0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: генитален херпес
« Отговор #80 -: Ноември 20, 2008, 01:42:22 am »
За съжаление и аз се записвам във вашата групичка.
Ама като няма нормални лекари тук ,така е.
Появи ми се преди 2,5 месеца за първи път.Питах гинеколожката си ,каза кожно образование и впоследствие като позавехна го скъсах.За второто -пак същият отговор и не му обърнахме внимание.Сега за третото вече в друг щат ,при друг лекар-той си каза,че му прилича на херпес,а аз си мислех,че е ХПВ.Ама не знам как са завършвали тук,та ми взе влагалищна проба вместо от мястото на инфекцията.Пробата нормално беше отрицателна.Но кръвната ми показва друго
IgG HSV1 - 4,45 -при норма под 0,9

IgG HSV2 - 4,45- при норма под 0.9

Това което е ме смущава,е че нося и 2та вируса и стойностите са им еднакви :(.
Другото,е ,че сега по време на бремеността з апърви път имам такива изяви-иначе никога не съм имала дори и малка пъпчица в гениталната област.
От 35 (сега в петък)седмица започвам лечението със Зовайракс,но нито дума за кремчето.Той на всички негови пациентки предписвал това лекарство и те си раждали безпроблемно и нормално.За секцио и дума не можело да става-не знам не го разбирам това-българският ми доктор е твърдо против вагинално раждане при наличие на подобни инфекции,но тук нямаме право на глас в това отношение.Трябва да има някакви невероятни усложнения за да се прибегне до секцио....
*
Re: генитален херпес
« Отговор #81 -: Ноември 20, 2008, 13:41:34 pm »
За съжаление и аз се записвам във вашата групичка.
...та ми взе влагалищна проба вместо от мястото на инфекцията.Пробата нормално беше отрицателна.Но кръвната ми показва друго
IgG HSV1 - 4,45 -при норма под 0,9

IgG HSV2 - 4,45- при норма под 0.9

Това което е ме смущава,е че нося и 2та вируса и стойностите са им еднакви :(.
Другото,е ,че сега по време на бремеността з апърви път имам такива изяви-иначе никога не съм имала дори и малка пъпчица в гениталната област.
От 35 (сега в петък)седмица започвам лечението със Зовайракс,но нито дума за кремчето.Той на всички негови пациентки предписвал това лекарство и те си раждали безпроблемно и нормално.За секцио и дума не можело да става-не знам не го разбирам това-българският ми доктор е твърдо против вагинално раждане при наличие на подобни инфекции,но тук нямаме право на глас в това отношение.Трябва да има някакви невероятни усложнения за да се прибегне до секцио....
Чакай, чакай! Не се шашкай!
За съжаление 90% от населението на света носи херпесните вируси.  НО много малка част от хората, боледуват, което е добре.  Въпрос е по-скоро на имунитет и организъм. Лекарите все още не могат да кажат защо има хора, такива като мен, които са податливи на атаките на вируса, като разберат предполагам ще открият и адекватното веднъж за винаги лечение срещу гадта.
Оплаквания от херпес обикновено може да има при разболяване, изтощение на организма и др., отслабнал имунитет, дори и при бременност.

ТВоето изследване показва наличие на IgG антитела, това са стари антитела, което показва, че твоят организъм някога се е срещал с херпес симплекс от първи тип/по устата и херпес симплекс от втори тип/по гениталиите. Ти имаш антитела. И колкото и парадоксално да е, това ти е само от полза, защото при теб дори и да избие херпес няма да е вследствие на първична инфекция, което е опасният вариант, а ще бъде вторична. Вторичната инфекция не е опасна за плода. Има опасност само, ако по време на раждането, има изява на херпес по родовите пътища. Затова като предпазна мярка малко преди термин трябва да се вземе вагинален секрет за изследване за наличие на вируса или да се планира цезарово сечение.

"Прясна" инфекция, рецидив се доказва чрез IgM антилата. Толкова по този въпрос...

