0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: генитален херпес
« Отговор #60 -: Октомври 31, 2008, 16:56:29 pm »

 brumbarche На мен специално много добре ми действа този крем.Мажа се в  продължение на 5 дни без да спирам дори и ако херписа изчезне.Но ако появата му е многократна при теб трябва да се консултираш с лекар.Аз не съм имала толкова рецидиви до преди забременяването ми.Появявал се е преди 1 на година може би.
 Успех с борбата му!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2008, 17:48:11 pm »

След посещението ми при Док.отказах приема на Ацикловир за сега.Въпреки всичко иска да започна от 36 седмица за подтискане на появата точно преди раждане.Доста говорихме за това и тя всячески се опитваше да ме убеди че е безвреден.Употребата на Ацикловир по време на бременност се практикува от много години тук в САЩ и няма нежелани последици за плода.Дори ако се налага бебчо ще го лекуват  със същия продукт.Изкара ми от Нета много литература която доказва че Ацикловир не е опасен за бебето.Въпреки всичко аз имам моите съмнения и незнам какво ще предприема до тогава.Интересни са ми различните мнения тук и БГ но немога да кажа на кого е миродавно.
Арлина, според мен си постъпила правилно...
Но тези лекари понякога могат да хвърлят човек в...

Ще ти изложа горе-долу мнението на проф. Дундаров -
За да проникне вирусът на херпеса в организма ни той трябва да направи така че да излъже нашата клетка че е белтък. Гладна за белтъци клетката го допуска, тогава вирусът инфектира клетката ни. Процесът на вирусното нашествие започва, когато вече тази клетка-вирус започва да се дели, образува две клетки, после 4 и т.н.
Как действа ацикловирът - При деленето на клетката ДНК-то, което образно наподобява стълба, се разцепва и се изграждат съотвено две нови полустълбици и съответно две клетки (някой компетентен ще ми се смее, но аз така мога да го преразкажа). Ацикловирът представлява синтетичен гуанин, една от четирите структурни бази на ДНК-то. Идеята при ползването му е да замести истинския гуанин в ДНК-то и по този начин да блокира образуването на нова клетка-вирус като произведе "дефектна стълбица".
Защо не е подходящ за бременни - защото този синтетичен гуанин освен клетките-вируси влиза и при здравите, незаразени клетки. А знаем, че плодът расте, клетките в един толкова ускорено растящ организъм непрекъснато се делят и тук ацикловирът ще създаде множество недобри клетки... т.е. може да се появи изоставане в развитието, по-ниско телесно тегло и т.н.
По същата причина професорът не препоръчва ацикловир и при бебета до 1 г., и желателно до 3 г. Нали, децата тогава бързо растат. (тук става въпрос само за венозния и на таблетки ацикловир/зовиракс/...)
ПРофилактично професорът каза, че при новороденото може да се изплозват три инжекции гама-глобулин.

След като твоята лекарка толкова настоява за профилактика - защо не я попиташ евентуално за друго лекарство, различно от ацикловира - напр. изопринозин
Плюс това професорът каза, че тук в България не се предлагат други по-качествени лекарства, в Щатите може да ги има. Помня, че спомена, че има такива във Франция и били много скъпи, като че ли и Щатите спомена, но вече не съм сигурна...
Питай за Pandavir (Nigericin) или Moduvir(Monensin), но не знам дали са съвместими с бременност...

това значи ли, че трябва да не се мажа ....
Мажи се, трябва!
Кремчето е Ацикловир на Стада, 5 %. 4-5 пъти на ден с хубаво продължително втриване, още от зачервяването на кожата, ако може да го хванеш.
« Последна редакция: Октомври 31, 2008, 18:00:48 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #62 -: Ноември 01, 2008, 14:33:24 pm »
Arlina - а  друг лекар посещавала ли си?Интересно ми е ,защото очевидно  между мненията на американската и  европейска или поне да кажем  българска школа  лекари ,в случая имаме коренно противоположни мнения .
Защо толкова  се опъват на секциото в  Щатите?
То и ,аз ако доживея да забремнеея, искам да е естествено раждане ,ама  като знам  за проблемите  и всичко изчетено за херпеса  ,по -добре да се застраховам.

Съгласна съм с ognyana -да се  търси терапия за укрепване на имунитетата ,която  е гарантирано безопасна .Разбира се  това  е мое  мнение  -и  не искам  да те  разколебавам или обърквам в преценката ти -тук просто   дискутираме вариантите  ни за превенция .


