0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #280 -: Февруари 18, 2009, 20:32:35 pm »
Безкрайно Ви благодаря, ще послушам съветите Ви.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #281 -: Февруари 18, 2009, 22:30:24 pm »
да разбирам оризова безмлечна, но подсладена с ванилия? Извинявам се за поредния въпрос

Няма никакво значение дали кашите са млечни или безмлечни-те с АМ се правят. Не знам защо циркулира в Бг този въпрос, и винаги ме е озадачавал.

Можете да подберете два, три вида каши и слагайки по една мезурка (НЕ от всичките,заедно) да се спрете на предпочитания вкус.Може да изберете и не оризова.


http://www.humana.bg/neue_produkte/neue-produkte-gris-vanilia.html

купих тази каша, става ли?

И още един въпрос ако не е много нахално. Казвате, че не е вредно децата да се държат за ръцете за да ходят обаче нормално ли е на нашата възраст? Малкия вече прави доста уверени стъпки, но ме притеснява дали не е рано.
Предварително ви благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #282 -: Февруари 18, 2009, 22:37:54 pm »
Да, кашата е добра. И другата с ябълка е добра също.
http://www.humana.bg/Product%20List/demo_productlist_noviprodukti.html
Всички над 6 м стават-говорим да слагате по мезурка...ако правите цяла порция свикват с кашата. Днес от един вид, утре от друг-създава се разнообразие.

Насърчаваме всякаква двигателна активност, харесваща се на детето.

"Рано"? детето иска само да си навреди? значи не е рано... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #283 -: Февруари 18, 2009, 23:22:18 pm »
Благодаря ви отново, докторе.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #284 -: Февруари 19, 2009, 09:14:22 am »
Здравейте, Докторе! Взехме първата доза Превенар, но ще я бием след две седмици, нали през това време може да седи в хладилник? Нашата педиатърка държи да има месец между предната ваксина - за жълтеница, мисля беше, и сега за Превенар!? Хубав ден!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #285 -: Февруари 19, 2009, 10:44:17 am »
Няма такова изискване!
Ако ще е след две седмици, по-добре след 7м-нужните Ви дози за да завършите имунизацията ще са с една по малко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #286 -: Февруари 19, 2009, 10:59:17 am »
Здравейте д-р Бърди, детенцето ми е на 6,5 месеца и от няколко дни е със силен ситен червен обрив по свивките на крачетата
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #287 -: Февруари 19, 2009, 11:07:45 am »
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #288 -: Февруари 19, 2009, 11:11:14 am »
Скъпи докторе,направо нямам думи за помощта която ни оказвате във форума!От 2 дни започнах да чета старите теми,когато намеря време и разбрах каква огромна нужда имаме от Вас.Същевременно останах и много притеснена от това как действат нашите педиатри,но ...
Искам да Ви попитам нещо.Снощи като гушках дъщеря си и и галих главичката напипах една издатина като грахово зърно отзад на тила в посока към ухото на около 3 см от него.Не усещам да изпитва болка като го допирам,въпреки,че аз се старая да е много лекичко,защото все пак е много мъничка и се притеснявам да натискам главичката и.Не съм сигурна,но май има същата и към другото ушенце.Имате ли идея какво може да е!
Иначе ние от вчера сме на Хумана 1.Белослава я харесва и приема много добре,но като че ли остава гладна.На упътването пише,че до 8 седмица се приготвя с 90 мл водичка,но това не ни задоволява.Четейки постовете Ви в предишни теми си позволих да и правя по-голяма дозичка около 110 мл.
Ние сме на 23 дни.Родени 2750 гр и изписани от болницата 2650 гр.Изцяло на АМ сме.Виждам,че наддава добре детенцето,но още не сме минали първото теглене.
Предварително Ви благодаря,д-р Birdie!
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #289 -: Февруари 19, 2009, 11:27:17 am »
Няма такова изискване!
Ако ще е след две седмици, по-добре след 7м-нужните Ви дози за да завършите имунизацията ще са с една по малко.
На 23.02. детето става на седем месеца и затова след тази дата смятахме да я бием, не разбирам защо ще е проблем ако след две седмици от днес да кажем!?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #290 -: Февруари 19, 2009, 11:34:01 am »
Здравейте, докторе!
Да помоля и аз за една консултация...
Синът ми е на 3м и 20дни. Изцяло на кърма. От неделя сутринта обаче не е акал. Предният път също не беше акал 3 дни. Чувала съм, че кърмени бебета не страдат от запек, но не е ли твърде много 4 цели денонощия?
Възможно ли е това да е признак, че не му достига кърмата?
Започна и да огладнява по-често - на 2,5ч.
В същото време обаче продължава да повръща, и като се оригне, и по-късно.Не е по много, но...
Благодаря Ви предварително!



