0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: генитален херпес
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2008, 16:50:06 pm »
Нимика, ще ти отговаря тук, надявам се нямаш нищо против... Да не пиша два пъти.

Първо, проведох терапия с изопринозин, но лично не съм доволна. Защото накрая на третия месец при прием на това лекарство се опита да избие херпес. Естествено, беше в много лека форма и за много кратко, мина за около половин-един ден.
Второ срещам по руските сайтове - май се повтарям тук, ще ме извините - че препаратът има по-добро действие при лабиалния херпес и почти никаква ефикасност при генитален херпес. И мисля, че моят случай го доказва, поне за самата мен е така.
Д-р Божанова, на мен ми сподели, че лекарството няма особен ефект при гениталния херпес.
От друга страна - лекарството ми е изписано от един имунолог, още двама се изказаха, че то дава добри резултати...
Какво трябва да се има предвид при приема на Изопринозин - терапията е продължителна поне 3 месеца по сложна схема назначена от лекар, и съобразена конкретно с терапия сращу херпес симплекс гениталис (схемите са различни при различните вирусопричинители).
Не се приема по време на бременност. В случай, че е приеман, и жената разбере, че е бременна, то тя веднага трябва да преустанови  терапията. Няма сведения за това дали е безопасен за плода.
За гратисния период на действие - нищо не мога да кажа, освен че - на мен ми е назначена следната програма: четири месеца провеждам терапия, три месеца, от които се пие изопринозин, после 3 месеца почивам без лекарства, след това отново прилагам терапията...
Това, освен че е скъпо, една опаковка изопринозин струва около 50 лв., а за курс ти трябват около 3-4, ми се струва, че е и много натоварващо за организма. Не може цял живот да сме на лекарства, нали...
Плюс това, изява на херпес имам на втория месец след края на терапията, така че не може да се разчита на много дълъг гратисен период.
Според мен е най-важна консултацията с имунолог, който е в течение на плановете ти за бременност и процедури, и който ще съобрази терапията ти срещу херпеса с всичко това. Естествено, това  трябва да става в сътрудничество с акушер-гинеколога.
Тъй като сега много бързам  спирам до тук. Ако е останало нещо за доизясняване, и мога да съм от полза, кажете, ще го добавя по-късно.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #21 -: Октомври 16, 2008, 19:48:43 pm »
При мен нещата все още не са никак ясни...

Днес дадох кръв за изследване. В резултата не фигурират IgM антитела. Ще пуснем ново изследване, но този път за херпес симлекс от първи тип. Понякога се получавало изява на първи тип на места, където се очаква втори тип.

Не знам вече... Днес много се изнервих, чувствам се подтисната... Ще трябва да чакам още една седмица. И ако тогава не се открият антитела, трябва да започна всичко отначало... Сигурно ще открия нова темичка за това какво може да бъде това чудо със симптоми близки до херпеса и при кой компетентен лекар да отида за диагноза...Какво ли вече не ми минава през главата!

Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #22 -: Октомври 16, 2008, 20:40:08 pm »
Ех -Огняна - не ни е  ден ...
Аз дадох кръв  във вторник -май казаха  че утре ще излезе резултата   и тогава ще пиша...ама това вече няма занчение....

днес писах  е-меил на д-р Владимиров  -както той бе поискал -да  го държа в течение   и получих отговор ,от които съм изумена -ако знам че няма  да ми се скарат и имам право  бих  го копирала тук .

смисълът на отговора  е- "инцидента " не пречи на мед процедура   /инвитро  се има впредвид под процедура ,а под "инцидент -херпеса/  и при мое желание можело да продължим когато аз  желая!!!!

Аз желаех още тогава да не прекъсваме  -но той каза  -не -спираме !!! 8O
Сега чакам отговора му  на този ми въпрос защо тогава прекратихме-за мен сумата дадена по пътувания   ,изследвания и стимулация /макар и   лека и няколко дневна/ е  значителна !!!
Така че се чуствам по -объркана  и все пак обнадеждена-ами не пречи на процедурата  8) - хвърлихме  едни пари на вятъра   и  сега наново .


