0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #80 -: Ноември 11, 2008, 21:29:07 pm »
Между другото да вметна, макар и Бърди да пише, че няма такава връзка, но факт е преди да се разболее Тони винаги, слюнката му започва да мирише някак по на лошо.
Също така съм забелязала да изтича обилна слюнка докато спи, но тези неща само при хрема и/или гърло. Така, че за мен има връзка лошият дъх и разболяването. Виждам и Мини коментира същото.

Аз на 7 -ия ден също пуснах посявка, уж за да излезе до 10-ия. Е то пък при нас стана объркване и взе, че излезе на 12-ия. Слава богу чиста е, инак трябваше АБ с абокат да вливаме.

mariposa съжалявм, че ви се налага тази процедура. Не съм чувала и виждала подобен проблем и немога да коментирам, но по лошото е че и Бърди го няма за съвет.
Дано мине бързо и безпроблемно, но задължително и второ мнение си мисля аз трябва да направите.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #81 -: Ноември 11, 2008, 21:56:09 pm »
Като си говорим за МБ -  някой да знае къде се прави компютърно изследване с Mini Api /според Бърди един от най-съвремените лабораторни способи/.
Последната МБ  я дадох в Пета градска болница именно за наличието на такава апаратура /доколкото изчетох в нет-а резултатът се дава в рамките на 12/24 часа дали има растеж , какъв вид бактерия и какъв щам от нея плюс съответна антибиограма/, да , ама не: обясни ми се, че първо щели да направят посявката по стандартния начин и ако има "нещо", тогава ще я сложат в апарата. Аз на това му викам я Хамилата, я Хамиларя ...
Вече не разчитам, че някоя "треторазрядна" лаборантка - независимо дали частна или държавна лаборатория , гледайки на микроскопа,  ще направи разлика между клебсиела, псевдомонас и неисерия...  Все едно някой да ме сюрпризира с факта, че в МД са започнали да правят читави спермограми.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #82 -: Ноември 11, 2008, 22:08:14 pm »
абе незнам колко е вярно, може и аз да не съм разбрала нещо, но колежката ми ми каза, че лабораторията на Торакс (на Стабмолийски) работела 24 часа и там МБ излизали за 24-48 часа :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #83 -: Ноември 11, 2008, 22:28:54 pm »
mini, стана ми любопитно - защо веднага пускаш микробиологични изследвания при хрема и кашлица?

Амии защото ако отида при личната първо ще изпише на детето в най-добрия случай Ериус, евентуално ще предпочете да включи и антибиотик, според теб какъв трябва да е реда, при условие, че от 4 дена е с хрема, а от снощи и с кашлица  :ask:

това е интересна тема да поразсъждаваме. като се върне Бърди, може да запитаме и за общи указания.

моята мисъл досега е вървяла така - повечето ринофарингити (хрема+кашлица) са вирусни, а не от бактериален произход. съответно, не се лекуват с антибиотик "профилактично". при зачервено гърло, в цивилизования свят правят един бърз стреп-тест, ама тука нема. д-р Масларски прави така - като прегледа детето и си направи изводите, пуска една кръвна картина - това е най-бързото възможно изследване. от нея съди дали има индикация за бактериална или вирусна инфекция и процедира съответно. не е напълно точно, но върши работа. щото, иначе, ако при първите признаци на хрема се пусне секрет, той докато излезе (с тукашните методи на изследване), минали 3-4 дни и ако се чака едва тогава за преглед, става късно.

та съм си мислела за нещо оптимизирано като вариант - преглед при добър лекар, преценка въз основа на неговия опит, ако хремата не мине за 7-10 дни - посявка (така пишеше и Бърди). ако има червено гърло - посявка.

а Ериуса разбрах защо го дават, mini - за да се застраховат срещу алергична компонента на хремата, за да спадне лигавицата на носа и за да не стават такива работи, каквито станаха с нас и Пердето.

абе ще се изучим на схемите, а дотогава, живот и здраве, децата ще израстат и дано се отървем от тия тревоги.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #84 -: Ноември 11, 2008, 22:35:28 pm »
при нас Ериуса е точно заради алергичната компонента, според личната спазъма, който Стефания направи на 8 месеца най-вероятно е бил в следствие на алергична реакция на организма
факт е, че тя освен тогава не ми е пила никакъв антибиотик, а последно когато имаше подобни на сегашните симптоми Бърди препоръча секрет и тогава да обсъждаме варианти на база какво ще изолират
за това сега така действам- при хрема започвам третиране с Низита мас и спрей, ако до 3 дни не премине правя МБ и включвам Олинт докато излезе резултата и после вече действаме според ситуацията
не зная дали е правилно, аз така усещам за редно да правя
ако беше вдигнала Т отдавна да съм при педиатъра, но тя не е вдигала тези няколко дни, откакто върлуват останалите симптоми
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #85 -: Ноември 12, 2008, 08:15:58 am »
абе ще се изучим на схемите, а дотогава, живот и здраве, децата ще израстат и дано се отървем от тия тревоги.