НО това, което ти описваш като симптом, въобще не прилича на херпес. Херпесът оформя зачервяване, което боли и сърби, образуват се мехурчета с течност, после става на раничка. Не можеш да го хванеш и откъснеш. Това което описваш е нещо друго. В интерес на истината не ми прилича и на папилома по описанията, които знам, нали от това си се опасявала... Не знам какво е това, което ти е излизало. Трябва да ги натиснеш да разберат. И не се шашкай излишно!
« Последна редакция: Ноември 20, 2008, 14:46:03 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: генитален херпес
« Отговор #82 -: Ноември 21, 2008, 05:32:34 am »
Има още нещо което ме обърква.За първи път имам генитален херпес,но не се развива като обикновенният ,който обикновенно наричаме "стресница".Не знам ,аз ли не съм достатъчно осведомена или докторът ми ,но проблемът ми е следният.В началото докато се активизира изглежда като мехурче пълно с вода.През това време боли,сърби и щипе.След като се покрият всички тези симптоми,започва състоянието на "оздравяване".Именно то ме обърква най-много.Защото вместо да изчезне си остава като един вид малко по-твърда и леко издадена навън брадавица.Аз така го скъсах първото-беше станало като коричка ,стиснах зъби за кратко и го скъсах.Е да но следващите две не искат да се сплескат,нито да изсъхнат и са си релефни дори едното си виси с около 1 см надолу.Предписаха ми само ацикловир на таблетки,но не знам дали ще има ефект при тези поостаряли "кожни образувания" както ги нарича доктора.Вие как си лекувате гениталният херпес външно?Имате ли подобни проблеми?Извинявам се за описанието което съм ви дала,но ме интересува дали и при вас протича  по подобен начин???
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #83 -: Ноември 21, 2008, 10:20:26 am »
 iliyanas- при мен  при ген херпес  няма  такива втърдявания каквито описваш  и не остава  следа или каквото и да е образование след това .
От стресница на устната /което  пак   си е херпес / в  ъгълчето на устната  ми остана  малък белег,но на фона на пъпките и  кафеникавите  петна ,хич не  го забелязвам :lol:

Това  ,което описваш   е по-различно - първоначалните симптопми  са като на херпес,но после  :(- 1 см   8O- сигурни ли сте че  става  дума за херпес?Рисуваш картината  на нещо друго  според мене или на  друг вариант на развитие на херпес ,за които аз  не зная!
Да се включат и други момичета  -може  при тях клиничната картина да е по-различна или сходна с твоята.
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 11:18:56 am от nimika »


*
Re: генитален херпес
« Отговор #84 -: Ноември 21, 2008, 13:58:58 pm »
Аз отговорих по-долу относно проявата на симптома. Но си мисля, дали да не се пусне отделна темичка за това, iliyanas? Много е странно!  8O За да могат не само вълнуващите се от херпеса да прочетат оплакването и помогнат с информация... 
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: генитален херпес
« Отговор #85 -: Ноември 21, 2008, 14:48:51 pm »
Аз отговорих по-долу относно проявата на симптома. Но си мисля, дали да не се пусне отделна темичка за това, iliyanas? Много е странно!  8O За да могат не само вълнуващите се от херпеса да прочетат оплакването и помогнат с информация... 
  Добре ,дори и да пуснем отделна тема как да я озаглавим?Аз като говорих с българският си доктор ,той мислеше ,че е ХПВ(за който имам само 1 положителен резултат от последните 7 теста).Но този тук поне 10 пъти ми повтори,че не му прилича на ХПВ и затова ми пусна изследвания за херпесите,които се оказаха положителни.Между другото ако не ме беше срам и ако можех да се превия от големият корем щях го снимам и да ви дам линк.Но така както вървят нещата ако се окаже друг по-компентен лекар който ще ме изражда ще търся неговото мнение....или в по-лошият вариант ще чакам още 9 месеца да се прибера в България и тогава да видим какво е,защото ми писна вечно да съм някакво изключение и да ме успокояват с думите"не се безпокой,ще видим какво можем да направим по въпроса"и оттам нататък всичко се оставя в ръцете на съдбата....
*
Re: генитален херпес
« Отговор #86 -: Декември 19, 2008, 21:03:40 pm »
С Нимика се погрижихме да ви предоставим в четивен вариант писмената консултация на проф. д-р Дундаров (приложената по-долу като снимка).
Вижте прикачения файл. Надяваме се, че в този вид ще е по-достъпна, полезна и ясна за всички.
Искрено ви пожелавам да нямате проблеми с "овладяването" на херпесните вируси, но имайте предвид, че трябва да реагирате незабавно като потърсите компетентна лекарска помощ и започнете лечение веднага в случай на изява - това е най-важното!
Успех!
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 21:14:10 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #87 -: Декември 19, 2008, 23:33:02 pm »
С Нимика се погрижихме да ви предоставим в четивен вариант писмената консултация на проф. д-р Дундаров (приложената по-долу като снимка).
Вижте прикачения файл. Надяваме се, че в този вид ще е по-достъпна, полезна и ясна за всички.
Искрено ви пожелавам да нямате проблеми с "овладяването" на херпесните вируси, но имайте предвид, че трябва да реагирате незабавно като потърсите компетентна лекарска помощ и започнете лечение веднага в случай на изява - това е най-важното!
Успех!