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #23 -: Октомври 17, 2008, 09:46:41 am »
получих   нов отговор   днес  -не съм разбрала  - д-ра имал впредвид ,че  не пречи   за нова процедура ,и не е  нужно  да я  отлагаме   в дълъг период  от време -може и следващия  цикъл  ,ако желая .
пак съм в задъненна  улица -ако се появи ,пак   я прекъсваме  и така  :o


*

    Albena_73

Re: генитален херпес
« Отговор #24 -: Октомври 17, 2008, 10:56:14 am »
Нимика , а каза ли ти кога продължавате , когато всичко затихне ли, фиксира ли ти период след като се скрие  херпеса,колко време след това е подходящо /примерно месец, седмица/?
*
Re: генитален херпес
« Отговор #25 -: Октомври 17, 2008, 11:22:56 am »
получих   нов отговор   днес  -не съм разбрала  - д-ра имал впредвид ,че  не пречи   за нова процедура ,и не е  нужно  да я  отлагаме   в дълъг период  от време -може и следващия  цикъл  ,ако желая .
пак съм в задъненна  улица -ако се появи ,пак   я прекъсваме  и така  :o

Ооооох, Боже,... И какво ще правим с това чудо!
То така може всеки пък при стимулация да си се изявява, което е съвсем логично, нали се "възбужда" при повишени хормони...

Нимика, аз ще пробвам отново с хомеопатия, но този път само с хомеопатия... И ще пиша за резултатите...
Изключая новите ми изяви, последната ми беше в средата на февруари, по време на овулация... В края на февруари започнах хомеопатична терапия. КОлкото и да бях скептично настроена, колкото и да съм скептично настроена все още... Приемах едни капки по схема няколко месеца, до юни включително. ПОсле почивах един месец. После приех едно прахче. После почивах пак един месец и трябваше да приема още едно прахче, но получих изява и затова отново приех капки.
Не мога въобще да кажа колко помага тази терапия. ПРиемах и други лекарства. Но факт е, че още преди да започна другите лекарства, това действаше или просто нямах рецидив, един Господ знае как е. След като спрях капките, въпреки че пиех другите лекарства - имах рецидив...
Между другото нов рецидив, получих при прием на фемостон, около овулацията, когато вече се приемат прогестерон съдържащите таблетки. Изявата само загатна... Но тогава веднага се върнахме към капките. На втория месец прием на фемостон чудото не се появи... После пък веднага реагира, след един ден апликации, на утрогестана, нали все пак дозата прогестерон е по-висока отколкото във фемостона.
Мисълта ми е, че може би организмът с помощта на тези хомеопатични капки стига до някакъв баланс между новите количества хормони и вируса... Но това и на мен самата ми звучи малко в сферата на фантастиката, а и количествата медикаменти при стимулация са много по високи...
Така или иначе аз ще продължа с хомеопатията и ще ви държа в течение... И без това май няма какво друго да приложа...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #26 -: Октомври 17, 2008, 12:32:29 pm »
Ig M  - отрицателен
Ig G  - положителен
т.е  настояща инфекция    по -скоро е нямало  :o 
което  незнам да ме радва ли  или  ядосва ?!

Нимика , а каза ли ти кога продължавате , когато всичко затихне ли, фиксира ли ти период след като се скрие  херпеса,колко време след това е подходящо /примерно месец, седмица/?
не ми е  фиксирал  срок  - пише  когато желая  ,че може да продължим -в  смисъл то не може от когато и да е  -а от началото на следващия  цикъл -и  именно  така ми е написал -че може още от следващия  цикъл .

Това  ,което ме дразни в  случая е ,че  не  взема о-е и мнение    за терапия  -питах за консултация   евентуално с имунолог -без отговор -за мен нещата  стават малко  комерсиални -почваме  пак  процедура  , когато пожелая и дали няма  да я прекъснем пак  ...

Мисълта ми е, че може би организмът с помощта на тези хомеопатични капки стига до някакъв баланс между новите количества хормони и вируса... Но това и на мен самата ми звучи малко в сферата на фантастиката, а и количествата медикаменти при стимулация са много по високи...
Така или иначе аз ще продължа с хомеопатията и ще ви държа в течение... И без това май няма какво друго да приложа...

 и аз реших да  е хомеопатия  -д-р Божанова  ми препоръча хомеопат .
Огняна ,ти с кого си се  консултирала ?Пиши  какви точно капки -искам предварително да ги проуча!

