0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #380 -: Ноември 06, 2008, 14:31:33 pm »
Здравейте, Докторе!
Моля Ви отново за съвет: минала есен ме посъветвахте да ваксинирам дъщеря си с противогрипна ваксина ИНФЛЕКСАЛ. Много съм доволна от резултата. Тази есен отново реших да я ваксинирам със същата ваксина /сега дъщеря ми е на 2 г и половина/, но се оказа, че тази година ИФЛЕКСАЛ не се внася в България. Тъй като имам възможност да пътувам до Гърция и Турция - проверих в аптеки там, но ми казаха, че също не внасят.
Въпросът ми е: предложиха ми 3 вида противогрипни ваксини: Инфлувак, Ваксигрип и някаква друга ФЛОАРИКС / дано не бъркам името /. Моля за вашето мнение и препоръка! Благодаря ви!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #381 -: Ноември 06, 2008, 15:18:11 pm »
Здравейте доктор Бърди!!!
Преди 2 седмици писах, че дъщеря ми е с разтройствo, което продължи около седмица. На четвъртият ден се притесних и пуснах посявка за МБ. Оказа се, че имаме Candida Glabrata. В момента е здрава. Страхувам се да не ни назначат неправилно лечение и затова искам да питам първо вас - кak Вие бихте лекували този вид гъбичка?
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #382 -: Ноември 06, 2008, 15:42:53 pm »
Здравейте докторе,
моля ви кажете как правилно се процедира при червено гърло, ангина?


Случая е такъв: когато Стаси се разболее обикновенно док. казва много червено гърло - антибиотик( зинат ) Аз обаче не давам, след 4-6 дни детето е ок и  така до следващото разболяване. Както е сега, от 3 дни вдига висока температура по обяд и нощем, овладяваме с нурофен и панадол, няма хрема, кашлица, гърди - чисти, няма разстройство и повръщане и аз мисля да задържа със антибиотика 2-3 дни, ако се влоши тогава да го дам. Правилно ли постъпвам? Нещо друго може ли да се дава?
Тя е жизнена, игрива, яденето не е променено, т.е. почти не яде....което си ни е обичайно състояние и предпочитаме кърма все още

Аз си мисля ако заболяването е за антибиотик, то тя няма да се подобри след 4-5 дни, а ще се влоши. При положение, че не се появява кашлица и нещата от отминават, то не е бил необходим АБ , или греша?
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 17:03:31 pm от kitti »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #383 -: Ноември 06, 2008, 17:43:22 pm »
Здравейте доктор Бърди. Излезна ни новата МБ - въпреки изричното ми желание да я изследват на МиниАпи срещу съответното заплащане, получих отказ. Ето и резултатите:
1. Носен секрет - не се изолира патогенна флора. Изолиран микроорганизъм Staph coa /-/;
2. Гървен секрет - не се изолира патогенна флора. Изолирани микроорганизми Lstreptococus , Neisseria.
И на двете изследвания няма микробни числа, няма АБ

Моля за вашия коментар - нужна ли е нова МБ?

Продължава номера с удрянето на главата - какво да правя?
 
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #384 -: Ноември 07, 2008, 10:09:54 am »
Четох мненията Ви за калцевият глюконат, с какво да го заменя? 


Перде какво е мнението на Бърди за калциевият глюконат не можах да го открия.Ако имаш време пиши.Интересувам се от това та бих искала да знам мнението на Бърди
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #385 -: Ноември 07, 2008, 10:16:33 am »
Четох мненията Ви за калцевият глюконат, с какво да го заменя? 