*
Re: генитален херпес
« Отговор #63 -: Ноември 01, 2008, 23:08:46 pm »
След като твоята лекарка толкова настоява за профилактика - защо не я попиташ евентуално за друго лекарство, различно от ацикловира - напр. изопринозин
Плюс това професорът каза, че тук в България не се предлагат други по-качествени лекарства, в Щатите може да ги има. Помня, че спомена, че има такива във Франция и били много скъпи, като че ли и Щатите спомена, но вече не съм сигурна...
Питай за Pandavir (Nigericin) или Moduvir(Monensin), но не знам дали са съвместими с бременност...

ognyana Благодаря за информацията.Непременно ще попитам за друго лекарство и по специално от по-горе споменатите.Но доколкото си спомням от последния разговор с Док.Ацикловир е единственото лекарство с което от години третират бременни жени с въпросния херпис.В случая те не ме лекуват а подтискат появата му.Дори трябва да се пие по специална схема 3*400мг на ден.Има наблюдения при които ако приемът е само 2*400мг са възможни рецидиви.Много се чудя какво да правя.Те тука не искат един видеозон да направят ако не е нужно поради облъчването а да ме подлагат на хапчета опасни за бебо малко ми е чудно.Затова съм объркана.
*
Re: генитален херпес
« Отговор #64 -: Ноември 01, 2008, 23:35:20 pm »
Arlina - а  друг лекар посещавала ли си?Интересно ми е ,защото очевидно  между мненията на американската и  европейска или поне да кажем  българска школа  лекари ,в случая имаме коренно противоположни мнения .
Защо толкова  се опъват на секциото в  Щатите?
То и ,аз ако доживея да забремнеея, искам да е естествено раждане ,ама  като знам  за проблемите  и всичко изчетено за херпеса  ,по -добре да се застраховам.

Съгласна съм с ognyana -да се  търси терапия за укрепване на имунитетата ,която  е гарантирано безопасна .Разбира се  това  е мое  мнение  -и  не искам  да те  разколебавам или обърквам в преценката ти -тук просто   дискутираме вариантите  ни за превенция .

nimika Да говорила съм и други лекари тук относно херписа и евентуалната терапия.Още в клиниката в която правих процедурата ме предупредиха че ще бъда подложена на Ацикловир в края на бременноста при което и двете мнения съвпадат.Разлика има с Докторите от България.

Относно цезаровото незнам какво да ти кажа.Последно и предложих планово раждане.И тя ме попита какво правим ако бебо реши да излиза и няма време да се подходи към цезарово.Тогава наистина е заплашен бебо.Това ме притесни и наистина има логика да не се допуска херпис по време на раждане.Дори и цезарово не мисля че правят при наличие на херпис.Подлагат те на терапия и тогава се пристъпва към раждане каквото и да е то.

Успех мила!Пожелавам ти скоро да надуеш коремче.И него мисли много този херпис.Хубаво е че имаш вече имунитет към него поради факта че не ти за първи път.
*
Re: генитален херпес
« Отговор #65 -: Ноември 01, 2008, 23:41:36 pm »
Аrlina, написах вчера отговора си, но да ти призная нещо мира не ми дава... Кое е правилното? И това в никакъв случай не може да се търси по форуми, разговори и пр., напълно споделям казаното от nimika, че тук просто дискутираме по темата. Така че се връщаме към основното - това е работа на лекаря, той е този, който преценява рисковете и ползите, съобразява се с редици фактори и условия... Защото все пак и условията в нашата страна не са равни на тези в Щатите или друга държава, а най-вероятно това също има значение (като заболеваемост на населението, честота на заболяването и пр., болнични условия и др.) В крайна сметка защо учат толкова години медицина?! Естествено, ние можем да изискваме от тях по-висока прецизност в преценките.

Намерих и това:
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=401&TradeName=Acyclovir&TradeId=3616,
не знам дали ще ти е от полза, понякога многото информация още повече обърква, а точно сега ти трябва повече спокойствие.

Съгласна съм с nimika, и ако можеш да се консултираш и с друг лекар, достатъчно компетентен по въпроса, за твое успокоение. И на мен това за секциото в Щатите ми е странно, защото доколкото знам те са едни от водещите в класацията по секцио...