Аз  съм  върл  противник  на всякакви  лекарства   - когато преди години се появяваха ,имах  усещането  ,че каквото и да приемам  и пия  -от всичко  с е влошават  нещата - само ваксината имам чуство  ,че  помогна. За това  не съм настроена нито за  ацикловира  ,нито за Изопринозин.

предните месеци   съм приемала  утрогестан , преди  - дуфастон,марвелон    -нямаше  и напомняне за херпес  -като и по време на двете ми лапароскопии в последната  година и половина - сега  дали стрес  -дали  гонала  +цитротайда   -незнам-ама нали и резултата показва пък ,че  няма  настояща инфекция  8O  - и аз като Огняна   съвсем се обърквам.

Да допълня нещо ,което се сетих  - предния ден преди да ми с е появи това което  е /каквото  и да е  / - бях на козметик за кола маска -аз  правя  цяла   -"бразилска " ли беше  :lol:  -  при тази жена  ходя от години ,но може и от там нещо да е повлияло.

Много дълго от мен   стана :oops:-почти като  дневник  ,ама повече споделено   помежду ни  ,ще е само от полза .
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 13:57:50 pm от nimika »


*

    Albena_73

Re: генитален херпес
« Отговор #27 -: Октомври 21, 2008, 10:07:42 am »
Момичета, и аз имам рецидиф, тая гад мръсна вчера се появи :x. Близо година я нямаше, тъкмо за другата седмица имах час за хидрoтубация, която отлагам вече втори месец и сега и това. Аз си мисля , че излезе от преднизолона, не знам дали да не го спра на своя глава, за какво го пия, като нито инсеминации , нито инвитро може да ми направят без тази хидротубация, а тя все се отлага, и сега пак ще я отложат, заради този херпес сигурно. Иде ми да ревна и една седмица да не млъкна, как пък все нещо  става и всичките ти планове отиват по дяволите и пак ходене по мъките.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #28 -: Октомври 21, 2008, 11:28:32 am »
Albena_73    :bighug:- ами какво да ти кажа -няма нещо  което   да те успокои -по себе си съдя  и знам -  идваше ми  света  да разкъсам , чуство на безсилие ,отчаяние ,болка.
Отминава  -като   минаха  дни  ,малко по  спокойно гледам на нещата.
Не се   ядосвай и нервирай -стреса   е една от основните причини за  отслабване на имунитета и поява  на херпеса -стреса и напрежението  са много отрицателен фактор -комбиниран с лекарства -да не  говорим...

Преднизолона  никакво спиране  докато не ти каже лекар!!!За  какво  ти е предписан  и с кого  се консултираш  ?а от колко време  го пиеш ,че считаш  че е от него ?
А  и  до  другата седмица рецидива може да отмине/ но все пак лекаря  ще прецени дали да я  направите / -веднага започна ли го с  ацикловир ?

Херпеса не е самостоятелен проблем с едностранно решение  -зависи от общото състояние на организма и всякакви фактори  влияят .Лошото е ,че  в годините аз така и не  можах да  ги установа .

Макар ,че аз като  се замисля  преди  10тина години нямах Хашимото /което  също  е автоимунно заболяване / ,а имах херпес.Херпеса ме "позабрави" ,а  се сдобих с Хашимото - дали  това автоимунно не  се  е оказало по силно  и да е взело връх в  борбата за  организма ми  :crazy:???
« Последна редакция: Октомври 21, 2008, 11:38:03 am от nimika »


