0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #100 -: Февруари 05, 2009, 22:54:46 pm »
Теглото е малко под идеалното.
Попитайте за други АР млека... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #101 -: Февруари 06, 2009, 09:34:04 am »
Говорих с вносителя на Хумана. Не внасят Хумана АР, защото няма търсене, а ги задължават да вземат голямо количество.

lb2f
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #102 -: Февруари 06, 2009, 10:54:49 am »
Здравейте!
След всяко хранене и непосредствено преди него бебчето ни (35 дневно) има много и силни газове, често връща различно количество храна, спи неспокойно издавайки ръмжащи звуци, извива глава и тяло назад, почервенява сякаш от напъните, маха усилено с ръце и крачка. Преди беше инцидентно, а от две седмици се повтаря след всяко кърмене, като вечер сякаш е по-болезнено. Много се напъва, маха ли маха рита ли рита .... докато най-накрая изпусне газове. И така с часове понякога. Уригвам го, в началото по-успешно, но напоследък връща или повръща още докато го сложа на рамо или докато си лежи. Наддава повече от успешно независимо от това, роди се 3500, изписаха ни 3200, а на 1 месец вече беше 4900... Кърмя го легнала, в други пози му е доста неудобно... Какви мерки мога да предприема, за да облекча състоянието му, много се мъчи от тези газове! Благодаря предварително!

И втори въпрос: педиатърката ни изписа Низорал шампоан един път седмично за атопичен дерматит по главата (кожата се лющи леко, стои бяла сякаш.. но леко). незнам, дали не е силно за малко бебе...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #103 -: Февруари 06, 2009, 11:30:02 am »
Колко време оставяте на гърдата?
За другото може да ползвате Мустела Стелакер.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #104 -: Февруари 06, 2009, 12:47:37 pm »
Обикновено до 5-10 минути е активно сукане с яко гълтане, след това си стои още около 10-ина минути и подръпва плавно с почивки, като понякога се задавя леко към края на сукането(понеже задрямва на гърдата или се отпуска :) )
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #105 -: Февруари 06, 2009, 14:31:21 pm »
След 10 минути поставяйте на другата гърда за около 5-10.
След което би трябвало да се е нахранило бебето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #106 -: Февруари 06, 2009, 16:41:37 pm »
И от това газовете му ще намалеят ли, от смяната на гърдите? Съжалявам за въпроса, но не разбирам връзката... той се храни много добре и само от едната гърда, никога не я изпива докрай...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #107 -: Февруари 06, 2009, 18:06:52 pm »
А истината е че вероятно изпразва бързо гърдата, после поема само въздух и затова са всички проблеми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #108 -: Февруари 06, 2009, 19:14:37 pm »
Здравейте докторе! Искам да попитам за моята племеничка - роди се 2 кг, оказа се, че е с инфекция, беше в кувьоз, храни се с Аптамил комфорт, защото имаше силни колики! В момента е 4 430 гр, а е на 5 мес. Тези данни ги давам защото има здравословен проблем - откриха междукамерен отвор горен на сърцето! изписаха лечение, но се налага да се оперира херния! Според вас колко може да се изчака с операцията и има ли риск от нея при такъв отвор?!
Предварително благодаря за отделеното време!
 
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #109 -: Февруари 06, 2009, 19:15:43 pm »
Цитат
Теглото е малко под идеалното.
Попитайте за други АР млека... .

Днес питах на няколко места за други АР млека, но няма други в БГ :x....за съжаление...........!

jazzybaby
може би трябва пак да говорим с производителите, хората просто не знаят за други АР млека освен Аптамил и Фризовом, а НАН АР ще се произвежда отново от септември (попитахме в Нестле)...постепенно и Хумана АР може да се наложи на пазара..
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #110 -: Февруари 06, 2009, 19:24:18 pm »
Здравейте докторе! Искам да попитам за моята племеничка - роди се 2 кг, оказа се, че е с инфекция, беше в кувьоз, храни се с Аптамил комфорт, защото имаше силни колики! В момента е 4 430 гр, а е на 5 мес. Тези данни ги давам защото има здравословен проблем - откриха междукамерен отвор горен на сърцето! изписаха лечение, но се налага да се оперира херния! Според вас колко може да се изчака с операцията и има ли риск от нея при такъв отвор?!
Предварително благодаря за отделеното време!
 