Перде какво е мнението на Бърди за калциевият глюконат не можах да го открия.Ако имаш време пиши.Интересувам се от това та бих искала да знам мнението на Бърди
"Даването на Калциев глюконат за пиене е абсолютно забранено. Така или иначе, няма "профилактика" на постваксиналните реакции."
Това ми отговори доктор Бърди на мен, някъде имаше и обяснение, кога се допуска прилагането му, но не през устата. За съжаление няма да имам време да го открия.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #386 -: Ноември 07, 2008, 13:14:19 pm »
Момичета четох мнението на д-р Бърди, беше коментирано за калциевия глюконат ампули. Ние пием калциев глюконат лактат сироп в момента. Незная мнението на д-р Бърди дали се припокрива с ампулите, но така или иначе го давам заедно със Зиртек за предотвратяване на ларингичният пристъп отново.В това отношение имаме подобрение, но незнам дали от сиропите или капките Гаразон в нослето.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #387 -: Ноември 07, 2008, 13:27:58 pm »
Перденце аз питам защото също давам Калций Глюконат Лактат сироп,като превантивна мярка срещу настинки.И да ти кажа внушавам ли си или не обаче малката за сега успява успешно да се опази от настинки.Миналият месец а и сега в нас постоянно някой беше настинал а контактите не съм ги ограничавала.При тази ситуация единствено аз и малката не сме се разболявали още.Та за това ми беше интересно мнението на Бърди.Благодаря за отделеното време.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #388 -: Ноември 07, 2008, 14:27:01 pm »
Делица аз неразбирам защо даваш този препарат, наистина. Дали имате нужда от добълнително калции малко се съмнявам, алергична реакция ... неразбирам, кой ти го препоръча. Аз бях в голяма дилема дали да го давам, затова и попитах тук, но ако го даваш като имуностимулатор, незнам ... мисля има други.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #389 -: Ноември 07, 2008, 15:35:58 pm »
Момичета, намерих темата която бях чела на Бърди в бг-мама за калциевия глюконат благодарение на една приятелка и ви давам линк. Доколкото разбирам, той отрича изобщо пиенето на калциев глюконат или калций през устата, но като се върне, сам ще каже.
http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?topic=75789
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #390 -: Ноември 07, 2008, 15:43:49 pm »
Ами вижте Перде,Фоксче ,имам приятелка,медецинска сестра и е доста начетена ( не е лекар,но ще се съгласите,че много от нас смятат,че са по начетени за някой неща от лекарите за пример историята с ваксината която личните ги е страх да слагат ),за нея например панадола е супер вреден,та тя има дъщеря с 10м по-голяма и ми каза че го ползва Калций Глюконат Лактат когато усети че малката има признаци за настинка.Аз съм го ползвала 2-3 пъти като усетя малката че почва да киха вечер и давам по 5 мл в млякото за две поредни вечери и така виждам че се стабилизира.Ама сега какво да кажа мнения много.Ще чакаме Бърди да обясни по подробно.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #391 -: Ноември 10, 2008, 12:37:12 pm »
Здравейте д-р Birdie! След няколки дни ни предстои реимунизация ДТК и полиомиелит. Възможно ли е да поставя Пентаксим, при положение че досега сме ползвали ваксините на здравната каса? Притеснявам се за менингитната ваксина, тъй като досега не е поставяна.Благодаря ви!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #392 -: Ноември 11, 2008, 14:44:26 pm »
Здравейте Д-р Бърди,

Интересува ме какво е Вашето мнение за ваксината Ротарикс? Четох много за нея и тъй като сина ми се оказва доста податлив на рота вируси обмислям да му я дам. Той след 3 дена ще навърши годинка. От всичко, което изчетох излиза, че сме закъсняли, но дали все пак не може да се приеме и след 1 годинка?

Предварително се извинявам ако вече сте дали коментар по този въпрос, но поне аз не го открих във форума.

