0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #320 -: Октомври 24, 2008, 10:17:25 am »
Не, няма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #321 -: Октомври 24, 2008, 10:18:46 am »
Здравейте докторе, в сряда трябваше да ваксинираме детето с пентаксим, но като отидохме споменах, че бабата я заболяло силно гърлото , а бяха заедно с малката цял ден. Док. дори не я прегледа, а каза да отложиме за няколко дни, да не да ги съчетаеме нещата...За сега Стаси е добре име е яд, че не направихме ваксината, писна ми от отлагания...дано останеме здрави до вторник....много грипозни времена настанаха.

Но имам едно притеснение, ваксината беше извън хладилника около 1 час...сега не са жеги. ама и не е 8 градуса навън, а 16... За боклука ли е ваксината или става още?

И друго питане може ли да се дава майонеза на толкова малко ( или голямо) дете? Тя ми е капризна на ядене, но определено й харесва майонезата и си мислех да я смесвам с извара за сандвичи...но не знам безопасно ли е?

Благодаря Ви !
Мисля е годна все още.
Майонеза може, но не е подходяща храна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #322 -: Октомври 24, 2008, 11:02:56 am »
Благодаря!
Лек ден Ви желая!
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #323 -: Октомври 24, 2008, 12:00:34 pm »
Здравейте д-р Бърди, какво ще кажете за следния препарат http://arcol.hit.bg/, има ли приложение в детската педиатрия. Пише, че няма противопоказания и е с мощно антивирусно, антибактериално и антимикотично действие. При сполетелите ни чести вирусни и бактериални инфекции удачно ли е да го прилагаме?
Благодаря ви предварително за отговора.

Къде смятате да го употребявате това?

Цитирам от страницата начина на приложение:
1.УНГ - обилни накапвания в носа при синузит, хроничен вазомоторен ринит, ангина, ларингит, фарингит съчетано с гаргари (без гаргарите при нас защото сме малки). При възпаление на ушния канал – по 3-4 капки в ушите.
2. Инфекциозни заболявания – грипни епидемии, конюнктивит – пиене (за деца – 1 чаена лъжица ARCOL в 20-30 гр. вода) в продължение на 20 дни. Капки в носа и очите.
Пише, че активира имунната система, подсилва действието на лекарствата до 10 пъти и спомага за унищожаването на много видове бактерии и гъбички.


*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #324 -: Октомври 24, 2008, 12:16:16 pm »
1.Не, не значи, Ако имате показания за хемокултура, направете я.
2.Разбира се.
3.Само АБ е нужен-другото за какво е? че и заедно Коларгол с Виброцил.
4.Не винаги са свързани тези неща. Много деца имат рецидивиращи кожни стафилококови инфекции без ясна причина.


  Благодаря ви за отговора и простете мойта некомпетентност,бихте ли обяснили какво означава показания за хемокултура?Какви изследвания да направим със съпруга ми-кръвни,носен,гърлен?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #325 -: Октомври 24, 2008, 12:18:21 pm »
Ако детето е болно и се изисква уточняване дали в кръвта има Стафилокок, може да направите хемокултура-"посявка на кръв" е всъщност.
За Вас посявки на носен и гърлен секрет е достатъчно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #326 -: Октомври 24, 2008, 12:20:41 pm »
Здравейте д-р Бърди, какво ще кажете за следния препарат http://arcol.hit.bg/, има ли приложение в детската педиатрия. Пише, че няма противопоказания и е с мощно антивирусно, антибактериално и антимикотично действие. При сполетелите ни чести вирусни и бактериални инфекции удачно ли е да го прилагаме?
Благодаря ви предварително за отговора.

Къде смятате да го употребявате това?

Цитирам от страницата начина на приложение:
1.УНГ - обилни накапвания в носа при синузит, хроничен вазомоторен ринит, ангина, ларингит, фарингит съчетано с гаргари (без гаргарите при нас защото сме малки). При възпаление на ушния канал – по 3-4 капки в ушите.
2. Инфекциозни заболявания – грипни епидемии, конюнктивит – пиене (за деца – 1 чаена лъжица ARCOL в 20-30 гр. вода) в продължение на 20 дни. Капки в носа и очите.
Пише, че активира имунната система, подсилва действието на лекарствата до 10 пъти и спомага за унищожаването на много видове бактерии и гъбички.
Няма употреба в Педиатрията в този смисъл.
Мислех че искате да дезинфектирате у дома с него... .

