0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #40 -: Ноември 10, 2008, 18:44:05 pm »
най-накрая и аз се докопах до списание "мама" :) отрязали са най-фундаменталните разсъждения в моя разказ, ама то май аз не съм разбрала добре темата :lol: ама нищо, прощавам им, защото са ме подмладили в годините :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #41 -: Ноември 10, 2008, 19:03:13 pm »
Привет от нас....

Да му се не видят и болести и вируси...
Марти и Тони бързо оздравявайте.
Джам дано всичко е вече зад гърба ви и не се повтаря.
Наде дано при вас това са само диагнози и не се потвърдят.....с вас сме!

Ние имахме много емоции тези дни.
Щастливи и доволни сме след Рожденния Ден на Миташа, много внимание и обич получихме...
Благодаря на Цвети, Таласъмчета е прекрасно място, а тя гостоприемна и грижовна домакиня!


 :wink: тази нощ, като стана 5 пъти и после не заспивам...
ще имам време да метна някоя снимка в подходящата тема!
Мими, не се сърди, шегувам се...кърменето е важно, аз успях  :(едва 4м
(3 от мене и още месец взимах кърма от една  :flower:Мама).


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #42 -: Ноември 10, 2008, 19:09:24 pm »
Мими_Лео, не се впечатлавай от всяко мнение. Тук ще срещнеш както позитивни, така и много негативни такива. Дано се справиш с проблема.
Списание "Мама" пък тук в 5 павилиона го нямаше! Много странно!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #43 -: Ноември 10, 2008, 19:10:29 pm »
Мимилео, не се сърди, просто трябваше да споделиш пред какъв проблем си изправена, а не да изстреляш просто думи
дано Надин се включи с адекватен съвет, тя също беше с постоянно цедене
Наде, Цвети- много сте хубави и двете, целувки за малките слънца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #44 -: Ноември 10, 2008, 20:51:26 pm »
лейди, коментирам нещата както съм ги усетила аз, а не ти
надявам се нямаш против да изразя становище
далеч съм от мисълта, че ще убедя някой в нещо, ако той самия не го приема


А ся, разбрахме се. Това минуса на нет общуването , понякога излиза нещо друго , различно от това, което си искал да напишеш.
Цуфки!

Да попитам - какво представлява полиемиелитната ваксина за 14 месец.
В имунизационния календар на бг-мамата чета че се дават през устата две капки от жива тривалентна ваксина.
На това място чета , че http://hope.hivbg.info/docs/Imunizacii_04.10.2008_22_52_22.pdf се поставя мускулна инжекция на убита тривалентна полиомиелитна.
Къде е истината?
педиатърът каза, че ще ни боде, но има ли някаква ваксина по-хубава от тази по ЗК.
Тъй като Бърди го няма, да ви питам за следното:
Трябва да бием и Превенар. С кое да започна - Полиомиелитната и след един месец Превенар, или Превенар в промеждутъка Полиомиелитната и на третия месец Превенар?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #45 -: Ноември 10, 2008, 20:54:45 pm »
Привет от нас,
Лека и по здрава седми4ка за вси4ки

Перденце, дано детенце оздравее и вси4ко остане зад гърба ти

Фокси, като 4е ли наШите деца все едно и съЩо правят :wink:
Беа от много отдавна сме и махнали реШеткат и леглото и е залепено за нажето, ина4е не иска да заспи и това си е :oops:, много е неспокойна, нервна , тръШка се за всяко неЩо, реве истери4но, по 100пъти пак се буди на ноЩ и яде по 2 пъти Ам, може и заради зъбките да е, незнам ве4е...
Педиатъра каза, 4е няма ниЩо, някой деца имали такива периоди :?

