0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #120 -: Ноември 13, 2008, 17:46:00 pm »
бе Стефке, къде се буташ и ти при големите с твоите оплаквания от свекърва...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #121 -: Ноември 13, 2008, 18:19:35 pm »
Момичета, къде в Англия (Лондон) могат да се намерят хубави дрешки на прилични цени? Искам да си поръчам да ми купят космонавт за Калоян, но единствено Мадъркеър ми е позната като марка.

White, на доста достъпни и даже ниски цени, и то не само в Лондон, детски стоки има в магазините от големите вериги като ASDA, TESCO. Пословично евтин, даже и за това кризисно време, е PRAMARK. В него има дамски, мъжки и детски дрешки и други неща. Дамската мода ми е доста странна понякога, но останалите са си ОК. Средна ръка, но не много скъпи магазини, се водят веригата  Marks&Spencer, които много харесвам. Вече по-скъпи са Next (много ги харесвам...) и един куп други. От Mothercare аз пазарувам online, като почти всичко, май, е правено в Китай, но пък е качествено. Явно, братята китайци се стараят  повече за някои пазари... :D

Мишантичка, успешна операция! Ти си нежно, но силно момиче и ще се справиш!

Стефи, да си ги разменим свекървите..., но без мъжете, не се плаши... :D Нещо като свекърва под наем... :D
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #122 -: Ноември 13, 2008, 19:05:59 pm »
Привет и от нас,
да ви се оплача че май се обзаведохме с шарка. Още не е ясно каква и дали въобще е шарка , но утре гърления секрет яе го покаже. Съмняват се за скарлатина или рубеола. Притесняваме факта обаче че ако се окаже скарлатина ще се наложи да пие антибиотик който ще му бъде трети в рамките на месец и половина.Освен това проявява алергия вече към два вида антибиотик/оспамокс и фромилид/ и сигурно няма да са единствените.

За приспиването на ръце и при нас имаше период в който се приспивахме така, но сам се отказа от този си навик.

Ема радвам се че те виждам пак във форума :D
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #123 -: Ноември 13, 2008, 19:22:28 pm »
Дива Роза:)
добре, изяснихме се. Така е, аз за сега я приспивам на ръце, защото знам, че след някоя година и да искам да я гушкам, то тогава - тя няма да иска. А има и още нещо :wink: аз съм добре, че си имам дребничко дете - днес я теглихме -6480г. А "приятелката ни" няма и 7мес., а е 8500г. Някои даже ме упрекват, че много съм я разглезила, че все била в ръцете ми. Аз отговарям, че като мине 10кг няма да е все в ръцете ми.
Дива Роза, да допълня, и ние сами се гледаме. Мъжът ми се прибира след 20-20:30-21ч. Бабите ги държа по-настрани, защото ме изнервят с присъствието си. :x Аз се старая да съм добра майка, обаче признавам, че съм лоша домакиня. :oops: Няма да конкретизирам, че ме е срам. :oops:

Днес ни биха Пентаксим и за учудване на лекарката Миша въобще не плака. Дори докторката не разбра, че сестрата е била инжекцията.

Цвети,
дано бързо се оправи Наско. Съчувствам ви.
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 19:34:46 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #124 -: Ноември 13, 2008, 19:55:22 pm »
Цвети ако се наложи да пиете трети АБ, вземи Саностол Пробиотик - прахчета са. Давай ги когато започнете АБ, за да не увредите чревната флора. В момента ние лекуваме псведо... колит, именно от прием на АБ-ци.
Искрено се надявам това да е и крайната диагноза на Тони.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #125 -: Ноември 13, 2008, 20:29:15 pm »
Чувствам се почти щастлива - преборих се с педиатърът да бием полио ваксината януари месец, година след последния Пентаксим. Дотам ми стигнаха силите.

За заспиването - по-малко от 10 пъти общо съм приспивала Вики на ръце до сега. За мен колкото по-рано детето започне да заспива само, толкова по-добре. Дори и да имам възможност /а нямам/ не бих отделила детето в самостоятелна стая.