Не ползвайте тези неща за Бога! Откъде все изникват такива глупости? не може ли да ползвате Тобрекс или Фуцидин за обикновени очни инфекции при деца, че да се налага "със сребро" разни тъмни "рецепти" да ползваме??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #327 -: Октомври 24, 2008, 12:28:03 pm »
Ами тя в момента е болна и на АБ заради Мораксела катаралис-хрема,кашлица ,зачервено гърло.Заради тези симптоми тябва ли да направим хемокултура,пъпката която имаше миналата седмицана крака вече я няма както ви писах,защото я изстисках и почистих с реванол и сложох лепенка с иодасепт?
На 5.09 правихме посявка на раната и тогава излезе стафилококи аурелис,може ли бактерията да е била само на раната ,ане в кръвта?
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 12:30:39 pm от loana »
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #328 -: Октомври 24, 2008, 12:35:33 pm »
Здравейте д-р Бърди, какво ще кажете за следния препарат http://arcol.hit.bg/, има ли приложение в детската педиатрия. Пише, че няма противопоказания и е с мощно антивирусно, антибактериално и антимикотично действие. При сполетелите ни чести вирусни и бактериални инфекции удачно ли е да го прилагаме?
Благодаря ви предварително за отговора.

Къде смятате да го употребявате това?

Цитирам от страницата начина на приложение:
1.УНГ - обилни накапвания в носа при синузит, хроничен вазомоторен ринит, ангина, ларингит, фарингит съчетано с гаргари (без гаргарите при нас защото сме малки). При възпаление на ушния канал – по 3-4 капки в ушите.
2. Инфекциозни заболявания – грипни епидемии, конюнктивит – пиене (за деца – 1 чаена лъжица ARCOL в 20-30 гр. вода) в продължение на 20 дни. Капки в носа и очите.
Пише, че активира имунната система, подсилва действието на лекарствата до 10 пъти и спомага за унищожаването на много видове бактерии и гъбички.
Няма употреба в Педиатрията в този смисъл.
Мислех че искате да дезинфектирате у дома с него... .

Не ползвайте тези неща за Бога! Откъде все изникват такива глупости? не може ли да ползвате Тобрекс или Фуцидин за обикновени очни инфекции при деца, че да се налага "със сребро" разни тъмни "рецепти" да ползваме??
С оглед всичко написано за въпросната вода и това, че майките все търсим начин да предпазим децата си от заболявания като повишим имунитета им или по бързо да се излекуват, и най-накрая одобрено е от Министерството на здравеопазването, така че реших да се допитам до вас за мнение за горепосоченото средство. Благодаря ви!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #329 -: Октомври 24, 2008, 15:21:08 pm »
Добър ден докторе,

Избирателното безапетитие на Тони продължава, както и моето търпение. Обаче все пак си мислв, че това не е само каприз.От 5 дни ходи на ясла до обяд като 2 от дните е хапвал супа и половин ястие и днес малко от супата. Не ги насилват. У дома по никакъв начин немога да го нахраня с готвено ястие, също не насилвам.
През останалото време е непрестанно хленчещ и търсещ нещо за ядене, но и угодия няма.

Нужно ли е според вас да предприема някакви изследвания?
Да енергичен и жив е, играе и спи, ще кажете, търся под вола теле. И все пак ми се струва ненормално меню от АМ, хляб, краставица, маслини, каши, кекс, бисквити, солети и някои кремчета за дете на 2 години при това 3 седмици.

Категорично мога да кажа, че Тони прави реакция от маслини, като балонирано коремче с болки, газове и слуз в изпражненията.А толкова ги обожава, да не би пък да прекалява изяжда по 10-тина най много. Също ми прави впечатление, че не ги сдъвква добре и в изпражненията има едри парчетата. Дали в това е проблема или просто е реакция на организма.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #330 -: Октомври 24, 2008, 15:23:31 pm »
Ами щом хапва на детска градина, а в къщи-не, проблема в детето ли е? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #331 -: Октомври 24, 2008, 15:54:33 pm »
Ами щом хапва на детска градина, а в къщи-не, проблема в детето ли е? :)
А то това е ясно, че при мен е проблема и не само с храненето, но аз не го насливам.
Имам усещането, че той го прави нарочно и то от малък. Много е манипулативен, а аз не издържам на хленчене дълго и му угаждам.Мда ще трябва да работя върху това.

