гръбчето, коремчето и краката е много гладка, дори да не мажем с нищо
Напоследък не използваме сапун, къпем само с водичка в повечето случай
на косата- шампоан на себа мед
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #276 -: Февруари 18, 2009, 11:56:11 am »
Това са кожни инфекции-дали има и съпътстваща екзема става ясно след овладяване на инфекцията.
На ръката е мазано с толкова неща и безразборно, че не е възможно да се види без пряк преглед. Бих Препоръчал за ръката Дактарин/Фуцидин, посменно. Дали има нужда и от КС? в динамика ще стане ясно. НЕ мажете ЗАСЕГА там с мазни кремове-става по-лошо.

В сгъвката на шията-това са типични инфекции в гънките- нужно да се намаже с Фуцидин и после да се поддържа със Судокрем и/или пудра.

По гърдичките вляво това е инфектирана със Стафилокок/гъбички екзема. Която после е мазана с всевъзможни неща, разраснала се е и се разраства.

Не казваме цялата истина ;) с какво сме мазали седмици наред... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #277 -: Февруари 18, 2009, 12:02:47 pm »
Благодаря,

Имах предвид последователно да ги включвам по 4-5 дни всяко, но няма щом е рано.
Поръчах си една книга от Англия по Интернет на Annabel Karmel "Top 100 baby purees" и затова си позволявам да включвам и тези храни.

Ще продължа след 2-3 дни САМО по схемата, която препоръчвате тогава.

И само да не забравя, аз Ви питах за ваксината "Превенар", която искам да сложат на сина ми. Докторката каза, че ще го наблюдава 2 седмици, за да е сигурна че е излекуван и тогава ще му сложи 1вата (той ще е на 8 месеца). На 10 месеца ще сложи и 2рата, а 3тата на година и осем месеца.
2 седмици "наблюдение"? Ами ако в периода на "наблюдение" се разболее?
След позатихване на реакцията (2-3 дена) сложете ваксината.

НЕ "бомбардирайте" детето с нови храни-хаотично, с "импровизации", четейки популярни книжки!
НЕ давайте храни,които и Руски мечок може да доведат до алергичен шок.
НЕ бързайте със захранването-разнообразие за 2-3 седмици, при дете едва сега започващо със захранване, не може да се постигне по начина, по който го искате.
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 12:19:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #278 -: Февруари 18, 2009, 12:08:46 pm »
Страшно благодаря за отговора.Значи спираме клорани, секалии и прочие - наистина мазах с тях яко  :oops:! Посменно мазане - на какъв интервал да ги сменяме?
А с ваксината какво да правим? И последно как да се къпем?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #279 -: Февруари 18, 2009, 12:24:12 pm »
Ръката оставете за два,три дена. Да изчезне тази "мазност" за да стане ясно под нея какво има.

В сгъвката на шията-Фуцидин/Дактарин-посменно 2 пъти от едното,два от другото. МНОГО тънък слой, с втриване. След като изчезнат-поддържайте със Судокрем/пудра. Но не пудра върху Судокрем, или обратно.

Гърдичките-почнете само с Фуцидин-4 пъти дневно. Пишете след два дена-може да потрябва и там Дактарин... или КС препарат.

Боже, няма ли дерматолози там? В София ли живеете?   8O
Аз да не съм енциклопедия,моля??  8O 8O 8O
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 12:27:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.