   Благодаря милички :P
  То за мен е малко късно но всяка информация е полезна.
  Аз все още очаквам моя бебо.В крайна сметка се договорихме с мойте доктори тук и не започнах приема на въпросните хапчета Ацикловир.Имам насрочена дата за секцио.
 Желая ви късмет!!!
 Весели празници!!!
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 23:35:00 pm от Arlina »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #88 -: Декември 20, 2008, 09:22:59 am »
С Нимика се погрижихме да ви предоставим в четивен вариант писмената консултация на проф. д-р Дундаров (приложената по-долу като снимка).

моля -моля -да не ми се приписват заслуги каквито нямам -доброто дело  по набора  на текста    е изцяло дело на ognyana и  всички благодарности трябва да са  за нея !!!!



Re: генитален херпес
« Отговор #89 -: Януари 09, 2009, 16:26:51 pm »
Момичета, включвам се и аз, макар че за моя радост не страдам от генитален херпес, само от 1-ви тип, излиза ми около устата и носа. Но половинката ми от години има гениталния херпес. Определено при него има пряка връзка между стреса и излизането на херпеса. Та моят въпрос е: дали неговият генитален херпес би могъл по някакъв начин да пречи на моето забременяване? (да не ме разберете погрешно, не говоря за секс в момент, когато има рецидив) Ние опитваме от около 3 години, минахме през 4 инсеминации и 1 ин-витро, неуспешни. Водим се "неизяснен стерилитет". Всички направени изследвания и при двамата са добри. На 2-3 гинеколози съм задавала този въпрос и те смятат, че неговият херпес не пречи. Ако някой знае нещо по въпроса, моля да сподели.
*
Re: генитален херпес
« Отговор #90 -: Януари 10, 2009, 10:04:27 am »
Та моят въпрос е: дали неговият генитален херпес би могъл по някакъв начин да пречи на моето забременяване? (да не ме разберете погрешно, не говоря за секс в момент, когато има рецидив) Ние опитваме от около 3 години, минахме през 4 инсеминации и 1 ин-витро, неуспешни. Водим се "неизяснен стерилитет". Всички направени изследвания и при двамата са добри. На 2-3 гинеколози съм задавала този въпрос и те смятат, че неговият херпес не пречи. Ако някой знае нещо по въпроса, моля да сподели.

Здравей! Това, което съм чувала от лекарите мога да го поставя в две групи: от по-високо квалифицирани лекари и такива, за които херпесът +/- бременност, честно казано, не са ограмотени, но трябва да кажат нещо...
Първите досега пред мен не са се впечатлявали много-много от херпеса. Единствената опасност, която са подчертавали, е, че ако бременна жена развие първична инфекция, т.е. зарази се за първи път с вируса по време на бременността, то плодът е застрашен. Както и че се препоръчва секцио като начин на родоразрешение при изява  на генитален херпес към термин. Толкоз. Другото, си мисля, че дори не е известно на медицината като наука, както все още не е открито лекарството срещу вируса. За сега не се приема, че  наличието на херпес пречи на забременяването или износването на бременност и не може в него да се търси причината за незабременяване.
От другите можеш да чуеш всичко...
Имай предвид, че въпреки че само мъжът ти страда от този херпес и ти го носиш, но организмът ти явно се справя успешно с него. Хубавото е, че в този  вариант имаш антитела срещу него, и не дай си Боже, по време на бременност се появи, организмът ти ще се справи с него и няма да носи лошите последствия като при първична инфекция. Все пак е добре да изследваш количеството налични антитела, които имаш и за двата вида херпес, херпес симплекс вирус първи тип(който споделяш, че се активира при теб) и херпес  симплекс втори тип, гениталния.
Хубаво е, мъжът ти, както и ти, да приемате антиоксиданти - например, вит. А,Е,С (забележка: при планове за бременност ти не взимай вит. А, и по принцип заради допустимите количествата трябва да се консултираш с лекаря си дори и за техния прием). Ако мъжът ти страда от чести рецидиви, имуностимулиращите или имуномодулиращите препарати също са подходящи за него. По-долу сме ги споменали: изопринозин, саменто (котешки нокът), биозин (съдържа екстракт от чесън и други)... Рибеното масло/омега 3 мастните киселини също действат укрепващо.
Консултацията с проф. Дундаров, също би ви била полезна. Успех!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #91 -: Януари 10, 2009, 10:57:05 am »
Re: генитален херпес
« Отговор #92 -: Януари 12, 2009, 11:41:59 am »
Огняна, благодаря ти. Мисля да направя една консултация с проф. Дундаров. Можеш ли да ми дадеш негов телефон, както и кои дни и часове приема.
*
Re: генитален херпес
« Отговор #93 -: Януари 12, 2009, 16:29:28 pm »
Огняна, благодаря ти. Мисля да направя една консултация с проф. Дундаров. Можеш ли да ми дадеш негов телефон, както и кои дни и часове приема.

