0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1000 -: Февруари 08, 2009, 18:56:00 pm »
Бърди, свързах се с лекуващия ни педиатър, обясних всичко, но отговора е, че трябва да напарвим някакви допълнителни прегледи и изследвания, така нямало да стане -  от днес и хоп утре да сме слагали ваксини 8O, вече съвсем се обърках!
Защото не сме имали никога ваксини и тя такъв риск нямало да поеме без да е убедена 8O
Конкретно, нищо ама нищо не разбрах и се обърках още повече!
Да отивам ли да слагам веднага ТАП, докато се разберем за другите ваксини с педиатъра или е късно вече - минаха 40 часа?
Само това ми отговори, да слагам ли още днес тази инжекция или вече няма смисъл, по - добре да изчакам ваксината?
Ваксинирайте детето и не говорете безсмислени неща, моля.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1001 -: Февруари 08, 2009, 22:24:31 pm »
Бърди,

Пак сме ние с кръвното. Значи на 5, 5 години, височина 117, тегло 23 кг.
Това кръвно нормално ли е, защото лекарят, който го измери, беше доста разтревожен. Аз също много се тревожа, защото напоследък ми се навързаха няколко неща, които в комбинация ме смущават: понякога сънливост и оплаквания, че вижда шарени петна, оплакване, че я боли сърцето ( когато си легне, случвало се е 2 -3 пъти през последната година ); силно изпотяване веднага след като заспи; като се роди казаха, че има шум на сърцето, направихме пълни изследвания още тогава и се оказа, че сърцето е напълно здраво и това било функционален шум; много лесно при удар й се получават синини. Имам фамилна обремененост със сърдечно - съдови порблеми. Джипито за всички оплаквания казва, "ами тя си е такава, хората са различни". Според теб ила ли нужда от някакви изследвания и прегледи, при положение, че въпреки тези оплаквания, тя е здрава, енергична и доста едра за възрастта си?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1002 -: Февруари 08, 2009, 23:49:11 pm »
Оплакванията,които описвате са сериозни.
Нужно е да се направят изследвания, УЗ изследване.
И всичко в повече,което е необходимо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1003 -: Февруари 09, 2009, 11:28:19 am »
Здравейте д-р Бърди. Искам да ви попитам какво е нормалното количество сок, което мове да се пие на ден при дете на 2г. и 9 месеца. В последните няколко седмици дъщеря ми пие страшно много сокове, има дни, в които по цял ден не яде и само сок иска. Аз ги разреждам с вода, за да не прекаляваме, но все пак не знам какво количество бих могла да й давам, без да се притеснявам.
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1004 -: Февруари 09, 2009, 11:43:13 am »
50-100мл. Максимум.
Колкото по-малко, толкова по-добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1005 -: Февруари 09, 2009, 20:17:31 pm »
Здравейте Birdie !
Бих искала да ви попитам какво ви е мнението за менингококовата ваксина? От няколко месеца живеем в Германия и педиатъра иска да поставим. Преди това живеехме в Австрия, а там не се слага и затова не съм се интересувала до сега. Синът ми е на 2г. и 8 месеца. Казаха, че е препоръчително и пневмококова да сложим. Какво ще ме посъветвате?
Благодаря ви!
Коя? менингококова тип С?

Да!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1006 -: Февруари 09, 2009, 21:18:39 pm »
Да ги поставите-резултатни са.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1007 -: Февруари 09, 2009, 21:47:00 pm »
Благодаря ви много!!!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1008 -: Февруари 10, 2009, 09:44:00 am »
доктор Бърди, Ваксинацията с Превенар доживотно ли предпазва човек или след определена възраст трябва пак да се ваксинира, ако да- на каква възраст и с каква ваксина, а превенара след колко време създава антитела , благодаря ви, ваксината е малко позната в БГ и има много въпроси...
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1009 -: Февруари 10, 2009, 11:28:37 am »
Добръд ден докторе,

