0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1100 -: Февруари 14, 2009, 17:09:02 pm »
Акт Хиб не сме слагали обаче, а сега се зачетох назад и виждам, че я препоръчвате?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1101 -: Февруари 14, 2009, 19:59:51 pm »
Здравейте, докторе,
В петък сложихме приорикс. На прегледа преди ваксината бебето беше добре. Вечерта започна да му хърка нослето, а брат й днес извади мокра кашлица. Предполагам, че се разболяват от някакъв грип. Педиатърката ни каза, че при приорикс имунитета ще започне да се изгражда след седмица. Въпросът ми е, ако се разболеят тия дни от грип, това ще попречи ли на изграждане на имунитета от ваксината?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1102 -: Февруари 14, 2009, 20:14:28 pm »
Не, няма да попречи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1103 -: Февруари 15, 2009, 19:13:27 pm »
Здравейте доктор Бърди,
синът ми е на година и 3 месеца. От няколко седмици се появи някакава екзема, която става доста агресивна. започна като пъпка, после започна да отделя прозрачна жълта течност и да прави коричка. стана петно което е все по-често мокро, като безброй пъпчици. разраства се като кръг.
докторката ни предписа exoderil 1g в листовката пише активно вещество naftifine hidrochloride
в деня в който го прегледа му сложи и ваксина,приорикс, като изрично я питах и каза че няма проблем за ваксината това че има тази екзема. но екземата ми се струва че се разраства с все по-бързи темпове.. като по аритметична прогресия бих казала ама ще ми се смеете
каза да го мажа 5 дни по 1 път на ден. днес е 3тия ден.
Екземата е на ръчичката и от мазилото и помен не остава след 10 мин.  затова вчера вечерта залепих отгоре лепенка. като я махнах впериметъра на лепенката беше осеяно със същите ситни възлести на пипане дребнички пъпчици/като че са под кожата и не се пукат...още/ иначе изглежда не го сърби, сам след като го намажа реагира, иска да го пипа, прави физиономии но не е да реве или да го разчесва  :oops:
Иначе няколко пъти след опитване на продукти в които вероятно има консерванти бузите му пламват червени, а кожата седмици остава грапава, това дали може да има ли връзка?

Аз ли сбърках че сложих лепенка и затова се разрастна толкова много и изведнъж? Дали това мазило е най-подходящото според вас и най-вече:
Какво ще ме посъветвате да направя?
аз имама херпес на устата възможно ли е да е някакъв херпес /макар че не се "държи" като херпес -3та седмица само расте/? при дядото има дворски куче и котка с които малкия пряко или косвено е бил в досег нееднократно. изпращам ви на бележка линк към снимка на екземата, дано нямате нищо против.
извинете за многословието -не мога да преценя кое ще е съществено за вас
и предварително МНОГО БЛАГОДАРЯ.
« Последна редакция: Февруари 15, 2009, 19:30:06 pm от oceanid »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1104 -: Февруари 15, 2009, 19:42:26 pm »
Това е инфекция- импетиго, инфектирана екзема ?
Нужен е Фуцидин-мажем на тънък слой, 3-4 пъти дневно.
Снимката е една и мътна-не мога да видя повече нужни ми подробности (гъбичкова инфекция, данни за Стрептококова инфекция и т.н.).

Може да е нужен и орален АБ-зависи колко голямо е полето.
« Последна редакция: Февруари 15, 2009, 19:46:42 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1105 -: Февруари 15, 2009, 20:09:59 pm »
много мърда, качих още 2 снимки, дано да свършат работа :oops: моля да ги погледнете и тях
колко дни да го мажа с фудуцин? да оставя ли гола ръчичката /пипа я и я замърсява/, ако я покрия с ръкава само крема ще подейства ли или ще лекуваме главно ръкава?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1106 -: Февруари 15, 2009, 20:25:52 pm »
Да, инфекция е това.
Ще е нужен и системен Антибиотик-това е голямо поле, минало е доста време.
Може да ползвате Панцеф или Аугментин.
Може разбира се първо да направите посявка и да подберете АБ по нея.

