0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
продължение.

старата тема - тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28519.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2008, 12:53:14 pm »
Здравейте д-р Бърди,
чували ли сте за такава закономерност,когато на детето му предстои да се разболее да му мирише устата?
Преди 3 седмици беше болен от някаква настинка,имаше хрема и суха кашлица която премина в течна с хрип.Но се оправихме без антибиотици,вече и хрема няма.Но днес като го гушнах ми замириса устата му на лошо .Дали няма пак да се разболее....
Пък ако е от яденето...той днес сутринта пи АМ и по-късно яде банан.... :?

Какво мислите,има ли такава закономерност с лошя дъх...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2008, 16:00:01 pm »
Не, няма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2008, 16:17:43 pm »
Привет докторе  :D

Едно въпросче от мен. Мед може ли да консумира Тони и ако да, по колко максимум?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2008, 17:23:39 pm »
Може,ако не е алергичен към него.
Количество? няма норми... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2008, 18:45:23 pm »
здравейте докторе,искам да ми кажете мнението си - личната ми каза да давам на София един от следните имуностимуланти : ESBERITOX,ADLigvid For Kids,BRONCHO-VAXOM,т.е. изборат е мой
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2008, 19:05:29 pm »
Аз не ползвам такива неща.
Не ги смятам за работещи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2008, 19:25:16 pm »
благодаря,аз също ще ги отхвърля,и без това си хапваме плодове и зеленчуци в добри кол-ва.Лека вечер
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2008, 20:40:19 pm »
Здравей Бърди.
В Четвъртък детето вдигна Т първо 38, сам я свали без лекарство и го сложих да спи. Към 3 гореше. Дадох Панадол и я свали много бързо. Така на другият ден по време на следобедният сън вдигна отново. Това беше с Т. След това започна да кашля. Водих го два пъти на лекар. Едно и също гърди чисти, гърло ОК. Днес отидохме на друг педиатър (наша е в отпуск от днес), защото болничният ми свършва. Прегледа го и каза трахеобронхит. Но няма хрипове. Детето е жизнено, храни се, играе, но кашля. Изписа ни сироп за кашлиза Тусавит, Олинт + Коларгол, Сумамед Форте. Притеснява ме антибиотика. И най - вече дали е нужно да му го давам. Нито има Т, нито хрипове. Въобще не прилича на болен. А антибиотика е силен и на 24 часа.
Според теб дали е правилно назначеното решение. За сега мисля да изчакам с АБ, поне до утре.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2008, 20:44:06 pm »
Не мога да кажа. Зависи от прегледа.
« Последна редакция: Октомври 06, 2008, 21:05:36 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2008, 16:07:31 pm »
Здравейте, Докторе!

При хемоглобин 103 и желязо 11 бихте ли изписали Малтофер? Колко опасно е детето да си живее с лека анемия?
И друго - когато играе седнала, Мая не е с право гръбче, при кръста се получава нещо като лека гърбичка. Трябва ли да искам консултация с ортопед?

Поздрави!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #11 -: Октомври 07, 2008, 16:47:45 pm »
Не, защото липсват други изследвания.
Снимка?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #12 -: Октомври 07, 2008, 17:58:41 pm »
Привет, Birdie!
Може ли пак да те занимавам с това, че Дани се лигави прекалено обилно?
Просто лигите му текат като река. Не си затваря устата въобще като се заиграе и става....доста неприятно за другите майки и деца.
Не си лапа ръцете, няма възпаление в устата, няма признаци на нови зъби / има 16 бр./.При последните ми терзания за 3-та сливица ти ги отхвърли, но все пак....от какво биха могли да са тези лиги? Има ли начин да ги спрем с медикамент. Като се точат са доста гъсти. Чак ми е неприятно да ти го описвам. За което се извинявам.
Поздрави!
Моята Вселена се казва Дани

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2008, 18:39:42 pm »
Спи добре? хърка?
С оглед миналите проблеми, може да направим пак посявка на секрет-нос+гърлен.

Т ъ р п е н и е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #14 -: Октомври 07, 2008, 21:36:50 pm »
здравейте докторе,искам да ми кажете мнението си - личната ми каза да давам на София един от следните имуностимуланти : ESBERITOX,ADLigvid For Kids,BRONCHO-VAXOM,т.е. изборат е мой
Аз не ползвам такива неща.
Не ги смятам за работещи.