Никитали, кажи, моля те, в твоя случай приложи ли се някаква терапия по време на бременността и след раждането на бебето (на таблетки или венозно)? Днес прочетох постингите ти. Аз пък не мога да разбера доколко безопасно е, когато жената страда от рецидиви на херпес, да се предприема нормално раждане. Все ми се струва, че трябва да се вземе някаква предпазна мярка, имайки предвид, че активирането на херпесните вируси може да не се хване, а все пак да го има във влагалищната слуз... Ох, голям шаш... :oops:

Ще ми се да се включат още момичета с опит...

Нимика, моля те, напиши ми третото лекарство на проф. Дундаров. Взимаш ли вече Саментото?
« Последна редакция: Ноември 01, 2008, 23:57:56 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #66 -: Ноември 02, 2008, 17:02:22 pm »
 ognyana ,Биозин е  :wink:  третото лекарство.
Не съм започнала имуно  терапия ,защото се оказа  ,че ще  имам доста време  до предполагаемото забременяване и инвитрото  -задържала  съм фоликул -за кои ли път -след вече  две лапароскопии  го приех относително спокойно.Сега  съм отново  на противозачатъчни - -дано се повлияе от тях или пункция  ,за да не се налага ново лапаро.
Така ,че херпеса не, че  го забравям ,ама  не ми е приоритетна грижа -и имам  достатъчно време  да укрепя имуната система  :(
Имам у дома едни капки Нони - пак от предлаганите  покрай саменто  продукти -така и така  ги имаме -може да  ги изконсумираме :lol:

 Arlina-благодаря  за милите  пожеланяи - аз май скоро няма  да  preggo ,но от теб очакваме   много  сладко  човече , а щом този тип лечение  в Щатите е масово прилаган  -ти няма да си единичен случай -очевидно нещата  са преценени -така че  май ние  само те объркваме -ама то нашите мнения не са наши -а  на тукашните лекари.


Re: генитален херпес
« Отговор #67 -: Ноември 02, 2008, 21:52:56 pm »
Огняна, при мен не са провеждали лечение нито преди нито след раждането. Доценнтката от Вирусологията каза, че ако не съм бременна е щяло да ми се приложи курс с Ацикловир на таблети и имуностимулираща терапия. На бременни според нея няма какво да се приложи, само секцио. Предупреди ме, че ако има показания при бебето във връзка с моя херпес по време на раждането ще й вливат на нея системи Зовиракс. Слава богу, че не се наложиха никакви такива интервенции. Детенце се роди живо и здраво и даже и в кувьоз не е стояла.
Друга лекарка, която е неонатолог ми каза, че аз трябва да си направя курс на лечение малко преди термин. На въпроса ми не е ли опасно за бебето тя отговори, че иначе на него ще му вливат Зовиракса след като се роди. Така, че по-малко опасното е аз да се лекувам непосредствено преди раждането.
Ако е започнал процес по избиване на херпеса в хода на раждането и израждащия лекар не го забележи може да стане много голям проблем. Детето се ражда с Енцефалит или разни други мозъчни увреждания и може да остане инвалид за цял живот. Точно във Вирусологията видях детенце, родено нормално от майка с активен херпес по време на раждането. Няма такава гледка, не пожелавам на никого даже да види такова детенце!
Тогава аз сама за себе си взех решение, че ще преживея една средно-тежка коремна операция, но ще родя живо и здраво детенце!
Желая успех на всички!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #68 -: Ноември 04, 2008, 23:23:24 pm »

   Ognyana,Nimika Благодаря Ви момичета за милите думи!
  Нека да Ви се връща двойно и тройно!
  Желая Ви успех и много много късмет!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #69 -: Ноември 07, 2008, 13:33:34 pm »







Привет -това са сканирани   указанията  ,които проф Дундаров   ми даде -много лоши излизат тук.
сега разучавам техническите  неща  да видум ще мога ли по-ясно да   ги поместя. :lol:


« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 14:19:32 pm от nimika »


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #70 -: Ноември 07, 2008, 15:35:05 pm »
парола   -ukazania
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=305578

 Отивам да си взема Биозина- поръчах  го  в Марешки ,че никъде из нашето малко градче -макар и областно - не  го имаше.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 15:52:29 pm от nimika »


Re: генитален херпес
« Отговор #71 -: Ноември 07, 2008, 15:53:37 pm »
Нимика, благодаря! Препоръча ли ти ако настъпи бременост, стискам палци де, да отидеш за консултация пак, или само при рецидив.
*
Re: генитален херпес
« Отговор #72 -: Ноември 13, 2008, 12:00:28 pm »
Здравейте,

zаписвам се в темичката, макар че сама съм си поставила диагноzата и оЩе не съм имала въzможността да ме преглада лекар. Не съм в България и тук е малко трудно да си вzема час точно когато херпесът е активен.
Доста ме стряска информацията ви zа връzката между херпес и съсирването на кръвта. АЗ съм хомоzиготен носител на мутация свърzана с тромбофилия, но според лекарите в клиниката ни по стерилитет таzи мутация не иzисква терапия с фраксипарин.  :?
В голяма чуденка съм в момента, оЩе повече, че другата седмица Ще ни е първата инсеминация.