Нека вси4ки де4ица са здрави4ки и послуШни
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 21:20:36 pm от eleonor »



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #46 -: Ноември 10, 2008, 21:13:51 pm »
Лейди, полиомиелита от повече от година не е на капки /още Стефи като се роди май вече не бяха капки/ и плюс това по новия календар приема е изместен на 16 месеца /това е от май-юни като изискване към педиатрите/
Най-вероятно са сляли приема на полиомиелитна компонента с реимунизацията на ДТК заради по-честото вече поставяне на Пентаксим.
Например, моята педиатърка много държеше да й сложи отделно полиомиелитната компонента и след това да съм й сложила Инфарикс, защото щели да се застъпят два приема на полиомиелитна компонента. Естествено, това не се случи де, сложихме си на 16 месеца Пентаксим.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #47 -: Ноември 10, 2008, 21:16:06 pm »
Абе лейди, вие не слагате ли пентаксим, кви са тия живи ваксини кви пет лева 8O
ти сигурна ли си, че тая педиатърка е с всичкия си?
Пентаксим - дефтерит, тетанус, коклюш, полиомелит и хемофилус инфлуенца, това включва, бие се мускулно на 2,3,4 м. и реваксинация пак с ПЕНТАКСИМ 1 г. след последната, т.е. на 16м., не по-късно от 24м.
Приорикс - морбили, паротит и рубела, бие се на 13 м.

ако сте с тези по касата, моля за извинение, но яхнах метлата, уш си заинтересована майка :wink:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2008, 21:44:58 pm »
Здравей Mimi_leo.
Имах същия проблем, гърдите ми преливаха много. Това което мога
да те посъветвам е да цедиш само за да намалиш напрежението.
Знам, че това не е решение при толкова кърма, но много бавно и
постепенно ще се нормализират нещата, не искам да те плаша, но аз спрях
цеденето към 8 месец :? Тогава се регулира за нуждите на Рая, вече
беше голяма и ядеше повече. Другото което е, ако можеш пий по-малко течности.
И последно, можеш да се консултираш с мамолог.
Само спокойно, ще се оправят нещата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #49 -: Ноември 10, 2008, 21:52:52 pm »
Пердето е описала за епиглотита.

при нас нещата започнаха миналия вторник с третата поредна хрема за период от месец и половина. температура до 37.7. на следващия ден вдигна 38.5, гласът му пресипна. отведох го при личната лекарка, тя го прегледа и заключи, че не се опасява за ларингит, въпреки пресипналия глас (! - груба грешка). продължи да поддържа висока Т, която много трудно смъквах. следобяд, както спеше, започна да кашля пристъпно с обилно отделяне на слюнка. аз бях чела за епиглотита още преди, но бях забравила за този важен симптом - обилното слюнооотделяне. заведохме го в Токуда, там го прегледа педиатър, не мислеше, че има ларингит, но ни прати на УНГ, където се оказа, че не само има ларингит, но и субакутен епиглотит. казаха, че сме за болница, но ни насочиха към детското УНГ на ИСУЛ, което било единствено специализирано за деца УНГ отделение и само там можели да реагират адекватно, ако не дай боже се наложат животоспасяващи мерки от рода на интубация или трехеотомия (защото при острия епиглотит има опасност от задушаване). аз настоях да останем в Токуда.
лечението е метилпреднизолон, антибиотик, антиалергичен сироп и чести инхалации - не разбрах с какво. слава богу, овладяха се нещата. от условията, отношението и лекарите съм много доволна.

дано не се случва никому.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #50 -: Ноември 10, 2008, 22:10:25 pm »
Ужасни преживявания. Дано са последните. Джам, съчувствам.
Перде, измъчи се това дете. Дано не е нищо от това, което си написала.
Боже, какви ужасии има. Каквито човек не е чувал.
Дано не ни сполетяват.
Моля се за всички дечица и близките им.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #51 -: Ноември 10, 2008, 22:41:11 pm »
Включвам се набързо, благодаря за всички отговори :D Зърната не че направо кървят, но понеже детенцето ми яде много настървено, накрая не мога да го отделя от мен - пробвам с пръст, но докато го пъхна, той е стиснал и ме разкървавявя. Мажа обилно с лансинох, да видим. Вчера беше много спокоен, и изпражненията по-жълти, днес са пак тъмни :? В сряда ще ни посещава педиатърката.
Купих си силиконови зърна, но нямам много идея как се ползват - моите зърна са плоски.
Надинче, с помпата нищо не съм направила още, но ми казаха, че може да съм монтирала наобратно нещо, щото не постигам голям вакуум.

Целувки!
Благодаря ти, Бени!







*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #52 -: Ноември 10, 2008, 22:43:13 pm »
Ели, сложи резервното бяло кръгче нагоре със зъбчетата.
Трябва да стане. Налага ли се да се цедиш?
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #53 -: Ноември 10, 2008, 23:16:27 pm »
Фреш и аз пробвах със силиконови зърна, но не стана работата. Малката сучеше по близо час и беше гладна, защото не е същото като да суче директно от гърдата. Отделно на това се засилиха коликите. Дано да успееш.