проф. д-р Дундаров, д.м.н.

телефони за връзка:
868 75 23
0888 89 15 79

Мисля, че само понеделник му е проблем, има някакъв съвет... В другите дни, когато се уговориш с него по телефона.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #94 -: Януари 12, 2009, 16:34:23 pm »
ognyana -дай   и подробни указания за адреса ,че професора  е на лесно място :lol:,ама аз като котка около паничка  ,няколко пъти обиколих докато го намеря точно откъде и накъде е :lol:
Ама аз типично като жена  се ориентирам :oops:
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 16:38:59 pm от nimika »


*

    preslava

Re: генитален херпес
« Отговор #95 -: Януари 14, 2009, 14:47:30 pm »
Здравейте момичета.Преди 5 год.и на мен ми поставиха диагноза-херпес,обаче за разлика от вас не ми направиха никакви изследвания,просто гинеколога ми го погледна и каза херпес.Изписа ми ацикловир таблетки и кремче и това е.Същото го има и мъжа ми,явно от него съм се заразила,и на него не са му правили изследвания.Да ви кажа че на мен учудващо през цялата бременност и процедура ин витро,не ми се появи,чак немога да повярвам,обаче бях мн.спокойна и всички се грижеха за моето спокойствие,пиех витамини,желязо и се хранех пълноценно.Напоследък обаче ми излиза доста по-често,този мес.2пъти,(преди цикъл стана вече задължително).Не ходя на лекар, а си започвам ацика,незнам дали не е вредно пия го на моя глава по една седмица 3x1.Аз го усещам мн от рано започва една тъпа болка,дискоморт,не го оставям да стане на раничка,мехурче.Та и затова не виждам смисъл да се мажа с крема,защото аз го улавям още преди да има видимо зачервяване или някакво подуване.Някой беше пиасал за кола маската-да и на мен ми се активира след кола,и също така ако нося стегнато белъо 8O,излиза ми винаги на едно и също място.Сега си взех имунобор,малко да си повдигна имунната.Та това е от мен,ще следя темата.
*
Re: генитален херпес
« Отговор #96 -: Февруари 09, 2009, 10:48:09 am »
Преди 5 год.и на мен ми поставиха диагноза-херпес,обаче за разлика от вас не ми направиха никакви изследвания,просто гинеколога ми го погледна и каза херпес.Изписа ми ацикловир таблетки и кремче и това е.
Да, това май е масова практика. И при мен беше така, с тази разлика, че ми изписаха само крем.

Цитат
Същото го има и мъжа ми,явно от него съм се заразила...

Обикновено е трудно да се открие кой от кого се е заразил. Просто може при единият имунната система да е била по-силна и въпреки че е носил вируса в себе си, той да е бил подтиснат в латентно състояние... А и това в случая при нас не е най-важното, нали?!

Цитат
Да ви кажа че на мен учудващо през цялата бременност и процедура ин витро,не ми се появи,чак немога да повярвам,обаче бях мн.спокойна и всички се грижеха за моето спокойствие,пиех витамини,желязо и се хранех пълноценно.
Това е чудесно!


Цитат
Напоследък обаче ми излиза доста по-често,този мес.2пъти,(преди цикъл стана вече задължително).Не ходя на лекар, а си започвам ацика,незнам дали не е вредно пия го на моя глава по една седмица 3x1.Аз го усещам мн от рано започва една тъпа болка,дискоморт,не го оставям да стане на раничка,мехурче.Та и затова не виждам смисъл да се мажа с крема,защото аз го улавям още преди да има видимо зачервяване или някакво подуване.
ТОва че вече ти излиза често, вече не е добре! Явно след бременноста организмът ти е отслабнал. Бих те посъветвала все пак да направиш консултация със специалист. Ще ти трябва по-скоро имуностимулираща терапия.
Имай предвид че ефективността на локалните средства при херпес, конкретно на ацикловир крема е около 70 %. Лечението е особено ефективно и краткотрайно, особено когато се започне от това състояние, което ти описваш, когато го хванеш в самото начало. Обикновено на мен ми мина за 1-2 дни само с мазане без лекарства.
Ефективността на ацикловир таблеките обаче е някъде само около 50 %! Освен това гадният вирус става резистен към него при честата им употреба -  така че по-добре е, избягвай ги, те са само за краен случай!

