0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Честита нова седмица!

Да е усмихната, здрава и спокойна за всички мами и дечица.

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2008, 08:55:02 am »
Добро утро на всички.Да няма болни деца и роднини покрай тях това е най важното.

Да споделя,сигурно много от вас ще ме упрекнат но как да кажа на черното бяло.Става въпрос за мойте 3 дни прекарани нон стоп с моето дете.Ами едва съм жива днес на работа,добре че се прибра дядо и да си се успокои детето,аз просто му действам много зле.Както казва татко когато се гледат двамата не се разбира,че вкъщи има дете аз там ли съм настават истерии.Страшно много се превъзбужда,тръшка се за всичко,хапе,хвърля.Има една играчка,където различни предмети минават през съответните отвори,аз и показвам заедно ги мушкаме,обаче опита ли сама и не влезе ли от първия път формичката  хвърля цялата играчке и почва да крещи,егати нервака 8O.Това пък от едногодишно не съм го очаквала.Та така уикенда беше тежък Дано не съм ви отегчила с мойте драми.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2008, 09:00:09 am »
Здравейте маменца и от нас  :)

Аз за съжаление няма с какво да се похваля, но обратното ще споделя с вас, защото ще се пръсна. :( Вчера бяхме на консултация при гастроентеролог във Варна и ситуацията не изгрежда добре. Тони има увеличен и плътен черен дроб, който според мен и по всяка вереоятност  е от лекарствата, но това ще се види когато ни хоспитализират на 17.11. Детето има симптоми за муковисцидоза или целиакия, стискайте палци да не е нещо сериозно, защото повярвайте ми умирам от страх.

Здраве за всички, другото се поправя.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2008, 09:05:06 am »
Хубава и весела седмица от нас!

Перденце, дано не е сериозно, вече нямам думи!
Както казва Мишето, не знам как си жива! Стискам палци!

Бъдете здрави.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2008, 09:20:19 am »
Весела седмица и от нас, макар че виждам, че няма да е такава за някои от нас.
Наде, стискам палци да няма нещо наистина лошо и да успеят да излекуват Тонито там. Прегръдки от нас!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2008, 09:20:40 am »
Добро утро и от нашата банда.

Желая да е слънчева, макар и студеничка седмицата.
Перденце, много сили ти желая и дано Тони бой има подобрение.. и аз нямам думи вече...Прегръдка!

Ние вчера бяхме на поредния детски рожден ден в Таласъмчета. Митачето на Мишето ни събра и ни направи много щастливи. Мише, благодарим ти.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2008, 09:22:31 am »
Да е слънчева и спорна новата седмица.
Да има само весели и здрави дечица и майки!

Perdeto,стискаме палци всичко да е наред,и в скоро време да ни споделяш само хубави трепети!лично аз си миосля ,че това при малкия се е получило от лекарства
 :bighug:
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2008, 09:26:44 am »
Уф Наденце, дано всичко е само едно голямо притеснение :(

Ние си направихме едно пътуване събота и неделя до Свиленград, Деси беше безкрайно щастлива с кака си, вуйчо, вуйна, баба и дядо. По пътя се държа изключително добре, което не е особено присъщо за нея, все пак се пътува 4 часа :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2008, 09:28:54 am »
Добро утро! Да е щастлива и успешна за всички мами и дечица! Да няма болни, че това време е ужасно променливо!
Наде, толкова много ви се събра, не е истина! Сигурно вече нерви не са ти останали! Все пак не е ли по-добре да чуеш и второ мнение? Аз нещо от 1 път не се доверявам вече на диагноза!
Момичета, дайте идеи за игри и занимания,че сега като не можем да излизаме навън не знам с какво да забавлявам урагана! 
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2008, 10:14:21 am »
Наде, стискаме палци, разбира се!!! дано всичко се оправи по възможно най добрия начин!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2008, 10:19:51 am »
И аз ви  пожелавам слънчева седмица.

Боян от сутринта е с хрема, тия сополи шуртят като река  :?
В момента спи и не мога да му премеря Т, но ми се струва топъл  :?
Баща му е с хрема и кашлица и най-вероятно от него се е заразил, а лошото е че и аз започвам да чувствам неразположение  :?

Пердето, стискам палци изследванията да са добри и нищо сериозно да не се открие при Тони.
Във Варна ли ще ви хоспитализират?
Ако ще правите тези изследвания във Варна и имаш нужда от някаква информация мога да помогна. Дъщерята на моя приятелка скоро мина по този път и мога да говоря с нея, ако искаш.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #11 -: Ноември 10, 2008, 10:23:15 am »
И аз се включвам в  пожеланията за добра седмица!!!

Да споделя,сигурно много от вас ще ме упрекнат но как да кажа на черното бяло.
Дели,никой няма да те упреква!Напротив!Надявам се този период при Борислава да мине бързо,за да можеш да се наслаждаваш на моментите с нея!