Иначе имам приятелка, която доста често имам активен херпес, но роди по нормален начин и се радва на zдраво дете. Тук това съЩо не е причина zа секцио, само ако е активен херпесът в момента. Никаква терапия не й прилагали.


Радвам се, че открих таzи тема, намерих много полеzна информация.
*
Re: генитален херпес
« Отговор #73 -: Ноември 13, 2008, 15:51:08 pm »
Много ми е мъчно момичета, но пак се включвам с проблем... :balk_145:

Отивам аз при лекарката с едно още неясно оплакване, че чувствам влагалището си като "зачервено гърло". И се надявам бързо да хванем проблема, за да се оттървем от него бързо - нали съм патила и от гадиники като стафилококи и кандида... Но докторката веднага ме застреля, имала съм лезийка на херпес във влагалището...
А върви, че го хвани от начало, и как там да се маже с пандавири и ацикловири...
Аман! Иде ми да си сменя тялото вече. :x И при това в момента пия Саментото. Започвам курс ацикловир таблетки...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #74 -: Ноември 14, 2008, 17:31:58 pm »
Много ми е мъчно момичета, но пак се включвам с проблем... :balk_145:

Отивам аз при лекарката с едно още неясно оплакване, че чувствам влагалището си като "зачервено гърло". И се надявам бързо да хванем проблема, за да се оттървем от него бързо - нали съм патила и от гадиники като стафилококи и кандида... Но докторката веднага ме застреля, имала съм лезийка на херпес във влагалището...
А върви, че го хвани от начало, и как там да се маже с пандавири и ацикловири...
Аман! Иде ми да си сменя тялото вече. :x И при това в момента пия Саментото. Започвам курс ацикловир таблетки...

 Съжалявам мила...Недей се измъчва толкова много.С Ацикловира ще овладеете положението.А и няма гаранция че отново ще се появи.Понякога с години не съм имала рецидиви.
 Кураж!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #75 -: Ноември 18, 2008, 12:51:08 pm »
Много ми е мъчно момичета, но пак се включвам с проблем... :balk_145:

Отивам аз при лекарката с едно още неясно оплакване, че чувствам влагалището си като "зачервено гърло". И се надявам бързо да хванем проблема, за да се оттървем от него бързо - нали съм патила и от гадиники като стафилококи и кандида... Но докторката веднага ме застреля, имала съм лезийка на херпес във влагалището...
А върви, че го хвани от начало, и как там да се маже с пандавири и ацикловири...
Аман! Иде ми да си сменя тялото вече. :x И при това в момента пия Саментото. Започвам курс ацикловир таблетки...
скоро  за кандида изследвала ли си се - в  смисъл ,че когато аз иамх рецидиви преди години  все имах и  гъбички - даже тогава  мислех за пряка връзка  между двете -и четох някъде за  нещо такова.Лекувайки  гъбичките пък с антибиотици  ,провокираше с е херпеса  и имах чуство ,че  бе някакъв омагьосан кръг без изход.


Дали психическата  нагласа  влияе -като все  го мислим  и  да  го предизвикваме?
Да -знам ,че това са  бабини деветини и  суеверия ,но все  пак  елемента стрес  /само дето понякога се проявява  на подсъзнателно ниво/ е  ключов   за херпеса,така че  -ех ,да можехем да  открием причината  за появата в определен момент -ами златна мина ,щяхме да  сме.

нагледен пример аз- с години няма  рецидиви , дни преди пункцията-  рецидив  -отшумя за 2 дни  , вече   два  месеца    не е напомнил за себе си /дано да е така  за постоянно/.

Аз пия  Биозина в момента -видимо   не усещам разлика в състоянието на организма ми..


*
Re: генитален херпес
« Отговор #76 -: Ноември 19, 2008, 14:41:38 pm »
Микробиологията ми е чиста. Да наистина всичко се върти в порочен кръг. Първо ако има някаква друга инфекция се провокира херпесът (д-р Велчева). При поява на херпес тъканите при раничката може да се замърси и да се развият бактерии или гъбички. Не случайно при чести оплаквания от дискомфорт във влагалището, течения, често откриване на наличие на бактерии и гъбички в микробиологията, трябва да се провери и вероятността оплакванията да идват вследствие на херпесна инфекция.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #77 -: Ноември 19, 2008, 20:10:48 pm »
Момичета,получих си заключението от доц.Конова и редом с останалите препоръки имам и имуностимулираща терапия специално за херпеса.Не съм убедена ,че би имала ефект и едвали ще я проведа,но ще ви я копирам за информация.Не съм имала рецидив от 5 месеца,а и съм съгласна с идеята за стреса и връзката му с появата на гадината,за това няма да провеждам терапия.Януари ще правя инсе и смятам декември да съм на антиоксидант(който е от препоръчаната терапия).

По повод на анамнестични данни за хронично-рецидивираща H. Simplex инфекция, препоръчвам имуностимулираща терапия по схема (общо пет месеца):
І. Broncho-vaxom caps. 7 mg
Сутрин на гладно по 1 капсула, 30 дни (първи месец). Следва един месец почивка (втори месец), след което прием по схема: 10 дни – да, 20 дни – не, общо 3 месеца (трети, четвърти и пети месец).
ІІ. Engystol tabl.
3 x 1 табл. под езика, за смучене. Приемът започва с приема на Broncho-vaxom (първи месец) и след това, по време на 3-месечния прием на Broncho-vaxom, в дните без Broncho-vaxom (10 дни Broncho-vaxom, 20 дни Engystol, общо 3 месеца - трети, четвърти и пети месец).
ІІІ. Антиоксидант (Wallmark)
По 1 табл. на ден. Приемът започва с приема на Broncho-vaxom и продължава 1 месец (първи месец). 
ІV. Isoprinosin, tabl.
Приемът започва в месеца без Broncho-vaxom (втори месец) по схема:
5 дни - 3 x 1, 2 дни – почивка, 5 дни - 2 табл. еднократно,  2 дни – почивка, 5 дни - 3 x 1, 2 дни – почивка, 5 дни - 2 табл. еднократно.
Приемът продължава общо 3 месеца (втори, трети, четвърти месец)
V. Цитросепт sol.
Прием по време на приема на Isoprinosin през втори месец – 2 х 25 капки в 150-200 мл натурален сок.
Препоръчаната схема за имуоастимулация може да се провежда при планиране на бременност, но се прекратява при положителен тест за бременност, независимо от етапа, до който е провеждана.


*
Re: генитален херпес
« Отговор #78 -: Ноември 19, 2008, 22:36:45 pm »
Тини, точно същата терапия приложих от април до август т.г.
Какво мога да кажа в тази връзка:
- изопринозинът действа, и проф. Дундаров също го препоръчва
- докато прилагах тази 5-месечна програма се почувствах по-добре
-факт е, че през юли в четвъртия месец, дори въпреки приема на изопринозин, имах абортивен рецидив (рецидив, който буквално беше за половин ден, организмът ми спря херпеса); през август също, но по-натраплив, тогава вече не приемах изопринозин
-по време на първия месец на прием на бронхо-ваксом не се чувствах хич добре, подувах се - все пак този препарат съдържа макар и убити бактерии (по памет някакви стептококи, и стафилококи май, но не съм сигурна), в интерес на истината не смятам, че е подходящ конкретно за мен, лесно вдигам стафилококите по принцип
- капките цитросепт ми влияеха много добре - те са естествен продукт, течен екстракт от семки на грейпфрут, адски горчи, но какво от това  :)
- енгистолът може би не ми действа, не ми е достатъчен
-имайки предвид че все пак по време на тази терапия постигнах една добра ремисия за мен, може би ще повторя схемата - така е и препоръката на доц. Конова - в годината правя 4 месеца терапията, 3 почивам  :x, но май избор нямам, това естествено след консултация с гинеколога ми
-лошото е, че на контролните изследвания се появиха НК клетки, преди това ми бяха в норма
-подобри се съотношението на Тхелперите и Тs, което е добре, но не съм компетентна да обясня
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #79 -: Ноември 19, 2008, 22:50:24 pm »
Може и да си права,но по принцип нямам и време да проведа цялата терапия-тя е 5 месеца,а аз имам само един месец.Ако я почна и я спра след месец и половина ,едвали ще има смисъл от нея.