0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #60 -: Ноември 11, 2008, 11:28:24 am »
:?не ми се вижда поста от снощи и този на Мари ПЗ също.....
Само като се натисне опция "Всички" тогава излизат.
Не че е нещо важно....но все пак..


Перде и Джам подкрепям ви,
дано скоро тези проблеми са само спомен към който не искате да се връщате!

Фреши, аз кърмих със силиконови зърна именно защото нямах такива оформени анатомично!
Засукваше без проблем с тях, АВЕНТ при мен пасваха по-добре от НУК!

А за помпата Надин ти е писала, зъбците на малката клапичка нагоре...иначе няма вакум!
Аз купувах после за моята такава клаичка преди да я дам на една мама тук,
защото от много стерилизиране всичките 3 броя се повредиха.
А новите клапички които предлагат са по-стабилни и изглеждат различно от тези.
Ако искаш можеш да си купиш новичко, отиваш в магазина на "Иван Сусанин" и там ще ти дадат,
вземи една от старите за всеки случай за да покажеш какво точно искаш...!
Ако има някой с неизтекла гаранция можеш с нея да отидеш и тогава се плаща 50% от цената!

Момичета, знае ли някой какво става с Мечето, мисля я?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #61 -: Ноември 11, 2008, 12:52:24 pm »
Абе лейди, вие не слагате ли пентаксим, кви са тия живи ваксини кви пет лева 8O
ти сигурна ли си, че тая педиатърка е с всичкия си?
Пентаксим - дефтерит, тетанус, коклюш, полиомелит и хемофилус инфлуенца, това включва, бие се мускулно на 2,3,4 м. и реваксинация пак с ПЕНТАКСИМ 1 г. след последната, т.е. на 16м., не по-късно от 24м.
Приорикс - морбили, паротит и рубела, бие се на 13 м.

ако сте с тези по касата, моля за извинение, но яхнах метлата, уш си заинтересована майка :wink:


Ми на ПЕНТАКСИМ СМЕ! Ква каса, кви пет лева?
И аз тва питах - не е ли редно да се сложи Пентаксим във времето за реимунизацията му, ми ся да дупча детето с полиомиелитна. Отговорът беше - не, това си е само полиомиелитна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #62 -: Ноември 11, 2008, 13:07:48 pm »
Не е това отговора, Лейди- отговора е, детето ще му се слага ваксината, която аз преценя  :D
и й кажи на твоята педка да се информира, че вече полиомиелит на 14 месеца няма
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #63 -: Ноември 11, 2008, 13:16:05 pm »
Не е това отговора, Лейди- отговора е, детето ще му се слага ваксината, която аз преценя  :D
и й кажи на твоята педка да се информира, че вече полиомиелит на 14 месеца няма


Бе като ме знаеш ква съм устата, ич не си и трая. До сега водих телефонен спор с нея. И едно си баба знае, едно си бае - един месец след МПР се слага полиомиелит. Тва е положението. Пентаксима бил за друго - хубу то е петвалентна ваксина, но пак съдържа полиомиелитна компонента.
Ако чуете в София за качен на Витоша педиатър или микробиолог, да знаете, че аз съм в дъното на историята.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #64 -: Ноември 11, 2008, 13:19:40 pm »
Eй тез педиатри няма да се ограмотят, срама нямат.Думите които напират в мен, не са много за показ, затова ще ти кажа Лейди, слагай Пентаксима и й обещай по нататък за полиото. :wink: Боже опази ни от такива лекари.Ако пък не иска, отивай например в Токуда.

Тони днес яде за световно немога му смогна, прояде и готвена рибка  :lol: :lol: :lol: направо летя, да ви кажа маменца. На целия този кошмарен фон, който изживяхме се появи и единият горен кътник. Отново се повтаря историите при зъбоникнене при нас. Първо отказ от храна, е не чак такъв досега и не чак толкова продължителен, но пада имунитета и хоп някой ужасен вирус веднага ни гепва.
Юли като никнаха кучешките пак отказа храна, после и вирусната херп ангина и летният вирус завършил в болницата и за фитал три кучешки наведнъж. Септември отново диария с повръщане, появи се  и 4-тият кучешки.
Така сме ние със зъбаците, наистина когато се появят всички 20 зъба ще дам банкет, обещавам го най тържествено.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #65 -: Ноември 11, 2008, 13:39:42 pm »
http://www.nhif.bg/downloads/Broshura_Detsko%20_last_27.02_8.pdf - Лейди, покажи й го това на твоята знаеща педиатърка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #66 -: Ноември 11, 2008, 15:52:01 pm »
Милена Б, имай предвид (ако не си го срещала като информация), че колкото изцедиш с помпата или на ръка, бебето изсуква в пъти повече. Така че с цедене не можеш да добиеш представа, колко кърма произвеждаш.

Мими лео, както ти дадоха и други съвет цедиш до облекчение. Така бавно, но ще успееш да намалиш лактацията. Можеш да пробваш със зелеви листа, нали с тях уж намаляла кърмата и имаше и някаква билка, но не й помня името.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #67 -: Ноември 11, 2008, 15:53:49 pm »
Мими лео, ако е наистина е толкова тежко положението, отиди на лекар.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #68 -: Ноември 11, 2008, 16:20:49 pm »
днес водих Стефания да й вземат назален и гърлен секрет, снощи беше с кашлица, от петък е със сополи, вчера почнах Олинт да слагам, може и от това да е кашлицата, ама да проверим
за сега не усещам да е долу към гърдите, дишането е ок, в четвъртък ще взема резултатите и тогава на педиатър
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #69 -: Ноември 11, 2008, 16:28:05 pm »
Лейди, ако ще качваш някой на Витоша, чакай да ходим заедно, аз ще нарамя социалните  :lol:

Днес това ми се случи:
вписани сме в регистрите юни 2006та
осиновихме Колето февруари 2007ма
подадохме молба за второ осиновяване с промяна в изискванията (искахме момиченце) април2008
Срока за на разрешението ни от 2006та изтече юни 2008ма

Когато пуснахме молбата за подновяване на процедурата, аз около 10 пъти изрично питах, трябва ли да вадим отново целия пакет документи. Отговорът беше - амиииии незнам, не сме сигурни. Тогава, помолих да ми посочат нормативното основание, на което можем да подновим молбата си, така че да не се налага второ проучване, предполагайки че та изрично ще е написано трябва или не трябва да вадим отново всички документи. Отговориха ми буквално следното "Амииииии, то на някои места така се прави, вие тогава недейте да ги вадите". Питам - не трябва ли нова заповед на директора на РДСП, не - няма нужда. Ама, къде питам аз мога да видя този регламент  - ами нямаме точен, ми отговарят. И понеже тогава имах 100 неща, въобще не съм задълбавала.

Междувременно говорихме, че още ние рано за второ дете, че когато взехме решението бяхме в еуфория и че засега смятаме, че Никола е още мъничък, има нужда да е единствен и  изобщо има нужда от цялото ни внимание. Като стане на 4,5 години - тогаз ще му мислим.
Но така или иначе молбата ни беше подадена. Днес нещо ме зачовърка и звъннах да попитам в какво е положението с нашата процедура. Оказа се, че молбата ни седи. Нито е придвижена нито нищо, защото не сме били представили необх. документи...
Междувременно срока от 2006та ни е изтекъл, така че ако искаве да осиновим второ детенце, ще трябва да минем през цялата процедура отначало.

Нали разбирате, сега... не съм разтреперана, защото де факто не пропадат някакви наши планове. Обаче колкото повече минава времето, толкова повече се ядосвааааам. Случилото се е пълно безобразие и ми писна от "обичайно право" в администрацията. Вили от София прай така, Лили от Смолян прай онака.. .
Сега ме гложди, дали от спортна злоба да не подам една жалба до шефа на РДСП....с копие до моята любимка Масларова,  и да попитам на кое точно основание се изисква подновяването на документите...Чета наредба 4 няма такова нещо... може пък да не съм чела като хората

Аз бях много мила докато говорих с тях и ги попитах тяхна ли е грешката или моя. Последва драматична пауза, но:

Току що ми се обадиха от РДСП -  ще идват на проверка във Вторник. Демонстрират колко са съвестни... много са сладки
В очакване ....
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #70 -: Ноември 11, 2008, 16:41:26 pm »
Можеш да пробваш със зелеви листа, нали с тях уж намаляла кърмата и имаше и някаква билка, но не й помня името.

Салвия


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #71 -: Ноември 11, 2008, 16:56:38 pm »
Мими, за запушени канали можеш да пиеш Лецитин от 1200 мг. (Валмарк).
Салвията не съм сигурна, дали не пречи на бебето.

Фреши, опитай да оставяш зърната да изсъхнат, намазани с кърма и после да мажеш с Лансинокса. При мен това много помагаше.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #72 -: Ноември 11, 2008, 17:20:28 pm »
Салвията не съм сигурна, дали не пречи на бебето.