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #291 -: Февруари 19, 2009, 11:44:07 am »
Няма такова изискване!
Ако ще е след две седмици, по-добре след 7м-нужните Ви дози за да завършите имунизацията ще са с една по малко.
На 23.02. детето става на седем месеца и затова след тази дата смятахме да я бием, не разбирам защо ще е проблем ако след две седмици от днес да кажем!?
Няма да е проблем. Но с аргумента че искате една доза по-малко (което в конкретния случай и аз подкрепям-тоест, да започнете от 7м щом досега не са правени дози). А не че е нужно да има 2 седмици разстояние.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #292 -: Февруари 19, 2009, 11:50:26 am »
Скъпи докторе,направо нямам думи за помощта която ни оказвате във форума!От 2 дни започнах да чета старите теми,когато намеря време и разбрах каква огромна нужда имаме от Вас.Същевременно останах и много притеснена от това как действат нашите педиатри,но ...
Искам да Ви попитам нещо.Снощи като гушках дъщеря си и и галих главичката напипах една издатина като грахово зърно отзад на тила в посока към ухото на около 3 см от него.Не усещам да изпитва болка като го допирам,въпреки,че аз се старая да е много лекичко,защото все пак е много мъничка и се притеснявам да натискам главичката и.Не съм сигурна,но май има същата и към другото ушенце.Имате ли идея какво може да е!
Иначе ние от вчера сме на Хумана 1.Белослава я харесва и приема много добре,но като че ли остава гладна.На упътването пише,че до 8 седмица се приготвя с 90 мл водичка,но това не ни задоволява.Четейки постовете Ви в предишни теми си позволих да и правя по-голяма дозичка около 110 мл.
Ние сме на 23 дни.Родени 2750 гр и изписани от болницата 2650 гр.Изцяло на АМ сме.Виждам,че наддава добре детенцето,но още не сме минали първото теглене.
Предварително Ви благодаря,д-р Birdie!
Може да давате и 120мл стига да не повръща. И стига да издържа поне 2 часа между храненията спокойно.

Другото-вероятно е шев по задната част на главата-обърнете внимание на педиатъра при преглед.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #293 -: Февруари 19, 2009, 11:54:52 am »
Здравейте, докторе!
Да помоля и аз за една консултация...
Синът ми е на 3м и 20дни. Изцяло на кърма. От неделя сутринта обаче не е акал. Предният път също не беше акал 3 дни. Чувала съм, че кърмени бебета не страдат от запек, но не е ли твърде много 4 цели денонощия?
Възможно ли е това да е признак, че не му достига кърмата?
Започна и да огладнява по-често - на 2,5ч.
В същото време обаче продължава да повръща, и като се оригне, и по-късно.Не е по много, но...
Благодаря Ви предварително!
Не, не са много 4 дни, стига да няма други проблемни неща-лош апетит, подуване на коремчето, повръщане.

Сменяйте гърдите в рамките на едно кърмене. Оригвайте при смяната.
Оставяйте по дълго на гърдата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #294 -: Февруари 19, 2009, 11:59:32 am »
Скъпи докторе,направо нямам думи за помощта която ни оказвате във форума!От 2 дни започнах да чета старите теми,когато намеря време и разбрах каква огромна нужда имаме от Вас.Същевременно останах и много притеснена от това как действат нашите педиатри,но ...
Искам да Ви попитам нещо.Снощи като гушках дъщеря си и и галих главичката напипах една издатина като грахово зърно отзад на тила в посока към ухото на около 3 см от него.Не усещам да изпитва болка като го допирам,въпреки,че аз се старая да е много лекичко,защото все пак е много мъничка и се притеснявам да натискам главичката и.Не съм сигурна,но май има същата и към другото ушенце.Имате ли идея какво може да е!
Иначе ние от вчера сме на Хумана 1.Белослава я харесва и приема много добре,но като че ли остава гладна.На упътването пише,че до 8 седмица се приготвя с 90 мл водичка,но това не ни задоволява.Четейки постовете Ви в предишни теми си позволих да и правя по-голяма дозичка около 110 мл.
Ние сме на 23 дни.Родени 2750 гр и изписани от болницата 2650 гр.Изцяло на АМ сме.Виждам,че наддава добре детенцето,но още не сме минали първото теглене.
Предварително Ви благодаря,д-р Birdie!
Може да давате и 120мл стига да не повръща. И стига да издържа поне 2 часа между храненията спокойно.