Ема2 -   доколкото си спомням твоите обяснения  от това как канадците се борят със стерилитета и примерно как назначават спермограма, хич не се учудвам на неназначаване на изследвания за децата. В БГ параноичните майки изучаваме онлайн медицина и педиатрия и ако попаднеш на свестен лекар, можеш да дискутираш с него или да ти търпи "прищявките".
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #126 -: Ноември 13, 2008, 20:32:57 pm »
Лейди, а как ще сложиш Пентаксим и полио отделно се питам аз  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #127 -: Ноември 13, 2008, 21:27:21 pm »
лейди, никоя от нас, която е слагала курса на ваксинация с Пентаксим, не е слагала отделна полио ваксина.
4-те дози Пентаксим покриват курса на ваксинация срещу полиомиелит.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #128 -: Ноември 13, 2008, 21:40:00 pm »
Лейди, незнам какво има да се бориш, с който и да е, та било то и доктор що се отнася за здравето на сина ти. Не можеш да сложиш полио и след това пентаксим, слага се само пентаксим. Елементарно е, просто си хващаш ваксинката, детето и отиваш да ти я бие някой читав педиатър...
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #129 -: Ноември 13, 2008, 22:30:15 pm »
Момичета, къде в Англия (Лондон) могат да се намерят хубави дрешки на прилични цени? Искам да си поръчам да ми купят космонавт за Калоян, но единствено Мадъркеър ми е позната като марка.

White, на доста достъпни и даже ниски цени, и то не само в Лондон, детски стоки има в магазините от големите вериги като ASDA, TESCO. Пословично евтин, даже и за това кризисно време, е PRAMARK. В него има дамски, мъжки и детски дрешки и други неща. Дамската мода ми е доста странна понякога, но останалите са си ОК. Средна ръка, но не много скъпи магазини, се водят веригата  Marks&Spencer, които много харесвам. Вече по-скъпи са Next (много ги харесвам...) и един куп други. От Mothercare аз пазарувам online, като почти всичко, май, е правено в Китай, но пък е качествено. Явно, братята китайци се стараят  повече за някои пазари... :D
...

Да допълня Sainsbury's към графата с евтините ASDA и TESCO. Също GAP, H&M.
И другото е T.K.Maxx верига аутлети.

Ето сайта на ASDA http://direct.asda.com/kids-clothing/03,default,sc.html

Друг е въпросът какъв космонавт ще ти намерят. Че то нито зима има в Англия чак за космонавти, отделно как си обличат децата. Винаги са по-голи от родителите. И като съм слушала от майка как може посред зима да видиш босо дете. Аз с очите си съм виждала такива неща, дето не съм вярвала че може да ги има, освен при циганетата -майка държи няколко месечното си бебе в кенгуру само по боди с дълъг ръкав. Краката посинели и тя му държи с ръце ходилата да не му е студено много, а тя стабило облечена с дълго ръкавче. Деца по къс ръкав,  когато възрастните са с дълъг и даже с якета. В супермаркета при замразените работи, аз съм с дълъг ръкав и си ми е хладно, а бебето само по памперс...
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 22:34:25 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #130 -: Ноември 13, 2008, 23:40:23 pm »
Ема,много се радвам да те видя тук,а близнаците са много сладки - видях ги в другата тема.
И в Белгия е така с изследванията,пък и не можеш да идеш някъде на своя глава,защото само лекар може да те прати.Жори е на 9м. почти ,а никакви изследвания за нищо не са му правени.

Васи,това дето го описваш и аз всеки ден го гледам .Аз детето уж не го обличам много,но в сравнение с тукашните деца е направо навлечен.
Странно ми е и 4г. дете да го возят в количка,а то да цока биба и да си оправя прическата с огледало в ръка,ма всяко второ е така.

За заспиването - Жори обикновено заспива още докато пие млякото.Ако не заспи или го оставям сам на загасена лампа или лягам до него,той ме гушва и до 5 мин. заспива.

За космонавтите - имат те дебели и хубави,но не мисля,че са по-евтини или по-добри от тези в България.Аз взех на Жори като си идвахме от БГ и то от две части,защото той вече се учи да ходи и цял ми се струва неудобен.
Иначе и С&А е с добри цени и хубави дрехи.
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 23:44:01 pm от z22 »
<br />
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #131 -: Ноември 14, 2008, 01:21:08 am »
Странно ми е и 4г. дете да го возят в количка,а то да цока биба и да си оправя прическата с огледало в ръка,ма всяко второ е така.