Действайте бързо и експедитивно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1107 -: Февруари 15, 2009, 20:30:51 pm »
3 седмици от първата пъпчица  :oops: :?, толкова съжалявам че я подцених, мислех че е пъпка и ще мине от самосебе си. всички разсейки около плътния кръг се появиха последните само за 18 часа  8O :(

Много ви благодаря, още утре сутринта ще го заведа да изследват секрета.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1108 -: Февруари 15, 2009, 23:43:28 pm »
Здравейте,
искам да ви помоля за Вашето мнение по следния въпрос:
сина ми който е на 1г и 4мес има вече 4 месеца температура мажду 37,1 и 37,8 всеки ден,но главно вечр.Всичко започна в началото на октомври,когато сина ми се събуди с обилна хрема и вечерта вдигна 39 градуса.На третия ден Т падна на 37,2 след прием на хексалгин.И от тогава се започна.Лекарката му твърдеше,че всичко е от зъби.Хремата му мина чак след месец и то след като най-накрая ни изписаха Сумамед.За този месец му правиха 2 пъти ПКК, две стерилни и общи урини и един носен секрет- всичко при тях беше ОК.Но температурата си остана.В сердата на ноември вече много притеснена го заведох на ревматолог,който отсече,че има фарингит и му изписа Аугментин.След 6 дни обаче вдигна 38,5 и ни приеха в Токуда с катарална ангина.Там продължиха с Аугментин и системи с глюкоза,но на третия ден вдигна 39,3 и започнаха венозен Цефтриаксон.Пак му правиха ПКК,CRP и ехография на бъбреците.Резултатите пак си бяха ОК.След още два дни ни изпсаха с Т 36,4.В къщи трябваше да продължим с Панцеф.Два дни след като се прибрахме обаче получи разстройство и повръщане и пак ни приеха този път,защото се беше обезводнил.Температурата му пак започна да е 37,2-38,5.На петия ден ни изписаха твърдо убедени,че е здрав,въпреки,че Т не спадна под 37.След няколко дни мъжа ми ходи пак при тях да им каже,че Т продължава да е все 37,1-37,8,а те му казали просто да спереме да му я мериме.След нова година обаче пак им го заведох те му направиха CRP и казаха,че наистина нищо му няма.Понеже вече два месеца отлагахме ваксината за шарките ги попитах дали при тази Т може да му се сложи и те казаха,че може. Педиатърката каза същото и му я сложи.Една вечер по телевизията чух за детенце с туберкулозен менингит и реших да се поровя в нета.Лошо ми стана като видях,че един от симптомите на ТБ е такава температура.Без да се занимавам повече с педиатърката му и който и да било друг,го заведох в ТУБ диспансера да му направят манту.Там лекарката се изуми как никой до сега не се е сетил за това и му го направи.Не питайта как съм дочакала деня на отчитането.Слава Богу резултата беше добър и се отхвърли и това.Лекарката там обаче реши да му взема гърлен секрет и се оказа,че има стафилококи и стрептококи.Аз знам,че това се лекува само с антибиотици,но тя реши да опитаме само с физиологичен разтвор в носа и Тантум верде в гърлото.И след 15 дни пак гърлен секрет и ако още е така тогава да му даде АБ.НО....
Няколко дни след това Ицо получи заклещване на херния.Отидохме в Пирогов,където го наместиха,но казаха че трябва да се оперира.Когато им казах обаче за Т казаха,че трябва да се намери причината и чак когата не е имал Т една седмица тогава ще го оперират.Ако се наложи преди това по спещност щели да го направят.Аз понеже знам от колко време никой не може да каже какво му е се притесних,че скоро няма и да стане и се консултирах с проф.Бранков,който е шеф на детската хирургия в Пирогов и той каза,че ще го оперира другата седмица.Аз обаче много се притесних и се разрових в нета и намерих една Асоциация по клинична имунология,където правели много обстойни изследвания.Заведох го в четвъртак и там обясних на една доцентка какъв е проблема.Взеха му кръв и от това изследване щяло да се разбере дали има някаква инфекция,която не се хваща с обикновените изследвания.Резултатите ще са готови утре.Надявам се този път да се установи най-после за какво става въпрос.

Моля Ви да напишете какво мислите Вие за всичко това и има ли още нещо,което трябва да се провери.
Благодаря Ви за отделеното време.