За маслините много ли са му до 10 или е реакция, едвам го удържам като ги види.Е ли пък някой му каже, имаш очи като маслинки, то рев, то чудеса.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #332 -: Октомври 24, 2008, 16:07:17 pm »
Не, не са много.
Може да му ги правите пастет... тук се продава даже готов такъв.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #333 -: Октомври 24, 2008, 16:59:25 pm »
Доктор Бърди,
снощи  детето вдигна темп.38,9 , след нурофена около 40мин спадна до 38,5.Паникьосах се и дадох антибиотика.Изписан ни е в доза 2 мл на 12ч от 250мг,детето тежи 10кг.Удачна ли е според вас дозировката?
Въпреки антибиотика днес сутринта в 5ч темп беше 39,5.Дадох пак нурофен и в 9ч втора доза от антибиотика.Сега малката пак е с темп.Нормално ли е въпреки антибиотика да вдига толкова висока темп и да не мога да я задържа под 37,2?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #334 -: Октомври 24, 2008, 18:32:02 pm »
Здравейте докторе, в сряда трябваше да ваксинираме детето с пентаксим, но като отидохме споменах, че бабата я заболяло силно гърлото , а бяха заедно с малката цял ден. Док. дори не я прегледа, а каза да отложиме за няколко дни, да не да ги съчетаеме нещата...За сега Стаси е добре име е яд, че не направихме ваксината, писна ми от отлагания...дано останеме здрави до вторник....много грипозни времена настанаха.

Но имам едно притеснение, ваксината беше извън хладилника около 1 час...сега не са жеги. ама и не е 8 градуса навън, а 16... За боклука ли е ваксината или става още?

И друго питане може ли да се дава майонеза на толкова малко ( или голямо) дете? Тя ми е капризна на ядене, но определено й харесва майонезата и си мислех да я смесвам с извара за сандвичи...но не знам безопасно ли е?

Благодаря Ви !
Мисля е годна все още.
Майонеза може, но не е подходяща храна.

Докторе, за ваксината все пак, да я ползваме ли или....ако е "дефектирала" какво може да причини?

А относни грипната вълна, май добре че не бихме вак., защото аз днес вече съм болна.....:( и в този смисъл колко дена след моето оздравяване и на детето, в случай че се разболее може да се ваксинираме?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #335 -: Октомври 24, 2008, 18:54:46 pm »
Да ваксинирате с Пентаксим, или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #336 -: Октомври 24, 2008, 18:56:13 pm »
Доктор Бърди,
снощи  детето вдигна темп.38,9 , след нурофена около 40мин спадна до 38,5.Паникьосах се и дадох антибиотика.Изписан ни е в доза 2 мл на 12ч от 250мг,детето тежи 10кг.Удачна ли е според вас дозировката?
Въпреки антибиотика днес сутринта в 5ч темп беше 39,5.Дадох пак нурофен и в 9ч втора доза от антибиотика.Сега малката пак е с темп.Нормално ли е въпреки антибиотика да вдига толкова висока темп и да не мога да я задържа под 37,2?
Не мога да отговоря, защото не знам. Наистина-зависи от прегледа.
Зависи от прегледа, и от находките при него.
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 19:17:42 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #337 -: Октомври 24, 2008, 19:04:08 pm »
Благодаря!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #338 -: Октомври 25, 2008, 11:01:16 am »
Здравейте д-р Бърди!!!

Дара е хремава и понакашля леко... пръскам Стеримар, капя Коларгол и давам Мукоплант. Оправя се, но днес забелязах,че сме се сдобили с разтройство... Въпросът ми е дали мога да давам Смекта заедно с горните лекарства?
Предварително благодаря за отговора!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #339 -: Октомври 25, 2008, 11:20:30 am »
НЕ Коларгол!
По-добре да изчакате, вместо "зад всеки ъгъл да дебнете с лекарство".
Изключваме сокчета, сладки храни, но храним детето нормално!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.