0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Честита нова седмица!

Да е усмихната, здрава и спокойна за всички мами и дечица.

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2008, 08:55:02 am »
Добро утро на всички.Да няма болни деца и роднини покрай тях това е най важното.

Да споделя,сигурно много от вас ще ме упрекнат но как да кажа на черното бяло.Става въпрос за мойте 3 дни прекарани нон стоп с моето дете.Ами едва съм жива днес на работа,добре че се прибра дядо и да си се успокои детето,аз просто му действам много зле.Както казва татко когато се гледат двамата не се разбира,че вкъщи има дете аз там ли съм настават истерии.Страшно много се превъзбужда,тръшка се за всичко,хапе,хвърля.Има една играчка,където различни предмети минават през съответните отвори,аз и показвам заедно ги мушкаме,обаче опита ли сама и не влезе ли от първия път формичката  хвърля цялата играчке и почва да крещи,егати нервака 8O.Това пък от едногодишно не съм го очаквала.Та така уикенда беше тежък Дано не съм ви отегчила с мойте драми.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2008, 09:00:09 am »
Здравейте маменца и от нас  :)

Аз за съжаление няма с какво да се похваля, но обратното ще споделя с вас, защото ще се пръсна. :( Вчера бяхме на консултация при гастроентеролог във Варна и ситуацията не изгрежда добре. Тони има увеличен и плътен черен дроб, който според мен и по всяка вереоятност  е от лекарствата, но това ще се види когато ни хоспитализират на 17.11. Детето има симптоми за муковисцидоза или целиакия, стискайте палци да не е нещо сериозно, защото повярвайте ми умирам от страх.

Здраве за всички, другото се поправя.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2008, 09:05:06 am »
Хубава и весела седмица от нас!

Перденце, дано не е сериозно, вече нямам думи!
Както казва Мишето, не знам как си жива! Стискам палци!

Бъдете здрави.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2008, 09:20:19 am »
Весела седмица и от нас, макар че виждам, че няма да е такава за някои от нас.
Наде, стискам палци да няма нещо наистина лошо и да успеят да излекуват Тонито там. Прегръдки от нас!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2008, 09:20:40 am »
Добро утро и от нашата банда.

Желая да е слънчева, макар и студеничка седмицата.
Перденце, много сили ти желая и дано Тони бой има подобрение.. и аз нямам думи вече...Прегръдка!

Ние вчера бяхме на поредния детски рожден ден в Таласъмчета. Митачето на Мишето ни събра и ни направи много щастливи. Мише, благодарим ти.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2008, 09:22:31 am »
Да е слънчева и спорна новата седмица.
Да има само весели и здрави дечица и майки!

Perdeto,стискаме палци всичко да е наред,и в скоро време да ни споделяш само хубави трепети!лично аз си миосля ,че това при малкия се е получило от лекарства
 :bighug:
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2008, 09:26:44 am »
Уф Наденце, дано всичко е само едно голямо притеснение :(

Ние си направихме едно пътуване събота и неделя до Свиленград, Деси беше безкрайно щастлива с кака си, вуйчо, вуйна, баба и дядо. По пътя се държа изключително добре, което не е особено присъщо за нея, все пак се пътува 4 часа :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2008, 09:28:54 am »
Добро утро! Да е щастлива и успешна за всички мами и дечица! Да няма болни, че това време е ужасно променливо!
Наде, толкова много ви се събра, не е истина! Сигурно вече нерви не са ти останали! Все пак не е ли по-добре да чуеш и второ мнение? Аз нещо от 1 път не се доверявам вече на диагноза!
Момичета, дайте идеи за игри и занимания,че сега като не можем да излизаме навън не знам с какво да забавлявам урагана! 
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2008, 10:14:21 am »
Наде, стискаме палци, разбира се!!! дано всичко се оправи по възможно най добрия начин!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2008, 10:19:51 am »
И аз ви  пожелавам слънчева седмица.

Боян от сутринта е с хрема, тия сополи шуртят като река  :?
В момента спи и не мога да му премеря Т, но ми се струва топъл  :?
Баща му е с хрема и кашлица и най-вероятно от него се е заразил, а лошото е че и аз започвам да чувствам неразположение  :?

Пердето, стискам палци изследванията да са добри и нищо сериозно да не се открие при Тони.
Във Варна ли ще ви хоспитализират?
Ако ще правите тези изследвания във Варна и имаш нужда от някаква информация мога да помогна. Дъщерята на моя приятелка скоро мина по този път и мога да говоря с нея, ако искаш.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #11 -: Ноември 10, 2008, 10:23:15 am »
И аз се включвам в  пожеланията за добра седмица!!!

Да споделя,сигурно много от вас ще ме упрекнат но как да кажа на черното бяло.
Дели,никой няма да те упреква!Напротив!Надявам се този период при Борислава да мине бързо,за да можеш да се наслаждаваш на моментите с нея!

Перде,много се надявам съмненията за тези болести при Тони да не се оправдаят,а да е нещо много леко и бързо преодолимо!Кураж!

Лейди,от миналата тема да кажа за удрянето един симптом за притеснение е ,ако детето веднага заспи слад удара.

Коки,Боян бързо да пребори вируса!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #12 -: Ноември 10, 2008, 10:44:58 am »
Благодаря за разбирането маменца  :bighug:

Коки да във Варна "Терапията" ще ни хоспитализират, казаха ни поне за седмица.
Имам нужда разбира се от подробна информация относно престоя там, хранене, обсатонвка, манипулации, абе всичко... Пиши на ЛС, да не ангажираме аудиторията тук.Благодаря ти.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #13 -: Ноември 10, 2008, 11:17:20 am »
Перденце ще стискам палци всичко да е ок.
Аз съм решила моя да си го извеждам всеки ден докато не станат Т 0 градуса, тогава ще си стоим вкъщи(ама да видим какво ще стане).
Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #14 -: Ноември 10, 2008, 11:26:13 am »
Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(

Мими, ставане по н пъти на нощ ще имаш и без да кърмиш - за различни неща в различните периоди - било зъби, било за вода, било по ред други причини. Няма гаранция, че ако спреш да кърмиш, детето ще те остави да спиш повече. Последните седмици, например, ставам не по 2, а по 5-6 пъти на нощ - иска да пийне малко вода, после сама си ляга, но иска поне по 5-10мин да стоя до нея. Тежи ми това постоянно ставане и тичане м/у спалнята и детската, но няма как - деца са.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #15 -: Ноември 10, 2008, 11:43:04 am »
Мила Наде,много наистина ти се събра.Дано прогнозите излязат грешни.Чак ме хвана срам,че се оплаках в намалото на темата. :oops:


На Цвети и Надин браво за хубавите статии в списание МАМА.Много сте красиви с малките принцеси.

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #16 -: Ноември 10, 2008, 12:08:55 pm »
Привет и от нас! Много здрави дечица и мами!

Перденце, дано всичко е наред, че много се измъчихте с Тони.

Ние направихме един "Тюр дю Франс" тая събота и неделя, т.е. София - Пловдив - Търново - Плевен - София, и май ще ни е последното пътуване до Коледа. Окончателно ми сложиха диагноза "Placenta Previa Totalis" и ще трябва да се кротна, ако си искам жив и здрав младежа.

Ели се надявам, тая седмица към края да тръгне на ясла, но се оказа че искат васерман от единия родител и сега си чакам резултата, а на нея трябва да и бият Приорикс, но последно беше хремава. Сега от два дена не и тече носа, но пак се чува хрипане та ще видим дали ще се класираме за ваксина и ясла.

Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(
Mimi_leo, аз и по 3 пъти съм ставала, а и сега когато не кърмя пак ставам, сега евентуално от зъби реве мойто диване по 2 пъти на нощ. А хубаво наспиване предполагам, че докато детето не стане на 2 - 3 години няма да видиш, така че кърми си детето, щом имаш кърма това е най-доброто за него. Да не говорим, че пак ще ти се буди по 2 пъти на нощ и ще трябва да правиш АМ, да миеш шишета и биберони и юе спиш още по-малко.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #17 -: Ноември 10, 2008, 12:22:35 pm »
Здравейте и от нас,весела седмица на всички!
Ние с мъжът ми сме рожденници тази седмица,та ще е весела със сигурност. :D

Перденце,много мъчно ми стана ,дано всичко е наред с милото ти детенце!

Mimi_leo ,според мен не трябва да я спираш за това.Моето детенце е голямо вече и пак ставам не по 2,а по няколко пъти - все има за какво да помрънква.

<br />
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #18 -: Ноември 10, 2008, 12:35:08 pm »
Мими лео по повод на това "Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече" моето мнение е същото като на другите майки!

Ставането не е причина да отбиваш детето! Опитай да и промениш графика така, че да я кърмиш непосредствено преди да си легнеш и да ставаш поне само веднъж! Или вечер да даваш АМ с оризово брашно! Така се засищат за по-дълго време! Моя съвет е кърми докато можеш!
Едва ли ще те успокоя, но е до детето - след като отбих Вики продължава да се буди даже и по 10 пъти на нощ! И аз се чувствам претрепана, още повече, че цял ден търча след нея и сядам само за малко докато спи през деня/ има няма за 20тина минути/. Цял ден сме сами и вечер признава само мен, но толкова съм я чакала - със всичко се свиква, ако няма друго решение!
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 12:38:15 pm от yana-v »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #19 -: Ноември 10, 2008, 13:14:01 pm »
Наде, стискам силно палци диагнозите да не се потвърдят!
Ти си силна и прекрасна мама - ще се справиш!
 :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #20 -: Ноември 10, 2008, 13:59:59 pm »
Наде, силно стиснати палци и от мен! дано всичко е наред!
айде цьолиакията може, ама муковисцидозата не е ли вродено заболяване и в тоя ред чак сега да се открива?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #21 -: Ноември 10, 2008, 14:20:37 pm »
добър ден на всички!

ние с Марти се прибрахме днес у дома след 5 дневен престой в болница. миналата сряда след 2 дни хрема и умерена температура, детето разви ларингит и начален епиглотит. епиглотитът е страшно нещо, винаги имайте едно на ум!
надявам се повече никога да не ни се случи такова нещо. иначе съм много доволна от престоя и лечението в болница "Токуда", въпреки, че се опитваха да ни насочат към детската УНГ клиника в ИСУЛ. на свой риск настоях да останем в Токуда и не съжалявам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #22 -: Ноември 10, 2008, 14:24:39 pm »
Наде, jam - стискам ви палци и на двете!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #23 -: Ноември 10, 2008, 15:03:55 pm »
...
Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(


Нали не го мислиш сериозно?! И то само за 2 ставания през нощта да спреш кърмата. Спри нощното събуждане, ако успееш. Андрея все още се буди по 2-3 пъти през нощта да сучи, свиква се. А да видиш какво ще е като почнат зъбите, дано да е леко при вас.

Наде, стискам палци да не се оправдаят диагнозите и страховете ти. Тони да са оправя бързо и да ги забравяте вече тези пусти притеснения и болежки. И лек престой в болницата ви желая.

Джам, я обясни с две думи какво представлява епиглотитът.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #24 -: Ноември 10, 2008, 15:18:45 pm »
Джам, обясни по-подробно наистина, и аз за първи път чувам за този епиглотит. През тези два дни хрема и умерена температура ходихте ли на лекар, провеждахте ли някакво лечение?
Пожелавам ви никога, никога повече да не ви се наложи болничен престой! Добре, че сте останали в Токуда - там поне са налице някои елементарни неща, които да облекчат престоят, доколкото е възможно...
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 15:20:52 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #25 -: Ноември 10, 2008, 15:19:29 pm »
Перденце, стискам палци - дано всичко е наред и бързо да се оправите!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #26 -: Ноември 10, 2008, 15:19:47 pm »
Епиглотит - представлява възпаление и оток на епиглотиса,който се намира в гърлото.Симптомите са сходни с тези на ларингита...само дето при Епиглотит ако не реагирате навреме можете да загубите детето си поради задушаване.

Обикновено възниква внезапно, с висока температура, силно затруднено дишане, затруднено преглъщане и изтичане на слюнка.

Първите признаци - детето започва да става неспокойно и плаче,докосва челюстта си или гърлото(защото много го боли),опитва се да захапе нещо и да стиска със зъби.Започва да отделя по-обилно слюнка,която прилича на ластична.Следващият етап е драстична промяна на гласа и видима липса на въздух.Промяната в гласа е нещо като основен показател за наличие на епиглотит.

Всичките тези симптоми се развиват в период от около 9-10 часа.Причинява се от вируси или бактерии,самото лечение е тежко, опасно и изисква интубация.След лекарската намеса детето остава под упойка и на изкуствено дишане в продължение 3-4 дни.Следва екстубация,която също крие риск за живота.




Сега като се замисля, възможно е Тони да е направил точно това. Незнам не съм лекар, но съм потресена е меко казано от бургаските лекари за N-ти път. Толкова прегледи и накрая едно безкрайно нищо, плътен и удебелен черен дроб например, не става за часове. :x :x :x
Думи нямам, наистина.

Пък поста на Джам не го виждам !!!
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 15:21:36 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2008, 15:30:18 pm »
Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(

Ако го мислиш сериозно, ще ти кажа че не си добре.
И аз не спа по цяла вечер, ама и през ум не ми е минало подобно нещо...
Това че няма да кърмиш, няма да откаже детето ти от събуждане. Що не му дадеш приспивателно, като искаш да спи толкова и ти тежи да ставаш 2 пъти ?!
Ей, ама се ядосах...
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #28 -: Ноември 10, 2008, 15:32:15 pm »
Аз почвам сериозно да се замислям да си спирам кърмата че това ставане по 2 пъти на нощ направо ме убива вече  :(
Това със спирането на кърмата няма да помогне - ситната от два месеца става по два пъти на нощ да хапва, а е на АМ - представи си, какво е да правиш АМ посред нощ - подгряване на вода, разбъркване, охлаждане, детето в това време реве от глад и т.н., а на сутринта миене на бутилки и стерилизация - изобщо не го препоръчвам :wink:.

Педре, много е мъничък Тони за такива тежки диагнози. Аз стискам силно палци да открият, какво му е - от това по-важно няма, че налучкването и грешните диагнози са ужасна работа. А дано е и нещо безобидно и бързо се оправи детето.

Ппоста на Джам се вижда само като почнеш да пишеш отговор, иначе в самата тема и при мен не се чете.

А пък моето дете май е в периода на фобиите - след като три дена се къпахме прави в банята, защото ревеше от коритото, реши че седнала с играчките й е по-добре и сама си седна. Добре, но сега пък категорично отказва да си спи в леглото - за това вече идея си нямам от какво е продиктувано. Наложи се да я приспивам на спалнята, но като я преместя в леглото се буди и реве неистово. На всичко отгоре вече започна да се инати и да се тръшка като не й се ходи по гайдата. А е само на 10 месеца.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2008, 15:49:42 pm »
мда, и пре мен не се виждаха нито на манхатън поста, нито на джам - фоксче, като отвориш през опцията "всички", тогава се виждат.

сега, след като прочетох информацията, дадена от Пердето, още по-настойчиво ще помоля Джам, като има време да разкаже - кои от изброените симптоми разви Марти за тези два дни, и въпросите от по-горе - бяхте ли ходили на лекар, даваше ли му някакви медикаменти, откъде ви насочиха - спомена за дилема м/у ИСУЛ и Токуда. да оздравява марти много, много бързо и вече да не тревожи мама!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #30 -: Ноември 10, 2008, 15:57:13 pm »
Уф писах, писах и ...

Фокси, ако ти е възможно сложи кошарата без решетката, плътно до вашата спалня. Ние така най накрая, намерихме своя начин. Рахат работа е всички да спят пълноценно. После и друго си мисля, едно бебе на 10 м. не мисля, че проявява инати/истерии за спорта, то още не е осъзнато. Винаги съм мислила, че когато Тони е изпадал в такива състояния е имало причина и досега съм била винаги права. Друг е въпроса, че никой не ми обръща внимание. Много ме упрекват, че прекалявам, но наистина смятам, че детето явно изпитва някакъв дискомфорт. Пиша това от преживяното от нас, което не означава че важи и за вас  :wink: Просто само наблюдаваш и имаш едно на ум :wink:

Джам радвам се, че сте вече у дома и лошото е зад гърба ви.
Явно това е новият яслен вирус :? :( :x Уви, все по нови и гадни стават мамка им.Опс сори.
Целувки за Марти.