А за махането от гърдата,  колкото и варварско да звучи, пробвай със стискане на носа. Детето като не може да си поеме въздух, ще отвори устичка. И Адндрея не можех да я откъсна, чаках, галех, мъчих се да мушна пръст, но безуспешно. Докато майка ми не ми каза за този трик.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #54 -: Ноември 11, 2008, 10:00:31 am »
Wasi,  казаха ми го тожа с носленцето, ама и това не стана - докато го хвана за нослето и е подскочил, със зърното в устата, естествено, и стана и по-зле.
Дайте идеи какво да правя, Надинче, ще опитам пак с помпата, явно съм сглобила наобратно, ама какво да правя, да цедя и да давам с шише ли примерно?
Вече зърната ми са много зле, както си ходя и ме болят, а малкият си чака яденето.
Благодаря ти, Бени!







*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #55 -: Ноември 11, 2008, 10:23:25 am »
Ели, давай от шише докато се пооправят зърната.
Мажи с Ласинох. Ако трябва и Дефламол вземи.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #56 -: Ноември 11, 2008, 10:28:19 am »
Nadyn благодаря ти много. И аз подозирам че ме чака същото и цедене до 8-9 месец ама вече едва идържам (предполагам разбираш). Цедя по 3-4 литра на ден.  :D
FreshBreeze опитай със силиконовите зърна аз кърмих с тях 2 месеца (после минахме на шише, защото заспиваше). Друго което можеш да пробваш е да го храниш от една гърда, така ще има повече време да заздравее другата (един път от едната , другия път от другата). Има и едни протектори за зърна, незнам колко са полезни, но знам че ги има.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #57 -: Ноември 11, 2008, 10:54:45 am »
Цедя по 3-4 литра на ден.  :D

Милата тя браво бе много млекце имате  :wink:.Незнам как ще го приемеш,но няма ли някое друго бебче около теб което да може да те избозава от време на време.Мойта дъщеря беше много лакома и сучеше много силно,а едно приятелка два пъти прави мастит нейната бебка не смогваше да я избозае и с помпата не се получаваше,та и давах малката няколко пъти да я избозае и тя се чустваше страхотно.Все пак това е въпрос на виждане на нещата.Незнам дали го приемаш.
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 10:56:31 am от Delica »
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #58 -: Ноември 11, 2008, 11:03:08 am »
Здравейте и от нас! :)

Перденце и Джам, съчувствам ви искрено за това, което преживявате с дечицата.
Джам, дано не се повтаря това повече. Нека Марти се оправи напълно.
Перде, дано тази диагноза не се потвърди. Успех в лечението. Стискам палци Тони да се оправи. Наистина се измъчихте и ти, и детето.

Мими лео,
дано се оправят и при теб нещата. Моят съвет е да не се отказваш, но все пак преценката и решението са твои. Ако толкова се измъчваш, наистина по-добре спри с кърменето. При мен проблемът е обратния - кърмата не достига. Ако пробвам да се изцедя, изкарвам 60-80мл, рядко до 100-ина. Но не смятам да спирам кърменето. Докато мога ще кърмя. Давам и АМ, както и храните, които съм въвела.
Между другото, ако можеш пращай ми по някой литър кърмица към Русе.  :lol: Това в кръга на шегата, да не се обидиш, ей. :wink:

Ние с Мишка в събота и неделя бяхме на Рибарица с няколко семейства. Та там черпихме за имения и ден. Малко ни подлуди именичката, :wink: но важното е, че я разходихме да диша чист въздух. :) Ходихме и до Троян, и по баирите из Рибарица. Миша висеше в кенгуруто пред баща си и доволно си поспа. :D
А като се прибрахме в неделя вечерта и я приспахме, си починахме и ние с баща и от почивката. :lol:
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 11:06:03 am от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #59 -: Ноември 11, 2008, 11:04:08 am »
Мими, предполагам, че се шегуваш :wink: това е много кърма.
Както казва Delica, хубаво ще е да даваш на някой, аз давах на една
мама от тук, и двете бяхме доволни :D
И аз не издържах на моменти, ама няма начин, знаех, че това е
най-добро за детето ми и се успокоявах.