Има ли някаква научна обосновка това ваше мнение?
Лично аз съм пила Бронхо-вакзон  на 14-15 годишна възраст/когато още в БГ повечето лекари не бяха чули за него и ми го изпращаха от германия/ и в комбинация с Кетотифен ми закрепиха състоянието - доказан хроничен спастичен бронхит,  бронхиекстазии на белия дроб с бронхоскопия и непрекъснати бронхопневмонии през 20-тина дена в период от една година. Бяха ми измислили дори и Муковисцидоза /обсервацио/, която се отхвърли след направена бронхоскопия и два "потни" теста. Бити са ми кви ли не "ваксини" - някои от тях не знам дори и как се казваха, само се обясняваше, че са за грам-положителни, други за грам-отрицателни микроорганизми . Запаметило ми се е в съзнанието антистафилококовия гама глобулин.
Та просто ако имате някакво обяснение защо не действат, бих се радвала да го прочета.
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #15 -: Октомври 07, 2008, 21:54:50 pm »
Няма никакви достоверни данни че намаляват заболеваемостта-нито статистически, нито научни. Много тъмно поле са нещата около тях.
Причината за голямата заболеваемост на децата в Бг от дихателни заболявания са:
*повсеместно носителство на Стрептокок.
*продължаващо невежие по въпросите на ваксинациите и не правене на Превенар+Акт-Хиб.
*неправилни диагнози, не навременно опознаване на детските Астматични бронхити/Астма, и неправилното им лечение. Залитане по "алергични тези" относно детската Астма (Зиртек и подобни), слабо използване на инхалаторните КС препарати.
*Желязо-недоимъчни анемии-важна причина за често боледуване при деца.

Имали сте вероятно Астма, Кетотифен е лекарство за профилактиката и, и определено работи. А не на Бронхо-Ваксом се дължи подобрението.

"Запаметило ми се е в съзнанието антистафилококовия гама глобулин."
->Това пък е друга мода. За какво Ви е това, щом доказано нямате Стафилококово заболяване... тези неща са за много тесен кръг пациенти.

Прилагането на валидни протоколи за Диагнозата, поведението, лечението, плюс широкото използване на инхалаторни КС препарати+ комбинирани препарати от рода на Салметерол+Фликсотайд, ДНЕС са единственото резултатно лечение на детските Астматични бронхити/Детска Астма.
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 22:09:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #16 -: Октомври 08, 2008, 13:54:22 pm »
Привет докторе,

Знам, че при децата е нужно търпение, обаче едно че моето е привършило, второ се чувствам притеснена.
Накратко Тони, когато спре да се храни се разболява, мислих си и че този път е така, но не е. След последното вирусночревно заболяване, фъстъчко започна да се храни повече от прекрасно, но само за седмица. От 2 дни отказва всякакъв вид храна, освен когато много пригладнее и хапва само сладки неща и каша, но подчертавама по много малко. Супа и/или ястие въобще неиска и да помирише.
Трябва ли да ме притеснява това? За мен това не е нормално поведение и съм сигурна, че има обяснение само дето незнам къде да го търся.
Единсвено хляб и сухар освен сладкишите хапва или по скоро опитва. Сутрин трудно си изпива и АМ.  Гърлото уж е идеално, уши, нос също.
Моля Ви за съвет.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #17 -: Октомври 08, 2008, 15:22:15 pm »
Привет Докторе,малката е с хемоглобин 107,доктора каза че е нисък и ни изписа малтофер,ти какво ще кажеш,как са изследванията й?                                 левкоцити  10.1 G/L                                                         еритроцити 4.35 T/L                                                                хемоглобин 107 g/L                                                                 хематокрит 0.322 L/L                                                               MCV        74.0 fL                                                                 MCH        24.6 pg                                                                 MCHC       333 g/L                                                                 тромбоцити 278 G/L                                                                 СУЕ        3 mm/h
*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #18 -: Октомври 08, 2008, 15:48:11 pm »
Спи добре? хърка?
С оглед миналите проблеми, може да направим пак посявка на секрет-нос+гърлен.

Т ъ р п е н и е.
Спи добре, не хърка. Само леко с отворена устичка спи, но може би защото по корем е винаги.
Ще се консултирам с УНГ, хем да даде направление за гърлен секрет и така...ще пиша пак.
Моята Вселена се казва Дани

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #19 -: Октомври 08, 2008, 16:11:37 pm »
Привет докторе,

Знам, че при децата е нужно търпение, обаче едно че моето е привършило, второ се чувствам притеснена.
Накратко Тони, когато спре да се храни се разболява, мислих си и че този път е така, но не е. След последното вирусночревно заболяване, фъстъчко започна да се храни повече от прекрасно, но само за седмица. От 2 дни отказва всякакъв вид храна, освен когато много пригладнее и хапва само сладки неща и каша, но подчертавама по много малко. Супа и/или ястие въобще неиска и да помирише.
Трябва ли да ме притеснява това? За мен това не е нормално поведение и съм сигурна, че има обяснение само дето незнам къде да го търся.
Единсвено хляб и сухар освен сладкишите хапва или по скоро опитва. Сутрин трудно си изпива и АМ.  Гърлото уж е идеално, уши, нос също.
Моля Ви за съвет.
Няма обяснение. Не всичко в детското поведение има.
Ето в този случай аз бих дал Минадекс Мулти-витамини.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.