П.П. Джам ще споделиш ли какво беше лечението ви. Предполагам на инхалации, а друго.
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 16:55:57 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #31 -: Ноември 10, 2008, 17:14:14 pm »
Марти да оздравявява и да слуша мама! Джам, дано лошото е вече зад гърба ви! И аз бих се радвала да споделиш мнения от Токуда.

Наде, имаш стиснати палци и от мен!

Мими Лео, СЗО препоръчва кърмене до 6 месеца минимум. Ако толкова те притеснява нощното хранене - ми за вечерното хранене се изцеждай и давай изцедена храна с примерно 20 мл повече.
А иначе тепърва ще разбереш какво означават безсънни нощи и поведение на родителите в стил "пияна калинка" през деня.

Някой знае ли кога ще се появи Бърди?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #32 -: Ноември 10, 2008, 17:34:00 pm »
е, не съм предполагала, че собствения егоизъм може да надделее до толкова, че да си спреш кърменето заради ставането- ми то без кърмене можеш по 100 пъти на вечер да става, ама ти ще си доволна че си спряла поне кърменето да не се занимаваш
чудя се и се мая направо, ако е едно изстрадано и чакано дете, дали изобщо ще поставиш по този начин нещата
Джам, съжалявам да го чуя, хубавото е поне, че сте били в добра обстановка
Перде, надявам се всичко това което изброяваш да е в сферата на предположенията, кураж
Стефания от три дена е в зъбоникнеща криза, като последните два часа не е спряла да се дере
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #33 -: Ноември 10, 2008, 17:51:49 pm »
е, не съм предполагала, че собствения егоизъм може да надделее до толкова, че да си спреш кърменето заради ставането- ми то без кърмене можеш по 100 пъти на вечер да става, ама ти ще си доволна че си спряла поне кърменето да не се занимаваш
чудя се и се мая направо, ако е едно изстрадано и чакано дете, дали изобщо ще поставиш по този начин нещата


Айде поспрете се малко! Познавам Мими Лео лично, запознахме се на една от срещите на Зачатие. Няколко дена след това се засякохме случайно - просто офисите ни са много близо. Та имам представа за човека в реалния живот - не става въпрос за егоизъм и мързел в никакъв случай.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #34 -: Ноември 10, 2008, 17:54:08 pm »
Mimi-leo ще ти кажа само едно-моето дете е на 8 години и пак ставам нощем.Чувам я че отива до тоалетната и аз подире и да видя дали всичко е наред,ставаш да го завиеш и т.н.
Перденце,дано всичко с Тони да е наред и скоро да се оправи!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #35 -: Ноември 10, 2008, 17:59:30 pm »
лейди, коментирам нещата както съм ги усетила аз, а не ти
надявам се нямаш против да изразя становище
далеч съм от мисълта, че ще убедя някой в нещо, ако той самия не го приема
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #36 -: Ноември 10, 2008, 18:16:13 pm »
Е извинявам се че съм го написала така и не сте ме разбрали, просто реших да споделя мислите си. Мен ме яд защото дребният въобще не става през нощта,  а аз ставам през 4 часа макс защото преливам (имам ужасно много кърма, правих много опити да я намаля но не успqх). И така за да не ме напaднете и за това да кажа че се опитвах да я дам в банката за кърма, но там не я искаха защото пия лекарства за щит. жлеза. Ако беше за детето ми щях да ставам и по 10 пъти но аз ставам защото гърдите ми не издържат. :( Спирането на кърмаta не ме притеснява имам замръзена за 2 месеца. :).
Повече няма да споделям мислите си.   :oops:
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 19:58:21 pm от Mimi_leo »
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #37 -: Ноември 10, 2008, 18:22:53 pm »
Mimi, мисля че Надин беше в подобно положение преди време и може да се включи, ако не греша де.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #38 -: Ноември 10, 2008, 18:25:21 pm »
Мими, опитвала ли си да цедиш само, колкото да освободиш напрежението? Може би увеличаваш производството на кърма с прекомерно цедене.
Все пак ставането на 4 часа звучи доста примамливо. :wink: Аз ставам по 5-8 пъти и някои от тях са за 1-2 часа. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #39 -: Ноември 10, 2008, 18:37:36 pm »
White опитах всичко, но само си докарвам буци, мастит и запушени канали. Най ме тормози това че по циал ден само това правя - цедя и намам време за нищо дори имам чувството че не се занимавам достатъчно с бебо- все съм заета и нервна.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #40 -: Ноември 10, 2008, 18:44:05 pm »
най-накрая и аз се докопах до списание "мама" :) отрязали са най-фундаменталните разсъждения в моя разказ, ама то май аз не съм разбрала добре темата :lol: ама нищо, прощавам им, защото са ме подмладили в годините :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #41 -: Ноември 10, 2008, 19:03:13 pm »
Привет от нас....

Да му се не видят и болести и вируси...
Марти и Тони бързо оздравявайте.
Джам дано всичко е вече зад гърба ви и не се повтаря.
Наде дано при вас това са само диагнози и не се потвърдят.....с вас сме!

Ние имахме много емоции тези дни.
Щастливи и доволни сме след Рожденния Ден на Миташа, много внимание и обич получихме...
Благодаря на Цвети, Таласъмчета е прекрасно място, а тя гостоприемна и грижовна домакиня!


 :wink: тази нощ, като стана 5 пъти и после не заспивам...
ще имам време да метна някоя снимка в подходящата тема!
Мими, не се сърди, шегувам се...кърменето е важно, аз успях  :(едва 4м
(3 от мене и още месец взимах кърма от една  :flower:Мама).


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #42 -: Ноември 10, 2008, 19:09:24 pm »
Мими_Лео, не се впечатлавай от всяко мнение. Тук ще срещнеш както позитивни, така и много негативни такива. Дано се справиш с проблема.
Списание "Мама" пък тук в 5 павилиона го нямаше! Много странно!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #43 -: Ноември 10, 2008, 19:10:29 pm »
Мимилео, не се сърди, просто трябваше да споделиш пред какъв проблем си изправена, а не да изстреляш просто думи
дано Надин се включи с адекватен съвет, тя също беше с постоянно цедене
Наде, Цвети- много сте хубави и двете, целувки за малките слънца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #44 -: Ноември 10, 2008, 20:51:26 pm »
лейди, коментирам нещата както съм ги усетила аз, а не ти
надявам се нямаш против да изразя становище
далеч съм от мисълта, че ще убедя някой в нещо, ако той самия не го приема


А ся, разбрахме се. Това минуса на нет общуването , понякога излиза нещо друго , различно от това, което си искал да напишеш.
Цуфки!

Да попитам - какво представлява полиемиелитната ваксина за 14 месец.
В имунизационния календар на бг-мамата чета че се дават през устата две капки от жива тривалентна ваксина.
На това място чета , че http://hope.hivbg.info/docs/Imunizacii_04.10.2008_22_52_22.pdf се поставя мускулна инжекция на убита тривалентна полиомиелитна.
Къде е истината?
педиатърът каза, че ще ни боде, но има ли някаква ваксина по-хубава от тази по ЗК.
Тъй като Бърди го няма, да ви питам за следното:
Трябва да бием и Превенар. С кое да започна - Полиомиелитната и след един месец Превенар, или Превенар в промеждутъка Полиомиелитната и на третия месец Превенар?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #45 -: Ноември 10, 2008, 20:54:45 pm »
Привет от нас,
Лека и по здрава седми4ка за вси4ки

Перденце, дано детенце оздравее и вси4ко остане зад гърба ти

Фокси, като 4е ли наШите деца все едно и съЩо правят :wink:
Беа от много отдавна сме и махнали реШеткат и леглото и е залепено за нажето, ина4е не иска да заспи и това си е :oops:, много е неспокойна, нервна , тръШка се за всяко неЩо, реве истери4но, по 100пъти пак се буди на ноЩ и яде по 2 пъти Ам, може и заради зъбките да е, незнам ве4е...
Педиатъра каза, 4е няма ниЩо, някой деца имали такива периоди :?

Нека вси4ки де4ица са здрави4ки и послуШни
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 21:20:36 pm от eleonor »



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #46 -: Ноември 10, 2008, 21:13:51 pm »
Лейди, полиомиелита от повече от година не е на капки /още Стефи като се роди май вече не бяха капки/ и плюс това по новия календар приема е изместен на 16 месеца /това е от май-юни като изискване към педиатрите/
Най-вероятно са сляли приема на полиомиелитна компонента с реимунизацията на ДТК заради по-честото вече поставяне на Пентаксим.
Например, моята педиатърка много държеше да й сложи отделно полиомиелитната компонента и след това да съм й сложила Инфарикс, защото щели да се застъпят два приема на полиомиелитна компонента. Естествено, това не се случи де, сложихме си на 16 месеца Пентаксим.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #47 -: Ноември 10, 2008, 21:16:06 pm »
Абе лейди, вие не слагате ли пентаксим, кви са тия живи ваксини кви пет лева 8O
ти сигурна ли си, че тая педиатърка е с всичкия си?
Пентаксим - дефтерит, тетанус, коклюш, полиомелит и хемофилус инфлуенца, това включва, бие се мускулно на 2,3,4 м. и реваксинация пак с ПЕНТАКСИМ 1 г. след последната, т.е. на 16м., не по-късно от 24м.
Приорикс - морбили, паротит и рубела, бие се на 13 м.

ако сте с тези по касата, моля за извинение, но яхнах метлата, уш си заинтересована майка :wink:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2008, 21:44:58 pm »
Здравей Mimi_leo.
Имах същия проблем, гърдите ми преливаха много. Това което мога
да те посъветвам е да цедиш само за да намалиш напрежението.
Знам, че това не е решение при толкова кърма, но много бавно и
постепенно ще се нормализират нещата, не искам да те плаша, но аз спрях
цеденето към 8 месец :? Тогава се регулира за нуждите на Рая, вече
беше голяма и ядеше повече. Другото което е, ако можеш пий по-малко течности.
И последно, можеш да се консултираш с мамолог.
Само спокойно, ще се оправят нещата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #49 -: Ноември 10, 2008, 21:52:52 pm »
Пердето е описала за епиглотита.

при нас нещата започнаха миналия вторник с третата поредна хрема за период от месец и половина. температура до 37.7. на следващия ден вдигна 38.5, гласът му пресипна. отведох го при личната лекарка, тя го прегледа и заключи, че не се опасява за ларингит, въпреки пресипналия глас (! - груба грешка). продължи да поддържа висока Т, която много трудно смъквах. следобяд, както спеше, започна да кашля пристъпно с обилно отделяне на слюнка. аз бях чела за епиглотита още преди, но бях забравила за този важен симптом - обилното слюнооотделяне. заведохме го в Токуда, там го прегледа педиатър, не мислеше, че има ларингит, но ни прати на УНГ, където се оказа, че не само има ларингит, но и субакутен епиглотит. казаха, че сме за болница, но ни насочиха към детското УНГ на ИСУЛ, което било единствено специализирано за деца УНГ отделение и само там можели да реагират адекватно, ако не дай боже се наложат животоспасяващи мерки от рода на интубация или трехеотомия (защото при острия епиглотит има опасност от задушаване). аз настоях да останем в Токуда.
лечението е метилпреднизолон, антибиотик, антиалергичен сироп и чести инхалации - не разбрах с какво. слава богу, овладяха се нещата. от условията, отношението и лекарите съм много доволна.

дано не се случва никому.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #50 -: Ноември 10, 2008, 22:10:25 pm »
Ужасни преживявания. Дано са последните. Джам, съчувствам.
Перде, измъчи се това дете. Дано не е нищо от това, което си написала.
Боже, какви ужасии има. Каквито човек не е чувал.
Дано не ни сполетяват.
Моля се за всички дечица и близките им.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #51 -: Ноември 10, 2008, 22:41:11 pm »
Включвам се набързо, благодаря за всички отговори :D Зърната не че направо кървят, но понеже детенцето ми яде много настървено, накрая не мога да го отделя от мен - пробвам с пръст, но докато го пъхна, той е стиснал и ме разкървавявя. Мажа обилно с лансинох, да видим. Вчера беше много спокоен, и изпражненията по-жълти, днес са пак тъмни :? В сряда ще ни посещава педиатърката.
Купих си силиконови зърна, но нямам много идея как се ползват - моите зърна са плоски.
Надинче, с помпата нищо не съм направила още, но ми казаха, че може да съм монтирала наобратно нещо, щото не постигам голям вакуум.

Целувки!
Благодаря ти, Бени!







*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #52 -: Ноември 10, 2008, 22:43:13 pm »
Ели, сложи резервното бяло кръгче нагоре със зъбчетата.
Трябва да стане. Налага ли се да се цедиш?
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #53 -: Ноември 10, 2008, 23:16:27 pm »
Фреш и аз пробвах със силиконови зърна, но не стана работата. Малката сучеше по близо час и беше гладна, защото не е същото като да суче директно от гърдата. Отделно на това се засилиха коликите. Дано да успееш.

А за махането от гърдата,  колкото и варварско да звучи, пробвай със стискане на носа. Детето като не може да си поеме въздух, ще отвори устичка. И Адндрея не можех да я откъсна, чаках, галех, мъчих се да мушна пръст, но безуспешно. Докато майка ми не ми каза за този трик.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #54 -: Ноември 11, 2008, 10:00:31 am »
Wasi,  казаха ми го тожа с носленцето, ама и това не стана - докато го хвана за нослето и е подскочил, със зърното в устата, естествено, и стана и по-зле.
Дайте идеи какво да правя, Надинче, ще опитам пак с помпата, явно съм сглобила наобратно, ама какво да правя, да цедя и да давам с шише ли примерно?
Вече зърната ми са много зле, както си ходя и ме болят, а малкият си чака яденето.
Благодаря ти, Бени!







*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #55 -: Ноември 11, 2008, 10:23:25 am »
Ели, давай от шише докато се пооправят зърната.
Мажи с Ласинох. Ако трябва и Дефламол вземи.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #56 -: Ноември 11, 2008, 10:28:19 am »
Nadyn благодаря ти много. И аз подозирам че ме чака същото и цедене до 8-9 месец ама вече едва идържам (предполагам разбираш). Цедя по 3-4 литра на ден.  :D
FreshBreeze опитай със силиконовите зърна аз кърмих с тях 2 месеца (после минахме на шише, защото заспиваше). Друго което можеш да пробваш е да го храниш от една гърда, така ще има повече време да заздравее другата (един път от едната , другия път от другата). Има и едни протектори за зърна, незнам колко са полезни, но знам че ги има.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #57 -: Ноември 11, 2008, 10:54:45 am »
Цедя по 3-4 литра на ден.  :D

Милата тя браво бе много млекце имате  :wink:.Незнам как ще го приемеш,но няма ли някое друго бебче около теб което да може да те избозава от време на време.Мойта дъщеря беше много лакома и сучеше много силно,а едно приятелка два пъти прави мастит нейната бебка не смогваше да я избозае и с помпата не се получаваше,та и давах малката няколко пъти да я избозае и тя се чустваше страхотно.Все пак това е въпрос на виждане на нещата.Незнам дали го приемаш.
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 10:56:31 am от Delica »
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #58 -: Ноември 11, 2008, 11:03:08 am »
Здравейте и от нас! :)

Перденце и Джам, съчувствам ви искрено за това, което преживявате с дечицата.
Джам, дано не се повтаря това повече. Нека Марти се оправи напълно.
Перде, дано тази диагноза не се потвърди. Успех в лечението. Стискам палци Тони да се оправи. Наистина се измъчихте и ти, и детето.