Таман за внуците ще сме подготвени :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #86 -: Ноември 12, 2008, 08:18:21 am »
мммда, бе
и после да има кой да ни слуша съветите също ще е важно  :P
точно, колкото аз слушам майка  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #87 -: Ноември 12, 2008, 09:08:26 am »
За Ериуса да кажа, и на нас педиатърката ни го исписва за по 5 дни при кашлица и хрема. Според мен има резон, защото децата са склонни на такива алергични спазми, а и ето всяко до тук е правило нещо от сорта. Деси януари направи бронхоиолит, едва дишаше душата, не е пила АБ, но се доказа че е вирусно, защото още като ни приеха в Токуда й пуснаха секрет от гърлото (нямаше хрема, Т, кашлица, нищичкоо), който излезе отрицателен, разминахме се само с урбазон и инхалация, но ериуса тогава го пихме 2-3 седмици. Така че по-добре 5 дни ериус, от колкото 5 дни в болница :(
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #88 -: Ноември 12, 2008, 16:00:30 pm »
Днес Колето беше надлежно ваксинирано. Влезнахме в лек. кабинет и след много рев и викове беше прегледан, измерен и преслушан. Като дойде ред за боцкането, "лъвско сърце"  ревна с всички сили, впи се в мен и почна да нарежда "Субев(така се казва док), недей на Нико, ето татко" и подбутваше баща си напред :)))))))))))))))))
В очакване ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #89 -: Ноември 12, 2008, 16:39:37 pm »
Все пак стигнахме до личната, до колкото успя да я прегледа, гърдите са чисти. Хора, имаме проблем, за втори пореден път детето изпада в дива и яростна истерия влезем ли в кабинета на личната, направо не зная как ще я караме, как да я лъжем ума не ми го побира. Изписаха й Флавамед за кашлицата, нищо друго, утре трябва да си я измеря у нас и да се обадя да ги продиктувам кг, обиколки разни и дължина, както и да споделя резултатите от МБ изследване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #90 -: Ноември 12, 2008, 16:52:07 pm »
с к'во се ваксинирате на тая възраст ве?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #91 -: Ноември 12, 2008, 16:58:37 pm »
mini, ще отмине това, период е. и моят правеше така, но вече не.
Фуси, много е нахитрел Никола, внимавай да не ви скрие шапките скоро... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #92 -: Ноември 12, 2008, 17:05:13 pm »
Все пак стигнахме до личната, до колкото успя да я прегледа, гърдите са чисти. Хора, имаме проблем, за втори пореден път детето изпада в дива и яростна истерия влезем ли в кабинета на личната, направо не зная как ще я караме, как да я лъжем ума не ми го побира. Изписаха й Флавамед за кашлицата, нищо друго, утре трябва да си я измеря у нас и да се обадя да ги продиктувам кг, обиколки разни и дължина, както и да споделя резултатите от МБ изследване.
Ние редовно си носехме играчки в кабинета. После си вземахме оттам и така... По-късно й купихме неин си докторски комплект и тя започна да имитира прегледите. :wink: Дано да ви мине по-бързо, Мини!
Фанииии, така ще ни бутат занапред... 8) Даниела ме накара сутринта аз да отида на яслата, пък тя да отидела на работа...
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #93 -: Ноември 12, 2008, 17:10:56 pm »
Стефу, ние закъсняваме много с пентаксима... Първата ваксина на Кольо е на 7м :(
В дома тая дейност я бяха пропуснали.
Джам, давай да откриваме сдружение за родителска взаимопомощ  :lol:
В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #94 -: Ноември 12, 2008, 17:16:14 pm »
Ей тея деца, мъдреци същи, ама това е поШението....
Живи и здрави да са!


Мише, нямам новини за мечето, и в близнашкия на бгмама не пише, знам че е в Бг, и че трябваше да прави трансфер. Дано да успее.

Касита знам, че и предстоеше пътуване. Мисля я,  yahoo_17дано всичко с тях е наред!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #95 -: Ноември 12, 2008, 17:22:36 pm »
Ей тея деца, мъдреци същи, ама това е поШението....

ама човек от зор какво ли не прави... моят син в болницата научи що е това глагол и изречение. понеже още не е вербално надарен като Никола, не може другояче да изрази отношението си към болница, лекари, сестри и прочие, та се почна едно нареждане - "Чао, чао, леля", па мляска едни сочни целувки и им маха с ръка да си ходят... после включи "Леля отивай", после почна да ме подканя да "Обуем буди" (обувките) и "Отидем тататота" (на разходка) - изобщо, всякакви хитрини, за да се чупиме оттам. 3 дни спа гушнал якето си, това му даваше някаква сигурност, че ако рече - облича го и се маха...