Поздрави 
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1109 -: Февруари 16, 2009, 00:05:03 am »
Доктор Бърди,
изчетох каквото намерих и за импетиго и за Приорикс в нета и много ме тревожи факта че му сложихме ваксината Приорикса, когато вече имаше тази екзема и това че това си е някакъв вид жива ваксина все пак. Може ли това да доведе до някакви усложнения, може ли импетигото дотолкова да му отслаби имунитета че вместо да си изгради имунитет да се разболее от нещо от ваксината. Прочетох че вируса на морбили благоприятства развитието именно на стафилококи и стрептококи, вярно ли е това. Откакто му сложихме ваксината преди 4 дни темповете с които расте тази екзема, особено вчера и днес са ... очевидни.  могат ли да севземат някакави профилактични мерки, това че още го кърмя 2-3-4 пъти в денонощието и нямам пропуснати ваксини т.е. се предполага че аз самата имама имунитет поне към морбили и паротит, доколко може да му е от полза?
Благодаря за отделената грижа.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 00:07:39 am от oceanid »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1110 -: Февруари 16, 2009, 15:12:42 pm »
Здравейте, докторе. Няколко дни след последния ми пост Алекс вече е с бронхит. Изписаха му Далацин С. Освен това личната каза да вземе и изопринозин за имунната система. Четох досега в нета и срещнах доста притеснителни мнения. Има ли смисъл да го давам на детето (5г.) и безопасно ли е? Освен това четох, че се дава по някаква схема, а личната ни лекарка го предписа по половин таблетка 2 път дневно за неопределено време, можело да се взема и цяла зима.... Моля, дайте мнение!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1111 -: Февруари 16, 2009, 22:41:38 pm »
Здравейте,
искам да ви помоля за Вашето мнение по следния въпрос:
сина ми който е на 1г и 4мес има вече 4 месеца температура мажду 37,1 и 37,8 всеки ден,но главно вечр.Всичко започна в началото на октомври,когато сина ми се събуди с обилна хрема и вечерта вдигна 39 градуса.На третия ден Т падна на 37,2 след прием на хексалгин.И от тогава се започна.Лекарката му твърдеше,че всичко е от зъби.Хремата му мина чак след месец и то след като най-накрая ни изписаха Сумамед.За този месец му правиха 2 пъти ПКК, две стерилни и общи урини и един носен секрет- всичко при тях беше ОК.Но температурата си остана.В сердата на ноември вече много притеснена го заведох на ревматолог,който отсече,че има фарингит и му изписа Аугментин.След 6 дни обаче вдигна 38,5 и ни приеха в Токуда с катарална ангина.Там продължиха с Аугментин и системи с глюкоза,но на третия ден вдигна 39,3 и започнаха венозен Цефтриаксон.Пак му правиха ПКК,CRP и ехография на бъбреците.Резултатите пак си бяха ОК.След още два дни ни изпсаха с Т 36,4.В къщи трябваше да продължим с Панцеф.Два дни след като се прибрахме обаче получи разстройство и повръщане и пак ни приеха този път,защото се беше обезводнил.Температурата му пак започна да е 37,2-38,5.На петия ден ни изписаха твърдо убедени,че е здрав,въпреки,че Т не спадна под 37.След няколко дни мъжа ми ходи пак при тях да им каже,че Т продължава да е все 37,1-37,8,а те му казали просто да спереме да му я мериме.След нова година обаче пак им го заведох те му направиха CRP и казаха,че наистина нищо му няма.Понеже вече два месеца отлагахме ваксината за шарките ги попитах дали при тази Т може да му се сложи и те казаха,че може. Педиатърката каза същото и му я сложи.Една вечер по телевизията чух за детенце с туберкулозен менингит и реших да се поровя в нета.Лошо ми стана като видях,че един от симптомите на ТБ е такава температура.Без да се занимавам повече с педиатърката му и който и да било друг,го заведох в ТУБ диспансера да му направят манту.Там лекарката се изуми как никой до сега не се е сетил за това и му го направи.Не питайта как съм дочакала деня на отчитането.Слава Богу резултата беше добър и се отхвърли и това.Лекарката там обаче реши да му взема гърлен секрет и се оказа,че има стафилококи и стрептококи.Аз знам,че това се лекува само с антибиотици,но тя реши да опитаме само с физиологичен разтвор в носа и Тантум верде в гърлото.И след 15 дни пак гърлен секрет и ако още е така тогава да му даде АБ.НО....
Няколко дни след това Ицо получи заклещване на херния.Отидохме в Пирогов,където го наместиха,но казаха че трябва да се оперира.Когато им казах обаче за Т казаха,че трябва да се намери причината и чак когата не е имал Т една седмица тогава ще го оперират.Ако се наложи преди това по спещност щели да го направят.Аз понеже знам от колко време никой не може да каже какво му е се притесних,че скоро няма и да стане и се консултирах с проф.Бранков,който е шеф на детската хирургия в Пирогов и той каза,че ще го оперира другата седмица.Аз обаче много се притесних и се разрових в нета и намерих една Асоциация по клинична имунология,където правели много обстойни изследвания.Заведох го в четвъртак и там обясних на една доцентка какъв е проблема.Взеха му кръв и от това изследване щяло да се разбере дали има някаква инфекция,която не се хваща с обикновените изследвания.Резултатите ще са готови утре.Надявам се този път да се установи най-после за какво става въпрос.