Мими лео,
дано се оправят и при теб нещата. Моят съвет е да не се отказваш, но все пак преценката и решението са твои. Ако толкова се измъчваш, наистина по-добре спри с кърменето. При мен проблемът е обратния - кърмата не достига. Ако пробвам да се изцедя, изкарвам 60-80мл, рядко до 100-ина. Но не смятам да спирам кърменето. Докато мога ще кърмя. Давам и АМ, както и храните, които съм въвела.
Между другото, ако можеш пращай ми по някой литър кърмица към Русе.  :lol: Това в кръга на шегата, да не се обидиш, ей. :wink:

Ние с Мишка в събота и неделя бяхме на Рибарица с няколко семейства. Та там черпихме за имения и ден. Малко ни подлуди именичката, :wink: но важното е, че я разходихме да диша чист въздух. :) Ходихме и до Троян, и по баирите из Рибарица. Миша висеше в кенгуруто пред баща си и доволно си поспа. :D
А като се прибрахме в неделя вечерта и я приспахме, си починахме и ние с баща и от почивката. :lol:
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 11:06:03 am от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #59 -: Ноември 11, 2008, 11:04:08 am »
Мими, предполагам, че се шегуваш :wink: това е много кърма.
Както казва Delica, хубаво ще е да даваш на някой, аз давах на една
мама от тук, и двете бяхме доволни :D
И аз не издържах на моменти, ама няма начин, знаех, че това е
най-добро за детето ми и се успокоявах.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #60 -: Ноември 11, 2008, 11:28:24 am »
:?не ми се вижда поста от снощи и този на Мари ПЗ също.....
Само като се натисне опция "Всички" тогава излизат.
Не че е нещо важно....но все пак..


Перде и Джам подкрепям ви,
дано скоро тези проблеми са само спомен към който не искате да се връщате!

Фреши, аз кърмих със силиконови зърна именно защото нямах такива оформени анатомично!
Засукваше без проблем с тях, АВЕНТ при мен пасваха по-добре от НУК!

А за помпата Надин ти е писала, зъбците на малката клапичка нагоре...иначе няма вакум!
Аз купувах после за моята такава клаичка преди да я дам на една мама тук,
защото от много стерилизиране всичките 3 броя се повредиха.
А новите клапички които предлагат са по-стабилни и изглеждат различно от тези.
Ако искаш можеш да си купиш новичко, отиваш в магазина на "Иван Сусанин" и там ще ти дадат,
вземи една от старите за всеки случай за да покажеш какво точно искаш...!
Ако има някой с неизтекла гаранция можеш с нея да отидеш и тогава се плаща 50% от цената!

Момичета, знае ли някой какво става с Мечето, мисля я?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #61 -: Ноември 11, 2008, 12:52:24 pm »
Абе лейди, вие не слагате ли пентаксим, кви са тия живи ваксини кви пет лева 8O
ти сигурна ли си, че тая педиатърка е с всичкия си?
Пентаксим - дефтерит, тетанус, коклюш, полиомелит и хемофилус инфлуенца, това включва, бие се мускулно на 2,3,4 м. и реваксинация пак с ПЕНТАКСИМ 1 г. след последната, т.е. на 16м., не по-късно от 24м.
Приорикс - морбили, паротит и рубела, бие се на 13 м.

ако сте с тези по касата, моля за извинение, но яхнах метлата, уш си заинтересована майка :wink:


Ми на ПЕНТАКСИМ СМЕ! Ква каса, кви пет лева?
И аз тва питах - не е ли редно да се сложи Пентаксим във времето за реимунизацията му, ми ся да дупча детето с полиомиелитна. Отговорът беше - не, това си е само полиомиелитна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #62 -: Ноември 11, 2008, 13:07:48 pm »
Не е това отговора, Лейди- отговора е, детето ще му се слага ваксината, която аз преценя  :D
и й кажи на твоята педка да се информира, че вече полиомиелит на 14 месеца няма
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #63 -: Ноември 11, 2008, 13:16:05 pm »
Не е това отговора, Лейди- отговора е, детето ще му се слага ваксината, която аз преценя  :D
и й кажи на твоята педка да се информира, че вече полиомиелит на 14 месеца няма


Бе като ме знаеш ква съм устата, ич не си и трая. До сега водих телефонен спор с нея. И едно си баба знае, едно си бае - един месец след МПР се слага полиомиелит. Тва е положението. Пентаксима бил за друго - хубу то е петвалентна ваксина, но пак съдържа полиомиелитна компонента.
Ако чуете в София за качен на Витоша педиатър или микробиолог, да знаете, че аз съм в дъното на историята.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #64 -: Ноември 11, 2008, 13:19:40 pm »
Eй тез педиатри няма да се ограмотят, срама нямат.Думите които напират в мен, не са много за показ, затова ще ти кажа Лейди, слагай Пентаксима и й обещай по нататък за полиото. :wink: Боже опази ни от такива лекари.Ако пък не иска, отивай например в Токуда.

Тони днес яде за световно немога му смогна, прояде и готвена рибка  :lol: :lol: :lol: направо летя, да ви кажа маменца. На целия този кошмарен фон, който изживяхме се появи и единият горен кътник. Отново се повтаря историите при зъбоникнене при нас. Първо отказ от храна, е не чак такъв досега и не чак толкова продължителен, но пада имунитета и хоп някой ужасен вирус веднага ни гепва.
Юли като никнаха кучешките пак отказа храна, после и вирусната херп ангина и летният вирус завършил в болницата и за фитал три кучешки наведнъж. Септември отново диария с повръщане, появи се  и 4-тият кучешки.
Така сме ние със зъбаците, наистина когато се появят всички 20 зъба ще дам банкет, обещавам го най тържествено.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #65 -: Ноември 11, 2008, 13:39:42 pm »
http://www.nhif.bg/downloads/Broshura_Detsko%20_last_27.02_8.pdf - Лейди, покажи й го това на твоята знаеща педиатърка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #66 -: Ноември 11, 2008, 15:52:01 pm »
Милена Б, имай предвид (ако не си го срещала като информация), че колкото изцедиш с помпата или на ръка, бебето изсуква в пъти повече. Така че с цедене не можеш да добиеш представа, колко кърма произвеждаш.

Мими лео, както ти дадоха и други съвет цедиш до облекчение. Така бавно, но ще успееш да намалиш лактацията. Можеш да пробваш със зелеви листа, нали с тях уж намаляла кърмата и имаше и някаква билка, но не й помня името.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #67 -: Ноември 11, 2008, 15:53:49 pm »
Мими лео, ако е наистина е толкова тежко положението, отиди на лекар.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #68 -: Ноември 11, 2008, 16:20:49 pm »
днес водих Стефания да й вземат назален и гърлен секрет, снощи беше с кашлица, от петък е със сополи, вчера почнах Олинт да слагам, може и от това да е кашлицата, ама да проверим
за сега не усещам да е долу към гърдите, дишането е ок, в четвъртък ще взема резултатите и тогава на педиатър
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #69 -: Ноември 11, 2008, 16:28:05 pm »
Лейди, ако ще качваш някой на Витоша, чакай да ходим заедно, аз ще нарамя социалните  :lol:

Днес това ми се случи:
вписани сме в регистрите юни 2006та
осиновихме Колето февруари 2007ма
подадохме молба за второ осиновяване с промяна в изискванията (искахме момиченце) април2008
Срока за на разрешението ни от 2006та изтече юни 2008ма

Когато пуснахме молбата за подновяване на процедурата, аз около 10 пъти изрично питах, трябва ли да вадим отново целия пакет документи. Отговорът беше - амиииии незнам, не сме сигурни. Тогава, помолих да ми посочат нормативното основание, на което можем да подновим молбата си, така че да не се налага второ проучване, предполагайки че та изрично ще е написано трябва или не трябва да вадим отново всички документи. Отговориха ми буквално следното "Амииииии, то на някои места така се прави, вие тогава недейте да ги вадите". Питам - не трябва ли нова заповед на директора на РДСП, не - няма нужда. Ама, къде питам аз мога да видя този регламент  - ами нямаме точен, ми отговарят. И понеже тогава имах 100 неща, въобще не съм задълбавала.

Междувременно говорихме, че още ние рано за второ дете, че когато взехме решението бяхме в еуфория и че засега смятаме, че Никола е още мъничък, има нужда да е единствен и  изобщо има нужда от цялото ни внимание. Като стане на 4,5 години - тогаз ще му мислим.
Но така или иначе молбата ни беше подадена. Днес нещо ме зачовърка и звъннах да попитам в какво е положението с нашата процедура. Оказа се, че молбата ни седи. Нито е придвижена нито нищо, защото не сме били представили необх. документи...
Междувременно срока от 2006та ни е изтекъл, така че ако искаве да осиновим второ детенце, ще трябва да минем през цялата процедура отначало.

Нали разбирате, сега... не съм разтреперана, защото де факто не пропадат някакви наши планове. Обаче колкото повече минава времето, толкова повече се ядосвааааам. Случилото се е пълно безобразие и ми писна от "обичайно право" в администрацията. Вили от София прай така, Лили от Смолян прай онака.. .
Сега ме гложди, дали от спортна злоба да не подам една жалба до шефа на РДСП....с копие до моята любимка Масларова,  и да попитам на кое точно основание се изисква подновяването на документите...Чета наредба 4 няма такова нещо... може пък да не съм чела като хората

Аз бях много мила докато говорих с тях и ги попитах тяхна ли е грешката или моя. Последва драматична пауза, но:

Току що ми се обадиха от РДСП -  ще идват на проверка във Вторник. Демонстрират колко са съвестни... много са сладки
В очакване ....
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #70 -: Ноември 11, 2008, 16:41:26 pm »
Можеш да пробваш със зелеви листа, нали с тях уж намаляла кърмата и имаше и някаква билка, но не й помня името.

Салвия


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #71 -: Ноември 11, 2008, 16:56:38 pm »
Мими, за запушени канали можеш да пиеш Лецитин от 1200 мг. (Валмарк).
Салвията не съм сигурна, дали не пречи на бебето.

Фреши, опитай да оставяш зърната да изсъхнат, намазани с кърма и после да мажеш с Лансинокса. При мен това много помагаше.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #72 -: Ноември 11, 2008, 17:20:28 pm »
Салвията не съм сигурна, дали не пречи на бебето.

Това препоръчва авторката в "Книга за кърменето" - половин чаша се пие на малки глътки през целия ден. Нямам лични впечатления. Защо смяташ че би пречила, адашче? :bighug:

« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 17:23:33 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #73 -: Ноември 11, 2008, 17:36:51 pm »
Джам, дано не се повтаря това което се случило с Марти!

Фреши, пробвай с Дефламол и моите зърна кървяха в самото начало, и това ми помогна, до края на първия месец вече нямах никакви проблеми с кърменето. Дефламола обаче трябва много добре да се измие преди кърмене.

На Ели най-после и спря хремата, ще пробвам утре да я замъкна да и сложат Приорикс. Лошото е, че след тия болници само като види човек с бяла престилка и изпада в истерия.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #74 -: Ноември 11, 2008, 19:00:17 pm »
Здравейте,имаме си две зъбчета на девойката,но сега е подут и горния венец много и имаме разстройство може ли веднага да започнат и горните зъбчета да растат.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #75 -: Ноември 11, 2008, 19:24:58 pm »
mini, стана ми любопитно - защо веднага пускаш микробиологични изследвания при хрема и кашлица?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #76 -: Ноември 11, 2008, 20:13:53 pm »
mini, стана ми любопитно - защо веднага пускаш микробиологични изследвания при хрема и кашлица?
Джам, да си кажа право след последните три унг възпаления на детето, при първите две, започнали с болки в ухото и заключение "възпалено" , в комбинация с хрема и зачервено гърло без взета МБ и лечение "на посоки" , предпочитам да изключа бактериологична инфекция, пък ако не е налична такава - ок , лекуваме вирусна без АБ.
Не съм фен на АБ, но когато се налагат според диагнозата, за мен е задължително да се пият.
Прочетох коментарите по твоя постинг в бг-мамата за сополивите деца. Ми ако повече от майките бяха като теб, Стефи и въобще тук пишещите - в смисъл на  стремеж към правилна оценка на състоянието и лечение , пък дори и медицински познания, проблем просто нямаше да има.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #77 -: Ноември 11, 2008, 20:19:06 pm »
Джам, дано повече нямате такива преживявания с Мартин. Той ще продължи ли да ходи на ясла, разкажи повече как е там.

Фреши, аз също мажех с дефламол, и после хубаво измивах, това ми помогна да кърмя дори и малко.

Перденце, чакам банкета  :wink:.

Хич не съм наясно по темата с ваксините, правим това, което казва педиатърът. Та мисля сега трябва да сложим тази на 13-ия месец. И на 16м. реваксинацията с пентаксим, Лейди, за коя друга говори?  :oops:

Мише, нямам новини за мечето, и в близнашкия на бгмама не пише, знам че е в Бг, и че трябваше да прави трансфер. Дано да успее.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #78 -: Ноември 11, 2008, 20:25:12 pm »
mini, стана ми любопитно - защо веднага пускаш микробиологични изследвания при хрема и кашлица?

Амии защото ако отида при личната първо ще изпише на детето в най-добрия случай Ериус, евентуално ще предпочете да включи и антибиотик, според теб какъв трябва да е реда, при условие, че от 4 дена е с хрема, а от снощи и с кашлица  :ask:
да допълня, че от два дена и дъха й мирише въпреки постоянното миене с пачечата /паста и четка за зъби обединени в едно за нея/- мие си поне 10 пъти на ден зъбите, ако не и повече, не се старая да ги броя
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 21:22:39 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #79 -: Ноември 11, 2008, 21:15:39 pm »
Перденце, искрено се надявам диагнозите, които си написала да не се потвърдят.

То моето притеснение на фона на Пердето и Джам е направо бял кахър, но да си кажа и аз. Вчера забелязах бяло петно от вътрешната страна на бузата на Тодор, днеска бяхме на консултация и докторка го погледна и каза, че е запушен слюнчест канал. Ох, и това не бях го чувала. Трябвало да изчакаме три-четири дни и ако не се отпуши сам, ще ни праща на УНГ, за да го избутат да излезе - това, което трябва да излезе, за да отпуши канала, приличало на зърно ориз. Само като си представя какъв садизъм ще бъде и ми се свива душата. Някой имал ли е такъв проблем или да е чувал за такова нещо? Бърди го няма да се консултирам, а може би все пак има начин да му помогна на детенцето, за да не се стига до някоя варварска манипулация.

Мими_лео, не помня къде, но и аз съм чела, че при кърмене не трябва да се пие мента и салвия, но не знам защо.

Фуси, в Смолян се казва Цеци :wink: 
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 21:17:36 pm от mariposa »

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #80 -: Ноември 11, 2008, 21:29:07 pm »
Между другото да вметна, макар и Бърди да пише, че няма такава връзка, но факт е преди да се разболее Тони винаги, слюнката му започва да мирише някак по на лошо.
Също така съм забелязала да изтича обилна слюнка докато спи, но тези неща само при хрема и/или гърло. Така, че за мен има връзка лошият дъх и разболяването. Виждам и Мини коментира същото.

Аз на 7 -ия ден също пуснах посявка, уж за да излезе до 10-ия. Е то пък при нас стана объркване и взе, че излезе на 12-ия. Слава богу чиста е, инак трябваше АБ с абокат да вливаме.

mariposa съжалявм, че ви се налага тази процедура. Не съм чувала и виждала подобен проблем и немога да коментирам, но по лошото е че и Бърди го няма за съвет.
Дано мине бързо и безпроблемно, но задължително и второ мнение си мисля аз трябва да направите.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #81 -: Ноември 11, 2008, 21:56:09 pm »
Като си говорим за МБ -  някой да знае къде се прави компютърно изследване с Mini Api /според Бърди един от най-съвремените лабораторни способи/.
Последната МБ  я дадох в Пета градска болница именно за наличието на такава апаратура /доколкото изчетох в нет-а резултатът се дава в рамките на 12/24 часа дали има растеж , какъв вид бактерия и какъв щам от нея плюс съответна антибиограма/, да , ама не: обясни ми се, че първо щели да направят посявката по стандартния начин и ако има "нещо", тогава ще я сложат в апарата. Аз на това му викам я Хамилата, я Хамиларя ...
Вече не разчитам, че някоя "треторазрядна" лаборантка - независимо дали частна или държавна лаборатория , гледайки на микроскопа,  ще направи разлика между клебсиела, псевдомонас и неисерия...  Все едно някой да ме сюрпризира с факта, че в МД са започнали да правят читави спермограми.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #82 -: Ноември 11, 2008, 22:08:14 pm »
абе незнам колко е вярно, може и аз да не съм разбрала нещо, но колежката ми ми каза, че лабораторията на Торакс (на Стабмолийски) работела 24 часа и там МБ излизали за 24-48 часа :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #83 -: Ноември 11, 2008, 22:28:54 pm »
mini, стана ми любопитно - защо веднага пускаш микробиологични изследвания при хрема и кашлица?

