0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #300 -: Октомври 23, 2008, 16:14:26 pm »
Според Вас щом урината е чиста,този секрет не означава нищо.Трябва ли да спрат приема на бисептол в този случай.Лекарката е казала,че инфекцията може да тръгне пак нагоре и да стане уроинфекция.Към какъв специалист трябва да се обърнат за това пребледняване.Благодаря Ви за отговорите.
Получените от Вас резултати не са нито уроинфекция, нито влагалищна такава, при (-) посявки и липса на други оплаквания.
По добре седящи бани с Бетадин и грижа за кожата в тази област, отколкото Антибиотик.


Трябва да обсъдите с педиатър и евентуално с невролог, да се оцени това "прибледняване" и да се направи ЕЕГ и други (по преценка) изследвания.


Благодаря Ви много за бързите отговори.
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 16:17:59 pm от clecho »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #301 -: Октомври 23, 2008, 18:13:28 pm »
@loana
Направете посявки на носен и гърлен секрет. Същото направете за всички,които живеете в близък контакт с детето.
На изолираните стафилкоки направете Антибиограма и лекувайте (избор на Антибиотик)само по нея, с минимум 10 дневно лечение.

Докторе ние имаме направена посявка от раната-s.aureus със антибиограма.Но не сме пили АБ от посочените в нея,щото повреме на посявката бяхме на Сумамед 5дни.

 Да направим ли на носен и гърлен секрет,кръвни изследвания?
   Здравейте днес ни излязоха резултатите посявките от гърлен и носен секрет-изолира се Moraxella catarhalis само от гърлен ,от назален нищо.Антибиограмата показва,че е чувствителна към- Аугуметин,Зинат,Гентамицин,Досициклин,,Ерутромицин,Цефзил.
Мариела има хрипове през ноща и похърква и кашля малко,понеделник и вторник вдигаше температура до 38,давах само Панадол,след като свали темп.се появиха тези симптоми.Сега ни изписаха Аугуметин ES за 10 дни,защото само този АБ се повтаря в днешната антибиограма и антибиограмата от посявката от раната на кръчето дадена на 5.09.08г.когато се изолира стафилококи аурелис и пи Сумамед за 5 дни.Аугуметина ще го приема нa 12ч. пo 4,5мл.,капки Коларгол и Виброцил и Сиракол за кашлица.Въпросите ми са-

 1.Това,че не се изолира стафилококи аурелис в носен и гърлен секрет,означава ли че в кръвта и не е останало,да се прави ли някакво друго изследване на кръвта?
 2.Ние в къщи не сме си правили никакви изследвания,да направим ли?
 3.Горепосочените лекарства ли са най-удачния вариант в момента?
 4.Ако няма стафилококи защо се появи миналата седмица гнойна пъпка на крачето?
Благодатя преварително!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #302 -: Октомври 23, 2008, 18:59:17 pm »
Докторе, здравейте. Излезна МБ на гърлен и носен секрет на Вики, взета проба на 20.10 - първия ден от настоящото му разболяване.
Носен секрет - изолира са Клебсиела пнеумония - оскъден растеж. Антибиограма:
Ампицелин, амоксацилин - R
Ампицелин + Сулбактам - R
Amoxacilin + Clsvul.ac - R
Cephalexin, Cephalotin - R
Cefuroxim -S
Cefriaxson, Cefotaxim - S
Ceftazidime - S
Gentamicin - S
Amikacun - S
Ciprofloxacin - S
Levofloxacin - S
Sulfomet/ Trimeth - S

Гърлен секрет - Е. Коли - 10 на 4-та степен 8O откъде се взеха 8O
Ампицелин, амоксацилин - R
Ампицелин + Сулбактам - S
Amoxacilin + Clsvul.ac - S
Cephalexin, Cephalotin - S
Cefuroxim -S
Cefriaxson, Cefotaxim - S
Ceftazidime - S
Gentamicin - S
Amikacun - S
Ciprofloxacin - S
Levofloxacin - S
Sulfomet/ Trimeth - S

Нужда от корекция на лечението със Зинат?
Контролна МБ директно ми беше отказана, каза че може 20 дни след приключване на лечението. Да настоявам ли за по-скорошна МБ?
Къде отиде псевдомонаса от картинката ?
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 19:02:26 pm от lady_11 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #303 -: Октомври 23, 2008, 19:11:14 pm »
Зинат е подходящ.
Бъркат нещо в идентификацията, но ако тази лаборатория работи с API strips може да се доверим.
Тази посявка бе взета преди започване на Зинат?
Изначално си имаше Клебсиела, доколкото помня... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #304 -: Октомври 23, 2008, 19:34:37 pm »
Привет, докторе!

