0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #140 -: Ноември 14, 2008, 10:17:28 am »
Аз май се престаравам със стерилизирането - все още стерилизирам след всяко хранене, ама май е време да спра - моята вече яде всичко от земята, вчера дори един камък налапа докато се усетя, но пусти навик.
За заспиването - ние денем спим на шезлонга в хола, като докато заспи си държа ръката върху гърдите й - дори и като заспи 5 минути продължава да ми стиска ръката. Вечер отказваше да си спи в леглото, но свалих нивото, махнах обиколниците и сега й оставям в ръцете двете любими й патета от къпането и излизам от стаята - вече четвърти ден заспива без вопъл, без стон, дано продължи така. Но патетата й ги давам само в банята и след това в леглото, иначе ще й омръзнат.
Още едно нещо да питам - ние сме на 10 месеца и една седмица и все още отказваме да си държим шишето като пием мляко - като принцеса е - някой трябва да й го държи, че и да й го намества като си върти главата. От кога вашите бебета започнаха да си държат шишето, че се притеснявам че много я разглезвам - дори по някога си мисля, че ще тръгне на училище и ще ходя там да й държа шишето :)?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #141 -: Ноември 14, 2008, 10:22:06 am »
стига бе, Фокси, ти пък на 10м. и шишето да си държи :lol:
нека да каже Джам до кога държеше на зетя шишето, та да си спокойна :wink:
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #142 -: Ноември 14, 2008, 10:23:39 am »
...но миналата година купихме от Руканор за 80 лв., просто прекрасен, това е най-перфектната дреха която съм купувала. Тази година също мисля да проверя дали ще има пак :)

А къде се намират стоки с тази марка?
Аз си мислех за Кокодрило /http://crazykidsbg.com/market.html /.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #143 -: Ноември 14, 2008, 10:26:36 am »
Имат магазин в Сити център София, този който е до х-л Хемус, на приземния етаж зад ескалатора :) Това е марка за скиорски екипи по принцип, но имат и малки номера, на Деси й беше 86 размер гащеризона, едва ли се предполага такова дребосъче да кара ски, но гащеризона си е чисто скиорски, с гумирани шевове, промазан, непромокаем и т.н.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #144 -: Ноември 14, 2008, 11:34:49 am »
Здравейте, днес от кандиларов ме сюрпризираха че резултата ще излезе най-рано в понеделник следобяд. Личната иска да изчакаме но от домашните имам натиск да му давам АБ. Ако знаете да ми кажете някой добър лекар който да го погледне и да взема решение за себе си. Много ще съм ви благодарна.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #145 -: Ноември 14, 2008, 11:44:33 am »
ФОкс4е, ние сме на годинка(12 м) и нито може да си пие мялкото сама ,нито да пие от 4а6а(аз и не предлагам де ,наи много да я разлее ) ,даже не проявава интерес да се храни с лъжицата .Инъ4е за маимунджълация е първа и такива работи и идват на акъла.
За приспиването като бяхме малки само на ръце до 7-8месеца ,сега не6те и не може .Трябва и много място докато заспи и намери удобната за нея позиция,но трябва да съм до нея и се държим за ръцете и я галям по главата  :lol:.Като сме на разходката в коли4ката заспива без проблем (ако и е до6ъл 4Асът за сиестата ).
Стерилизирвах до 6 месеца както препоръ4ват по книжките ,но много по- рано тя запо4на да обира мръсотиите по земята ...
Ема много се радвам да те видя отново и мом4етата са страхотни и много пораснали  :bighug:
з22 За големите деца с бибите в коли4ките ,не се у4удвам ве4е,на6та е толкова привързана към бибата си ,4Е идея си нямам как 6те я махаме,но няма да е до първи клас с биба :) ,гледам като се заиграе да не и е в устата и тя сама я плуе ,но ве4ер без нея не можем  .Имам племенница която е на 3г и половина и все о6те като види сестри4ката си с бибата ходи да и я взема  :lol:,при деца с малка разлика е по- трудно отказването  ,както и с памперсите ,при всяко дете е индивидуално ,дано докато тръгне на дестка градина(2г и 1/2) да сме успяли с това ,4е инъ4е не ги приемат  :?



« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 11:51:16 am от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #146 -: Ноември 14, 2008, 11:45:50 am »
Цвети, моята педиатърка (на Мони де) прави домашни посещения срещу заплащане.
Ако не намериш друг вариант й звънни - аз й се доверявам и съм много доволна:
д-р Даскалова - 0897612729


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #147 -: Ноември 14, 2008, 11:51:54 am »
Цвети можеш и на д-р Масларски във Вита да го заведеш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #148 -: Ноември 14, 2008, 14:41:19 pm »
Цвети, Масларски е днес следобяд до 19 часа, заведи го във Вита, не се записва час.

Фоксче, шише с мляко почна да си държи сам моя принц някъде около втората годинка чак - при това, само легнал. и не винаги.

нали гледаме уиндзорски принцове и принцеси тука, няма как - ще ги обслужваме ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #149 -: Ноември 14, 2008, 14:45:37 pm »
Благодаря Ви момичета,
Заведох го при д-р Атанас Мангъров от инфекциозна болница и съм очарована от него. Все едно ми говореше БЪрди, :lol: за първи път лекар ми предложи да му бия Превенар , Менинго А+С и актХиб. Това ще бъде новият ни педиатър, ако някой го интересува ще му напиша кординатите.
Нямаме шарка,а вирусна инфекция, обрива е алергична реакция. Така приключиха нашите притеснения.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #150 -: Ноември 14, 2008, 15:01:11 pm »
Цвети, напиши координатите на д-р Мангъров. винаги е добре да имаме още един добър лекар на разположение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #151 -: Ноември 14, 2008, 15:03:26 pm »
айде сега раздуй за менинго А+С, защото за такова чудо в родните аптеки не са чули :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #152 -: Ноември 14, 2008, 15:15:10 pm »
Лейди, незнам какво има да се бориш, с който и да е, та било то и доктор що се отнася за здравето на сина ти. Не можеш да сложиш полио и след това пентаксим, слага се само пентаксим. Елементарно е, просто си хващаш ваксинката, детето и отиваш да ти я бие някой читав педиатър...

Чакайте бре, хора. Втората битка ще бъде за поставяне на Пентаксим, не на тривалентната полио. Лошото е, че докторката си направи дубликат на картона на детето и последните ваксини са отразени в този дубликат, не и в картона, в който аз имам. Предполагам че друг педиатър без картона на детето няма да ми бие ваксината.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #153 -: Ноември 14, 2008, 15:28:17 pm »
Здравейте момичета,
имам нужда от съвет, едното ни момиченце от снощи е с много ситни пъпчици по коремчето и гърдичките и по крачетата има, но по-малко. Значи всичко започна откакто застудя времето, започна да й се изсушава кожата на лицето. Първо намазах с хидратиращ крем, но нищо не помогна, след това по препоръка на лекарката взех Стелатопия на Мустела, след няколко намазвания проблема изчезна и кожата се оправи. Спрях да мажа. Не след дълго, отново на лицето започна да се появява леки петна от по-грапава кожа, като ситни пъпчици, но много миниатюрни, а успоредно с това по телцето всяка вечер след баня забелязвам, че кожата й е все по-суха и започна да се лющи. Мазах и там с крема на Мустела, но няма резултат, което ми е много странно, защото лицето се оправи за нула време, а на крема пише, че  е за лице и тяло.
Днес звънях на педиатърът и тя по телефона каза "а, да..." и ми каза Локоист липокрем, дори не съм сигурна дали така се пише, който бил с кортизон.
Смятам, че проблема е или в козметиката или в температурата. Дали не я претоплям, уж се старая, в стаята им е 22 градуса, на мен ми е студено, но аз съм доста зиморничава, водата за къпане също следя да не е над 36-37 градуса. На другото дете няма грапавини, но днес забелязах сухота и по нейното телце. Къде греша?
След баня още от начало мажа с млякото на Клоран, дали не трябва с олио?
Моля споделете мнение и ако има някоя мама с подобен проблем ще бъда благодарна да каже какво е направила.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #154 -: Ноември 14, 2008, 15:35:55 pm »
Д-р Атанас Мангъров, д.м., завеждащ детско отделение; специалист детски болести, инфекциозни болести.
служ.адрес:Инфекциозна болница Детско отделение, ул.акад.Иван Гешов 17 тел.:9523780 вътр.243,283 или 9516690
частна практика: ул.Милин камък 12А ет.2, над партер, ап.24 тел.:9630176,8660040 GSM 0898734288