Амии защото ако отида при личната първо ще изпише на детето в най-добрия случай Ериус, евентуално ще предпочете да включи и антибиотик, според теб какъв трябва да е реда, при условие, че от 4 дена е с хрема, а от снощи и с кашлица  :ask:

това е интересна тема да поразсъждаваме. като се върне Бърди, може да запитаме и за общи указания.

моята мисъл досега е вървяла така - повечето ринофарингити (хрема+кашлица) са вирусни, а не от бактериален произход. съответно, не се лекуват с антибиотик "профилактично". при зачервено гърло, в цивилизования свят правят един бърз стреп-тест, ама тука нема. д-р Масларски прави така - като прегледа детето и си направи изводите, пуска една кръвна картина - това е най-бързото възможно изследване. от нея съди дали има индикация за бактериална или вирусна инфекция и процедира съответно. не е напълно точно, но върши работа. щото, иначе, ако при първите признаци на хрема се пусне секрет, той докато излезе (с тукашните методи на изследване), минали 3-4 дни и ако се чака едва тогава за преглед, става късно.

та съм си мислела за нещо оптимизирано като вариант - преглед при добър лекар, преценка въз основа на неговия опит, ако хремата не мине за 7-10 дни - посявка (така пишеше и Бърди). ако има червено гърло - посявка.

а Ериуса разбрах защо го дават, mini - за да се застраховат срещу алергична компонента на хремата, за да спадне лигавицата на носа и за да не стават такива работи, каквито станаха с нас и Пердето.

абе ще се изучим на схемите, а дотогава, живот и здраве, децата ще израстат и дано се отървем от тия тревоги.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #84 -: Ноември 11, 2008, 22:35:28 pm »
при нас Ериуса е точно заради алергичната компонента, според личната спазъма, който Стефания направи на 8 месеца най-вероятно е бил в следствие на алергична реакция на организма
факт е, че тя освен тогава не ми е пила никакъв антибиотик, а последно когато имаше подобни на сегашните симптоми Бърди препоръча секрет и тогава да обсъждаме варианти на база какво ще изолират
за това сега така действам- при хрема започвам третиране с Низита мас и спрей, ако до 3 дни не премине правя МБ и включвам Олинт докато излезе резултата и после вече действаме според ситуацията
не зная дали е правилно, аз така усещам за редно да правя
ако беше вдигнала Т отдавна да съм при педиатъра, но тя не е вдигала тези няколко дни, откакто върлуват останалите симптоми
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #85 -: Ноември 12, 2008, 08:15:58 am »
абе ще се изучим на схемите, а дотогава, живот и здраве, децата ще израстат и дано се отървем от тия тревоги.

Таман за внуците ще сме подготвени :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #86 -: Ноември 12, 2008, 08:18:21 am »
мммда, бе
и после да има кой да ни слуша съветите също ще е важно  :P
точно, колкото аз слушам майка  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #87 -: Ноември 12, 2008, 09:08:26 am »
За Ериуса да кажа, и на нас педиатърката ни го исписва за по 5 дни при кашлица и хрема. Според мен има резон, защото децата са склонни на такива алергични спазми, а и ето всяко до тук е правило нещо от сорта. Деси януари направи бронхоиолит, едва дишаше душата, не е пила АБ, но се доказа че е вирусно, защото още като ни приеха в Токуда й пуснаха секрет от гърлото (нямаше хрема, Т, кашлица, нищичкоо), който излезе отрицателен, разминахме се само с урбазон и инхалация, но ериуса тогава го пихме 2-3 седмици. Така че по-добре 5 дни ериус, от колкото 5 дни в болница :(
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #88 -: Ноември 12, 2008, 16:00:30 pm »
Днес Колето беше надлежно ваксинирано. Влезнахме в лек. кабинет и след много рев и викове беше прегледан, измерен и преслушан. Като дойде ред за боцкането, "лъвско сърце"  ревна с всички сили, впи се в мен и почна да нарежда "Субев(така се казва док), недей на Нико, ето татко" и подбутваше баща си напред :)))))))))))))))))
В очакване ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #89 -: Ноември 12, 2008, 16:39:37 pm »
Все пак стигнахме до личната, до колкото успя да я прегледа, гърдите са чисти. Хора, имаме проблем, за втори пореден път детето изпада в дива и яростна истерия влезем ли в кабинета на личната, направо не зная как ще я караме, как да я лъжем ума не ми го побира. Изписаха й Флавамед за кашлицата, нищо друго, утре трябва да си я измеря у нас и да се обадя да ги продиктувам кг, обиколки разни и дължина, както и да споделя резултатите от МБ изследване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #90 -: Ноември 12, 2008, 16:52:07 pm »
с к'во се ваксинирате на тая възраст ве?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #91 -: Ноември 12, 2008, 16:58:37 pm »
mini, ще отмине това, период е. и моят правеше така, но вече не.
Фуси, много е нахитрел Никола, внимавай да не ви скрие шапките скоро... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #92 -: Ноември 12, 2008, 17:05:13 pm »
Все пак стигнахме до личната, до колкото успя да я прегледа, гърдите са чисти. Хора, имаме проблем, за втори пореден път детето изпада в дива и яростна истерия влезем ли в кабинета на личната, направо не зная как ще я караме, как да я лъжем ума не ми го побира. Изписаха й Флавамед за кашлицата, нищо друго, утре трябва да си я измеря у нас и да се обадя да ги продиктувам кг, обиколки разни и дължина, както и да споделя резултатите от МБ изследване.
Ние редовно си носехме играчки в кабинета. После си вземахме оттам и така... По-късно й купихме неин си докторски комплект и тя започна да имитира прегледите. :wink: Дано да ви мине по-бързо, Мини!
Фанииии, така ще ни бутат занапред... 8) Даниела ме накара сутринта аз да отида на яслата, пък тя да отидела на работа...
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #93 -: Ноември 12, 2008, 17:10:56 pm »
Стефу, ние закъсняваме много с пентаксима... Първата ваксина на Кольо е на 7м :(
В дома тая дейност я бяха пропуснали.
Джам, давай да откриваме сдружение за родителска взаимопомощ  :lol:
В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #94 -: Ноември 12, 2008, 17:16:14 pm »
Ей тея деца, мъдреци същи, ама това е поШението....
Живи и здрави да са!


Мише, нямам новини за мечето, и в близнашкия на бгмама не пише, знам че е в Бг, и че трябваше да прави трансфер. Дано да успее.

Касита знам, че и предстоеше пътуване. Мисля я,  yahoo_17дано всичко с тях е наред!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #95 -: Ноември 12, 2008, 17:22:36 pm »
Ей тея деца, мъдреци същи, ама това е поШението....

ама човек от зор какво ли не прави... моят син в болницата научи що е това глагол и изречение. понеже още не е вербално надарен като Никола, не може другояче да изрази отношението си към болница, лекари, сестри и прочие, та се почна едно нареждане - "Чао, чао, леля", па мляска едни сочни целувки и им маха с ръка да си ходят... после включи "Леля отивай", после почна да ме подканя да "Обуем буди" (обувките) и "Отидем тататота" (на разходка) - изобщо, всякакви хитрини, за да се чупиме оттам. 3 дни спа гушнал якето си, това му даваше някаква сигурност, че ако рече - облича го и се маха...

изобщо, проговори човекът от зор...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #96 -: Ноември 12, 2008, 17:38:02 pm »
Ей това все забравям да ви кажа:
http://www.tv7.bg/serials.php?id=1716

много е добро
В очакване ....
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #97 -: Ноември 12, 2008, 17:55:20 pm »
Мини, ние от сега сме така, само да престъпим в кабинета на личната и Ели почва да се дере. Днес я водих за Приорикса, но нашта докторка я нямаше и заместничката каза, че е по добре нашата да и я бие. Е да ама тая не я разпознава като "враг номер едно" и имаше шанс да не реве от влизането, но уви върнаха ни и утре пак ще се ходи, тоя път ще си водим и таткото за подкрепа.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #98 -: Ноември 12, 2008, 19:25:38 pm »
Привет на всички в темичката!!!

Момичета, като ви чета колко професионално се изказвате за разните настинки, хреми и други подобни гадости и направо се плаша, че аз все още нищичко не знам по въпроса. Ема все още не е боледувала, но съм нащрек и следя за разни симптоми и признаци. Имам да уча много по въпроса...

Джам, ти си бдителна и отговорна майка, добре е, че си реагирала бързо и Марти вече е добре!!!

Перденце, хем ти съчувствам за патилата, хем ти се възхищавам как издържаш на цялото това напрежение. Дано се оправят нещата!

Фреши, аз вече рекламирах тук преди време силиконовите зърна и няма да се повтарям, но и сега кърмя с тях, не е никак трудно просто трябва да придържаш "крилцата" отстрани с пръстите. Кървенето ще отмине с времето, но ги мажи и проветрявай. В началото ще ти се струва, че си постоянно залепена за бебето и че не правиш нищо друго освен да се мъчиш с кърменето. Ами, така си е! Но ще видиш как бебето расте и се променя буквално всеки ден и ще става все по-лесно и все по-организирано и за двамата. Успех и не се отказвай от кърменето, щом имаш кърма! И аз бях в същото положение.

Мими-Лео, браво на теб! Направо си рекордьорка, което е супер за твоето бебче!  :D Обаче не ги изцеждай докрай гърдите защото ще произвеждат още и още. И на мен ми се струва добра идея, ако не ти е неприятно да си млечна мама и на друго бебче!  Предполагам колко ти е неприятно това със ставането, защото и аз бях така в началото, а препълнените гърди си болят направо сериозно.

Лейди, ще се справиш и с това! Подсещаш ме обаче, че и за трябва да си направя догодина цитонамазка, защото имах раничка преди бременността, но джи пи-то каза, че трябва да изчакам няколко месеца, за да не се влияят резултатите от ненаместилите се хормони още.

Стефи, все се каня да ти напиша нещо още от предната тема по въпроса за "модата" да не се общува със свекървите... Чукай на дърво, че не ти се налага да си "модна" и "модерна" точно по този начин, защото нямаш идея какви емоционални кютуци има.  :D Ще се надяваш горещо поне една вафла да купят на детето и хич няма да ти пука, че е нездравослоно, но те ще си държат цялата кутия с вафли и ще си хрупат най-нахално пред вас и ще ви казват, че това тъкмо на тях ще стигне, а децата да се спасяват, т.е. все някой добър човек на площадката ще ги почерпи с вафла... :D Мда, така стоят нещата с тази "мода"... :D

Ох, нямам много време за често писане тук! За голямо съжаление мое! Денят ми официално започва в 6 и завършва в 1. Но неофициално има доста междинни нощни ставания и никога не се знае. Знаете как е. Първите три седмици мъжът ми си беше взел цялата ваканция за тази година, за да свикнем с новите неща. Но отдавна се гледаме сами с Ема и денят ми е разписан по график. А и отделям време за работни, но не бебешки неща, та почти не остава време за форума, но пък ви чета, защото е по-бързо от писането. При нас няма кой знае какво ново, освен че ни сложиха първата ваксина - прословутия Пентаксим и още една ваксина против пневмония. Следващите са на 3, 4, 12 и 13 месеца, доколкото си спомням и останалите в по-голяма възраст. Плакахме малко на място, но вкъщи доста, и то всеки път, когато се сетеше за това. Усмихваме се все повече и повече, гукаме и други бебешки работи за възрастта. Не мога да се похваля, че преодоляхме изцяло заспивавето на ръце, но се стараем много, много и понякога има успехи на този фронт!  :D

Засега толкова, ще пиша пак, когато мога! Пазете дечицата, не ги водете в това време на места, където се събират повече хора!
Вие си знаете по-добре!!!  :D

Лека седмица на всички големи и малки сладури!!! :D
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #99 -: Ноември 12, 2008, 20:02:41 pm »
Фани,твоя Никола добре е наредил баща си :lol:.
Дано и Мики така да пробутва баща си.Ще ми е много интересно с неговия страх от игли :wink:.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #100 -: Ноември 12, 2008, 20:50:08 pm »
Оф мами ще ви питам, макар да изглежда, че хем ме боли, хем ме сърби, но съм притеснена. До преди няколко дни Тони ядеше предимно каши до тук добре, но от няколко дни е нещо страшно. Яде около 350-400 гр. каша с плод, зел.каша с месно пюре или АМ и започва със свършването на храненето да иска още. Страх ме е за това дете. Коремчето му е издуто като балон и ще пръсне, а то реве от глад. Едвам го одържам да се храни на 2-3 часа. Ставаме и нощем за АМ. Такова чудо не съм виждала, гастроентероложката каза да му давам да яде, но това е ненормално според мен поведение. Бях чела някъде, че изпитавнето на вълчи глад при ситост е белег на намалена кръвна захар ако не греша или преддиабетно състояние, не си спомням. Имала ли е някоя мама подобен "проблем".
Ще отбележа, че досега когато ни никнаха горни зъби Тони е отказвал храна или е намалял количества, но никога не е било както досега и обратното долни зъби вълчи апетит. Всичко това за кратко и не е бил чак толкова овълчал, същевременно е и капризен. Не иска супи, ястия и сандвичи, предпочита АМ и кашите.

Дано не ви изглеждам хипохондричка и параноичка, но определено това дете отново ме изумява и провокира.

Педиатрите тук, не ми обръщат внимание или просто незнаят какво да ме посъветват, но искрено се надявам във Варна да стане ясно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #101 -: Ноември 12, 2008, 21:46:15 pm »
Оф мами ще ви питам, макар да изглежда, че хем ме боли, хем ме сърби, но съм притеснена. До преди няколко дни Тони ядеше предимно каши до тук добре, но от няколко дни е нещо страшно. Яде около 350-400 гр. каша с плод, зел.каша с месно пюре или АМ и започва със свършването на храненето да иска още. Страх ме е за това дете. Коремчето му е издуто като балон и ще пръсне, а то реве от глад. Едвам го одържам да се храни на 2-3 часа. Ставаме и нощем за АМ. Такова чудо не съм виждала, гастроентероложката каза да му давам да яде, но това е ненормално според мен поведение. Бях чела някъде, че изпитавнето на вълчи глад при ситост е белег на намалена кръвна захар ако не греша или преддиабетно състояние, не си спомням. Имала ли е някоя мама подобен "проблем".
Ще отбележа, че досега когато ни никнаха горни зъби Тони е отказвал храна или е намалял количества, но никога не е било както досега и обратното долни зъби вълчи апетит. Всичко това за кратко и не е бил чак толкова овълчал, същевременно е и капризен. Не иска супи, ястия и сандвичи, предпочита АМ и кашите.

Дано не ви изглеждам хипохондричка и параноичка, но определено това дете отново ме изумява и провокира.

Педиатрите тук, не ми обръщат внимание или просто незнаят какво да ме посъветват, но искрено се надявам във Варна да стане ясно.

Да бе, аз като съм от София да не би да ме съветват правилно педиатрите. За някои от величията си създадох собствено мнение, за други - по преразказ /според мен достоверен/, поради което мерси съм да им ползвам услугите.
Наде, що не пробваш с недолюбваните сокове - прясноизцедени разбира се, или чай, за да туршираш вълчия глад. Не мога да ти помогна , поне досега не съм се сблъскала с такъв проблем. Според мен обаче не избиването на горни или долни зъби е проблема, а стадия, в който се намира избиването. Ако му пасираш или ястието е на по-дребни парчета намачкано според мен ще яде. На нас ни избивха за две -три седмици всички първи кътника с рани /кратери/ по венците и ща не ща се върнах на етапа пасатор. Сега което мога мачкам, което не пасирам, защото противно на всякаква логика ни избиват два втори кътника, а не кучешките.
Чух един бабин лек за по-лесно избиване - мазане на венците с краве масло, но не съм го пробвала.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #102 -: Ноември 13, 2008, 06:09:46 am »
Ей това все забравям да ви кажа:
http://www.tv7.bg/serials.php?id=1716

много е добро

:hug2:Фани, много ти Благодаря.
Няколко пъти го засичам от средата и то все повторението нощем, много е интересно.
Такива неща видях последния път, че се хванах за главата, какво ли ни чака?