Цитат
Някой беше писал за кола маската-да и на мен ми се активира след кола,и също така ако нося стегнато белъо 8O,излиза ми винаги на едно и също място.

Да и аз има такова чувство за колата, още повече че когато се появи категорично за първи път при мен беше след посещение в козметичен салон след такава процедура...
А за стегнатото бельо - да така е при мен, забравих отдавна стегнатите бельо и дрехи, едно прежулване и съм готова. Уви, и ако се случи претъркване от други дейности (креватни) същата работа...

Това от мен за теб. Извинявам се за късния отговор.

Подготвила съм малка изненада по темата, вече има 2-3 седмици, но нека имам малко свободно време и ще ви го пусна материала...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #97 -: Февруари 09, 2009, 13:48:03 pm »
Здравейте момичета, четох доста по темата, искам да ви питам относно гениталния херпес. Отпреди около 5 годинини на д- то ва мъжа ми се появи нещо, което аз оприличавам на херпес, което  много упорито се появява през известно време. Ходи на кожен лекар, който каза че това били "гъбички" и предписа някакво лечение, което не помогна. Той се отказа от ходене по некомпетентни лекари и опита самолечение с какво ли не, но въпреки всичко "обриват" или херпеса,- каквото е не изчезва. Изчезва, но после почти веднага пак се появява. А се появи след една много сериозна настинка. Представлява група от малки мехурчета, пълни с течност, които явно в последствие се пукат и се образува коричка, след което пада или изчезва и след известно време се появява в близост  до предишното място. Това е при мъжът ми. При мен, не се е появявало подобно нещо, но понякога, преди цикъл, получавам парене и усещане за обрив точно на входа на вл. Видимо няма нищо. Незнам, но все подозирам че имаме "генитален херпес". Въпросите ми са - какво изследване може да потвърди или отхвърли наличието на генитален херпес? И възможно ли е да е това - по описаните симптоми?
Миналата година родих дъщеря си  - 2007 г, по естествен път, каква е вероятноста да съм я заразила и как да установя? СЕга при всеки най - малък обрив по дупето и изтръпвам да не е това?
*
Re: генитален херпес
« Отговор #98 -: Февруари 09, 2009, 14:11:41 pm »
Габи, първо относно дъщеря ти, споко! Ако детето беше пострадало от херпеса при раждането, щеше да проличи почти веднага (периодът е до 20 дни след раждане), последиците са видими и страшнички! След като детето е живо и здраво, всичко е наред!
Това, което описваш на мъжа ти, много прилича на херпес, глутеален херпес. Когато му излиза, трябва да бъдете много внимателни с хигиената, миене на ръце, отделни кърпи... Просто по всякакъв начин трябва да се опитвате да изолирате вероятен пренос на вируса от там на друго място чрез допир...
Лечение - ацикловир крем, но преди това задължително консултация със специалист. (Проф. Дундаров; в много краен случай - кожно-венерическия диспансер)
Изследванията за херпеса, е най-добре да направите във Вирусологията към НЦЗВБ, на бул. Столетов 44 А, посещава се сутрин (ако д-р Божанова се е върнала от чужбина, ще можете да направите и консултацията там; телефоните са дадени по-долу). Там ще обясните за оплакванията си и ще ви пуснат необходимите тестове за антитела...
Заради честотата на появата, на мъжа ти е необходима терапия, и съответно консултация със специалист.
За твоето положение, за да си спокойна и получиш точна преценка (диагноза), прегледът при специалист, точно когато усещаш този дискомфорт, е препоръчителен.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #99 -: Февруари 09, 2009, 15:16:19 pm »
Огняна, много ти благодаря!Най - вече за успокоителните думи за детето. Ще прочета и ще агитирам мъжа ми да отиде на изследвания, и аз също че все отлагам. А каква е разликата между ацикловир, ацикловир- стада и ацикловир актавис и кое най- масово се прилага за профилактика?
« Последна редакция: Февруари 09, 2009, 15:33:37 pm от gabi »