0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #20 -: Ноември 10, 2008, 13:59:59 pm »
Наде, силно стиснати палци и от мен! дано всичко е наред!
айде цьолиакията може, ама муковисцидозата не е ли вродено заболяване и в тоя ред чак сега да се открива?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #21 -: Ноември 10, 2008, 14:20:37 pm »
добър ден на всички!

ние с Марти се прибрахме днес у дома след 5 дневен престой в болница. миналата сряда след 2 дни хрема и умерена температура, детето разви ларингит и начален епиглотит. епиглотитът е страшно нещо, винаги имайте едно на ум!
надявам се повече никога да не ни се случи такова нещо. иначе съм много доволна от престоя и лечението в болница "Токуда", въпреки, че се опитваха да ни насочат към детската УНГ клиника в ИСУЛ. на свой риск настоях да останем в Токуда и не съжалявам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #22 -: Ноември 10, 2008, 14:24:39 pm »
Наде, jam - стискам ви палци и на двете!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #23 -: Ноември 10, 2008, 15:03:55 pm »
...
Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(


Нали не го мислиш сериозно?! И то само за 2 ставания през нощта да спреш кърмата. Спри нощното събуждане, ако успееш. Андрея все още се буди по 2-3 пъти през нощта да сучи, свиква се. А да видиш какво ще е като почнат зъбите, дано да е леко при вас.

Наде, стискам палци да не се оправдаят диагнозите и страховете ти. Тони да са оправя бързо и да ги забравяте вече тези пусти притеснения и болежки. И лек престой в болницата ви желая.

Джам, я обясни с две думи какво представлява епиглотитът.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #24 -: Ноември 10, 2008, 15:18:45 pm »
Джам, обясни по-подробно наистина, и аз за първи път чувам за този епиглотит. През тези два дни хрема и умерена температура ходихте ли на лекар, провеждахте ли някакво лечение?
Пожелавам ви никога, никога повече да не ви се наложи болничен престой! Добре, че сте останали в Токуда - там поне са налице някои елементарни неща, които да облекчат престоят, доколкото е възможно...
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 15:20:52 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #25 -: Ноември 10, 2008, 15:19:29 pm »
Перденце, стискам палци - дано всичко е наред и бързо да се оправите!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #26 -: Ноември 10, 2008, 15:19:47 pm »
Епиглотит - представлява възпаление и оток на епиглотиса,който се намира в гърлото.Симптомите са сходни с тези на ларингита...само дето при Епиглотит ако не реагирате навреме можете да загубите детето си поради задушаване.

Обикновено възниква внезапно, с висока температура, силно затруднено дишане, затруднено преглъщане и изтичане на слюнка.

Първите признаци - детето започва да става неспокойно и плаче,докосва челюстта си или гърлото(защото много го боли),опитва се да захапе нещо и да стиска със зъби.Започва да отделя по-обилно слюнка,която прилича на ластична.Следващият етап е драстична промяна на гласа и видима липса на въздух.Промяната в гласа е нещо като основен показател за наличие на епиглотит.

Всичките тези симптоми се развиват в период от около 9-10 часа.Причинява се от вируси или бактерии,самото лечение е тежко, опасно и изисква интубация.След лекарската намеса детето остава под упойка и на изкуствено дишане в продължение 3-4 дни.Следва екстубация,която също крие риск за живота.




Сега като се замисля, възможно е Тони да е направил точно това. Незнам не съм лекар, но съм потресена е меко казано от бургаските лекари за N-ти път. Толкова прегледи и накрая едно безкрайно нищо, плътен и удебелен черен дроб например, не става за часове. :x :x :x
Думи нямам, наистина.

Пък поста на Джам не го виждам !!!
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 15:21:36 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2008, 15:30:18 pm »
Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(

Ако го мислиш сериозно, ще ти кажа че не си добре.
И аз не спа по цяла вечер, ама и през ум не ми е минало подобно нещо...
Това че няма да кърмиш, няма да откаже детето ти от събуждане. Що не му дадеш приспивателно, като искаш да спи толкова и ти тежи да ставаш 2 пъти ?!
Ей, ама се ядосах...
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #28 -: Ноември 10, 2008, 15:32:15 pm »
Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(
Това със спирането на кърмата няма да помогне - ситната от два месеца става по два пъти на нощ да хапва, а е на АМ - представи си, какво е да правиш АМ посред нощ - подгряване на вода, разбъркване, охлаждане, детето в това време реве от глад и т.н., а на сутринта миене на бутилки и стерилизация - изобщо не го препоръчвам :wink:.

Педре, много е мъничък Тони за такива тежки диагнози. Аз стискам силно палци да открият, какво му е - от това по-важно няма, че налучкването и грешните диагнози са ужасна работа. А дано е и нещо безобидно и бързо се оправи детето.

Ппоста на Джам се вижда само като почнеш да пишеш отговор, иначе в самата тема и при мен не се чете.

А пък моето дете май е в периода на фобиите - след като три дена се къпахме прави в банята, защото ревеше от коритото, реши че седнала с играчките й е по-добре и сама си седна. Добре, но сега пък категорично отказва да си спи в леглото - за това вече идея си нямам от какво е продиктувано. Наложи се да я приспивам на спалнята, но като я преместя в леглото се буди и реве неистово. На всичко отгоре вече започна да се инати и да се тръшка като не й се ходи по гайдата. А е само на 10 месеца.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2008, 15:49:42 pm »
мда, и пре мен не се виждаха нито на манхатън поста, нито на джам - фоксче, като отвориш през опцията "всички", тогава се виждат.