изобщо, проговори човекът от зор...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #96 -: Ноември 12, 2008, 17:38:02 pm »
Ей това все забравям да ви кажа:
http://www.tv7.bg/serials.php?id=1716

много е добро
В очакване ....
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #97 -: Ноември 12, 2008, 17:55:20 pm »
Мини, ние от сега сме така, само да престъпим в кабинета на личната и Ели почва да се дере. Днес я водих за Приорикса, но нашта докторка я нямаше и заместничката каза, че е по добре нашата да и я бие. Е да ама тая не я разпознава като "враг номер едно" и имаше шанс да не реве от влизането, но уви върнаха ни и утре пак ще се ходи, тоя път ще си водим и таткото за подкрепа.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #98 -: Ноември 12, 2008, 19:25:38 pm »
Привет на всички в темичката!!!

Момичета, като ви чета колко професионално се изказвате за разните настинки, хреми и други подобни гадости и направо се плаша, че аз все още нищичко не знам по въпроса. Ема все още не е боледувала, но съм нащрек и следя за разни симптоми и признаци. Имам да уча много по въпроса...

Джам, ти си бдителна и отговорна майка, добре е, че си реагирала бързо и Марти вече е добре!!!

Перденце, хем ти съчувствам за патилата, хем ти се възхищавам как издържаш на цялото това напрежение. Дано се оправят нещата!

Фреши, аз вече рекламирах тук преди време силиконовите зърна и няма да се повтарям, но и сега кърмя с тях, не е никак трудно просто трябва да придържаш "крилцата" отстрани с пръстите. Кървенето ще отмине с времето, но ги мажи и проветрявай. В началото ще ти се струва, че си постоянно залепена за бебето и че не правиш нищо друго освен да се мъчиш с кърменето. Ами, така си е! Но ще видиш как бебето расте и се променя буквално всеки ден и ще става все по-лесно и все по-организирано и за двамата. Успех и не се отказвай от кърменето, щом имаш кърма! И аз бях в същото положение.

Мими-Лео, браво на теб! Направо си рекордьорка, което е супер за твоето бебче!  :D Обаче не ги изцеждай докрай гърдите защото ще произвеждат още и още. И на мен ми се струва добра идея, ако не ти е неприятно да си млечна мама и на друго бебче!  Предполагам колко ти е неприятно това със ставането, защото и аз бях така в началото, а препълнените гърди си болят направо сериозно.

Лейди, ще се справиш и с това! Подсещаш ме обаче, че и за трябва да си направя догодина цитонамазка, защото имах раничка преди бременността, но джи пи-то каза, че трябва да изчакам няколко месеца, за да не се влияят резултатите от ненаместилите се хормони още.

Стефи, все се каня да ти напиша нещо още от предната тема по въпроса за "модата" да не се общува със свекървите... Чукай на дърво, че не ти се налага да си "модна" и "модерна" точно по този начин, защото нямаш идея какви емоционални кютуци има.  :D Ще се надяваш горещо поне една вафла да купят на детето и хич няма да ти пука, че е нездравослоно, но те ще си държат цялата кутия с вафли и ще си хрупат най-нахално пред вас и ще ви казват, че това тъкмо на тях ще стигне, а децата да се спасяват, т.е. все някой добър човек на площадката ще ги почерпи с вафла... :D Мда, така стоят нещата с тази "мода"... :D

Ох, нямам много време за често писане тук! За голямо съжаление мое! Денят ми официално започва в 6 и завършва в 1. Но неофициално има доста междинни нощни ставания и никога не се знае. Знаете как е. Първите три седмици мъжът ми си беше взел цялата ваканция за тази година, за да свикнем с новите неща. Но отдавна се гледаме сами с Ема и денят ми е разписан по график. А и отделям време за работни, но не бебешки неща, та почти не остава време за форума, но пък ви чета, защото е по-бързо от писането. При нас няма кой знае какво ново, освен че ни сложиха първата ваксина - прословутия Пентаксим и още една ваксина против пневмония. Следващите са на 3, 4, 12 и 13 месеца, доколкото си спомням и останалите в по-голяма възраст. Плакахме малко на място, но вкъщи доста, и то всеки път, когато се сетеше за това. Усмихваме се все повече и повече, гукаме и други бебешки работи за възрастта. Не мога да се похваля, че преодоляхме изцяло заспивавето на ръце, но се стараем много, много и понякога има успехи на този фронт!  :D

Засега толкова, ще пиша пак, когато мога! Пазете дечицата, не ги водете в това време на места, където се събират повече хора!
Вие си знаете по-добре!!!  :D

Лека седмица на всички големи и малки сладури!!! :D
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #99 -: Ноември 12, 2008, 20:02:41 pm »
Фани,твоя Никола добре е наредил баща си :lol:.
Дано и Мики така да пробутва баща си.Ще ми е много интересно с неговия страх от игли :wink:.