Примерно-
Семейство с четири деца 3 момчета и едно момиченце бебе с разлика около годинка,
най-голямото на 5г най-малкото на няколко месеца.
Бащата приспиваше големите като ги возеше с буса из квартала....
Не искаха да заспиват в леглата си, товари ги 2 обиколки и бях заспали...
После ги пренасяше така с якетата в леглата, тоалет никакъв...преди лягане...
SOS бавачката се опита да премахне това, купи пижами, цветни с разни спайдермени по тях,
децата ентусиазирани.....ама навика е страшна работа, никой не заспа в леглото.
Биха се, ставаха 100 пъти, бащата дигна ръце и ги натовари пак в буса...
Струва си да се отдели време и да се гледа това предаване.
И за разлика от други реалити формати, си личи че не е нагласено!
Децата са трудни за режисиране, но пък са и добри актьори, така че може да се има едно на ум!


Перденце
мило, може да е период на усилен разтеж, знам ли?
При нас понеже сега активно му никнат зъби отгоре (макар още да не са избили),
венците са поддути, безпокойство и други познати на вас симптоми..
Та да не се отплесвам, получава нещо такова с храненето...
Ами не иска да се храни , а е дете с добър апетит...
Ядем 200 мл супичка+сухар половин час и ново 20, разделно я ядем.
Парченце сухарче да почеше венеца и после супа и не с лъжица,
а я пие, като от чаша.... 8O
И изобщо не си хипохондричка и параноичка, просто си Майка,
на която се възхищавам, за стицизма и силата! :bighug:

И като говорим за зъби :?, стискайте ми палци,
че на Миташа доде му избият, моите май ще изпадат...
Грам не ми е смешно Гери от Сървайвъра като я видя така милата,
а онзи пундрьо( :wink:Надинко, ще ме прощаваш) Владко Карамазов, как и се подиграва ехидно!
Края на месеца, ще ми правят операция, после една седмица не трябва да дигам тежко,
главата не ми го побира как ще се получи.... :(


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #103 -: Ноември 13, 2008, 07:48:37 am »
Наде да не пиете някакви витамини? И от там да огладнява.
Но според мен АМ и каша не е кой знае какво ядене...ама пък в големи количества.... :?
Дано във Варна ти кажат най-накрая нещо.
Целувки на сладкия Тони.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #104 -: Ноември 13, 2008, 10:00:31 am »
Хм не е от витамините, то това мрънкане за храна е от последното ни стомашночревно разстройство, но тогава мрънкаше хапнеше и оставяше. Свръх изнервящо ...
Сега е друго, предполагам от дългото гладуване наваксва, но чак пък нон стоп да яде, не ми се види нормално и редно.
Без млечни и сокове трябва да сме поне месец, според гастроентеролога. Инак друго засега може да яде. Пие и Саностол Пробиотик поне 1 м., Креон 1000 поне 1 и 1/2 м. и metronidazole прахчета приготвени от аптека 10 дни.
Доколко са нужни тези неща незнам, пробиотика ОК, обаче другите засега невиждам ефект.
Дано не вредя на детето в желанието си да му помогна. 

Мише мила това с операцията е много неприятно.
С теб съм и се надявам да мине безпроблемно и бързо възстановяване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #105 -: Ноември 13, 2008, 10:58:58 am »
Мише, това с операцията хич не е добре, дано бързо се възстановиш!  :bighug: А за вдигането, като е за една седмица, някоя от бабите неможели да дойде да помага за крали Митко?

Перденце, за съжаление немога да ти дам съвет, само стискам палци нещата да се оправят скоро при вас!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #106 -: Ноември 13, 2008, 12:35:27 pm »
Не мога да се похваля, че преодоляхме изцяло заспивавето на ръце, но се стараем много, много и понякога има успехи на този фронт!  :D

Дива Роза, не мога да разбера защо толкова неистово опитваш да не приспиваш детето на ръце. Та в това няма нищо лошо.   :)Дори напротив  :wink:- през първите 3-4 месеца е много важно за детето да усеща топлината на майчиното тяло. Това му дава сигурност. Малкото същество трябва да чува сърцето на майката, да усеща миризмата й и да се чувства обгърнато в топлите прегръдки на мама. В първите месеци не можем да говорим за разглезено дете.
Аз и сега приспивам Михаела на ръце. Повярвай ми, може да ти прозвучи високопарно и преувеличено, но тия мигове ме изпълват и ме карат да се чувствам пълноценна. За мен е велик моментът, в който гледам спокойното лице на спящото в ръцете ми дете. Дори е спала по над 1 час в ръцете ми, а аз в това време чета във форума или прелиствам списание. :lol: Това ще се израсте с времето. :wink:

Мишанта, стискам палци за операцията.

Перденце, късмет и на вас!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #107 -: Ноември 13, 2008, 12:39:54 pm »
Относно приспиването на ръце, подкрепям казаното от Милена. Моето дете заспиваше главно така в първите месеци от живота си, после сама отказа люшкането, сега дори не го харесва.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #108 -: Ноември 13, 2008, 13:12:23 pm »
Ми за приспиването на ръце да кажа - отказа го временно. Сега пак иска на ръце - не мисля, че ако е възможно да се отучи рано е зле да се направи. Все пак в един момент става навик. Лично мнение е, че не може постоянно да приспивам на ръце детето докато тръгна "в първи клас".
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #109 -: Ноември 13, 2008, 13:44:37 pm »
Да кажа тук в представителния магазин на Фил и Тедс има промоция, количката им в зелено, която СтефиЗ беше показала, заедно с приставката за бебе, раница и чувалче за големия кош на цената на количката само 879 лв- ако някоя от мамите с породени деца е обмисляла вариант да я купува сега е момента.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #110 -: Ноември 13, 2008, 13:52:10 pm »
За приспиването да ви кажа при нас е на ръце или гушнати на спалнята.Големият ми проблем е че,като я преместя в нейната стая се буди на нощ по 5-6 пъти аз ходя при нея гушкам я тя се отпуска аз я оставям и след 1-2 часа пак почва да плаче.Случва се да легна при нея,тя спи на голямо легло не я иска кошарата, и се почва едно щипане мачкане тупане и не се успива.Това е най тежкото за мен защото като кърмаче не съм будувала колкото сега.Дет се вика обикалям цяла нощ къщата като настинал кон.И всичко това ме прави страшно нервна,защото сутрин трябва да стана в 6 за работа , малката става с нас и настъпва лудница.От това недоспиване вече дума нормална не мога да си кажа с никой все я обръщам на скандал.Толкова изнервена непомня от кога не съм била.Ако баща и стане да я приспива през ноща тя почва да се дере и той я паркира при нас на спалнята.Дайте съвети.Вече гледаме само спокойни игри да играем,да няма гонене,закачане и т.н.,спряхме имитирането на ръмжащи животни ,ча само нарува по цял ден.Просто толкова енергия и нерви в едно 10-кила човече от къде се събра незнам.Вечер след работа задължително я извеждам на разходка в квартала стоим и на двора нищо че е тъмно палим лампите,гледам да е максимално уморена ама не.Та така.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #111 -: Ноември 13, 2008, 14:40:52 pm »
 Това все едно аз съм го писала! С тая разлика, че домашните задължения и тичането като кон по-цял ден след нея ме довършват! Явно наборите са много енергични и емоционални!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #112 -: Ноември 13, 2008, 15:00:22 pm »
Здравейте момичета, най-сетне мога да вляза във форума без проблеми.
Благодаря на Каси за милата бележка, която ми прати.
Ние сме добре, децата растат неусетно.
Ходихме за няколко седмици на детски ясли, но много боледувахме и засега прекъснахме тези опити.Иначе на моите бандити много им харесаха яслите, особено на Антъни, който с радост отиваше и по цял ден прегръщал  какичките/учителките/
С гърнето нещата не са много добре : :lol:, ходим понякога, но като цяло си действаме в дайперите.Също шишето с мляко не можем да отучим да ползваме, пием сок и вода в чаша, но мляко Не
Правим бели умерено, като цяло сме кротки и си играем с безбройно многото играчки, които имаме.
Говорим на смесено българо-английски - много смешно почти нищо не ни се разбира, но се надявам да се оправи с времето.
Прочетох почти цялата тема и ми направи впечатление за това, как при хрема и кашлица си пускате кръвни, и всякакви други изследвания.Тук не знам дали е просто системата е такава, но досега не са ни пускали никакви изследвания при хрема и кашлица.Боби хвана много дълга хрема от яслите, упорита и докторката, след като и кашлицата не минаваше, ми предписа антибиотик, но каза да не давам, а само в краен случай, ако усетя влошаване,но в крайна сметка се въздържах от антибиотика, Боби си се оправи без никакви лекарства буквално.Бях я помолила за нещо за кашлицата на Боби и защото му беше пресипнал гласа, тя каза:на тази възраст няма какво да му изпиша  :?.чувствам се объркана понякога с тукашните лекари, особено като чета какво правите вие момичета, когато вашите дечица са болни.
Дано да няма повече болни сладури, разбира се.
Другата много радостна новина за мен е че моя приятелка с 17 год дъщеря, след 10 г. борба, безкр.брой инсеминации и 3 инв.опита, най-сетне е бременна в 6 седмица.Много, много се радвам  :D
.Дано всичко е без проблеми докрая

Ще привършвам сега
целувки на всички

е.


« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 15:06:21 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #113 -: Ноември 13, 2008, 15:04:15 pm »
Ох, от 1 седмица и ние не спим по цели нощи. Будят се на всеки час. Ако се засекат е лудница, а ако не аз пак не спя цяла нощ, защото ставам поред за всеки... като ги гушнем при нас е спокойна работата. Поспиват по 3-4 часа. Какво да правя? Не искам да ги свиквам да спят при нас. През деня спят 3 пъти по половин час. Иначе си заспиват почти винаги самички след като се нахраним. Лошото е че през нощта заспиват само след като ядат. Изяждат по 80-100 млл и тогава...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #114 -: Ноември 13, 2008, 15:14:04 pm »
Емче, много се радвам да те видя тук. Надявам се скоро да няма проблеми с влизането във форума и да пишеш по-често.

Разкажи повече за яслите в Канада - учудих се, че близнаците са ходили от самото начало с радост и охота, защото тук почти няма такова дете. всички реват и страдат със седмици.

иначе, за гърнето и шишето и при нас е така. даже Мартин още изобщо не може да пие от чаша - аз и не предлагам. водата от шише със сламка, млякото с биберон и това е. беше почнал да си казва за акането предварително и го слагах успешно на гърне седмици наред, но след последното боледуване забелязвам, че тенденциозно си ака в памперса, че и си трае след това. като го питам "има ли аки", той си трае. вероятно е от стрес. а за пишкането изобщо не става и дума. може да си седи напикан и не му пука, та при това положение явно не е възможно махане на памперс.

много е хубаво, че си играят с играчките - повечето майки тук споделят, че децата им подминават домашните играчки. у нас е същото. може би това, че са двама, помага на игрите - и близнаците на Cygnus много се занимават сами двамата.

а за лекарите, не си мисли, че тукашните лекари се престарават нещо. когато някой от нас е пуснал изследвания, обикновено е по лична инициатива, а не препоръка от лекаря. но все пак, странно ми е това, дето нямало какво да се изпише за кашлица на 2 годишно дете...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #115 -: Ноември 13, 2008, 15:57:12 pm »
Джаме, не знам, и аз бях учудена от този факт, но не изписват нищо, явно зависи от степента на симптомите или някакви други показатели.Знаят си само 'Адвил, което e Iboprufen, и антибиотик в зависимост къде е инфекцията.А да не ви кажа, че за хрема нищо, нищо не дават.
Както и да е, няма какво да направя така или иначе.Сега като сме вкъщи нямаме никакви проблеми, да чукна на дърво
За яслите, моите малко поплакваха сутрините в началото, но бързо разбраха схемата каква е  :lol:Вероятно това е така, защото са две и имат позната физиономия около себе си постоянно.
Тук яслите/детск.градини са мн скъпи, има супсидии само за семействата с ниски доходи.Има много и хубави места -  така нар Монтесори училища, със специална схема на обучение, доста по различна от класическите.Но пак са скъпи.
Друг вариянт е т.нар. "home day care" - жени с подх.образование си отварят детски дом в къщата си, разбира се трябва да мине комисия да го оцени и да прецени дали е безопасен за децата.По ниски са им цените, но аз лично не съм привърженик на тази схема за сега
Ще видим на пролет пак може да се пробваме на яслите

:)
Понякога се каня да снимам хола какво представлява с всички играчки, но все не мога да се организирам :)


« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 16:07:27 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #116 -: Ноември 13, 2008, 16:24:29 pm »
Миленче, чак пък "неистово" да се старя да я отуча!  :D Няма такова нещо! А и все нещо трябва да ви напиша... :D Радостите от връзката дете-майка не са ми чужди, и то във всичките им разновидности - люшкане на ръце, заспиване на ръце и всичко друго подобно...Не съм безчувствен пън да искам да я държа далеч от мен.  :D Не става въпрос за това. Просто, когато си сам и имаш един куп неща да правиш, а на нея очевидно и харесва да си седи, спи и всичко друго на ръцете ми, то няма как да се свърши останалата работа. Просто е. Е, предполагам, че и ние ще го преодолеем този период. Сега да не си направите извода, че ми пречи детето с нещо... :D Просто споделям нещо дребно, така както други пък споделят за сополите, акото и т.н. големи неща.

Айде, поздрави на всички!  :D
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #117 -: Ноември 13, 2008, 16:55:17 pm »
Момичета, къде в Англия (Лондон) могат да се намерят хубави дрешки на прилични цени? Искам да си поръчам да ми купят космонавт за Калоян, но единствено Мадъркеър ми е позната като марка.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #118 -: Ноември 13, 2008, 16:59:03 pm »
Рози, аз по темата за свекървите... знам че има от лошо по-лошо, ама по тая логика да се радвам, че не съм се родила в Африка ли? :wink:
Повярвай ми имам основание да негодувам, а именно защото не е глупава жена, напротив, не е типичната свекърва, и много добре знае какво е да имаш свекърва-чудо, каквато ти описваш.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #119 -: Ноември 13, 2008, 17:13:48 pm »
Да споделя, че МБ на Стефи е чиста, все пак хремата премина, кашлицата е много много рядко. Остава пресипналия глас, но той е заради инатестите й състояния предполагам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #120 -: Ноември 13, 2008, 17:46:00 pm »
бе Стефке, къде се буташ и ти при големите с твоите оплаквания от свекърва...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #121 -: Ноември 13, 2008, 18:19:35 pm »
Момичета, къде в Англия (Лондон) могат да се намерят хубави дрешки на прилични цени? Искам да си поръчам да ми купят космонавт за Калоян, но единствено Мадъркеър ми е позната като марка.

White, на доста достъпни и даже ниски цени, и то не само в Лондон, детски стоки има в магазините от големите вериги като ASDA, TESCO. Пословично евтин, даже и за това кризисно време, е PRAMARK. В него има дамски, мъжки и детски дрешки и други неща. Дамската мода ми е доста странна понякога, но останалите са си ОК. Средна ръка, но не много скъпи магазини, се водят веригата  Marks&Spencer, които много харесвам. Вече по-скъпи са Next (много ги харесвам...) и един куп други. От Mothercare аз пазарувам online, като почти всичко, май, е правено в Китай, но пък е качествено. Явно, братята китайци се стараят  повече за някои пазари... :D

Мишантичка, успешна операция! Ти си нежно, но силно момиче и ще се справиш!

Стефи, да си ги разменим свекървите..., но без мъжете, не се плаши... :D Нещо като свекърва под наем... :D
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #122 -: Ноември 13, 2008, 19:05:59 pm »
Привет и от нас,
да ви се оплача че май се обзаведохме с шарка. Още не е ясно каква и дали въобще е шарка , но утре гърления секрет яе го покаже. Съмняват се за скарлатина или рубеола. Притесняваме факта обаче че ако се окаже скарлатина ще се наложи да пие антибиотик който ще му бъде трети в рамките на месец и половина.Освен това проявява алергия вече към два вида антибиотик/оспамокс и фромилид/ и сигурно няма да са единствените.

За приспиването на ръце и при нас имаше период в който се приспивахме така, но сам се отказа от този си навик.