*

    Albena_73

Re: генитален херпес
« Отговор #29 -: Октомври 21, 2008, 14:24:44 pm »
Ми аз си имам от всичко, Хашимото - ТСН ми е към 7.5, АФА, високи НК - клетки, за НК ми е преднизолона, и херпеса естествено цъфна за капак. Мъжът ми казва , че с тия изследвания и това непрекъснато кръвопускане,за какво ли не, дето ми го правят почти всяка седмица, спокойно може да ме вземат в НАСА за някой космически полет. Това в кръга на шегата. Аз ходя при д-р Андреева в клиниката на Щерев, а ендокринолог ми е д-р Начев, имунулогията - доц. Конова Плевен, сега херпеса - не знам кой да ми го мори. А иначе го почнах с ацикловира , ама той с него и без него, някъде към седмица ме мъчи. Предполагам , че сега като пусна кръвна картина , веднага ще покаже високи стойности на тромбоцитите и утайката и пак ще ми отложат хидротубацията.   
*
Re: генитален херпес
« Отговор #30 -: Октомври 21, 2008, 14:52:43 pm »
Хайде, и аз да се пожалвавам... пак...
Въпреки гадния херпес, въпреки опитите на грипа тия дни да ме тръшне, се надявах, че чудото е по-силно и се е получило... Да, ама не! Този месец правих фоликулометрия и вече със сигурност може да се каже, че сме действали в подходящото време... Днес обаче с един ден по-рано категорично ми дойде :balk_146: Толкова не ми се вярваше, че чак и тест направих!

На мен един от специалистите, при които ходих по търсене на причината за миседите ми, ми каза, че по принцип вирусно заболяване може да отключи автоимунно заболяване като Хашимото, например. Аз освен херпесните вируси си нося и стари антитела на цитомегаловирус, та и на мононуклеоза/Епщайн Бар вирус/ и то в количество от стотици, с които Бог знае кога съм се сдобила?! Всичките тези все са от групата херпесни вируси... Да не тръгнете сега да се изследвате и за мононуклеоза, няма смисъл (освен ако лекар не ви го е назначил), според имунолозите, с които съм говорила старите антитела, дори и високи, не пречат, те са имунитет... :?
Другото, което специалистта ми каза, е, че тези вируси влияят и променят кръвта - по-точно тромбоцитно-левкоцитните агрегати се повишават, от тук се появява проблем с кръвосъсирването...

Ще ми се в темичката ни да се включат момичета, които въпреки херпеса са успели да имат бебета, малко да ни окуражат, дадат съвет...
« Последна редакция: Октомври 21, 2008, 15:03:04 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Albena_73

Re: генитален херпес
« Отговор #31 -: Октомври 21, 2008, 15:25:20 pm »
Ох и на мен хубавите новини ще ми дойдат добре, поне ще има светлинка в тунела,като гледам ние сме все с миседи, а дано чуем и добри новини. Иначе и аз като Огняна, фоликуметрия, точния ден, 1 ден закъснение, ама хич  не се и надявам, няма да си правя тест. Вчера пък излезе и тая гад, а обикновено ми излиза в първите дни на цикъла, така че тоя път няма да се самонавивам излишно.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #32 -: Октомври 21, 2008, 15:28:59 pm »
така-като "тройка  на разсъмване сме " -пълен комплект сме -аз НК клетки не съм изследвала -ама  като  гледам   -няма начин  да  не са завишени  :balk_70:

Не че ще тръгна сега и тях да изследвам -мъжа ми ми каза  да  се поспра и  поуспокоя с тези изследвания -че  те лекарите само  това  знаят -и каквото и да  ми изследват -все излиза  че  не е наред -чак  се чуди  как така -здрава  -права  и готина  :balk_69: ,а  толкова  "дефекти ".

Малко време  ще си дам за да  се поуспокоя.Чакам  си прегледа  при хомеопата /милото смята че са  глупости / - а прегледа  колко е  евтин там  :balk_161:  ,няма да  говорим .

Интересно ,че  аз винаги съм била с перфектна кр картина -около  лапароскопиите  съм правила ,сега преди процедурата ...

ognyana - :balk_21: - хайде другия месец да е късметлииски и за двете ни/надявам с е да правя  тогава я  инсе ,я  икси   на съвсем естествен / -аз така  лятото  няколко месеца  -фоликуметрия -закъснения по  10-14 дни  -надежди - и нищо ...
Albena_73- докато не дойде -иам надежда  -не се отписвай  :crossfingers:

« Последна редакция: Октомври 21, 2008, 15:30:31 pm от nimika »


*
Re: генитален херпес
« Отговор #33 -: Октомври 21, 2008, 15:58:06 pm »
От твоите уста в Божиите уши... Та дано "тройката" ни следващия месец е най-щастливата тройка! :hug2: :hug2:

(За протокола моите НК клетки са на границата.
Колко е при този хомеопат прегледа, Нимика?
Аз преди все обвинявах, ову-тестовете, че на са наред или аз нещо не ги правя като хората, закъснения, и лелката все си идваше, ама то май ясно си има друга причина... Иначе и аз така млада, уж, права, здрава, ама... на! И аз тая година източих бая кръвчица, та и моето злато с мен се базика..., че вече го гледам като образ от един филм с Брад Пит и Том Круз... )
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Albena_73

Re: генитален херпес
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2008, 16:06:00 pm »
 :lol:Ейййй, да нямаме  един и същи мъж. Добре , че те нямат такива форуми да четат, че тогава щяхме да заформи групички по интереси. И аз се интересувам , кои е хомеопата и къде предглежда?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #35 -: Октомври 21, 2008, 16:18:31 pm »
вече  много ви обичам-макар и задочно  -хем се смеем -хем плачем...
Е -при нас  като ново чудо от месец  имаме и  мъжи фактор ,така че не   коря само  ову тестовете и разни такива неща да само причината .Което пък не прави никак по-лесни нещата .

За хомеопата -незнам имам ли право тук да пиша -име и цена-ама то не е тайна  -  за първичен преглед- наречен интервю - ами 65 лева-д-р Стоименова -център Хирон    -препоръча ми  го   д-р Божанова от НЦЗПБ.
« Последна редакция: Октомври 21, 2008, 16:22:57 pm от nimika »


*

    Albena_73

Re: генитален херпес
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2008, 16:46:45 pm »
И ние, и ние си имаме мъжки фактор. Ама няма да се разберем така, то пък човек не може да се похвали с нещо, дето да си го има само той :wink:. Ама аз вече мъжкия фактор си го имам за цвете в саксиика, на фона на всички мои извъннорменни показатели, може би защото веднъж забременях, пък може би и го щадя, някакси си по лесно се справям, с тия лекари и изследвания, като боря проблемите при мен, той милия ме подкрепя, ама като трябваше да отиде за спермограмата, беше като болен една седмица, всичко свързано и игли, болници, го подтиска и някакси го плаши.
Re: генитален херпес
« Отговор #37 -: Октомври 21, 2008, 19:19:04 pm »
Здравейте момичета!
От няколко дни следя темичката и сега реших да се включа. Аз също страдам от генитален херпес, но успях да си имам бебче. Имам го от около 10-ина години, като ми излизаше по 2-3 пъти годишно. Като забременях ми излезе 3-4 пъти, като първия път беше в началото, а последния в деня на раждането. Родих секцио, защото е много опасно за бебето да се ражда по нормален начин при активен херпис.
Когато отидох в Центъра по вирусология месец преди раждането за документ, който да доказва необходимостта от цезарово сечение доцентката каза, че е опасно за плода само ако херпес излезе за първи път по време на бременността. Ако е излизал и преди това не било опасно, защото бебето поучавало наготово имунитет от майката. Слава богу, моето дете се роди живо и здраво!
Аз също имам няколко мисседи, като единия беше в 8-9 седмица, а другите много скоро след положителните тестове. До сега си мислех, че причината е че бях с много тънка лигавица, но сега като Ви чета не знам дали е било само това. Освен това имаше и съмнение за Хашимото в хипер функция, имах назначено и лечение след 4 месец, но в последствие ми се размина.
Ако искате можете да ми разгледате и другите постинги, за да не се повтарям.
Успех на всички Ви и сладки бебчета на финала!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #38 -: Октомври 21, 2008, 19:54:32 pm »
nikitali -благодаря  ,че сподели .Ще разгледам постовете  ти .Преди  забременяването имала ли си рецидиви?

 Albena_73 -  абе компеклект сме  -
И ние, и ние си имаме мъжки фактор. Ама няма да се разберем така, то пък човек не може да се похвали с нещо, дето да си го има само той :wink:.

как ме разсмя само -весело и хубаво ми става  .Заричам ви -щом някоя  от темичката се похвали ,че  е бременна и  родила  -и останалите да :D не я  оставяме сама и да я последваме-няма само тя да  е
Оспамвам темата -ама  няма да ми се карат.


Re: генитален херпес
« Отговор #39 -: Октомври 21, 2008, 21:14:32 pm »
Имам го от около 10-ина години, като ми излизаше по 2-3 пъти годишно.