Перде,много се надявам съмненията за тези болести при Тони да не се оправдаят,а да е нещо много леко и бързо преодолимо!Кураж!

Лейди,от миналата тема да кажа за удрянето един симптом за притеснение е ,ако детето веднага заспи слад удара.

Коки,Боян бързо да пребори вируса!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #12 -: Ноември 10, 2008, 10:44:58 am »
Благодаря за разбирането маменца  :bighug:

Коки да във Варна "Терапията" ще ни хоспитализират, казаха ни поне за седмица.
Имам нужда разбира се от подробна информация относно престоя там, хранене, обсатонвка, манипулации, абе всичко... Пиши на ЛС, да не ангажираме аудиторията тук.Благодаря ти.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #13 -: Ноември 10, 2008, 11:17:20 am »
Перденце ще стискам палци всичко да е ок.
Аз съм решила моя да си го извеждам всеки ден докато не станат Т 0 градуса, тогава ще си стоим вкъщи(ама да видим какво ще стане).
Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #14 -: Ноември 10, 2008, 11:26:13 am »
Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(

Мими, ставане по н пъти на нощ ще имаш и без да кърмиш - за различни неща в различните периоди - било зъби, било за вода, било по ред други причини. Няма гаранция, че ако спреш да кърмиш, детето ще те остави да спиш повече. Последните седмици, например, ставам не по 2, а по 5-6 пъти на нощ - иска да пийне малко вода, после сама си ляга, но иска поне по 5-10мин да стоя до нея. Тежи ми това постоянно ставане и тичане м/у спалнята и детската, но няма как - деца са.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #15 -: Ноември 10, 2008, 11:43:04 am »
Мила Наде,много наистина ти се събра.Дано прогнозите излязат грешни.Чак ме хвана срам,че се оплаках в намалото на темата. :oops:


На Цвети и Надин браво за хубавите статии в списание МАМА.Много сте красиви с малките принцеси.

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #16 -: Ноември 10, 2008, 12:08:55 pm »
Привет и от нас! Много здрави дечица и мами!

Перденце, дано всичко е наред, че много се измъчихте с Тони.

Ние направихме един "Тюр дю Франс" тая събота и неделя, т.е. София - Пловдив - Търново - Плевен - София, и май ще ни е последното пътуване до Коледа. Окончателно ми сложиха диагноза "Placenta Previa Totalis" и ще трябва да се кротна, ако си искам жив и здрав младежа.

Ели се надявам, тая седмица към края да тръгне на ясла, но се оказа че искат васерман от единия родител и сега си чакам резултата, а на нея трябва да и бият Приорикс, но последно беше хремава. Сега от два дена не и тече носа, но пак се чува хрипане та ще видим дали ще се класираме за ваксина и ясла.

Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(
Mimi_leo, аз и по 3 пъти съм ставала, а и сега когато не кърмя пак ставам, сега евентуално от зъби реве мойто диване по 2 пъти на нощ. А хубаво наспиване предполагам, че докато детето не стане на 2 - 3 години няма да видиш, така че кърми си детето, щом имаш кърма това е най-доброто за него. Да не говорим, че пак ще ти се буди по 2 пъти на нощ и ще трябва да правиш АМ, да миеш шишета и биберони и юе спиш още по-малко.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #17 -: Ноември 10, 2008, 12:22:35 pm »
Здравейте и от нас,весела седмица на всички!
Ние с мъжът ми сме рожденници тази седмица,та ще е весела със сигурност. :D

Перденце,много мъчно ми стана ,дано всичко е наред с милото ти детенце!

Mimi_leo ,според мен не трябва да я спираш за това.Моето детенце е голямо вече и пак ставам не по 2,а по няколко пъти - все има за какво да помрънква.

<br />
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #18 -: Ноември 10, 2008, 12:35:08 pm »
Мими лео по повод на това "Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече" моето мнение е същото като на другите майки!

Ставането не е причина да отбиваш детето! Опитай да и промениш графика така, че да я кърмиш непосредствено преди да си легнеш и да ставаш поне само веднъж! Или вечер да даваш АМ с оризово брашно! Така се засищат за по-дълго време! Моя съвет е кърми докато можеш!
Едва ли ще те успокоя, но е до детето - след като отбих Вики продължава да се буди даже и по 10 пъти на нощ! И аз се чувствам претрепана, още повече, че цял ден търча след нея и сядам само за малко докато спи през деня/ има няма за 20тина минути/. Цял ден сме сами и вечер признава само мен, но толкова съм я чакала - със всичко се свиква, ако няма друго решение!
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 12:38:15 pm от yana-v »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #19 -: Ноември 10, 2008, 13:14:01 pm »
Наде, стискам силно палци диагнозите да не се потвърдят!
Ти си силна и прекрасна мама - ще се справиш!
 :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde