0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #100 -: Ноември 12, 2008, 20:50:08 pm »
Оф мами ще ви питам, макар да изглежда, че хем ме боли, хем ме сърби, но съм притеснена. До преди няколко дни Тони ядеше предимно каши до тук добре, но от няколко дни е нещо страшно. Яде около 350-400 гр. каша с плод, зел.каша с месно пюре или АМ и започва със свършването на храненето да иска още. Страх ме е за това дете. Коремчето му е издуто като балон и ще пръсне, а то реве от глад. Едвам го одържам да се храни на 2-3 часа. Ставаме и нощем за АМ. Такова чудо не съм виждала, гастроентероложката каза да му давам да яде, но това е ненормално според мен поведение. Бях чела някъде, че изпитавнето на вълчи глад при ситост е белег на намалена кръвна захар ако не греша или преддиабетно състояние, не си спомням. Имала ли е някоя мама подобен "проблем".
Ще отбележа, че досега когато ни никнаха горни зъби Тони е отказвал храна или е намалял количества, но никога не е било както досега и обратното долни зъби вълчи апетит. Всичко това за кратко и не е бил чак толкова овълчал, същевременно е и капризен. Не иска супи, ястия и сандвичи, предпочита АМ и кашите.

Дано не ви изглеждам хипохондричка и параноичка, но определено това дете отново ме изумява и провокира.

Педиатрите тук, не ми обръщат внимание или просто незнаят какво да ме посъветват, но искрено се надявам във Варна да стане ясно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #101 -: Ноември 12, 2008, 21:46:15 pm »
Оф мами ще ви питам, макар да изглежда, че хем ме боли, хем ме сърби, но съм притеснена. До преди няколко дни Тони ядеше предимно каши до тук добре, но от няколко дни е нещо страшно. Яде около 350-400 гр. каша с плод, зел.каша с месно пюре или АМ и започва със свършването на храненето да иска още. Страх ме е за това дете. Коремчето му е издуто като балон и ще пръсне, а то реве от глад. Едвам го одържам да се храни на 2-3 часа. Ставаме и нощем за АМ. Такова чудо не съм виждала, гастроентероложката каза да му давам да яде, но това е ненормално според мен поведение. Бях чела някъде, че изпитавнето на вълчи глад при ситост е белег на намалена кръвна захар ако не греша или преддиабетно състояние, не си спомням. Имала ли е някоя мама подобен "проблем".
Ще отбележа, че досега когато ни никнаха горни зъби Тони е отказвал храна или е намалял количества, но никога не е било както досега и обратното долни зъби вълчи апетит. Всичко това за кратко и не е бил чак толкова овълчал, същевременно е и капризен. Не иска супи, ястия и сандвичи, предпочита АМ и кашите.

Дано не ви изглеждам хипохондричка и параноичка, но определено това дете отново ме изумява и провокира.

Педиатрите тук, не ми обръщат внимание или просто незнаят какво да ме посъветват, но искрено се надявам във Варна да стане ясно.

Да бе, аз като съм от София да не би да ме съветват правилно педиатрите. За някои от величията си създадох собствено мнение, за други - по преразказ /според мен достоверен/, поради което мерси съм да им ползвам услугите.
Наде, що не пробваш с недолюбваните сокове - прясноизцедени разбира се, или чай, за да туршираш вълчия глад. Не мога да ти помогна , поне досега не съм се сблъскала с такъв проблем. Според мен обаче не избиването на горни или долни зъби е проблема, а стадия, в който се намира избиването. Ако му пасираш или ястието е на по-дребни парчета намачкано според мен ще яде. На нас ни избивха за две -три седмици всички първи кътника с рани /кратери/ по венците и ща не ща се върнах на етапа пасатор. Сега което мога мачкам, което не пасирам, защото противно на всякаква логика ни избиват два втори кътника, а не кучешките.
Чух един бабин лек за по-лесно избиване - мазане на венците с краве масло, но не съм го пробвала.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #102 -: Ноември 13, 2008, 06:09:46 am »
Ей това все забравям да ви кажа:
http://www.tv7.bg/serials.php?id=1716

много е добро

:hug2:Фани, много ти Благодаря.
Няколко пъти го засичам от средата и то все повторението нощем, много е интересно.
Такива неща видях последния път, че се хванах за главата, какво ли ни чака?

Примерно-
Семейство с четири деца 3 момчета и едно момиченце бебе с разлика около годинка,
най-голямото на 5г най-малкото на няколко месеца.
Бащата приспиваше големите като ги возеше с буса из квартала....
Не искаха да заспиват в леглата си, товари ги 2 обиколки и бях заспали...
После ги пренасяше така с якетата в леглата, тоалет никакъв...преди лягане...
SOS бавачката се опита да премахне това, купи пижами, цветни с разни спайдермени по тях,
децата ентусиазирани.....ама навика е страшна работа, никой не заспа в леглото.
Биха се, ставаха 100 пъти, бащата дигна ръце и ги натовари пак в буса...
Струва си да се отдели време и да се гледа това предаване.
И за разлика от други реалити формати, си личи че не е нагласено!
Децата са трудни за режисиране, но пък са и добри актьори, така че може да се има едно на ум!


Перденце
мило, може да е период на усилен разтеж, знам ли?
При нас понеже сега активно му никнат зъби отгоре (макар още да не са избили),
венците са поддути, безпокойство и други познати на вас симптоми..
Та да не се отплесвам, получава нещо такова с храненето...
Ами не иска да се храни , а е дете с добър апетит...
Ядем 200 мл супичка+сухар половин час и ново 20, разделно я ядем.
Парченце сухарче да почеше венеца и после супа и не с лъжица,
а я пие, като от чаша.... 8O
И изобщо не си хипохондричка и параноичка, просто си Майка,
на която се възхищавам, за стицизма и силата! :bighug:

И като говорим за зъби :?, стискайте ми палци,
че на Миташа доде му избият, моите май ще изпадат...
Грам не ми е смешно Гери от Сървайвъра като я видя така милата,
а онзи пундрьо( :wink:Надинко, ще ме прощаваш) Владко Карамазов, как и се подиграва ехидно!
Края на месеца, ще ми правят операция, после една седмица не трябва да дигам тежко,
главата не ми го побира как ще се получи.... :(


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #103 -: Ноември 13, 2008, 07:48:37 am »
Наде да не пиете някакви витамини? И от там да огладнява.
Но според мен АМ и каша не е кой знае какво ядене...ама пък в големи количества.... :?
Дано във Варна ти кажат най-накрая нещо.
Целувки на сладкия Тони.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #104 -: Ноември 13, 2008, 10:00:31 am »
Хм не е от витамините, то това мрънкане за храна е от последното ни стомашночревно разстройство, но тогава мрънкаше хапнеше и оставяше. Свръх изнервящо ...
Сега е друго, предполагам от дългото гладуване наваксва, но чак пък нон стоп да яде, не ми се види нормално и редно.
Без млечни и сокове трябва да сме поне месец, според гастроентеролога. Инак друго засега може да яде. Пие и Саностол Пробиотик поне 1 м., Креон 1000 поне 1 и 1/2 м. и metronidazole прахчета приготвени от аптека 10 дни.
Доколко са нужни тези неща незнам, пробиотика ОК, обаче другите засега невиждам ефект.
Дано не вредя на детето в желанието си да му помогна. 

Мише мила това с операцията е много неприятно.
С теб съм и се надявам да мине безпроблемно и бързо възстановяване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #105 -: Ноември 13, 2008, 10:58:58 am »
Мише, това с операцията хич не е добре, дано бързо се възстановиш!  :bighug: А за вдигането, като е за една седмица, някоя от бабите неможели да дойде да помага за крали Митко?

Перденце, за съжаление немога да ти дам съвет, само стискам палци нещата да се оправят скоро при вас!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #106 -: Ноември 13, 2008, 12:35:27 pm »
Не мога да се похваля, че преодоляхме изцяло заспивавето на ръце, но се стараем много, много и понякога има успехи на този фронт!  :D

Дива Роза, не мога да разбера защо толкова неистово опитваш да не приспиваш детето на ръце. Та в това няма нищо лошо.   :)Дори напротив  :wink:- през първите 3-4 месеца е много важно за детето да усеща топлината на майчиното тяло. Това му дава сигурност. Малкото същество трябва да чува сърцето на майката, да усеща миризмата й и да се чувства обгърнато в топлите прегръдки на мама. В първите месеци не можем да говорим за разглезено дете.
Аз и сега приспивам Михаела на ръце. Повярвай ми, може да ти прозвучи високопарно и преувеличено, но тия мигове ме изпълват и ме карат да се чувствам пълноценна. За мен е велик моментът, в който гледам спокойното лице на спящото в ръцете ми дете. Дори е спала по над 1 час в ръцете ми, а аз в това време чета във форума или прелиствам списание. :lol: Това ще се израсте с времето. :wink:

Мишанта, стискам палци за операцията.

Перденце, късмет и на вас!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #107 -: Ноември 13, 2008, 12:39:54 pm »
Относно приспиването на ръце, подкрепям казаното от Милена. Моето дете заспиваше главно така в първите месеци от живота си, после сама отказа люшкането, сега дори не го харесва.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #108 -: Ноември 13, 2008, 13:12:23 pm »
Ми за приспиването на ръце да кажа - отказа го временно. Сега пак иска на ръце - не мисля, че ако е възможно да се отучи рано е зле да се направи. Все пак в един момент става навик. Лично мнение е, че не може постоянно да приспивам на ръце детето докато тръгна "в първи клас".
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #109 -: Ноември 13, 2008, 13:44:37 pm »
Да кажа тук в представителния магазин на Фил и Тедс има промоция, количката им в зелено, която СтефиЗ беше показала, заедно с приставката за бебе, раница и чувалче за големия кош на цената на количката само 879 лв- ако някоя от мамите с породени деца е обмисляла вариант да я купува сега е момента.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #110 -: Ноември 13, 2008, 13:52:10 pm »
За приспиването да ви кажа при нас е на ръце или гушнати на спалнята.Големият ми проблем е че,като я преместя в нейната стая се буди на нощ по 5-6 пъти аз ходя при нея гушкам я тя се отпуска аз я оставям и след 1-2 часа пак почва да плаче.Случва се да легна при нея,тя спи на голямо легло не я иска кошарата, и се почва едно щипане мачкане тупане и не се успива.Това е най тежкото за мен защото като кърмаче не съм будувала колкото сега.Дет се вика обикалям цяла нощ къщата като настинал кон.И всичко това ме прави страшно нервна,защото сутрин трябва да стана в 6 за работа , малката става с нас и настъпва лудница.От това недоспиване вече дума нормална не мога да си кажа с никой все я обръщам на скандал.Толкова изнервена непомня от кога не съм била.Ако баща и стане да я приспива през ноща тя почва да се дере и той я паркира при нас на спалнята.Дайте съвети.Вече гледаме само спокойни игри да играем,да няма гонене,закачане и т.н.,спряхме имитирането на ръмжащи животни ,ча само нарува по цял ден.Просто толкова енергия и нерви в едно 10-кила човече от къде се събра незнам.Вечер след работа задължително я извеждам на разходка в квартала стоим и на двора нищо че е тъмно палим лампите,гледам да е максимално уморена ама не.Та така.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #111 -: Ноември 13, 2008, 14:40:52 pm »
 Това все едно аз съм го писала! С тая разлика, че домашните задължения и тичането като кон по-цял ден след нея ме довършват! Явно наборите са много енергични и емоционални!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #112 -: Ноември 13, 2008, 15:00:22 pm »
Здравейте момичета, най-сетне мога да вляза във форума без проблеми.
Благодаря на Каси за милата бележка, която ми прати.
Ние сме добре, децата растат неусетно.
Ходихме за няколко седмици на детски ясли, но много боледувахме и засега прекъснахме тези опити.Иначе на моите бандити много им харесаха яслите, особено на Антъни, който с радост отиваше и по цял ден прегръщал  какичките/учителките/
С гърнето нещата не са много добре : :lol:, ходим понякога, но като цяло си действаме в дайперите.Също шишето с мляко не можем да отучим да ползваме, пием сок и вода в чаша, но мляко Не
Правим бели умерено, като цяло сме кротки и си играем с безбройно многото играчки, които имаме.
Говорим на смесено българо-английски - много смешно почти нищо не ни се разбира, но се надявам да се оправи с времето.
Прочетох почти цялата тема и ми направи впечатление за това, как при хрема и кашлица си пускате кръвни, и всякакви други изследвания.Тук не знам дали е просто системата е такава, но досега не са ни пускали никакви изследвания при хрема и кашлица.Боби хвана много дълга хрема от яслите, упорита и докторката, след като и кашлицата не минаваше, ми предписа антибиотик, но каза да не давам, а само в краен случай, ако усетя влошаване,но в крайна сметка се въздържах от антибиотика, Боби си се оправи без никакви лекарства буквално.Бях я помолила за нещо за кашлицата на Боби и защото му беше пресипнал гласа, тя каза:на тази възраст няма какво да му изпиша  :?.чувствам се объркана понякога с тукашните лекари, особено като чета какво правите вие момичета, когато вашите дечица са болни.
Дано да няма повече болни сладури, разбира се.
Другата много радостна новина за мен е че моя приятелка с 17 год дъщеря, след 10 г. борба, безкр.брой инсеминации и 3 инв.опита, най-сетне е бременна в 6 седмица.Много, много се радвам  :D
.Дано всичко е без проблеми докрая

Ще привършвам сега
целувки на всички

е.


« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 15:06:21 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #113 -: Ноември 13, 2008, 15:04:15 pm »
Ох, от 1 седмица и ние не спим по цели нощи. Будят се на всеки час. Ако се засекат е лудница, а ако не аз пак не спя цяла нощ, защото ставам поред за всеки... като ги гушнем при нас е спокойна работата. Поспиват по 3-4 часа. Какво да правя? Не искам да ги свиквам да спят при нас. През деня спят 3 пъти по половин час. Иначе си заспиват почти винаги самички след като се нахраним. Лошото е че през нощта заспиват само след като ядат. Изяждат по 80-100 млл и тогава...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #114 -: Ноември 13, 2008, 15:14:04 pm »
Емче, много се радвам да те видя тук. Надявам се скоро да няма проблеми с влизането във форума и да пишеш по-често.