Какъв вид херния?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #111 -: Февруари 06, 2009, 19:25:50 pm »
Здравейте докторе! От около 4 седмици дъщеря ми има обрив по лицето - червени пъпчици, без връх. Мислех, че е от това, че често повръща. Сменихме млякото, преди беше на кърма и Нутрилон, сега е пак на кърма, но добавката е Аптамил АР (както са казали мамите преди мен няма друго мляко на нашия пазар). Повръщането много намаля,но обрива не. Мажа с крем Бейби тан, но той не се повлиява, даже ми се струва,че кожата почна да и става по-суха. Дали не е от аптамила? Вие какво кремче ще препоръчате? С какво е най-подходящо да се забърсва брадичката и бузките на детето след като е върнало храна?
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10423685
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #112 -: Февруари 06, 2009, 19:49:59 pm »
Не претопляйте.
Може да ползвате А-Дерма екзомега.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #113 -: Февруари 06, 2009, 19:56:46 pm »
jazzybaby
може би трябва пак да говорим с производителите, хората просто не знаят за други АР млека освен Аптамил и Фризовом, а НАН АР ще се произвежда отново от септември (попитахме в Нестле)...постепенно и Хумана АР може да се наложи на пазара..

Не знам дали тук е мястото да обсъждаме?
За съжаление, масово в България се препоръчват NAN и Фризолак  :? Не съм срещала педиатър, който да препоръча Хумана  :( И със съжаление ще кажа, че виждам основание в притеснението на вносителя. Да ти кажа, преди да започна да пазарувам от склада, срещах затруднение с намирането на обикновена Хумана. Повечето търговци отговарят, че няма търсене.

lb2f
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #114 -: Февруари 06, 2009, 19:58:50 pm »
Здравейте докторе! Искам да попитам за моята племеничка - роди се 2 кг, оказа се, че е с инфекция, беше в кувьоз, храни се с Аптамил комфорт, защото имаше силни колики! В момента е 4 430 гр, а е на 5 мес. Тези данни ги давам защото има здравословен проблем - откриха междукамерен отвор горен на сърцето! изписаха лечение, но се налага да се оперира херния! Според вас колко може да се изчака с операцията и има ли риск от нея при такъв отвор?!
Предварително благодаря за отделеното време!
 
Какъв вид херния?
ингвинална херния - ниско долу с големина колкото яйце!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #115 -: Февруари 06, 2009, 20:39:21 pm »
Не мога да дам мнение без да имам изследванията, УЗ, мненията на хирурга.
Това по отношение колко спешна е нуждата от операция.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #116 -: Февруари 06, 2009, 21:54:22 pm »
Значи отиваме на доктор :(
Благодаря!
Доктор Бърди, бих искала да споделя развитието на неразположениетио на сина ми. Във вторник, както ме посъветвахте водих детето на доктор, но вместо при педиатъра ни го заведох в болница Токуда при Доц. д-р Лилова. Избрах нея, защото тя е завеждаща отделението, където лежи малкият ми племеник, а големият имаше записан час. Тук трябва да спомена че съм от Благоевград и двете деца пътуваха в една кола. Голяма грешка от моя страна. Докторката установи че синът ми има само хрема и розово гърло и препорача да продължа с инхалациите и сороп Алтеа. Предупреди ме, че не трябва да го събирам с племениците, докато не се излекуват. Днес им излязоха изследванията и двамата имат Стрептокок пневмония.
 Тази нощ синът ми много кашля и дишането му беше затруднено заради хремата. Днес го водих при педиатъра му и тя каза че дробовете му свирят. Тя е запозната със случея на племениците ми и предложи да го лекувам със:
 1)Инхалации на всеки 4 часа със 2к. Вентолин + 2 мл  Физиологичен разтвор и само за днес непосредствено след това  1мл. Пулмикорт + 2 мл  Физиологичен разтвор (обяд и вечер). От утре продължавам без пулмикорта.
 2)2 по 4 капки в носа лекарство съставено в аптеката (Физ. разтвор, натриев бикарбонат, натриев бензотин, адреналин, алергозан, урбазон, гентамицин и дестилирана вода)-извинете, ако съм ги преписала грешно.
 3)3 по 8 капки Фенистил
 4) Клацид 125мг по 3 мл на 12 часа.

Утре Доц. д-р Лилова ще преглежда в Благоевград и реших да го водя да го прегледа отново.


Моля Ви да коментирате!
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #117 -: Февруари 06, 2009, 22:02:25 pm »
Детето има ли (+) посявка за Стрептокок?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #118 -: Февруари 06, 2009, 22:31:55 pm »
Детето има ли (+) посявка за Стрептокок?

Докторката каза че няма нужда, защото ще отнеме 4 дни и че се е заразил от братовчедите. Тук иначе тези изследвния не са много достоверни, но ако трябва ще отидем до София да ги направят.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #119 -: Февруари 06, 2009, 22:41:24 pm »
С оглед на данните и клиничната картина, и особенно ако детето не е ваксинирано с Превенар, е нужно да започнете АБ лечение. В този аспект, за какво са инхалациите?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.