Благодаря Ви.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #393 -: Ноември 12, 2008, 14:28:02 pm »
Някой знае ли какво става с доктора? До 30.10 пише, че няма да го има или е имал в предвид 30.11 ? Дано всичко е ок с него, да е печатна грешка! Огромна помощ е за нас с тези калпави и незаинтересовани педиатъри в БГ! Ще сменям мойта, дано не е от трън та на глог...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #394 -: Ноември 13, 2008, 00:04:59 am »
Здавейте докторе,много съм впечатлена от вас и аз също ще ви помоля за мнението ви.Mалкият ми син е на 2 години и 5 месеца отлично развито психически и физически дете, но му текат лигички постоянно от устата.Водихме го на сп унг каза че не е от трета сливица. Скоро го лекувахме от стрептококи в нослето вече е добре ,но лигите продължават.Понякога малко му намалят и почти не се мокри, но след няколко дни пак се усилват.На какво се дължи това според вас?    Освен това смятам да му слагам Превинар, но малко ме притеснява състоянието му за тия лигички и незная дали е добре да му я слагам на тоя етап.                                   
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #395 -: Ноември 14, 2008, 08:46:52 am »
Здравейте,доктор Бърди!Голямата ми дъщеря имаше възпалено ухо в началото на октомври и пи антибиотик.Сега пак пие Аугментин по същата причина.Водихме я на ушен лекар и той е категоричен,че дозата,която приема е много малка,може да не се излекува напълно и да повтори отита.Естествено,пак опирам до Вас и Ви моля за уточнение на правилната доза.Сега пие  по 5ml на 8h(Аугментин от 156),5 дена.Ушния лекар каза-10ml на 8h,7 дена.Детето е 15 кг.Кое,всъщност,е правилното лечение?Благодаря Ви предварително!


Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #396 -: Ноември 15, 2008, 19:16:34 pm »
Здравей Бърди!
Ние кашляме от три седмици. В началото кашлицата беше суха, съпроводена с воднисти сополи. Нямаше температура. На снимка нямаше пневмония. Започнахме да даваме Мукосолван и Вентолин+ Калоргол(капки с АБ) и Тобрекс (капки с хидрокортизон). След седмица ни казаха да спрем Мукосолвана и да го заменим с Флудитек като продължим Вентолина и включим Аериус. В момента кашлицата е влажна, все едно има леки храчки, няма температура, носът й не тече, но все още ми се струва, че има действащо възпаление в носоглътката. Купихме си инхалатор и правим инхалации с физиолоигичен разтвор, но кашлицата не минава. От една седмица спрях Вентолина, защото бяхме изпили почти цялото шише.
Дай ми съвет как да продължим нататък. Да пие ли АБ приположение,че няма Т?
Да прави ли инхалации с Вентолин или нещо друго?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #397 -: Ноември 15, 2008, 22:19:35 pm »
Цитат
Здравей Бърди!
Ние кашляме от три седмици. В началото кашлицата беше суха, съпроводена с воднисти сополи. Нямаше температура. На снимка нямаше пневмония. Започнахме да даваме Мукосолван и Вентолин+ Калоргол(капки с АБ) и Тобрекс (капки с хидрокортизон). След седмица ни казаха да спрем Мукосолвана и да го заменим с Флудитек като продължим Вентолина и включим Аериус. В момента кашлицата е влажна, все едно има леки храчки, няма температура, носът й не тече, но все още ми се струва, че има действащо възпаление в носоглътката. Купихме си инхалатор и правим инхалации с физиолоигичен разтвор, но кашлицата не минава. От една седмица спрях Вентолина, защото бяхме изпили почти цялото шише.
Дай ми съвет как да продължим нататък. Да пие ли АБ приположение,че няма Т?
Да прави ли инхалации с Вентолин или нещо друго?
Не съм Бърди. Обаче доколкото знам:
1. Коларголът не съдържа АБ ;
2. Не е съвместимо ползване на Калоргола и Тобрекс;
3. Вентолинът се прилага при  риск или доказан бронхоспазъм. Зависи кой и какво чува на слушалка, но не е "семки и бонбонки", защото товари сърдечната система.
4. Като детето продължава да има храчки - МБ на храчка. Ще ти се исяни картинката.
5. Ако се инхалирате с физиологичен разтвор - за какво, по добре простата инхалация с лайка.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #398 -: Ноември 16, 2008, 13:58:01 pm »
5. Ако се инхалирате с физиологичен разтвор - за какво, по добре простата инхалация с лайка.

и аз не съм Бърди, но тук грешиш много. инхалациите с физиологичен разтвор също се правят и си имат своя смисъл, докато за малки деца и бебета инхалации с лайка категорично са забранени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #399 -: Ноември 16, 2008, 14:35:38 pm »
мда, точно така е, Деси беше на 1,2 г. когато направи бронхиолит и в болницата редуваха през 3 часа инхалации с вентолин и такива с физиологичен разствор, за 48 часа беше пушка :D