И аз да се включа...
Наш Марио до 4 години си пиеше млякото само в бебешкото шише с биберон.
Цялата история е, защото не искаше да наддава като бебе и не го хранех, а буквално го тъпчех. Той реагира съвсем естествено. Друг можеше да му даде да яде само мляко е бебешкото шише.
Но междувременно се е опитвал да откаже шишето. Самият той ми е искал да му сипя млякото в чаша. Опитвал се е да го пие, знаейки че е същото като от шишето, но все казваше "мирише лошо, по-добре ми го сипи в шишето". Сламката до някъде спасяваше положението, но като цяло много трудно се научи да го пие от чаша. Сега вече няма проблем - краве, козе, гъсто, рядко - пие всичко. Даже си иска ако има истинско, ако не и купешко става...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #132 -: Ноември 14, 2008, 07:17:10 am »
Момичета, а до кога стерилизирахте шишетата?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #133 -: Ноември 14, 2008, 07:43:32 am »
Момичета, а до кога стерилизирахте шишетата?
Аз съм малко луда на тема шишета и процедирах така - до 7м. на всяко ядене стерилизирах. След това в седмицата по веднъж до година и половина когато той отказа АМ. Сега просто мия със гореща вода шишето със сламка за сока /той друго шише и не ползва вече/
За приспиването - като цяло заспива сам. Имаше едни период от време когато заспивахме на ръце /около годинката беше/ но сега го слагам в кошарата...той се завива и знае, че тъмно ли е навън трябва да спи :) Е имаме и изпълнения...ама то кой няма :lol:
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 07:46:22 am от Хера »
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #134 -: Ноември 14, 2008, 08:11:45 am »
фоксче,аз стерилизирах до 4-5 месец като преди това бях започнала да разреждам този процес.Стерилизирах 1-2 пъти на ден,а не след всяко хранене.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #135 -: Ноември 14, 2008, 08:48:39 am »
Хе, хе така като ви чета май съм се престарала със стерилизирането. След всяко хранене до 9 навършени месеца вършех тази процедура. След това хукнахме по вили и плажове и спрях.
Млякото си пием още с шише, водата от чаша с накрайник и това е. Друго все още не консумираме. Сам от чаша се опитва, но по скоро си играе отколкото да пие.
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 08:50:45 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #136 -: Ноември 14, 2008, 09:02:05 am »
Стерилиизирах до 6 м , но при нас не е меродавно това, тя не след 3 месец не е ползвала шишета, нито АМ, нито вода, нито сокове. Единствено биберон, лъжичките за хранене продължих до към годинката веднъж седмично да стерилизирам.
Стефания от доста време не пие вода от шишета, сламки и т.н Пие си от шише 0.5 л или от чаша /даже предпочита чашата и като й дам шише сама си налива водата в чаша/. Млякото обаче го пие с биберон.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #137 -: Ноември 14, 2008, 09:03:22 am »
аз стерилизирах до към 10-11 месеца. веднъж на ден, всички шишета, после ги затварях с капачките и така си седяха готови. чак пък след всяко хранене е излишно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #138 -: Ноември 14, 2008, 09:16:55 am »
до 6-7 м. стерилизирах веднъж на ден, но при нас беше само шише за вода и биберон, и лъжичките за захранване. АМ започна да пие на 9 м., тогава вече не стерилизирах, а само миех с гореща вода. Но Деси още на 5-6 м. започна да си пъха всичко в устата, та и до сега :(

White, и тук има хубави космонавти, аз мисля съм писала, но миналата година купихме от Руканор за 80 лв., просто прекрасен, това е най-перфектната дреха която съм купувала. Тази година също мисля да проверя дали ще има пак :)
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #139 -: Ноември 14, 2008, 10:07:44 am »
Фоксче,
аз стерилизирах до 4 месечната възраст на Миша. След това според мен стерилизирането се обезсмисли, защото тя така или иначе започна да пъха всичко в устата си и да пипа навсякъде. Та нали все пак домът ни не е стерилен. Но пък мия много старателно - с много гореща вода, препарат, четка и после обилно плакнене.
АМ започнах да и давам след 6 месеца и преварявам вода в електрическа кана. Тук водата е много варовита. Като виждам колко варовик остава по каната и се ужасявам. 8O Това го споделям по повод на това, че мои познати майки не преваряват вода след 3-4 месеца, а са на АМ. Че то ние в къщи не пием чешмяна вода, а какво остава на детето да я дам.

За приспиването, тъй като до някъде аз повдигнах въпроса, та да се доизясня.
Михаела вечер заспива много лесно. Явно е каталясала, още повече и след банята. Понякога просто я слагам в леглото и, изгасям лампата и излизам от спалнята и тя си заспива. А в останалите случаи суче малко и така си заспива на гърда.
Проблемът при нас е с дневните заспивания. През деня спи 3 пъти по 30-40мин., максимум час и половина. Но заспива много трудно. А и се спи и се мъче. Става крива, реве, пищи. Затова и помагам, като я приспивам на ръце. Ако я оставя сама, един час ще пищи и накрая ще заспи изтощена, а аз ще имам угризения на съвестта, че съм лоша с детето си. :oops:
Ето, сега спи от 20-ина минути и след малко ще се събуди за АМ. Тая сутрин малкият бяс ни събуди в 5:30. От както обърнахме времето, взе редовно да ни буди към 5-5:30. Щом Михаела се е наспала, време е и ние с баща и да ставаме. :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)