Ема радвам се че те виждам пак във форума :D
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #123 -: Ноември 13, 2008, 19:22:28 pm »
Дива Роза:)
добре, изяснихме се. Така е, аз за сега я приспивам на ръце, защото знам, че след някоя година и да искам да я гушкам, то тогава - тя няма да иска. А има и още нещо :wink: аз съм добре, че си имам дребничко дете - днес я теглихме -6480г. А "приятелката ни" няма и 7мес., а е 8500г. Някои даже ме упрекват, че много съм я разглезила, че все била в ръцете ми. Аз отговарям, че като мине 10кг няма да е все в ръцете ми.
Дива Роза, да допълня, и ние сами се гледаме. Мъжът ми се прибира след 20-20:30-21ч. Бабите ги държа по-настрани, защото ме изнервят с присъствието си. :x Аз се старая да съм добра майка, обаче признавам, че съм лоша домакиня. :oops: Няма да конкретизирам, че ме е срам. :oops:

Днес ни биха Пентаксим и за учудване на лекарката Миша въобще не плака. Дори докторката не разбра, че сестрата е била инжекцията.

Цвети,
дано бързо се оправи Наско. Съчувствам ви.
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 19:34:46 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #124 -: Ноември 13, 2008, 19:55:22 pm »
Цвети ако се наложи да пиете трети АБ, вземи Саностол Пробиотик - прахчета са. Давай ги когато започнете АБ, за да не увредите чревната флора. В момента ние лекуваме псведо... колит, именно от прием на АБ-ци.
Искрено се надявам това да е и крайната диагноза на Тони.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #125 -: Ноември 13, 2008, 20:29:15 pm »
Чувствам се почти щастлива - преборих се с педиатърът да бием полио ваксината януари месец, година след последния Пентаксим. Дотам ми стигнаха силите.

За заспиването - по-малко от 10 пъти общо съм приспивала Вики на ръце до сега. За мен колкото по-рано детето започне да заспива само, толкова по-добре. Дори и да имам възможност /а нямам/ не бих отделила детето в самостоятелна стая.

Ема2 -   доколкото си спомням твоите обяснения  от това как канадците се борят със стерилитета и примерно как назначават спермограма, хич не се учудвам на неназначаване на изследвания за децата. В БГ параноичните майки изучаваме онлайн медицина и педиатрия и ако попаднеш на свестен лекар, можеш да дискутираш с него или да ти търпи "прищявките".
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #126 -: Ноември 13, 2008, 20:32:57 pm »
Лейди, а как ще сложиш Пентаксим и полио отделно се питам аз  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #127 -: Ноември 13, 2008, 21:27:21 pm »
лейди, никоя от нас, която е слагала курса на ваксинация с Пентаксим, не е слагала отделна полио ваксина.
4-те дози Пентаксим покриват курса на ваксинация срещу полиомиелит.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #128 -: Ноември 13, 2008, 21:40:00 pm »
Лейди, незнам какво има да се бориш, с който и да е, та било то и доктор що се отнася за здравето на сина ти. Не можеш да сложиш полио и след това пентаксим, слага се само пентаксим. Елементарно е, просто си хващаш ваксинката, детето и отиваш да ти я бие някой читав педиатър...
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #129 -: Ноември 13, 2008, 22:30:15 pm »
Момичета, къде в Англия (Лондон) могат да се намерят хубави дрешки на прилични цени? Искам да си поръчам да ми купят космонавт за Калоян, но единствено Мадъркеър ми е позната като марка.

White, на доста достъпни и даже ниски цени, и то не само в Лондон, детски стоки има в магазините от големите вериги като ASDA, TESCO. Пословично евтин, даже и за това кризисно време, е PRAMARK. В него има дамски, мъжки и детски дрешки и други неща. Дамската мода ми е доста странна понякога, но останалите са си ОК. Средна ръка, но не много скъпи магазини, се водят веригата  Marks&Spencer, които много харесвам. Вече по-скъпи са Next (много ги харесвам...) и един куп други. От Mothercare аз пазарувам online, като почти всичко, май, е правено в Китай, но пък е качествено. Явно, братята китайци се стараят  повече за някои пазари... :D
...

Да допълня Sainsbury's към графата с евтините ASDA и TESCO. Също GAP, H&M.
И другото е T.K.Maxx верига аутлети.

Ето сайта на ASDA http://direct.asda.com/kids-clothing/03,default,sc.html

Друг е въпросът какъв космонавт ще ти намерят. Че то нито зима има в Англия чак за космонавти, отделно как си обличат децата. Винаги са по-голи от родителите. И като съм слушала от майка как може посред зима да видиш босо дете. Аз с очите си съм виждала такива неща, дето не съм вярвала че може да ги има, освен при циганетата -майка държи няколко месечното си бебе в кенгуру само по боди с дълъг ръкав. Краката посинели и тя му държи с ръце ходилата да не му е студено много, а тя стабило облечена с дълго ръкавче. Деца по къс ръкав,  когато възрастните са с дълъг и даже с якета. В супермаркета при замразените работи, аз съм с дълъг ръкав и си ми е хладно, а бебето само по памперс...
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 22:34:25 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #130 -: Ноември 13, 2008, 23:40:23 pm »
Ема,много се радвам да те видя тук,а близнаците са много сладки - видях ги в другата тема.
И в Белгия е така с изследванията,пък и не можеш да идеш някъде на своя глава,защото само лекар може да те прати.Жори е на 9м. почти ,а никакви изследвания за нищо не са му правени.

Васи,това дето го описваш и аз всеки ден го гледам .Аз детето уж не го обличам много,но в сравнение с тукашните деца е направо навлечен.
Странно ми е и 4г. дете да го возят в количка,а то да цока биба и да си оправя прическата с огледало в ръка,ма всяко второ е така.

За заспиването - Жори обикновено заспива още докато пие млякото.Ако не заспи или го оставям сам на загасена лампа или лягам до него,той ме гушва и до 5 мин. заспива.

За космонавтите - имат те дебели и хубави,но не мисля,че са по-евтини или по-добри от тези в България.Аз взех на Жори като си идвахме от БГ и то от две части,защото той вече се учи да ходи и цял ми се струва неудобен.
Иначе и С&А е с добри цени и хубави дрехи.
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 23:44:01 pm от z22 »
<br />
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #131 -: Ноември 14, 2008, 01:21:08 am »
Странно ми е и 4г. дете да го возят в количка,а то да цока биба и да си оправя прическата с огледало в ръка,ма всяко второ е така.

И аз да се включа...
Наш Марио до 4 години си пиеше млякото само в бебешкото шише с биберон.
Цялата история е, защото не искаше да наддава като бебе и не го хранех, а буквално го тъпчех. Той реагира съвсем естествено. Друг можеше да му даде да яде само мляко е бебешкото шише.
Но междувременно се е опитвал да откаже шишето. Самият той ми е искал да му сипя млякото в чаша. Опитвал се е да го пие, знаейки че е същото като от шишето, но все казваше "мирише лошо, по-добре ми го сипи в шишето". Сламката до някъде спасяваше положението, но като цяло много трудно се научи да го пие от чаша. Сега вече няма проблем - краве, козе, гъсто, рядко - пие всичко. Даже си иска ако има истинско, ако не и купешко става...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #132 -: Ноември 14, 2008, 07:17:10 am »
Момичета, а до кога стерилизирахте шишетата?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #133 -: Ноември 14, 2008, 07:43:32 am »
Момичета, а до кога стерилизирахте шишетата?
Аз съм малко луда на тема шишета и процедирах така - до 7м. на всяко ядене стерилизирах. След това в седмицата по веднъж до година и половина когато той отказа АМ. Сега просто мия със гореща вода шишето със сламка за сока /той друго шише и не ползва вече/
За приспиването - като цяло заспива сам. Имаше едни период от време когато заспивахме на ръце /около годинката беше/ но сега го слагам в кошарата...той се завива и знае, че тъмно ли е навън трябва да спи :) Е имаме и изпълнения...ама то кой няма :lol:
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 07:46:22 am от Хера »
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #134 -: Ноември 14, 2008, 08:11:45 am »
фоксче,аз стерилизирах до 4-5 месец като преди това бях започнала да разреждам този процес.Стерилизирах 1-2 пъти на ден,а не след всяко хранене.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #135 -: Ноември 14, 2008, 08:48:39 am »
Хе, хе така като ви чета май съм се престарала със стерилизирането. След всяко хранене до 9 навършени месеца вършех тази процедура. След това хукнахме по вили и плажове и спрях.
Млякото си пием още с шише, водата от чаша с накрайник и това е. Друго все още не консумираме. Сам от чаша се опитва, но по скоро си играе отколкото да пие.
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 08:50:45 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #136 -: Ноември 14, 2008, 09:02:05 am »
Стерилиизирах до 6 м , но при нас не е меродавно това, тя не след 3 месец не е ползвала шишета, нито АМ, нито вода, нито сокове. Единствено биберон, лъжичките за хранене продължих до към годинката веднъж седмично да стерилизирам.
Стефания от доста време не пие вода от шишета, сламки и т.н Пие си от шише 0.5 л или от чаша /даже предпочита чашата и като й дам шише сама си налива водата в чаша/. Млякото обаче го пие с биберон.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #137 -: Ноември 14, 2008, 09:03:22 am »
аз стерилизирах до към 10-11 месеца. веднъж на ден, всички шишета, после ги затварях с капачките и така си седяха готови. чак пък след всяко хранене е излишно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #138 -: Ноември 14, 2008, 09:16:55 am »
до 6-7 м. стерилизирах веднъж на ден, но при нас беше само шише за вода и биберон, и лъжичките за захранване. АМ започна да пие на 9 м., тогава вече не стерилизирах, а само миех с гореща вода. Но Деси още на 5-6 м. започна да си пъха всичко в устата, та и до сега :(

White, и тук има хубави космонавти, аз мисля съм писала, но миналата година купихме от Руканор за 80 лв., просто прекрасен, това е най-перфектната дреха която съм купувала. Тази година също мисля да проверя дали ще има пак :)
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #139 -: Ноември 14, 2008, 10:07:44 am »
Фоксче,
аз стерилизирах до 4 месечната възраст на Миша. След това според мен стерилизирането се обезсмисли, защото тя така или иначе започна да пъха всичко в устата си и да пипа навсякъде. Та нали все пак домът ни не е стерилен. Но пък мия много старателно - с много гореща вода, препарат, четка и после обилно плакнене.
АМ започнах да и давам след 6 месеца и преварявам вода в електрическа кана. Тук водата е много варовита. Като виждам колко варовик остава по каната и се ужасявам. 8O Това го споделям по повод на това, че мои познати майки не преваряват вода след 3-4 месеца, а са на АМ. Че то ние в къщи не пием чешмяна вода, а какво остава на детето да я дам.

За приспиването, тъй като до някъде аз повдигнах въпроса, та да се доизясня.
Михаела вечер заспива много лесно. Явно е каталясала, още повече и след банята. Понякога просто я слагам в леглото и, изгасям лампата и излизам от спалнята и тя си заспива. А в останалите случаи суче малко и така си заспива на гърда.
Проблемът при нас е с дневните заспивания. През деня спи 3 пъти по 30-40мин., максимум час и половина. Но заспива много трудно. А и се спи и се мъче. Става крива, реве, пищи. Затова и помагам, като я приспивам на ръце. Ако я оставя сама, един час ще пищи и накрая ще заспи изтощена, а аз ще имам угризения на съвестта, че съм лоша с детето си. :oops:
Ето, сега спи от 20-ина минути и след малко ще се събуди за АМ. Тая сутрин малкият бяс ни събуди в 5:30. От както обърнахме времето, взе редовно да ни буди към 5-5:30. Щом Михаела се е наспала, време е и ние с баща и да ставаме. :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #140 -: Ноември 14, 2008, 10:17:28 am »
Аз май се престаравам със стерилизирането - все още стерилизирам след всяко хранене, ама май е време да спра - моята вече яде всичко от земята, вчера дори един камък налапа докато се усетя, но пусти навик.
За заспиването - ние денем спим на шезлонга в хола, като докато заспи си държа ръката върху гърдите й - дори и като заспи 5 минути продължава да ми стиска ръката. Вечер отказваше да си спи в леглото, но свалих нивото, махнах обиколниците и сега й оставям в ръцете двете любими й патета от къпането и излизам от стаята - вече четвърти ден заспива без вопъл, без стон, дано продължи така. Но патетата й ги давам само в банята и след това в леглото, иначе ще й омръзнат.
Още едно нещо да питам - ние сме на 10 месеца и една седмица и все още отказваме да си държим шишето като пием мляко - като принцеса е - някой трябва да й го държи, че и да й го намества като си върти главата. От кога вашите бебета започнаха да си държат шишето, че се притеснявам че много я разглезвам - дори по някога си мисля, че ще тръгне на училище и ще ходя там да й държа шишето :)?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #141 -: Ноември 14, 2008, 10:22:06 am »
стига бе, Фокси, ти пък на 10м. и шишето да си държи :lol:
нека да каже Джам до кога държеше на зетя шишето, та да си спокойна :wink:
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #142 -: Ноември 14, 2008, 10:23:39 am »
...но миналата година купихме от Руканор за 80 лв., просто прекрасен, това е най-перфектната дреха която съм купувала. Тази година също мисля да проверя дали ще има пак :)

А къде се намират стоки с тази марка?
Аз си мислех за Кокодрило /http://crazykidsbg.com/market.html /.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #143 -: Ноември 14, 2008, 10:26:36 am »
Имат магазин в Сити център София, този който е до х-л Хемус, на приземния етаж зад ескалатора :) Това е марка за скиорски екипи по принцип, но имат и малки номера, на Деси й беше 86 размер гащеризона, едва ли се предполага такова дребосъче да кара ски, но гащеризона си е чисто скиорски, с гумирани шевове, промазан, непромокаем и т.н.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #144 -: Ноември 14, 2008, 11:34:49 am »
Здравейте, днес от кандиларов ме сюрпризираха че резултата ще излезе най-рано в понеделник следобяд. Личната иска да изчакаме но от домашните имам натиск да му давам АБ. Ако знаете да ми кажете някой добър лекар който да го погледне и да взема решение за себе си. Много ще съм ви благодарна.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #145 -: Ноември 14, 2008, 11:44:33 am »
ФОкс4е, ние сме на годинка(12 м) и нито може да си пие мялкото сама ,нито да пие от 4а6а(аз и не предлагам де ,наи много да я разлее ) ,даже не проявава интерес да се храни с лъжицата .Инъ4е за маимунджълация е първа и такива работи и идват на акъла.
За приспиването като бяхме малки само на ръце до 7-8месеца ,сега не6те и не може .Трябва и много място докато заспи и намери удобната за нея позиция,но трябва да съм до нея и се държим за ръцете и я галям по главата  :lol:.Като сме на разходката в коли4ката заспива без проблем (ако и е до6ъл 4Асът за сиестата ).
Стерилизирвах до 6 месеца както препоръ4ват по книжките ,но много по- рано тя запо4на да обира мръсотиите по земята ...
Ема много се радвам да те видя отново и мом4етата са страхотни и много пораснали  :bighug:
з22 За големите деца с бибите в коли4ките ,не се у4удвам ве4е,на6та е толкова привързана към бибата си ,4Е идея си нямам как 6те я махаме,но няма да е до първи клас с биба :) ,гледам като се заиграе да не и е в устата и тя сама я плуе ,но ве4ер без нея не можем  .Имам племенница която е на 3г и половина и все о6те като види сестри4ката си с бибата ходи да и я взема  :lol:,при деца с малка разлика е по- трудно отказването  ,както и с памперсите ,при всяко дете е индивидуално ,дано докато тръгне на дестка градина(2г и 1/2) да сме успяли с това ,4е инъ4е не ги приемат  :?



« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 11:51:16 am от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #146 -: Ноември 14, 2008, 11:45:50 am »
Цвети, моята педиатърка (на Мони де) прави домашни посещения срещу заплащане.
Ако не намериш друг вариант й звънни - аз й се доверявам и съм много доволна:
д-р Даскалова - 0897612729


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #147 -: Ноември 14, 2008, 11:51:54 am »
Цвети можеш и на д-р Масларски във Вита да го заведеш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #148 -: Ноември 14, 2008, 14:41:19 pm »
Цвети, Масларски е днес следобяд до 19 часа, заведи го във Вита, не се записва час.

Фоксче, шише с мляко почна да си държи сам моя принц някъде около втората годинка чак - при това, само легнал. и не винаги.