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #155 -: Ноември 14, 2008, 15:44:36 pm »
st и ние използвахме Стелатопията. Атанас беше с много чуствителна кожа и като се допреше до някаква искуствена матария веднага се изриваше по бузките, от студения въздух пък му се появяваше нещо като лишеи, мажех го постоянно докато не навърши 1,6год. след това много рядко му се е случвало и никога не съм го мазала със кортикостероидни кремове, само с крема на Мустела.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #156 -: Ноември 14, 2008, 15:58:13 pm »
Здравейте! На нас май ни растът зъби и нямам никакво време за четене (прочетох отгоре-отгоре). Първо много благодаря за съветите. Пробвала съм зелеви листа и неизцеждане ( от зелевите листа полза не видях особенна, от неизцеждането кърмата понамаля, но се образуваха бучки след което трябваше пак да цедя и така затворен кръг). Салвия не смея да пия да не му навредя нещо на малкия. Моля препоръчайте мамолог за намаляване или спиране евентуално на кърмата.
Лейди напълно те разбирам какво ти е с педиатърката и аз водя непрекъснато война с нея( от 3 месец ми вика давай му сок от ябълки и това е - издържах до 4,5 месеца).
 :(
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #157 -: Ноември 14, 2008, 16:21:43 pm »
st и ние използвахме Стелатопията. Атанас беше с много чуствителна кожа и като се допреше до някаква искуствена матария веднага се изриваше по бузките, от студения въздух пък му се появяваше нещо като лишеи, мажех го постоянно докато не навърши 1,6год. след това много рядко му се е случвало и никога не съм го мазала със кортикостероидни кремове, само с крема на Мустела.
Да това е другото, което пък си помислих, дали не е от някаква дреха, но уж все памучни купувам :?
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #158 -: Ноември 14, 2008, 16:22:28 pm »
От кога вашите бебета започнаха да си държат шишето, че се притеснявам че много я разглезвам - дори по някога си мисля, че ще тръгне на училище и ще ходя там да й държа шишето :)?
Фоксче,мисля че точно някъде на вашата възраст започна сам си държи шишето.Първоначално с юмручета,а после както си трябва.Пробвай да и показваш на госпожицата.Слагай и ръчичките,докато и помагаш все пак да не падне шишето,че тогава сигурно ще настане рев :wink:.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #159 -: Ноември 14, 2008, 18:01:34 pm »
За пъпките мажех с Мустела Стелатопия, но по бърз ефект имахме с А Дерма Екзомега.

По повод ваксината за менингит А+С, която единствено е на нашият пазар, ще си позволя да цитирам д-р Бърди.


В България има само Менигококова полизахаридна ваксина А+С - Meningococcal Polysaccharide Vaccine A + C
Тази ваксина е полизахаридна-след 2.5-3 годишна възраст, макар че аз предпочитам до 5г да има покритие с Менигококовата тип С. Тези полизахаридни са с несигурен резултат при малки деца.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!