Разкажи повече за яслите в Канада - учудих се, че близнаците са ходили от самото начало с радост и охота, защото тук почти няма такова дете. всички реват и страдат със седмици.

иначе, за гърнето и шишето и при нас е така. даже Мартин още изобщо не може да пие от чаша - аз и не предлагам. водата от шише със сламка, млякото с биберон и това е. беше почнал да си казва за акането предварително и го слагах успешно на гърне седмици наред, но след последното боледуване забелязвам, че тенденциозно си ака в памперса, че и си трае след това. като го питам "има ли аки", той си трае. вероятно е от стрес. а за пишкането изобщо не става и дума. може да си седи напикан и не му пука, та при това положение явно не е възможно махане на памперс.

много е хубаво, че си играят с играчките - повечето майки тук споделят, че децата им подминават домашните играчки. у нас е същото. може би това, че са двама, помага на игрите - и близнаците на Cygnus много се занимават сами двамата.

а за лекарите, не си мисли, че тукашните лекари се престарават нещо. когато някой от нас е пуснал изследвания, обикновено е по лична инициатива, а не препоръка от лекаря. но все пак, странно ми е това, дето нямало какво да се изпише за кашлица на 2 годишно дете...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #115 -: Ноември 13, 2008, 15:57:12 pm »
Джаме, не знам, и аз бях учудена от този факт, но не изписват нищо, явно зависи от степента на симптомите или някакви други показатели.Знаят си само 'Адвил, което e Iboprufen, и антибиотик в зависимост къде е инфекцията.А да не ви кажа, че за хрема нищо, нищо не дават.
Както и да е, няма какво да направя така или иначе.Сега като сме вкъщи нямаме никакви проблеми, да чукна на дърво
За яслите, моите малко поплакваха сутрините в началото, но бързо разбраха схемата каква е  :lol:Вероятно това е така, защото са две и имат позната физиономия около себе си постоянно.
Тук яслите/детск.градини са мн скъпи, има супсидии само за семействата с ниски доходи.Има много и хубави места -  така нар Монтесори училища, със специална схема на обучение, доста по различна от класическите.Но пак са скъпи.
Друг вариянт е т.нар. "home day care" - жени с подх.образование си отварят детски дом в къщата си, разбира се трябва да мине комисия да го оцени и да прецени дали е безопасен за децата.По ниски са им цените, но аз лично не съм привърженик на тази схема за сега
Ще видим на пролет пак може да се пробваме на яслите

:)
Понякога се каня да снимам хола какво представлява с всички играчки, но все не мога да се организирам :)


« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 16:07:27 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #116 -: Ноември 13, 2008, 16:24:29 pm »
Миленче, чак пък "неистово" да се старя да я отуча!  :D Няма такова нещо! А и все нещо трябва да ви напиша... :D Радостите от връзката дете-майка не са ми чужди, и то във всичките им разновидности - люшкане на ръце, заспиване на ръце и всичко друго подобно...Не съм безчувствен пън да искам да я държа далеч от мен.  :D Не става въпрос за това. Просто, когато си сам и имаш един куп неща да правиш, а на нея очевидно и харесва да си седи, спи и всичко друго на ръцете ми, то няма как да се свърши останалата работа. Просто е. Е, предполагам, че и ние ще го преодолеем този период. Сега да не си направите извода, че ми пречи детето с нещо... :D Просто споделям нещо дребно, така както други пък споделят за сополите, акото и т.н. големи неща.

Айде, поздрави на всички!  :D
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #117 -: Ноември 13, 2008, 16:55:17 pm »
Момичета, къде в Англия (Лондон) могат да се намерят хубави дрешки на прилични цени? Искам да си поръчам да ми купят космонавт за Калоян, но единствено Мадъркеър ми е позната като марка.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #118 -: Ноември 13, 2008, 16:59:03 pm »
Рози, аз по темата за свекървите... знам че има от лошо по-лошо, ама по тая логика да се радвам, че не съм се родила в Африка ли? :wink:
Повярвай ми имам основание да негодувам, а именно защото не е глупава жена, напротив, не е типичната свекърва, и много добре знае какво е да имаш свекърва-чудо, каквато ти описваш.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #119 -: Ноември 13, 2008, 17:13:48 pm »
Да споделя, че МБ на Стефи е чиста, все пак хремата премина, кашлицата е много много рядко. Остава пресипналия глас, но той е заради инатестите й състояния предполагам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит