0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: генитален херпес
« Отговор #140 -: Май 21, 2009, 06:08:09 am »
За пореден път се убеждавам, че лекарите в Англия са много зашеметени...в час са само за прогнозата за времето..Този форум ми е много по-полезен от консултацията с лекар. Дори не ми препоръчаха нещо за имунната система..разочарована съм. Много благодаря на всички, които споделят мнения, изключително са полезни.
*

    cveti2

Re: генитален херпес
« Отговор #141 -: Юни 22, 2009, 16:58:29 pm »
Преди около 2 месеца ми поставиха диагноза херпес симплекс. Вече втори месец нищо не ми е излизало. Генеколожката ми прави някакво биологиючно изследване и каза че не излиза хепрес на него. Незнам вече имам ли нямам ли? Как мога да разбера със сигурност?
*
Re: генитален херпес
« Отговор #142 -: Юни 23, 2009, 20:58:04 pm »
ИмаШ. Щом веднъж се "среЩнеШ" с вируса Ще си го новиШ цял живот. Но е въzможно да се появява по рядко, отколкото при други. Най често иzлиzа при отслабване на имунната система или преди настъпване на менструалното кървене при жената. Няма лечение, можеШ единствено да подсилиШ органиzма си.
ВсъЩност в таzи тема има много полеzна информация, някои момичета са вложили много време zа това. Прочети я цялата.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: генитален херпес
« Отговор #143 -: Юни 24, 2009, 08:08:20 am »
Преди около 2 месеца ми поставиха диагноза херпес симплекс. Вече втори месец нищо не ми е излизало. Генеколожката ми прави някакво биологиючно изследване и каза че не излиза хепрес на него. Незнам вече имам ли нямам ли? Как мога да разбера със сигурност?
Едното от двете вероятно е грешно, но въпросът е кое.  Един и същи лекар ли ги прави, как те диагностицираха ( чрез иследване или на външен вид) и какво е това биологично изследване дето ти го е нарпавила и е казало, че нямаш?

Б.


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #144 -: Юни 24, 2009, 22:42:49 pm »
Преди около 2 месеца ми поставиха диагноза херпес симплекс. Вече втори месец нищо не ми е излизало. Генеколожката ми прави някакво биологиючно изследване и каза че не излиза хепрес на него. Незнам вече имам ли нямам ли? Как мога да разбера със сигурност?

http://www.ncipd.org/index.php?page=2
Обаждаш се тук -в лабораторията на "Ген. Столетов" ,казваш за какво имаш съмнения  и  за какво би желала да се изследваш-ще те упътят  какво точно е нужно да направиш.

Минала съм по този път -много време отне на лекарите докато разберем херпес ли  е или не.През разни кожно-диспансери и такива кабинети ме изследваха за всевъзможни други неща и ми предписваха съвсем ненужни за целта мехлеми и мазила.
Успех.
Ако се окаже ,че имаш херпес-   по -напред сме писали за това  - направи консултация  с  проф .Дундаров.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #145 -: Юли 03, 2009, 12:23:12 pm »
Само за статистиката - незнайно / поне за мен /от какво и как  имах рецидив тези дни .С нищо не го мазах  и третитрах -за няколко дни сам си отшумя.

Въпроса е ,че така  и не мога да разбера причината или нещото ,което провокира появата му.Ама ,ако можех ,ехе...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: генитален херпес
« Отговор #146 -: Юли 04, 2009, 09:00:04 am »
Въпроса е ,че така  и не мога да разбера причината или нещото ,което провокира появата му.Ама ,ако можех ,ехе...
То ако беше толкова просто, лекарите отадвна да са научили от какво да съветват да се пазиш. Мислят, че е свързано с отслабване на имунната система ( настинка примерно или нервно напрежение), но понякога си се появява и без някаква видима причина.
За другият херпес ( този, който излиза на устата), вторият ми баща имаше и винаги му излизаше като отиде на ски примерно. След като замина за САЩ и му изчезна и над 10 години въобще не се беше проявявал. Дали е от смяната на климата или някакъв друг фактор никой не знае, но той вярваше, че е свързано с нервите, защото същото се случи и с аритмията му. Има логика, защото е доказано, че това намалява имунната система, ама знае ли човек.

Б.


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #147 -: Юли 11, 2009, 13:09:40 pm »
Само информативно да напиша -провела съм среща с имунолог  -д-р Викентиева  ,назначени са ми имунологични изследвания /които така или иначе са нужни  заради АРТ процедура/ ,като специално сме разговаряли  за проблема с херпеса .
Д-р Викентиева подкрепя предписаното от проф.Дундаров /биозин,саменто,изопринозин  ,за което по-назад в темата писах/ ,като според нейното мнение изключително добър препарат е изопринозина,но подходящата схема ще ми назначи ,когато излезе резултата от изследванията .Това ще е след няколко дни и ще пиша пак.В смисъл ,че индивидуалната доза се определя най-точно след имунологични изследвания ,показващи точното състояние на организма ми.
Когато разбра ,че съм и с хашимото ,тя искаше евентуално да види с-стите и на МАТ /ТАТ /антителата/,но аз нямах,т.к съм ги изследвала само в началото ,а сега следя само ТСХ .


*
Re: генитален херпес
« Отговор #148 -: Юли 11, 2009, 14:07:22 pm »
Нимика, и личното тегло :)
На мен декември ми назначиха подобна терапия, с продължителост 40 дни. Схемата ми започваше от 6 таблетки до 2 таблетки на ден. НО! Първа красота - още на втората седмица пак ме изби чудото; втора красота - на третата седмица лекарството ме удари в ставите. Установих, че ставите винаги ме болят, когато пия изопринозин.
Срещнах информация, че изопринозинът не е подходящ при Хашимото, въобще при автоимунни заболявания интерфероните не били подходяща терапия, а изопринозинът стимулира интерфероните или нещо такова. Нимика, попитай лекарката дали има такава връзка... Утешихте - няма що :(, но по-добре да се знаят нещата предварително... Засега ми е ясно, че гадният херпес ще ме надживее ;)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: генитален херпес
« Отговор #149 -: Юли 11, 2009, 14:15:59 pm »
Момичета, аз в момента пия изопринозин по схема. И на мен на 10-я ден ми изби чудото, наречено херпес. Излиза ми на кожата на дясната половина на дупето. Този път, даже се беше много разрастнал. Много странно и сравнително бързо за размера си зарастна?! Не знам дали изопринозина помогна  8O ? Предписаха ми терапията, защото в имунологичните ми изследвания не се открива ИгА. Предстои ми ин витро на ЕЦ края на нози месец. И аз си мисля, че този херпес ще ми е до края на дните, но дано не попречи на процедурата.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: генитален херпес
« Отговор #150 -: Юли 11, 2009, 14:29:07 pm »
Здравейте момичета! Аз имам същия проблем.Ще споделятова,което една лекарка ми препоръча.При първи симптоми-зачервяване,мравучкане и лек сърбеш да мажа с Viru-Merz гел.А след появате на мехурчетата с Гентамицин крем.При мен също се появяват най често около менструация или напрежения,нерви и т.н.Проблема при мен е че,в последните няколко години не усещам първите симптоми.Когато се усетя вече виждам мехурчетата.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #151 -: Юли 11, 2009, 14:41:57 pm »
Нимика, и личното тегло :)
На мен декември ми назначиха подобна терапия, с продължителост 40 дни. Схемата ми започваше от 6 таблетки до 2 таблетки на ден. НО! Първа красота - още на втората седмица пак ме изби чудото; втора красота - на третата седмица лекарството ме удари в ставите. Установих, че ставите винаги ме болят, когато пия изопринозин.
Срещнах информация, че изопринозинът не е подходящ при Хашимото, въобще при автоимунни заболявания интерфероните не били подходяща терапия, а изопринозинът стимулира интерфероните или нещо такова. Нимика, попитай лекарката дали има такава връзка... Утешихте - няма що :(, но по-добре да се знаят нещата предварително... Засега ми е ясно, че гадният херпес ще ме надживее ;)

Благодаря ти, ognyana. Ще питам  непременно .За ставите  и неволите ти четох
 :balk_133:Дай линк ако е било в нета -да попрочета и аз по  въпроса :balk_172: ,макар ,че от много четене от моя страна по въпроси ,за които не са ми  в специалноста ,само глава ме боли е е такива ми стават очите  :balk_160: от чудено кое на кое помага и вреди .

Определено ми е  ясно ,че преди процедурата трябва някаква укрепваща терапия-поне за мое успокоение -да знам ,че съм направила нещо ,а не съм оставила нещата на произвола ,макар че е Божа работа .

Това ,което коментирахме с д-р Владимиров е,че единственото хубаво е,че поне имам антитела и я няма опасността  за плода ,ако за първи път се появи по време на бременност,а само че трябва да е секцио ...ама това си го знам ,а и  да стигнем до там :balk_600:


anmar, дано не ти се появи "гадта" по време на процедурата  -но за естествен цикъл поне не  губиш   средства ,а и въпреки ,че напрежението може да ти се отрази ,вярвам че няма да те споходи и дано късмета е с теб.Все пак и  хормонална стимулация  е  октключващ фактор за херпеса ,а при теб такава ще липсва :crossfingers:
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 01:02:03 am от Pesheck »


*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: генитален херпес
« Отговор #152 -: Юли 14, 2009, 11:42:35 am »
при мен херпесът се появява при стресови ситуации, силно напрежение...за втори път излиза на дупето, от дясната страна; преди това си бе генитален, сега вече и към дупето, усещам лека болка и мажа с ацикловир, на мен много ми помага, за ден-два изчезва...

*
Re: генитален херпес
« Отговор #153 -: Юли 15, 2009, 12:14:21 pm »
И при мен херпеса се появява по време на стрес,но последния път ми излезе 2 пъти едно след друго и ми изписаха да пия 10 дни по 5 Ацикловира на ден и чак след това гадта изчезна.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: генитален херпес
« Отговор #154 -: Юли 15, 2009, 12:23:33 pm »
ох, този гаден херпес.....не знам от какво ми се появи, аз преди това никога не съм имала, дори от пърив вид...

сега си купувам ацикловирче и така се спасявам, но е ужасно неприятно....
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #155 -: Юли 15, 2009, 21:08:21 pm »
Днес си взех от резултатите от имунологичните изследвания,направени и заради предстояща процедура  и за назначаване на терапия за профилактика срещу херпеса.

Тепърва има много да чета за Т и В лимфоцити,че почти нищо не запомних и не разбрах /от говореното ми за хелпери и субполация - които е правил имунологични ще ме разбере за какво говоря  :D /

Обикновенно при хашимото-каквото имам/ или друго автоимунно заболяване/  ,NK клетките са завишени,но при мен са в норма-даже на долна  граница са.Което според д-р Викентиева е добре,защото една терапия за стимулиране ,може пък да активира НК клетките  , и ако бяха завишени би било проблем.
Аз горе долу така го разбрах.

Някъде назад в темата на шега бях написала ,че откакто имам Хашимото ,херпеса ме беше "позабравил"- един вид ,че две имунни заболявания не могат да доминират...Ами нещо вярно има .В смисъл ,че според д-р Викентиева ниските НК клетки  са в резултат именно на херпесния вирус -той е свършил работа в борбата срещу тях,макар че при редките рецидиви при мен, незнам  как е станало .


Срещнах информация, че изопринозинът не е подходящ при Хашимото, въобще при автоимунни заболявания интерфероните не били подходяща терапия, а изопринозинът стимулира интерфероните или нещо такова. Нимика, попитай лекарката дали има такава връзка...

Д-р Викентиева каза ,че изопринозина влияе пряко  на Т лимфоцитите ,които са "виновници" за  активността  на  вируса на херпеса ,а не влияее върху В  лимфоцитите които са "виновници" за атакуване на щитовидната жлеза.Хубавото при мен е ,че В лимфоцитите /за щит жлеза/ са в норма и терапията с изопринозин да се надяваме ,че няма да активира НК клетките,но те поне са  в норма.
Това е което горе долу разбрах  и запомних.

Като съвет към всички момичета  с херпес -преди да започнете  каквато й да е укрепваща терапия,особенно при опити за забременяване или предстояща АРТ процедура, направете консултация с имунолог.Нещата са силно взаимосвързани и влияят едно на друго по сложни начини / непонятни за мен  :oops:/


Д-р Викентиева счита ,че организнма ми  добре се справя с вируса  .Препоръча следната схема /впредвид факта ,че почти нямам рецидиви -да чукна на дърво  :balk_600:
за 5 дни  3*2 табл
после  3*1  табл - до започване на процедурата.
При рецидив -пак минавам за 5 дни на 3*2 .
Предния път д-р Владимиров каза ,че няма проблем да приемам препарата и по време на стимулация ,но сега ще го уточним допълнително.

Малко изместих темата към имунологични ,но мисля ,че всичко  това има отношение към темата и за това пиша  тук.
« Последна редакция: Юли 15, 2009, 22:35:15 pm от nimika »


*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: генитален херпес
« Отговор #156 -: Юли 16, 2009, 10:45:01 am »
нимика,

миличка, аз лично ти благодаря за съвета

със сигурност ще си направя имунологични, когато жената има херпес - се правят имунологични изследвания, защото той сигнализира за слаба имунна система.

дано имаш успех с лечението!!!!
*

    cveti2

Re: генитален херпес
« Отговор #157 -: Юли 18, 2009, 02:00:41 am »
Аз съм от Плевен. Гинеколожката ми прави микробиология и каза че нямам херпес. Казаха ми каде се прави изследване за херпес симплекс. Изследването излезе след седмица,тъй като се прави само в София и доцентката, която ми диагностицира изледването каза, че нямам херпес симплекс. От 4 вида само един е положителен, но нямам генетален.Този положителния каза, че всички хора са минали тази инфекция (наи-вероятно за херпеса на устаната)и да не се притеснявам, защото всичко е наред. А тези ранички (язвички)са ми се получили от това,че ми е мн слаба имунната система. Била като на бебе, понякога при слаба имунна система се появявали такива ранички. Доста се успокоих,когато ми каза, че нямам херпес бях на седмото небе. Сега се лекувам за имуннта система.И от хламидии излизат такива язвички.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: генитален херпес
« Отговор #158 -: Юли 18, 2009, 10:41:24 am »
Гинеколожката ми прави микробиология и каза че нямам херпес.

Херпеса се причинява от Вирус!С микробиологично изследване няма как да се докаже.
Но щом в София  на подходящото място си правила изследване и там ти е разчетен резултата-може да го приемеш за достоверен.
От опит знам ,че обикновените гинеколози и дори лекарите в кожните кабинети  не са много наясно с херпесите ,но всеки сам избира при кого и къде да се консултира.


*

    cveti2

Re: генитален херпес
« Отговор #159 -: Юли 18, 2009, 16:27:15 pm »
Именно правят се, че мн знаят, а само ми предписваше валтрекс дадох луди пари за лекарства. Генеколозьжката ми каза че и на цитонамазка излизал херпеса, а доцентката от имуннодиагностиката каза че херпес не излизал на цитонамзка а само с изследване.