нали гледаме уиндзорски принцове и принцеси тука, няма как - ще ги обслужваме ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #149 -: Ноември 14, 2008, 14:45:37 pm »
Благодаря Ви момичета,
Заведох го при д-р Атанас Мангъров от инфекциозна болница и съм очарована от него. Все едно ми говореше БЪрди, :lol: за първи път лекар ми предложи да му бия Превенар , Менинго А+С и актХиб. Това ще бъде новият ни педиатър, ако някой го интересува ще му напиша кординатите.
Нямаме шарка,а вирусна инфекция, обрива е алергична реакция. Така приключиха нашите притеснения.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #150 -: Ноември 14, 2008, 15:01:11 pm »
Цвети, напиши координатите на д-р Мангъров. винаги е добре да имаме още един добър лекар на разположение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #151 -: Ноември 14, 2008, 15:03:26 pm »
айде сега раздуй за менинго А+С, защото за такова чудо в родните аптеки не са чули :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #152 -: Ноември 14, 2008, 15:15:10 pm »
Лейди, незнам какво има да се бориш, с който и да е, та било то и доктор що се отнася за здравето на сина ти. Не можеш да сложиш полио и след това пентаксим, слага се само пентаксим. Елементарно е, просто си хващаш ваксинката, детето и отиваш да ти я бие някой читав педиатър...

Чакайте бре, хора. Втората битка ще бъде за поставяне на Пентаксим, не на тривалентната полио. Лошото е, че докторката си направи дубликат на картона на детето и последните ваксини са отразени в този дубликат, не и в картона, в който аз имам. Предполагам че друг педиатър без картона на детето няма да ми бие ваксината.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #153 -: Ноември 14, 2008, 15:28:17 pm »
Здравейте момичета,
имам нужда от съвет, едното ни момиченце от снощи е с много ситни пъпчици по коремчето и гърдичките и по крачетата има, но по-малко. Значи всичко започна откакто застудя времето, започна да й се изсушава кожата на лицето. Първо намазах с хидратиращ крем, но нищо не помогна, след това по препоръка на лекарката взех Стелатопия на Мустела, след няколко намазвания проблема изчезна и кожата се оправи. Спрях да мажа. Не след дълго, отново на лицето започна да се появява леки петна от по-грапава кожа, като ситни пъпчици, но много миниатюрни, а успоредно с това по телцето всяка вечер след баня забелязвам, че кожата й е все по-суха и започна да се лющи. Мазах и там с крема на Мустела, но няма резултат, което ми е много странно, защото лицето се оправи за нула време, а на крема пише, че  е за лице и тяло.
Днес звънях на педиатърът и тя по телефона каза "а, да..." и ми каза Локоист липокрем, дори не съм сигурна дали така се пише, който бил с кортизон.
Смятам, че проблема е или в козметиката или в температурата. Дали не я претоплям, уж се старая, в стаята им е 22 градуса, на мен ми е студено, но аз съм доста зиморничава, водата за къпане също следя да не е над 36-37 градуса. На другото дете няма грапавини, но днес забелязах сухота и по нейното телце. Къде греша?
След баня още от начало мажа с млякото на Клоран, дали не трябва с олио?
Моля споделете мнение и ако има някоя мама с подобен проблем ще бъда благодарна да каже какво е направила.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #154 -: Ноември 14, 2008, 15:35:55 pm »
Д-р Атанас Мангъров, д.м., завеждащ детско отделение; специалист детски болести, инфекциозни болести.
служ.адрес:Инфекциозна болница Детско отделение, ул.акад.Иван Гешов 17 тел.:9523780 вътр.243,283 или 9516690
частна практика: ул.Милин камък 12А ет.2, над партер, ап.24 тел.:9630176,8660040 GSM 0898734288

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #155 -: Ноември 14, 2008, 15:44:36 pm »
st и ние използвахме Стелатопията. Атанас беше с много чуствителна кожа и като се допреше до някаква искуствена матария веднага се изриваше по бузките, от студения въздух пък му се появяваше нещо като лишеи, мажех го постоянно докато не навърши 1,6год. след това много рядко му се е случвало и никога не съм го мазала със кортикостероидни кремове, само с крема на Мустела.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #156 -: Ноември 14, 2008, 15:58:13 pm »
Здравейте! На нас май ни растът зъби и нямам никакво време за четене (прочетох отгоре-отгоре). Първо много благодаря за съветите. Пробвала съм зелеви листа и неизцеждане ( от зелевите листа полза не видях особенна, от неизцеждането кърмата понамаля, но се образуваха бучки след което трябваше пак да цедя и така затворен кръг). Салвия не смея да пия да не му навредя нещо на малкия. Моля препоръчайте мамолог за намаляване или спиране евентуално на кърмата.
Лейди напълно те разбирам какво ти е с педиатърката и аз водя непрекъснато война с нея( от 3 месец ми вика давай му сок от ябълки и това е - издържах до 4,5 месеца).
 :(
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #157 -: Ноември 14, 2008, 16:21:43 pm »
st и ние използвахме Стелатопията. Атанас беше с много чуствителна кожа и като се допреше до някаква искуствена матария веднага се изриваше по бузките, от студения въздух пък му се появяваше нещо като лишеи, мажех го постоянно докато не навърши 1,6год. след това много рядко му се е случвало и никога не съм го мазала със кортикостероидни кремове, само с крема на Мустела.
Да това е другото, което пък си помислих, дали не е от някаква дреха, но уж все памучни купувам :?
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #158 -: Ноември 14, 2008, 16:22:28 pm »
От кога вашите бебета започнаха да си държат шишето, че се притеснявам че много я разглезвам - дори по някога си мисля, че ще тръгне на училище и ще ходя там да й държа шишето :)?
Фоксче,мисля че точно някъде на вашата възраст започна сам си държи шишето.Първоначално с юмручета,а после както си трябва.Пробвай да и показваш на госпожицата.Слагай и ръчичките,докато и помагаш все пак да не падне шишето,че тогава сигурно ще настане рев :wink:.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #159 -: Ноември 14, 2008, 18:01:34 pm »
За пъпките мажех с Мустела Стелатопия, но по бърз ефект имахме с А Дерма Екзомега.

По повод ваксината за менингит А+С, която единствено е на нашият пазар, ще си позволя да цитирам д-р Бърди.


В България има само Менигококова полизахаридна ваксина А+С - Meningococcal Polysaccharide Vaccine A + C
Тази ваксина е полизахаридна-след 2.5-3 годишна възраст, макар че аз предпочитам до 5г да има покритие с Менигококовата тип С. Тези полизахаридни са с несигурен резултат при малки деца.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #160 -: Ноември 14, 2008, 18:32:17 pm »
Здравейте и от нас  :D
Не съм писала скоро, но се възползвах от хубавото време и прекарвахме дните предимно вън  :D
Да кажа аз за космонафтите, защото ми е актуално. В Mothercare тук са по 110 лв., същият в Англия е 22 паунда, което се равнява на 60 лв.
С раннопрохождащата ми дъщеря, май беше по-удачно да взема и аз от две части, но за сега съм се спряла на цели.
За стерилизирането, аз още стерилизирам. И аз се чудя до кога е необходимо, но се чувствам по-спокойна като са стерилизирани шишетата.

Бързо да оздравяват болните дечица!

P.s. Видяхме и ние клубчето на Цвети и съм очарована. По-важното е, че децата са очаровани  :lol: Цвети, поздравления  :D

lb2f
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #161 -: Ноември 14, 2008, 18:46:19 pm »
но се възползвах от хубавото време и прекарвахме дните предимно вън  :D

Джази, какво хубаво време, 8O кви вафли бе мен? :lol: :lol:

Момичета от София, завиждам за хубавото време. :D Тук нямате представа какъв студ е от петък насам. Че и мъгли имаше. Няколко дни не бях вадила количката на Миша, а излизахме с кенгуруто и отгоре слагах якето на мъжа ми, което ни обхваща и двете. Но вчера вече излязохме с количката, че трябваше и да се подстрижа.
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 18:48:10 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #162 -: Ноември 14, 2008, 18:55:16 pm »
Привет от нас.

Фокси, аз стерилизирах след всяко ядене до 7месеца,
после веднъж на седмица още месец и приключихме.
Вода не преварявам от тогава, давам или изворна или Thorn Spring.
Бяхме при майка ми а там водата и животните не я пият,
камо ли да преварявам на малкия и започнах да правя АМ с горните.
Митака си държи шишето само в количката.
В леглото го подпирам на Додо(кучето за сън),
това е така, защото отказа да го гушкаме докато заспива с шишето.
В началото се притеснявах да не се задави, седях и го наблюдавах.
Но ме гледа разсейва се и не заспива.Така че излизам и го слушам на бейбифона.
След малко го проверявам, не винаги заспива, понякога после попява или играе малко
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #163 -: Ноември 14, 2008, 19:15:56 pm »
Стерилизирах след всяко хранене до навършване на една годинка и малко.

Иначе пият мляко от много малки сами, в началото подпирах с кърпа, или аз ги придържах, като заемах какви ли не пози, но със сигурност от навършване на половин година сами си държаха шишета, та до ден днешен. Трудно се държат две бебета заедно, така че няма шест-пет и глезотии. Мишо например се пробва, аз да му давам парченца от филийката примерно, но като откажа, сам си пъха парчетата и се храни човека. А и нали трябва да прилича на брат си.  :lol:

Сега са болни, и се надпреварват кой пръв да пие от лъжичката сиропа, като искат и от чаша, но не им давам, защото хвърлят.

Все още пият вода от шишетата на Авент, с какви да ги сменя, моля дайте съвет, не са ли вече големи за тези шишета, изключвам млякото, разбира се.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #164 -: Ноември 14, 2008, 19:39:04 pm »
Фокси, мисля, че това, че не държи сама шишето просто трябва да си го избиеш от главата като проблем или притеснение. Че деца всякакви бе. Я, като не иска сега, по-нататък ще поиска.Няма цял живот ти да й го държи със сигурност :lol: Едно по-рано прохожда, друго по-рано проговаря и т.н. Е, някои са вундеркиндчета от малки :wink:, ама това са изключения.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #165 -: Ноември 14, 2008, 19:45:13 pm »
а с дъв4енето на манджите как се справяте ? :? При нас е мъка .Държи вси4ко в устата и така си го премята и винаги и е пълна устата,не гълта ,та то4но 70 минути днес ядохме на обяд .Инъ4е хляб и бебе6ки бисквитки яде без проблем и то за секунди ,седна ли да ям и хоп прислам4ва се веднага,но не мога да я държа само на хляб и на бисквити ,та след дне6ния обяд -преминаваме пак на миксирано пуре.Инъ4е имаме 8 зъба и маи сега никнат първите мъдреци от горе и отдолу , подути и са венците .

каси, 6то не си купи6 накраиници за 6и6ета ,ако си с авент и ги продават по отделно или някоя друга 4а6а пак с такъв накраиник ,като гледам удобни са децата .   
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #166 -: Ноември 15, 2008, 14:06:01 pm »
Оплаквам се- Николай се заприказвал в Пикадили с някакъв си познат и през това време Стефания от количката се самозахранила със едно Киндер яйце  :bonk: :bonk: :bonk:
бясна съм направо, как може да са такива кухи лейки тези мъже ми кажете, много важно да чука лаф, а да не гледа детето къде бара
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #167 -: Ноември 15, 2008, 14:34:27 pm »
Споко, мини. Киндер яйцата са основно мляко общо взето само намазани с шоколад за цвят. И моите ги ядат отдавна, по-скоро се цапат с тях. Не се ядосвай :) Нали не е отворила някое шише с уиски :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #168 -: Ноември 15, 2008, 15:32:30 pm »
a, Дони- ей за тва се кося, ама ако си обърне някой стелаж с буркани или шишета докато той лафи и се нареже цялата, кво правим  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #169 -: Ноември 15, 2008, 16:33:47 pm »
нищо ве, нека си хапне детето, тя майка му няма да се сети да му даде :wink: :lol:
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #170 -: Ноември 15, 2008, 16:37:09 pm »
Мацки, най-сетне имам нет на моя компютър и ще търся време да наваксвам с форумчето, че още не съм си прочела и темата с поздравленията :D
Първо, всички болни дечица да се оправят бързо! Фуси, едно "егати..." искам да кажа.

Сега да мрънкам пак, много благодаря за всички съвети, добре, че ме подкрепяте, че съм на фаза дали да не се откажа с кърменето :lol:
Сега ще опитам да опиша по-подробно ситуацията и ще чакам пак съвети. Значи, още от родилния дом си захапа много добре детенцето, нямах никакви болки. Като се прибрахме вкъщи имаше един ден, дето плачеше целия ден, имаше тъмни изпражнения - дето ви се оплаках, и искаше непрекъснато да яде, и тогава ми се разраниха зърната, аз продължих да кърмя и се повлошиха. Детето яде доста лакомо, давам му от едната гърда на всяко хранене (като свърши с яденето - макар насилствено след 60 мин висене - като стисна гърдата с ръка, пак си потича мляко, от което съдя, че не я е изпразнил - правилно ли разсъждавам?) Та редувам гърдите на всяко хранене, хем и зърната да почиват. Започва яденето много лакомо, даже пада борба в прегръдката ми да захапе :lol: като му гледам устничките, мисля, че отваря широко уста, но не мога да преценя венците вътре как ги разполага? Кърменето ми причинява болка първите 10-тина секунди и после не ме боли, дори и сега, като са разранени. Обаче както писах, в началото суче яко и го чувам да преглъща, после почва да се помотва, ама не пуска зърното - и над един час е висял така, уж по малко прави движения и към края, но се съмнявам яде ли. Описах трудностите с махането от гърдата, но все пак го махам, като му законтря яко главичката и пъхам пръст между венците :lol: кога се получи по-добре, кога по-зле. Та зърната ми се влошиха. Купих силиконови на Авент, ама много зле се справих. По принцип зърната са ми плоски и за да си го издърпа, Марти иска не иска захваща почти цялата ареола, а със силиконовото видя, че нещо си стърчи и го хапна само него и зърното ми стана цялото в кръв :? Някакви други трикове има ли тук, или да не се мъча със силиконовите зърна? После милата Джейзи ми се обади по тел да ме насърчи да цедя 2 дни и да давам с шише, ама пак не се справих много добре. Обърнах онзи накрайник на помпата и вече си работи :lol: (Надинче, даже не съм ползвала резервния, който ми даде все още). Обаче с цеденето видях голям зор, за два часа зорлем 60-70 мл изцедих, направо ми се разтрепериха краката от умора. Освен това, особено първия ден, като му давах от шише, се скъса да реве, изяжда си го охотно, ама после сигурно му липсват онези 60 мин мотаене на гърдата  :lol:. В тази връзка да кажа, че вече си смуче палеца 8O но и аз имах усещането, че има силна нужда да задоволи сукателен рефлекс, освен храненето. Та с помпата издържах един ден, вечерта се скъса да реве и му дадох пак да суче, пак се влоши зърното, след 2 дни почнах пак да цедя гърдата, дето е по-зле, а от другата да суче, но от постоянното висене с помпата забелязах, че накрая кърви зърното дори при изцеждане 8O

Та това е, сега пак суче, ама вече едвам издържам. Да ви развеселя малко - нали сме в нова къща и още не сме си сложили пердетата, в началото гледах на тъмно да се преобличам и пр., а сега, за да си проветрявам зърната взех да ходя из цялата къща гола :? срам голям :oops: Иначе след кърмене и аз така намазвам малко с кърма, чакам да изсъхне, после яко лансинох и пак на въздух, по възможност. Струва ми се, че ми трябва ново мазило - нещо по да лекува? Този дефламол как го отмивате за всяко кърмене - под душа всеки път или как?