Моля Ви да напишете какво мислите Вие за всичко това и има ли още нещо,което трябва да се провери.
Благодаря Ви за отделеното време.

Поздрави 
Вижте, това е много сложен въпрос,който обикновено се решава само на болнично ниво. Има протокол по който тези неща се уточняват-той включва пълен набор изследвания, включително и имунологичен скрининг, скрининг за чести вирусни заболявания. Не може да се опише просто с думи какви изследвания ще са нужни, защото зависи от прегледа, от предишните резултати, от хода.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1112 -: Февруари 16, 2009, 22:43:49 pm »
Доктор Бърди,
изчетох каквото намерих и за импетиго и за Приорикс в нета и много ме тревожи факта че му сложихме ваксината Приорикса, когато вече имаше тази екзема и това че това си е някакъв вид жива ваксина все пак. Може ли това да доведе до някакви усложнения, може ли импетигото дотолкова да му отслаби имунитета че вместо да си изгради имунитет да се разболее от нещо от ваксината. Прочетох че вируса на морбили благоприятства развитието именно на стафилококи и стрептококи, вярно ли е това. Откакто му сложихме ваксината преди 4 дни темповете с които расте тази екзема, особено вчера и днес са ... очевидни.  могат ли да севземат някакави профилактични мерки, това че още го кърмя 2-3-4 пъти в денонощието и нямам пропуснати ваксини т.е. се предполага че аз самата имама имунитет поне към морбили и паротит, доколко може да му е от полза?
Благодаря за отделената грижа.
Не е проблем ваксината.
Действайте експедитивно тази инфекция да се покрие с нужното лечение.
Нито вероятно лечение ще компрометира ваксинацията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1113 -: Февруари 16, 2009, 23:01:50 pm »
Докторе, според Вас има ли проблем, че синът ми, който е на 1 година и 11 месеца и току що започна на проговорва, не може да произнася буквата "к" ? Когато много настоявам, казва съответната дума, в която има "к", заменявайки я с "т". Иначе няма проблем да произнася "р", не бърка "п" с "б" и въобще всички останали букви може да произнася. Благодаря предварително
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1114 -: Февруари 16, 2009, 23:12:43 pm »
Здравейте, докторе. Няколко дни след последния ми пост Алекс вече е с бронхит. Изписаха му Далацин С. Освен това личната каза да вземе и изопринозин за имунната система. Четох досега в нета и срещнах доста притеснителни мнения. Има ли смисъл да го давам на детето (5г.) и безопасно ли е? Освен това четох, че се дава по някаква схема, а личната ни лекарка го предписа по половин таблетка 2 път дневно за неопределено време, можело да се взема и цяла зима.... Моля, дайте мнение!
Далацин е особен АБ. Не е подходящ.
Никога не съм давал от второто. Нито вярвам в тях, нито съм им привърженик.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1115 -: Февруари 16, 2009, 23:13:44 pm »
Докторе, според Вас има ли проблем, че синът ми, който е на 1 година и 11 месеца и току що започна на проговорва, не може да произнася буквата "к" ? Когато много настоявам, казва съответната дума, в която има "к", заменявайки я с "т". Иначе няма проблем да произнася "р", не бърка "п" с "б" и въобще всички останали букви може да произнася. Благодаря предварително
Много искате от детето за тази възраст... много.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    диана.нора

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1116 -: Февруари 17, 2009, 01:16:20 am »
докторе, дъщеря ми е на 3 години. тъй като имаме проблеми с ушите бяхме на УНГ. той ни беше взел секрет от гърлото и днес каза че в него е открита бактерия хемофилус инфлуенце и ни изписа спешно аугментин. доктора не ми обесни до колко сериозно е това само каза че спешно дава АБ. в интернет пише че тя причинява менингит и аз много се уплаших. моля да ми обясните колко сериозно е това и трябва ли да кажа на всички с които сме общували да се проверят? за малко да забравя че ние сме си слагали ваксината пентаксим, не сме пропускали нито един прием. тя нали съдържа доколкото разбирам ваксина против тази бактеря?
предварително много благодаря за отговора
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1117 -: Февруари 17, 2009, 01:22:41 am »
Ваксината от заразяване не предпазва.
Но ако не я бяхте направили досега сериозни проблеми би имало.

Проведете АБ лечение по антибиограма само.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.