Аз пак имам въпрос  :oops:
Мая игра два дни с дете с конюктивит и от днес май и тя има - от едното око се отделя секрет. Промивам с марлички и физиологичен разтвор. В най-близката аптека нямаше Тобрекс. Ако не намеря, с какво може да се замени Тобрекс-а?

И Ви благодаря, че винаги сте на линия и сте така добър да отговаряте! Нашата лекарка ми каза да ида в аптеката и там ще ми дадат лекарство; за кашлицата - да изчакаме. Щом детето няма температура, за нея случаят не е толкова спешен, че да даде час за преглед по-рано от след пет дни  :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #305 -: Октомври 23, 2008, 19:36:13 pm »
Зинат е подходящ.
Бъркат нещо в идентификацията, но ако тази лаборатория работи с API strips може да се доверим.
Тази посявка бе взета преди започване на Зинат?
Изначално си имаше Клебсиела, доколкото помня... .
Тази лаборатория не работи с Апи стрипс. Контролната след лечението ще бъде там - аз всеки ден все повече и повече се образовам за "надеждните места" за МБ в София. Уви, оказва се, че са малко.
Да тази посявка беше взета преди започването на Зинат - с обилна хрема и леко гноен според докторката носен секрет, възпалено гърло и дясно ухо.
Да, изначално имаше Клебсиела, на която никой /освен Вас/ не обърна внимание още преди повече от месец, даже и сега ме успокоиха, че била в малко количество и не била проблем. За мен ПРОБЛЕМ ИМА - трябва ли да чакам детето ми да направи  пневмония  или трета сливица за операция /примерно/?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #306 -: Октомври 23, 2008, 19:49:03 pm »
Привет, докторе!

Нашата лекарка ми каза да ида в аптеката и там ще ми дадат лекарство; за кашлицата - да изчакаме. Щом детето няма температура, за нея случаят не е толкова спешен, че да даде час за преглед по-рано от след пет дни  :?

Иде ми да изправя поне 70 % от българските падиатри на една дълга стена и да стрелям, стрелям, стрелям. Калашник ще намеря.

П.П. И лекарите - микробиолози и лаборанти също са добра мишена.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #307 -: Октомври 23, 2008, 20:25:41 pm »
Лейди, за съжаление доста педиатри и в Италия (поне в Триест майки се оплакват) не си дават много зор, а при добрите трудно можеш да се запишеш, защото няма места...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #308 -: Октомври 23, 2008, 20:36:34 pm »
Привет, докторе!

Нашата лекарка ми каза да ида в аптеката и там ще ми дадат лекарство; за кашлицата - да изчакаме. Щом детето няма температура, за нея случаят не е толкова спешен, че да даде час за преглед по-рано от след пет дни  :?

Иде ми да изправя поне 70 % от българските падиатри на една дълга стена и да стрелям, стрелям, стрелям. Калашник ще намеря.

П.П. И лекарите - микробиолози и лаборанти също са добра мишена.
Задължително направете в добрата лаборатория контролни посявки 3-4 дена след началото на Зинат. Би трябвало да са (-). Ако не са, от антибиограмата ще подберем друго. Но мисля всичко ще е наред.

Може би бъркат индентификацията на микроорганизма, и вероятно е Клебсиела, щом се изолира последователно. Те са упорити и броят им в изолата може да варира значително-тоест при вирусна хрема се увеличава значително колонизацията, докато в спокойно състояние, намалява. Но не изчезват. Без лечение няма да изчезнат.
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 20:43:40 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #309 -: Октомври 23, 2008, 20:38:40 pm »
Привет, докторе!

Аз пак имам въпрос  :oops:
Мая игра два дни с дете с конюктивит и от днес май и тя има - от едното око се отделя секрет. Промивам с марлички и физиологичен разтвор. В най-близката аптека нямаше Тобрекс. Ако не намеря, с какво може да се замени Тобрекс-а?

И Ви благодаря, че винаги сте на линия и сте така добър да отговаряте! Нашата лекарка ми каза да ида в аптеката и там ще ми дадат лекарство; за кашлицата - да изчакаме. Щом детето няма температура, за нея случаят не е толкова спешен, че да даде час за преглед по-рано от след пет дни  :?
Утре може да потърсите "Тобрекс" или "Окулозан".
Следете детето-останалите обяснения са не дотам състоятелни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #310 -: Октомври 23, 2008, 20:53:29 pm »
Задължително направете в добрата лаборатория контролни посявки 3-4 дена след началото на Зинат. Би трябвало да са (-). Ако не са, от антибиограмата ще подберем друго. Но мисля всичко ще е наред.

Може би бъркат индентификацията на микроорганизма, и вероятно е Клебсиела, щом се изолира последователно. Те са упорити и броят им в изолата може да варира значително-тоест при вирусна хрема се увеличава значително колонизацията, докато в спокойно състояние, намалява. Но не изчезват. Без лечение няма да изчезнат.

Вероятно е Клебсиела, да. Така каза и педиатърката.Само че незнам причината защо ми отказа контрола, при положение, че не искам талон по ЗК, а искам да си ПЛАТЯ ИЗСЛЕДВАНЕТО! Явно заради усилето да вземе секрети.
Докторе, аз лично не вярвам детето ми да кара три вирусни ринити през  периоди  от 14 дни. Правя всичко по силите си, за да изключа вирусните циркулации и заразяване. Според мен първия вирусен ринит и отит е прерастнал в бактериален - а оттам с калпавото бг лечение от различните специалисти, резултатът е налице. Та затова ми иде да стрелям.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #311 -: Октомври 23, 2008, 21:06:07 pm »
Колонизацията може да е от месеци. Описвам Ви обикновено хода на тези неща.
Сега направете посявките-контроли и всичко ще се оправи окончателно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #312 -: Октомври 23, 2008, 21:24:54 pm »
Доктор Бърди,
дъщеря ми, на година и два месеца, снощи вдигна темп 38градуса.Няма хрема, поне нищо не изтича от носа, от известно време си тъкаше ушите, но не отдавах голямо значение.Личния ни лекар ни посети снощи веднага след като и се обадих - гърди чисти, зачервено гърло и стичащи се в гърлото от носа гъсти секрети.Уши не погледна, но днес ни прати на УНГ.За температурата каза да давам панадол и нурофен и в ушите отипакс за всеки случай.Днес сутринта темп беше 38,2, дадох нурофен,в 13ч - 37,5, дадох панадол.
Днес от прегледа при УНГ - червено гърло и уши, за носа нищо не каза.За секрета от гърлото и носа - в понеделник.Изписа Зинат в случай,че продължава с високата темп, която трудно пада,Ериус /това пък защо?/и капки за уши Цилоксан.
Как мислите, адекватно ли е назнченото лечение?
Какво да правя с антибиотика, не ми се иска да го давам преди резултата от секрета,но пък се и притеснявм да не стане по-зле?
Има ли отит, или няма отит?
Не знам! Каза само това, което написах - зачервени са и двете уши!Не зам как да го тълкувам!И на мен като на Лейди ми се иска да стрелям, т.к. и на мен ми отказаха взимането на секрет днес!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #313 -: Октомври 23, 2008, 21:36:05 pm »
Лечението зависи от находките-ако има отит, е нужен АБ.
Ако е вирусно-изчакване и активно наблюдение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #314 -: Октомври 23, 2008, 21:53:20 pm »
@loana
Направете посявки на носен и гърлен секрет. Същото направете за всички,които живеете в близък контакт с детето.
На изолираните стафилкоки направете Антибиограма и лекувайте (избор на Антибиотик)само по нея, с минимум 10 дневно лечение.