сега, след като прочетох информацията, дадена от Пердето, още по-настойчиво ще помоля Джам, като има време да разкаже - кои от изброените симптоми разви Марти за тези два дни, и въпросите от по-горе - бяхте ли ходили на лекар, даваше ли му някакви медикаменти, откъде ви насочиха - спомена за дилема м/у ИСУЛ и Токуда. да оздравява марти много, много бързо и вече да не тревожи мама!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #30 -: Ноември 10, 2008, 15:57:13 pm »
Уф писах, писах и ...

Фокси, ако ти е възможно сложи кошарата без решетката, плътно до вашата спалня. Ние така най накрая, намерихме своя начин. Рахат работа е всички да спят пълноценно. После и друго си мисля, едно бебе на 10 м. не мисля, че проявява инати/истерии за спорта, то още не е осъзнато. Винаги съм мислила, че когато Тони е изпадал в такива състояния е имало причина и досега съм била винаги права. Друг е въпроса, че никой не ми обръща внимание. Много ме упрекват, че прекалявам, но наистина смятам, че детето явно изпитва някакъв дискомфорт. Пиша това от преживяното от нас, което не означава че важи и за вас  :wink: Просто само наблюдаваш и имаш едно на ум :wink:

Джам радвам се, че сте вече у дома и лошото е зад гърба ви.
Явно това е новият яслен вирус :? :( :x Уви, все по нови и гадни стават мамка им.Опс сори.
Целувки за Марти.

П.П. Джам ще споделиш ли какво беше лечението ви. Предполагам на инхалации, а друго.
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 16:55:57 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #31 -: Ноември 10, 2008, 17:14:14 pm »
Марти да оздравявява и да слуша мама! Джам, дано лошото е вече зад гърба ви! И аз бих се радвала да споделиш мнения от Токуда.

Наде, имаш стиснати палци и от мен!

Мими Лео, СЗО препоръчва кърмене до 6 месеца минимум. Ако толкова те притеснява нощното хранене - ми за вечерното хранене се изцеждай и давай изцедена храна с примерно 20 мл повече.
А иначе тепърва ще разбереш какво означават безсънни нощи и поведение на родителите в стил "пияна калинка" през деня.

Някой знае ли кога ще се появи Бърди?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #32 -: Ноември 10, 2008, 17:34:00 pm »
е, не съм предполагала, че собствения егоизъм може да надделее до толкова, че да си спреш кърменето заради ставането- ми то без кърмене можеш по 100 пъти на вечер да става, ама ти ще си доволна че си спряла поне кърменето да не се занимаваш
чудя се и се мая направо, ако е едно изстрадано и чакано дете, дали изобщо ще поставиш по този начин нещата
Джам, съжалявам да го чуя, хубавото е поне, че сте били в добра обстановка
Перде, надявам се всичко това което изброяваш да е в сферата на предположенията, кураж
Стефания от три дена е в зъбоникнеща криза, като последните два часа не е спряла да се дере
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #33 -: Ноември 10, 2008, 17:51:49 pm »
е, не съм предполагала, че собствения егоизъм може да надделее до толкова, че да си спреш кърменето заради ставането- ми то без кърмене можеш по 100 пъти на вечер да става, ама ти ще си доволна че си спряла поне кърменето да не се занимаваш
чудя се и се мая направо, ако е едно изстрадано и чакано дете, дали изобщо ще поставиш по този начин нещата


Айде поспрете се малко! Познавам Мими Лео лично, запознахме се на една от срещите на Зачатие. Няколко дена след това се засякохме случайно - просто офисите ни са много близо. Та имам представа за човека в реалния живот - не става въпрос за егоизъм и мързел в никакъв случай.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #34 -: Ноември 10, 2008, 17:54:08 pm »
Mimi-leo ще ти кажа само едно-моето дете е на 8 години и пак ставам нощем.Чувам я че отива до тоалетната и аз подире и да видя дали всичко е наред,ставаш да го завиеш и т.н.
Перденце,дано всичко с Тони да е наред и скоро да се оправи!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #35 -: Ноември 10, 2008, 17:59:30 pm »
лейди, коментирам нещата както съм ги усетила аз, а не ти
надявам се нямаш против да изразя становище
далеч съм от мисълта, че ще убедя някой в нещо, ако той самия не го приема
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #36 -: Ноември 10, 2008, 18:16:13 pm »
Е извинявам се че съм го написала така и не сте ме разбрали, просто реших да споделя мислите си. Мен ме яд защото дребният въобще не става през нощта,  а аз ставам през 4 часа макс защото преливам (имам ужасно много кърма, правих много опити да я намаля но не успqх). И така за да не ме напaднете и за това да кажа че се опитвах да я дам в банката за кърма, но там не я искаха защото пия лекарства за щит. жлеза. Ако беше за детето ми щях да ставам и по 10 пъти но аз ставам защото гърдите ми не издържат. :( Спирането на кърмаta не ме притеснява имам замръзена за 2 месеца. :).
Повече няма да споделям мислите си.   :oops:
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 19:58:21 pm от Mimi_leo »
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #37 -: Ноември 10, 2008, 18:22:53 pm »
Mimi, мисля че Надин беше в подобно положение преди време и може да се включи, ако не греша де.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #38 -: Ноември 10, 2008, 18:25:21 pm »
Мими, опитвала ли си да цедиш само, колкото да освободиш напрежението? Може би увеличаваш производството на кърма с прекомерно цедене.
Все пак ставането на 4 часа звучи доста примамливо. :wink: Аз ставам по 5-8 пъти и някои от тях са за 1-2 часа. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #39 -: Ноември 10, 2008, 18:37:36 pm »
White опитах всичко, но само си докарвам буци, мастит и запушени канали. Най ме тормози това че по циал ден само това правя - цедя и намам време за нищо дори имам чувството че не се занимавам достатъчно с бебо- все съм заета и нервна.