Другото-вероятно е шев по задната част на главата-обърнете внимание на педиатъра при преглед.
Шев по задната част на главата?Нещо опасно ли е?Непременно ще се консултирам и с педиатъра!!!!!


П.С.Сега прочетох.Явно за това става въпрос!!!!
Костите, изграждащи черепа се съединяват преобладаващо посредством една от разновидностите на влакнестите съединения – шевове. Челната, теменната и тилната се съединяват чрез зъбчати шевове. Зъбчатия венечен шев съединява челната с 2 теменни кости, сагиталния шев – 2 теменни кости помежду им, а ламбовидния шев – 2 теменни с най-голямата част на тилната кост – люспата.
Люспестият шев свързва люспата на слепоочната кост с теменната кост и голямото крило на клиновидната кост. Костите на лицето се съединяват с третия вид шевове – плоски. Костите по основата на черепа се съединяват с влакнести синхрондрози от влакнест хрущял.
Някои от тях в последствие се заменят от костна тъкан. От костите на черепа, единствено долната челюст е съединена посредством синовиално съединение – долно челюстна става. Тя е комбинирана, в нея се извършват 3 основни движения:
отдалечаване и приближаване на долната челюст към долната
придвижване на челюстта напред, встрани и в основно положение
странични движения
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 12:04:24 pm от naiema »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #295 -: Февруари 19, 2009, 13:31:07 pm »
Снимки?
Здравейте д-р Бърди, не можах да допиша поста си и го изпратих без да е дописан, за което се извинявам. Обривът е по свивките на крачетата,гушката и има подсечено дупе и генитали. А по принцип от около два месеца момиченцето ми е с много груба и грапава кожа по лактите, колената и участъци от колената надолу. Мазана е с А- Дерма екзомега,- не се повлиява. Според педиатъра- атопична кожа- да мажем със зехтин и д-р Тайс, въздържа се от КС кремове. Не е мазана със зехтин. Денят преди да получи силният обрив е яла зеленчуково пюре- картоф, целина, магданоз, копър и пащърнак като подправки към него. Прилагам снимка. Благодаря предварително.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #296 -: Февруари 19, 2009, 13:58:34 pm »
Няма такова изискване!
Ако ще е след две седмици, по-добре след 7м-нужните Ви дози за да завършите имунизацията ще са с една по малко.
На 23.02. детето става на седем месеца и затова след тази дата смятахме да я бием, не разбирам защо ще е проблем ако след две седмици от днес да кажем!?
Нямах предвид непременно да има някакво разстояние, педиатърката твърдеше да има месец между двете ваксини, а аз пресметнах времето горе-долу от получаването на ваксината до следващата консултация, когато ще я бие... Но както и да е, може да я сложи и лекарката от имунизационния кабинет.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #297 -: Февруари 19, 2009, 14:53:47 pm »
@coroni

В сгъвките третирайте с Фуцидин за ден,два. След това поддържайте с пудра/Судокрем. Но не пудра върху Судокрем.

Памперс дерматитите по принцип са гъбичкова инфекция-третират се с Дактакорт/Дактарин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #298 -: Февруари 19, 2009, 16:21:12 pm »
Здравейте докторе ,дъщеря ми е на 4 месеца точно и яде 6 пъти през деня по 120 мл аптамил,като последното и хранене е най-късно в 8 часа и после заспива.Събужда се в в 3 часа и ядем поне 90 мл.Достатъчно ли е за нея 120 мл
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #299 -: Февруари 19, 2009, 16:31:27 pm »
Сумарното дневно к-во и наддаването определят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.