Докторе ние имаме направена посявка от раната-s.aureus със антибиограма.Но не сме пили АБ от посочените в нея,щото повреме на посявката бяхме на Сумамед 5дни.

 Да направим ли на носен и гърлен секрет,кръвни изследвания?
   Здравейте днес ни излязоха резултатите посявките от гърлен и носен секрет-изолира се Moraxella catarhalis само от гърлен ,от назален нищо.Антибиограмата показва,че е чувствителна към- Аугуметин,Зинат,Гентамицин,Досициклин,,Ерутромицин,Цефзил.
Мариела има хрипове през ноща и похърква и кашля малко,понеделник и вторник вдигаше температура до 38,давах само Панадол,след като свали темп.се появиха тези симптоми.Сега ни изписаха Аугуметин ES за 10 дни,защото само този АБ се повтаря в днешната антибиограма и антибиограмата от посявката от раната на кръчето дадена на 5.09.08г.когато се изолира стафилококи аурелис и пи Сумамед за 5 дни.Аугуметина ще го приема нa 12ч. пo 4,5мл.,капки Коларгол и Виброцил и Сиракол за кашлица.Въпросите ми са-

 1.Това,че не се изолира стафилококи аурелис в носен и гърлен секрет,означава ли че в кръвта и не е останало,да се прави ли някакво друго изследване на кръвта?
 2.Ние в къщи не сме си правили никакви изследвания,да направим ли?
 3.Горепосочените лекарства ли са най-удачния вариант в момента?
 4.Ако няма стафилококи защо се появи миналата седмица гнойна пъпка на крачето?
Благодатя преварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #315 -: Октомври 23, 2008, 22:06:00 pm »
1.Не, не значи, Ако имате показания за хемокултура, направете я.
2.Разбира се.
3.Само АБ е нужен-другото за какво е? че и заедно Коларгол с Виброцил.
4.Не винаги са свързани тези неща. Много деца имат рецидивиращи кожни стафилококови инфекции без ясна причина.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #316 -: Октомври 24, 2008, 03:26:42 am »
Здравейте докторе, в сряда трябваше да ваксинираме детето с пентаксим, но като отидохме споменах, че бабата я заболяло силно гърлото , а бяха заедно с малката цял ден. Док. дори не я прегледа, а каза да отложиме за няколко дни, да не да ги съчетаеме нещата...За сега Стаси е добре име е яд, че не направихме ваксината, писна ми от отлагания...дано останеме здрави до вторник....много грипозни времена настанаха.

Но имам едно притеснение, ваксината беше извън хладилника около 1 час...сега не са жеги. ама и не е 8 градуса навън, а 16... За боклука ли е ваксината или става още?

И друго питане може ли да се дава майонеза на толкова малко ( или голямо) дете? Тя ми е капризна на ядене, но определено й харесва майонезата и си мислех да я смесвам с извара за сандвичи...но не знам безопасно ли е?

Благодаря Ви !
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #317 -: Октомври 24, 2008, 09:20:17 am »
Здравейте д-р Бърди, какво ще кажете за следния препарат http://arcol.hit.bg/, има ли приложение в детската педиатрия. Пише, че няма противопоказания и е с мощно антивирусно, антибактериално и антимикотично действие. При сполетелите ни чести вирусни и бактериални инфекции удачно ли е да го прилагаме?
Благодаря ви предварително за отговора.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #318 -: Октомври 24, 2008, 09:45:12 am »
Здравейте д-р Бърди, какво ще кажете за следния препарат http://arcol.hit.bg/, има ли приложение в детската педиатрия. Пише, че няма противопоказания и е с мощно антивирусно, антибактериално и антимикотично действие. При сполетелите ни чести вирусни и бактериални инфекции удачно ли е да го прилагаме?
Благодаря ви предварително за отговора.

Къде смятате да го употребявате това?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #319 -: Октомври 24, 2008, 09:54:20 am »
Докторе, ако може един въпрос...
Преболедувалите от варицела си изграждат имунитет и не я карат повторно, нали?
Питам защото групичката на Вики е под карантина, но ние я карахме преди 2 год., което значи че няма опасност, нали?