Това препоръчва авторката в "Книга за кърменето" - половин чаша се пие на малки глътки през целия ден. Нямам лични впечатления. Защо смяташ че би пречила, адашче? :bighug:

« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 17:23:33 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #73 -: Ноември 11, 2008, 17:36:51 pm »
Джам, дано не се повтаря това което се случило с Марти!

Фреши, пробвай с Дефламол и моите зърна кървяха в самото начало, и това ми помогна, до края на първия месец вече нямах никакви проблеми с кърменето. Дефламола обаче трябва много добре да се измие преди кърмене.

На Ели най-после и спря хремата, ще пробвам утре да я замъкна да и сложат Приорикс. Лошото е, че след тия болници само като види човек с бяла престилка и изпада в истерия.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #74 -: Ноември 11, 2008, 19:00:17 pm »
Здравейте,имаме си две зъбчета на девойката,но сега е подут и горния венец много и имаме разстройство може ли веднага да започнат и горните зъбчета да растат.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #75 -: Ноември 11, 2008, 19:24:58 pm »
mini, стана ми любопитно - защо веднага пускаш микробиологични изследвания при хрема и кашлица?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #76 -: Ноември 11, 2008, 20:13:53 pm »
mini, стана ми любопитно - защо веднага пускаш микробиологични изследвания при хрема и кашлица?
Джам, да си кажа право след последните три унг възпаления на детето, при първите две, започнали с болки в ухото и заключение "възпалено" , в комбинация с хрема и зачервено гърло без взета МБ и лечение "на посоки" , предпочитам да изключа бактериологична инфекция, пък ако не е налична такава - ок , лекуваме вирусна без АБ.
Не съм фен на АБ, но когато се налагат според диагнозата, за мен е задължително да се пият.
Прочетох коментарите по твоя постинг в бг-мамата за сополивите деца. Ми ако повече от майките бяха като теб, Стефи и въобще тук пишещите - в смисъл на  стремеж към правилна оценка на състоянието и лечение , пък дори и медицински познания, проблем просто нямаше да има.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #77 -: Ноември 11, 2008, 20:19:06 pm »
Джам, дано повече нямате такива преживявания с Мартин. Той ще продължи ли да ходи на ясла, разкажи повече как е там.

Фреши, аз също мажех с дефламол, и после хубаво измивах, това ми помогна да кърмя дори и малко.

Перденце, чакам банкета  :wink:.

Хич не съм наясно по темата с ваксините, правим това, което казва педиатърът. Та мисля сега трябва да сложим тази на 13-ия месец. И на 16м. реваксинацията с пентаксим, Лейди, за коя друга говори?  :oops:

Мише, нямам новини за мечето, и в близнашкия на бгмама не пише, знам че е в Бг, и че трябваше да прави трансфер. Дано да успее.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #78 -: Ноември 11, 2008, 20:25:12 pm »
mini, стана ми любопитно - защо веднага пускаш микробиологични изследвания при хрема и кашлица?

Амии защото ако отида при личната първо ще изпише на детето в най-добрия случай Ериус, евентуално ще предпочете да включи и антибиотик, според теб какъв трябва да е реда, при условие, че от 4 дена е с хрема, а от снощи и с кашлица  :ask:
да допълня, че от два дена и дъха й мирише въпреки постоянното миене с пачечата /паста и четка за зъби обединени в едно за нея/- мие си поне 10 пъти на ден зъбите, ако не и повече, не се старая да ги броя
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 21:22:39 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #79 -: Ноември 11, 2008, 21:15:39 pm »
Перденце, искрено се надявам диагнозите, които си написала да не се потвърдят.

То моето притеснение на фона на Пердето и Джам е направо бял кахър, но да си кажа и аз. Вчера забелязах бяло петно от вътрешната страна на бузата на Тодор, днеска бяхме на консултация и докторка го погледна и каза, че е запушен слюнчест канал. Ох, и това не бях го чувала. Трябвало да изчакаме три-четири дни и ако не се отпуши сам, ще ни праща на УНГ, за да го избутат да излезе - това, което трябва да излезе, за да отпуши канала, приличало на зърно ориз. Само като си представя какъв садизъм ще бъде и ми се свива душата. Някой имал ли е такъв проблем или да е чувал за такова нещо? Бърди го няма да се консултирам, а може би все пак има начин да му помогна на детенцето, за да не се стига до някоя варварска манипулация.

Мими_лео, не помня къде, но и аз съм чела, че при кърмене не трябва да се пие мента и салвия, но не знам защо.

Фуси, в Смолян се казва Цеци :wink: 
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 21:17:36 pm от mariposa »

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.