Преди раждането ходих на дерматолог да ми каже какво да правя със зърната, дето имаха напукана кожа отгоре (хиперкератоза ми написа в амб. лист) и жената ми каза, ако получа рагади, да се мажа с еди какво си, ама с това преместване не мога да си намеря амб. лист, но не го бях чувала мазилото.
Местенето в нова къща  точно 1 седмица преди секциото се оказа голям стрес, да знаете от мен, ако мога да се отклоня малко от темата :x :lol:
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #171 -: Ноември 15, 2008, 16:52:49 pm »
Фреши, незнам с какво да се мажеш, за да се оправят зърната, но 60 мин. е страшно много време да седи на гърда Марти. Не повече от 20 мин. на гърда, аз кърмех от двете гърди на всяко хранене, като втората става първа на следващото хранене. И в болницата ми казаха не повече от 20 мин. на гърда и педиатърът след това като дойде в къщи пак. Както и сама си забелязала, че той яде в началото, а след това само ти разранява зърната. По-добре му дай биберон-залъгалка, от колкото да си смуче пръста или да седи на цица по един час през 2 часа, за да си задоволява сукателния рефлекс.
и да нацелуваш младежа от нас :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #172 -: Ноември 15, 2008, 16:55:13 pm »
Fresh, Garmastan за зърната? Или има и на Авент, някои са доволни. Аз ползвах Гармастан, моите бяха разранени, много ми помогна.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #173 -: Ноември 15, 2008, 17:08:20 pm »
Фреши, незнам с какво да се мажеш, за да се оправят зърната, но 60 мин. е страшно много време да седи на гърда Марти. Не повече от 20 мин. на гърда, аз кърмех от двете гърди на всяко хранене, като втората става първа на следващото хранене.
Рекорда ми с Вики като новороден беше 80 минути кърмене. Пет минути ядене, десет сън и така ги докарахме до 80.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #174 -: Ноември 15, 2008, 17:36:02 pm »
Фреши,
при мен само авентския крем помагаше. Лансиноха си ми седи така, никакъв ефект от него.
Все си мисля, че ако плаче след като е изпил кърмата от шишето, може да е още гладен. Някои деца си хапват по повече. Опитай да цедиш повече.
За помпата не знам какво да кажа, аз не съм имала проблем с цеденето.

lb2f
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #175 -: Ноември 15, 2008, 17:41:51 pm »
Стефи, то и на мен ми казаха макс 20 мин на гърда, ама като го сваля след 20 мин е крайно недоволен?
Купихме му залъгалка, въпреки че на лекцията по кърмене препоръчаха да се въведе при нужда залъгалка след 3-4 седмици, да се установи първо кърменето като хората. Нали всичко вкъщи е в кашони, както я купихме, така я загубихме :? Но и на мен ми се струва, че няма да минем без залъгалка, като го гледам как на 10 дни си смуче пръстчето.
Стефи, а като го махаш на 20-тата мин от едната гърда, дали стига до "задното" мляко? Като цедих, докато стигна до него, видях зор.
Обадих се да видя какъв беше този крем - бионект крем, купих го, съдържа хиалуронова киселина. Гермастан и дефламол какво съдържат?

Джейзи, надявам се че не е бил гладен, защото даже му останаха две глътки в шишето, които не изпи. Авентския крем го ползвах преди раждането заедно с лансинох и тогава сякаш авентският повече ми помагаше, сега пробвах и двата, ама нещо не става.
Иначе като цяло е много спокоен и изкарва между хранения по 4-5 часа понякога, нищо, че педиатърът в МД каза да се храни макс на 3 часа и половина.
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 17:44:04 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #176 -: Ноември 15, 2008, 17:50:15 pm »
И аз да споделя - за зърната много ми помогна крема на Авент. Моя младеж една нощ в началото пък сука 2 часа. Направо ми се ревеше, не можех да се обърна на другата страна нито да заспя. Като мина един час реших да му дам другата гърда и така още един час. На другия ден се обадих за консултация по кърмене и ми казаха, че момчетата са с по-силно развит сукателен рефлекс и могат да си сучат по 24 часа. Но трябва да се държат 20 мин. и после залъгалка защото след 20-те минути те използват гърдата за такава. Така и направих.
А пък да споделя и учудването си от една моя позната. Захранила бебето си на 2 месеца, защото като няма кърма какво да го мъчи детето  8O .Когато беше на 3 месеца вече му беше дала домат и отиваше да му купи сметана. И това всичкото по препоръка на частния й педиатър, на когото плаща по 120 лв. на месец и той ходи всяка седмица у тях. А пък вчера каза, че вече му е дала черен дроб и жълтък. Детето тъкмо е навършило 6 месеца. Направо не знам как може да има такива "педиатри", пък и хора, които да им вярват. Направо нямам думи.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #177 -: Ноември 15, 2008, 18:07:28 pm »
Цитат
На другия ден се обадих за консултация по кърмене и ми казаха, че момчетата са с по-силно развит сукателен рефлекс и могат да си сучат по 24 часа. Но трябва да се държат 20 мин. и после залъгалка защото след 20-те минути те използват гърдата за такава. Така и направих.

Аз не съм перфектната майка, не твърдя, че съм компетентна по всички въпроси за отглеждане на бебето, обаче да се поставят норми като : "трябва да суче 20 минути и толкова", "момчета имат по-развит сукателен рефлекс /бих добавила и легентада, че страдат повече от колики/", не съм съгласна. Зависи от самото бебе - някои засукват добре, други не, някои имат по-добър сукателен рефлекс независимо от пола, други не. Да се абсолютизира за мен е крайно. В тази връзка абсолютно споделям мнението на Бърди за разните "Лиги" - бля - бля от някой, който е чел малко повечко може би от мен но не е лекар, още повече педиатър.
Моят син се роди с ниско тегло - 2600. Ми първия месец както споменах сме се кърмили и по 80 минути, като постепенно през месеците намаляваха и така вече към края на трети месец се хранихме действително по 20 минути.

Цитат
А пък да споделя и учудването си от една моя позната. Захранила бебето си на 2 месеца, защото като няма кърма какво да го мъчи детето  8O .Когато беше на 3 месеца вече му беше дала домат и отиваше да му купи сметана. И това всичкото по препоръка на частния й педиатър, на когото плаща по 120 лв. на месец и той ходи всяка седмица у тях. А пък вчера каза, че вече му е дала черен дроб и жълтък. Детето тъкмо е навършило 6 месеца. Направо не знам как може да има такива "педиатри", пък и хора, които да им вярват. Направо нямам думи.
То учудването ти тепърва предстои - аз вече съм се нагледала на всякакви "страности", даже някои мен ме мислят за странна...
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #178 -: Ноември 15, 2008, 18:16:40 pm »
и мен ме мислят за странна като кажа, че сме само на кърма. Като ме питат "Ама как сега от 4-тия месец не даваш ли пюрета" и аз вече започнах да казвам, че нямаме пари за пюрета и затова караме само на кърма  :lol:

За 20-те минути е така по принцип. Аз го махах от гърдата след около 20 минути само нощем като усетя, че вече наистина я ползва за залъгалка. А той след първия месец започна да суче по 5 минути и така е и до сега. Зависи си от детето.
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 18:28:13 pm от milichka »
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #179 -: Ноември 15, 2008, 18:29:27 pm »
Фреши, със сигурност стига до задното, с помпата е доста по трудно и бавно от колкото бебето като суче :)
Лейди, не става дума за абсолютизиране, ти сама казваш 5 мин. суче, после спи и така. Ако просто не го оставиш да виси 80 мин. да ти спи на цицата, просто ще огладнее след 2 часа :wink:
Фреши пробвай и тази схема, не пречи, аз Деси така си я храних до 9м., спеше си по 3-4 часа между храненията, сама си се будеше и искаше да яде, като разбира се към втория месец вече и за 10-15 мин. се хранеше, наддаваше по 1.200 кг. на месец, така че явно е яла и задно мляко. Дано само да ти се оправят зърната, за да не се измъчваш ти. Аз не съм имала проблем, но е истина че от самото начало не съм я оставяла повече от 20-25 мин. на една гърда.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #180 -: Ноември 15, 2008, 19:14:19 pm »
Лейди, не става дума за абсолютизиране, ти сама казваш 5 мин. суче, после спи и така. Ако просто не го оставиш да виси 80 мин. да ти спи на цицата, просто ще огладнее след 2 часа
Ми огладняваше два . два и половина часа след началото на кърменето. Даже съм спорила с майка ми за режима на хранене откога да броя прословутите "хранене на три часа" - началото или края на кърменето. Просто споделям собствения си опит.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #181 -: Ноември 15, 2008, 20:12:14 pm »
ай стига ве, седи час и двайсет минути и след 40 пак ли се е повтаряла цялата процедура :lol: или не му е стигало или просто човека си е спинкал и те е ползвал за биберон 8)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #182 -: Ноември 15, 2008, 21:43:25 pm »
ай стига ве, седи час и двайсет минути и след 40 пак ли се е повтаряла цялата процедура :lol: или не му е стигало или просто човека си е спинкал и те е ползвал за биберон 8)
Аз в първия месец от преливане имах такова напрежение в гърдите, че усещах физически кога цока и кога спи - та пет минути цокане, 10 спане. Дори съветите на акушерките и педиатърката за пипане по ушната мида и леко пощипване по бузките не помагаше да го събудя през тия 10 минути. И да си извадя гърдата от устата му - пича си спи. Точно след като изтече времето от тези десетина минути се усещаше недонаял се и почва пак ...
За теб смях, ама за мен истина - баща му седеше дежурен нощем с мен, защото съм заспивала заедно с Вики и заради риска от притискане и задушаване, получавахме едно яко раздрустване от тати.   

За мен кърменето не е онова велико блаженство, каквото се опитват да го изкарат разни "Лиги" - но е полезно за детето ми и тогава се налага да търпя дори и моя собствен дискомфорт.
Ако трябва обаче да си призная с ръка на сърцето - когато вече разбрах, че сме към финалната права започнах да изпитвам някаква "носталгия" ...
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 21:49:40 pm от lady_11 »
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #183 -: Ноември 16, 2008, 00:02:13 am »
Fresh, предполагам че въпреки хладното време у вас е топло така че пробвай да ходиш с голи гърди. Много помага за рагадите. Иначе аз ползвах крема на Авент и Лансинох и като че ли от първия бях по-доволна.
Иначе за кърменето аз да си кажа - последния месец сме само на кърма(яла е 3-4 пъти АМ като ме е нямало), качила е 700 гр (т.е. би трябвало да и стига), но понеже се приспива на гърда се случва да яде и през 1/2 час. Но аз съм доволна, по-спокойна е от кака си и въпреки пълната неразбория с режима успявам да си върша работата. Така или иначе като се захраним с пюре и каша ще има пауза поне от 6 часа.

mini, а какво ще кажеш за това: мин.събота мъжа ми отива уж само да остави колата ми в сервиз и да се върне. Взима Юлия със себе си за да не съм сама и с двете че ги гледах две седмици и нервите ми бяха поизпънати. Замотал се обаче нещо в сервиза и забравил ключовете на таблото, Юлия се качва и на свален агренажен ремък дава на контакт  8O. Та сега колата ми е за основен ремонт в сервиз точно когато много ми трябва, защото си имам много сериозен проблем в момента и непрекъснато съм в движение, при това с бебето. За капак същата вечер му счупи и очилата. Вечерта направо не ми се мислеше колко ни струват белите този ден. То не че детето е виновно, баща и е за бой ...


Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #184 -: Ноември 16, 2008, 00:28:58 am »
Фрешбрииз,
и аз ползвах на Авент крема за зърната. помогна ми.

Габиии,
не знам как сте, ама това звучи като малък екшън. Добре, че поне на Юлия нищо и няма, до колкото разбирам. Късмет! Да се оправят белите.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #185 -: Ноември 16, 2008, 07:46:39 am »
Софиянки, как сте?
Пак ви е люляло снощи и днес  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #186 -: Ноември 16, 2008, 08:31:55 am »
Наистина си беше силно :( Щом сутринта го усетих в леглото...
Фреши, и Кари е сукала по повече от час на периоди. Сега сама си пуска след 20-30 мин. Аз ползвам главно Гармастан и съм доволна. Активната съставка е гваязулен, получен от етеричното масло на гваяково дърво.
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 09:09:30 am от Stivarip »
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #187 -: Ноември 16, 2008, 10:19:09 am »
Фреши, както Стефи ти е казала, опитай се да го кърмиш около 20мин.
За мазането оабче мисля, че трябва да пробваш с Дефламол, след това
ще се измиеш хубаво на душа. Ето виж какво съдържаhttp://www.doctorbg.com/data/File/D/Deflamol.pdf

Не си мисли, че няма да стига до задното мляко, за 20 мин.ще излапа всичко :wink:
взимай нова биба и му я давай, по-добрия вариант от палеца. Радвам се, че си сглобила помпата както трябва, слагай новата джаджа ако трябва.
Също така, изцедената кърма с помпа не дава истинсак пртедстава за количеството
което имаш, така, че не се притеснявай. Дано само по-скоро се оправят зърната ти,
и да кърмиш спокойно малкия мъж :D Целувки от нас.

Земетресение у нас не сме усетили 8O. всчики ми се чудят, но е факт.
Майка ми снощи го е усетила в 22.10, живеят на 11ет. и се е тресял блока 8O
изплашила се е доста, но е минало бързо. Важното е, че няма пострадали.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #188 -: Ноември 16, 2008, 11:59:05 am »
При нас се усети много силно, чак не им вярвам като казват четвърта степен. Залюляха се и секциите даже. А сутринта ме събуди второто земетресение, въпреки, че беше по-слабо от вчерашното.


lb2f
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #189 -: Ноември 16, 2008, 15:21:32 pm »
Закупих на Тони бой от Rucanor ето този комплект за 80 лв. по препоръки на СтефиЗ  8) :)





А това е момичешката версия




За парите ми се струва добро качеството.
И да вмъкна нещо, Тонино за една седмица е наддал 1 кг. 8O 8O 8O но започнаха да се нормализират уж нещата. Във вторних ни хоспитализират, стискайте палци да изляза параноичка-хипохондричка. 8)
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 15:41:21 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #190 -: Ноември 16, 2008, 17:18:59 pm »
виж сега, на всички ни е ясно, че си параноична хипохондричка, така че споко, Тонино ще е ок :wink: :bighug:
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #191 -: Ноември 16, 2008, 18:30:19 pm »
Стефу дай линка за тези комплектчета де, сори ако съм го пропуснала.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #192 -: Ноември 16, 2008, 18:48:40 pm »
ми нямам линк бе душата, аз само от опит говорех, знам в София къде им е магазина :?
незнам, Надето отде е докопала снимка, ще потърся сайт :)
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #193 -: Ноември 16, 2008, 19:17:52 pm »
виж сега, на всички ни е ясно, че си параноична хипохондричка, така че споко, Тонино ще е ок :wink: :bighug:

 :jump12:
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #194 -: Ноември 16, 2008, 20:11:20 pm »
Дони душа от магазина на Спорт Мания на ул.Богороди до сладкарница Роза и индийският магазин. Снимките са от сайта  http://www.rucanor.com/site.php

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #195 -: Ноември 16, 2008, 23:05:28 pm »
Стефи, то и на мен ми казаха макс 20 мин на гърда, ама като го сваля след 20 мин е крайно недоволен?
Купихме му залъгалка, въпреки че на лекцията по кърмене препоръчаха да се въведе при нужда залъгалка след 3-4 седмици, да се установи първо кърменето като хората. Нали всичко вкъщи е в кашони, както я купихме, така я загубихме :? Но и на мен ми се струва, че няма да минем без залъгалка, като го гледам как на 10 дни си смуче пръстчето.
Стефи, а като го махаш на 20-тата мин от едната гърда, дали стига до "задното" мляко? Като цедих, докато стигна до него, видях зор.
Обадих се да видя какъв беше този крем - бионект крем, купих го, съдържа хиалуронова киселина. Гермастан и дефламол какво съдържат?

Джейзи, надявам се че не е бил гладен, защото даже му останаха две глътки в шишето, които не изпи. Авентския крем го ползвах преди раждането заедно с лансинох и тогава сякаш авентският повече ми помагаше, сега пробвах и двата, ама нещо не става.
Иначе като цяло е много спокоен и изкарва между хранения по 4-5 часа понякога, нищо, че педиатърът в МД каза да се храни макс на 3 часа и половина.





Mацка, кефя ти се :D :D :D :D :D
Да не остане кръщелника ми гладен ей, че две глътки са много :D :D. Майтап

Споко бе, не се шашкай, напълно нормално бебешко поведение. Да ти изпратя снимка, как Дара виси на едната цица а аз се опитвам едновременно да цедя другата. :D :D :D
Сериозно сега, не се шашкай, тези неща са напълно нормално за бебе на тази възраст, след 2 3 мес има нема ще ги забравиш :D
Целувки на цялото сем. и като имаш нет вземе се вържи да си поговорим :)