Знаете ноември месец бяхме хоспитализирани вав Варна за изследвания. Бяха изолирани строптококи пнеумоние в гърлен и назален секрет, ешерихия коли в урината и клебсиела пнумоние във фекална маса. Пихме Зинат 10 дни, веднага след което дуомокс 3 дни, който беше прекратен поради алергична реакция. Вторият АБ беше назначен за 7 дни, защото според педиатъра имаше пневмо находка при прослушване със слушалка при преглед на 7 декември.
На 03.02 направихме контролни изследвания, като се изолира отново стептокок пнеумоние в назален секрет, като има и много лека хрема, почти неуловима. Също се изолира и ешерихия коли в урината. С оглед на антибиограмата, която за съжаление не е у мен и няма как да видя, детето е чувствителен към Ципрофлоксацин. За да се обхаванат двете бактерии е предписан Зинат за 8 дни.
Естествено търся вашето мнение. След като веднъж е пил АБ при това точно Зинат (10 дни) този стерптокок в нослето, възможно ли е да е прихванат отново от обкръжаващите детето или  да не е доизлекуван. Другото което ме смущава е ешерихия коли в урината. Има ли връзка бактерията, с това че все още препуциума не е отлепен и това да е предпоставка за бактерията.
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 11:36:27 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1010 -: Февруари 10, 2009, 12:49:57 pm »
доктор Бърди, Ваксинацията с Превенар доживотно ли предпазва човек или след определена възраст трябва пак да се ваксинира, ако да- на каква възраст и с каква ваксина, а превенара след колко време създава антитела , благодаря ви, ваксината е малко позната в БГ и има много въпроси...
Ваксината предпазва в (до) тази възраст, когато Пневмокока е опасен за детето,поради невъзможност на имунната система да отговори адекватно при инфекция. След около 5-6 годишна възраст децата са способни и сами да се защитават.
Със  стандартните дози детето е предпазено
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1011 -: Февруари 10, 2009, 12:54:23 pm »
Добръд ден докторе,

Знаете ноември месец бяхме хоспитализирани вав Варна за изследвания. Бяха изолирани строптококи пнеумоние в гърлен и назален секрет, ешерихия коли в урината и клебсиела пнумоние във фекална маса. Пихме Зинат 10 дни, веднага след което дуомокс 3 дни, който беше прекратен поради алергична реакция. Вторият АБ беше назначен за 7 дни, защото според педиатъра имаше пневмо находка при прослушване със слушалка при преглед на 7 декември.
На 03.02 направихме контролни изследвания, като се изолира отново стептокок пнеумоние в назален секрет, като има и много лека хрема, почти неуловима. Също се изолира и ешерихия коли в урината. С оглед на антибиограмата, която за съжаление не е у мен и няма как да видя, детето е чувствителен към Ципрофлоксацин. За да се обхаванат двете бактерии е предписан Зинат за 8 дни.
Естествено търся вашето мнение. След като веднъж е пил АБ при това точно Зинат (10 дни) този стерптокок в нослето, възможно ли е да е прихванат отново от обкръжаващите детето или  да не е доизлекуван. Другото което ме смущава е ешерихия коли в урината. Има ли връзка бактерията, с това че все още препуциума не е отлепен и това да е предпоставка за бактерията.

Находката в урината говори за уроинфекция. Която може спокойно да обясни всичките оплаквания на детето свързани с коремчето.
Лекувайте по антибиограма и двете-вероятно детето се заразява със Стрептокок от деца или детска градина. Или от Вас ако сте носители.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1012 -: Февруари 10, 2009, 13:14:30 pm »
Добре разбрах, ще се изследваме вече всички близки. Ограничила съм контактите на детето с деца и не посещава от ноември детски ясли. Това което ме смущава е персистиращата уроинфекция и как на всички изследвания в Бургас тя е отрицателна. Изхождането в памперса ли е причината за ешерихия коли в урината или какво друго?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1013 -: Февруари 10, 2009, 13:25:33 pm »
Може да е замърсена пробата. Разбира се... .
Но Стрептокока трябва да се лекува. Само по антибиограма... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1014 -: Февруари 10, 2009, 13:29:13 pm »
Не е този път, в домашни условия я правихме и веднага тръгнахме за Варна.
Тази, която правихме в болницата ноември имах съмнения, именно затова реших да ев домашни условия този път.
Възможно ли е някой от нас също да е носител и ...
За стрептококса в нослето ми е ясно, но трудно се обяснява на твърдоглави роднини, включително и таткото.
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 13:32:10 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1015 -: Февруари 10, 2009, 14:56:17 pm »
Докторе още едно въпросче, след като сме лекували стрептокок пнеумоние и ешерихия коли със Зинат и отново имаме същите бактерии, не е ли редно да се смени АБ с друг по антибиограма?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1016 -: Февруари 10, 2009, 15:48:58 pm »
Редно е.
Или Антибиограмата не е била коректна, или някой в обкръжението на детето има Стрептокок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1017 -: Февруари 10, 2009, 15:59:25 pm »
Мда знаех си, благодаря Ви.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1018 -: Февруари 10, 2009, 19:15:31 pm »
Здравейте  Докторе

Искам да Ви попитам има ли връзка между количеството на  приема  на вода и солеността на потта при детето т.е. ако не приема вода или приема малко вода може ли да се очаква потта да е по - солена

Предварително благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1019 -: Февруари 10, 2009, 19:43:38 pm »
? това пък за какво Ви е моля...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.