0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #180 -: Ноември 15, 2008, 19:14:19 pm »
Лейди, не става дума за абсолютизиране, ти сама казваш 5 мин. суче, после спи и така. Ако просто не го оставиш да виси 80 мин. да ти спи на цицата, просто ще огладнее след 2 часа
Ми огладняваше два . два и половина часа след началото на кърменето. Даже съм спорила с майка ми за режима на хранене откога да броя прословутите "хранене на три часа" - началото или края на кърменето. Просто споделям собствения си опит.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #181 -: Ноември 15, 2008, 20:12:14 pm »
ай стига ве, седи час и двайсет минути и след 40 пак ли се е повтаряла цялата процедура :lol: или не му е стигало или просто човека си е спинкал и те е ползвал за биберон 8)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #182 -: Ноември 15, 2008, 21:43:25 pm »
ай стига ве, седи час и двайсет минути и след 40 пак ли се е повтаряла цялата процедура :lol: или не му е стигало или просто човека си е спинкал и те е ползвал за биберон 8)
Аз в първия месец от преливане имах такова напрежение в гърдите, че усещах физически кога цока и кога спи - та пет минути цокане, 10 спане. Дори съветите на акушерките и педиатърката за пипане по ушната мида и леко пощипване по бузките не помагаше да го събудя през тия 10 минути. И да си извадя гърдата от устата му - пича си спи. Точно след като изтече времето от тези десетина минути се усещаше недонаял се и почва пак ...
За теб смях, ама за мен истина - баща му седеше дежурен нощем с мен, защото съм заспивала заедно с Вики и заради риска от притискане и задушаване, получавахме едно яко раздрустване от тати.   

За мен кърменето не е онова велико блаженство, каквото се опитват да го изкарат разни "Лиги" - но е полезно за детето ми и тогава се налага да търпя дори и моя собствен дискомфорт.
Ако трябва обаче да си призная с ръка на сърцето - когато вече разбрах, че сме към финалната права започнах да изпитвам някаква "носталгия" ...
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 21:49:40 pm от lady_11 »
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #183 -: Ноември 16, 2008, 00:02:13 am »
Fresh, предполагам че въпреки хладното време у вас е топло така че пробвай да ходиш с голи гърди. Много помага за рагадите. Иначе аз ползвах крема на Авент и Лансинох и като че ли от първия бях по-доволна.
Иначе за кърменето аз да си кажа - последния месец сме само на кърма(яла е 3-4 пъти АМ като ме е нямало), качила е 700 гр (т.е. би трябвало да и стига), но понеже се приспива на гърда се случва да яде и през 1/2 час. Но аз съм доволна, по-спокойна е от кака си и въпреки пълната неразбория с режима успявам да си върша работата. Така или иначе като се захраним с пюре и каша ще има пауза поне от 6 часа.

mini, а какво ще кажеш за това: мин.събота мъжа ми отива уж само да остави колата ми в сервиз и да се върне. Взима Юлия със себе си за да не съм сама и с двете че ги гледах две седмици и нервите ми бяха поизпънати. Замотал се обаче нещо в сервиза и забравил ключовете на таблото, Юлия се качва и на свален агренажен ремък дава на контакт  8O. Та сега колата ми е за основен ремонт в сервиз точно когато много ми трябва, защото си имам много сериозен проблем в момента и непрекъснато съм в движение, при това с бебето. За капак същата вечер му счупи и очилата. Вечерта направо не ми се мислеше колко ни струват белите този ден. То не че детето е виновно, баща и е за бой ...


Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #184 -: Ноември 16, 2008, 00:28:58 am »
Фрешбрииз,
и аз ползвах на Авент крема за зърната. помогна ми.

Габиии,
не знам как сте, ама това звучи като малък екшън. Добре, че поне на Юлия нищо и няма, до колкото разбирам. Късмет! Да се оправят белите.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #185 -: Ноември 16, 2008, 07:46:39 am »
Софиянки, как сте?
Пак ви е люляло снощи и днес  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #186 -: Ноември 16, 2008, 08:31:55 am »
Наистина си беше силно :( Щом сутринта го усетих в леглото...
Фреши, и Кари е сукала по повече от час на периоди. Сега сама си пуска след 20-30 мин. Аз ползвам главно Гармастан и съм доволна. Активната съставка е гваязулен, получен от етеричното масло на гваяково дърво.
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 09:09:30 am от Stivarip »
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #187 -: Ноември 16, 2008, 10:19:09 am »
Фреши, както Стефи ти е казала, опитай се да го кърмиш около 20мин.
За мазането оабче мисля, че трябва да пробваш с Дефламол, след това
ще се измиеш хубаво на душа. Ето виж какво съдържаhttp://www.doctorbg.com/data/File/D/Deflamol.pdf

Не си мисли, че няма да стига до задното мляко, за 20 мин.ще излапа всичко :wink:
взимай нова биба и му я давай, по-добрия вариант от палеца. Радвам се, че си сглобила помпата както трябва, слагай новата джаджа ако трябва.
Също така, изцедената кърма с помпа не дава истинсак пртедстава за количеството
което имаш, така, че не се притеснявай. Дано само по-скоро се оправят зърната ти,
и да кърмиш спокойно малкия мъж :D Целувки от нас.

Земетресение у нас не сме усетили 8O. всчики ми се чудят, но е факт.
Майка ми снощи го е усетила в 22.10, живеят на 11ет. и се е тресял блока 8O
изплашила се е доста, но е минало бързо. Важното е, че няма пострадали.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #188 -: Ноември 16, 2008, 11:59:05 am »
При нас се усети много силно, чак не им вярвам като казват четвърта степен. Залюляха се и секциите даже. А сутринта ме събуди второто земетресение, въпреки, че беше по-слабо от вчерашното.


lb2f
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #189 -: Ноември 16, 2008, 15:21:32 pm »
Закупих на Тони бой от Rucanor ето този комплект за 80 лв. по препоръки на СтефиЗ  8) :)





А това е момичешката версия




За парите ми се струва добро качеството.
И да вмъкна нещо, Тонино за една седмица е наддал 1 кг. 8O 8O 8O но започнаха да се нормализират уж нещата. Във вторних ни хоспитализират, стискайте палци да изляза параноичка-хипохондричка. 8)
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 15:41:21 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #190 -: Ноември 16, 2008, 17:18:59 pm »
виж сега, на всички ни е ясно, че си параноична хипохондричка, така че споко, Тонино ще е ок :wink: :bighug:
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #191 -: Ноември 16, 2008, 18:30:19 pm »
Стефу дай линка за тези комплектчета де, сори ако съм го пропуснала.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #192 -: Ноември 16, 2008, 18:48:40 pm »
ми нямам линк бе душата, аз само от опит говорех, знам в София къде им е магазина :?
незнам, Надето отде е докопала снимка, ще потърся сайт :)
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #193 -: Ноември 16, 2008, 19:17:52 pm »
виж сега, на всички ни е ясно, че си параноична хипохондричка, така че споко, Тонино ще е ок :wink: :bighug:

 :jump12:
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #194 -: Ноември 16, 2008, 20:11:20 pm »
Дони душа от магазина на Спорт Мания на ул.Богороди до сладкарница Роза и индийският магазин. Снимките са от сайта  http://www.rucanor.com/site.php

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #195 -: Ноември 16, 2008, 23:05:28 pm »
Стефи, то и на мен ми казаха макс 20 мин на гърда, ама като го сваля след 20 мин е крайно недоволен?
Купихме му залъгалка, въпреки че на лекцията по кърмене препоръчаха да се въведе при нужда залъгалка след 3-4 седмици, да се установи първо кърменето като хората. Нали всичко вкъщи е в кашони, както я купихме, така я загубихме :? Но и на мен ми се струва, че няма да минем без залъгалка, като го гледам как на 10 дни си смуче пръстчето.
Стефи, а като го махаш на 20-тата мин от едната гърда, дали стига до "задното" мляко? Като цедих, докато стигна до него, видях зор.
Обадих се да видя какъв беше този крем - бионект крем, купих го, съдържа хиалуронова киселина. Гермастан и дефламол какво съдържат?

Джейзи, надявам се че не е бил гладен, защото даже му останаха две глътки в шишето, които не изпи. Авентския крем го ползвах преди раждането заедно с лансинох и тогава сякаш авентският повече ми помагаше, сега пробвах и двата, ама нещо не става.
Иначе като цяло е много спокоен и изкарва между хранения по 4-5 часа понякога, нищо, че педиатърът в МД каза да се храни макс на 3 часа и половина.





Mацка, кефя ти се :D :D :D :D :D
Да не остане кръщелника ми гладен ей, че две глътки са много :D :D. Майтап

Споко бе, не се шашкай, напълно нормално бебешко поведение. Да ти изпратя снимка, как Дара виси на едната цица а аз се опитвам едновременно да цедя другата. :D :D :D
Сериозно сега, не се шашкай, тези неща са напълно нормално за бебе на тази възраст, след 2 3 мес има нема ще ги забравиш :D
Целувки на цялото сем. и като имаш нет вземе се вържи да си поговорим :)