0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #1 -: Юни 18, 2008, 14:33:59 pm »
здравей, Бърди, драго ми е да те видя отново сред нас :D

имам един малко неточен въпрос. при какви данни трябва да предположим проблем с пишлето на момченце? защо питам? аз на детето не го пипам отдавна. от раждането само дърпах кожичката надолу до съпротива за да измивам добре. до един момент, в който се отвори доста и излезе цялата смегма. от тогава не се забелязва такава, но и него явно го боли ако се опитам пак да забеля за измиване. ако дръпна, като че кожата прищипва главата и го боли. това е, други проблеми там няма. ако си ме разбрал, има ли проблем или да оставя детето на мира :)

Благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #2 -: Юни 18, 2008, 15:33:06 pm »
Здравейте докторе, радвам се че сте отново сред нас  :balk_64:
Надявам сте в добро здраве, отпочинал с възстановени сили.

Аз имам едни малки притеснения, за които ще ви помоля за коментар.

1.От може би месец, Тони упорито си пипа и бърка в ушите.Върти глава не само преди заспиване, но и по време на разходка и игра. Сънят е много накъсан и неспокоен. При преглед при нов частен педиатър (за мое съжаление) няма възпаление. Възможно ли е, без температурта да има такова все пак? Апетита е на периоди, ту тотален отказ с дни, ту си хапва добре. С изпражненията е същата история, ту нормални, ту диарични. Опитах се да разбера дали е от храна, но така и не съм на 100 % сигурна за точно определена.
2.В същото време преди месец на едната бузка му се появиха ситни пъпчици и при допир е силно грапава, мазах с А Дерма една седмица, без резултат. Мазах и с Фусидин по препоръка на педиатъра, но също без ефект. В момента са така двете бузки, челото между веждите, брадичката и под нея, както и един участък от вратлето до рамото.  Явно го сърби, защото забелязвам че се почесва на често. Възможно ли е да е слънчева реакция или по скоро да е хранителна.На снимка почти нищо не личи, какво съветвате вие да предприема?
3.Също имам питане за пениса на Антоан, освен измиване на смегмата, досега не съм предприемала забелване. Новата педиатърка обаче, иска да го направи, а аз определено се страхувам. Също забелязвам нежелание, явно изпитва лека болка при опит за забелване с цел измиване. Какво е вашето мнение.

Благодаря, лек ден Ви желая.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #3 -: Юни 18, 2008, 20:31:40 pm »
Привет, Докторе!

Искам само да Ви кажа, че много се радвам, че отново сте тук. Надявам се тъй дългото отсъствие да е било заради една заслужена и приятна почивка.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #4 -: Юни 19, 2008, 11:50:34 am »
здравей, Бърди, драго ми е да те видя отново сред нас :D

имам един малко неточен въпрос. при какви данни трябва да предположим проблем с пишлето на момченце? защо питам? аз на детето не го пипам отдавна. от раждането само дърпах кожичката надолу до съпротива за да измивам добре. до един момент, в който се отвори доста и излезе цялата смегма. от тогава не се забелязва такава, но и него явно го боли ако се опитам пак да забеля за измиване. ако дръпна, като че кожата прищипва главата и го боли. това е, други проблеми там няма. ако си ме разбрал, има ли проблем или да оставя детето на мира :)

Благодаря!
"да оставя детето на мира"... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #5 -: Юни 19, 2008, 11:54:00 am »
Здравейте докторе, радвам се че сте отново сред нас  :balk_64:
Надявам сте в добро здраве, отпочинал с възстановени сили.

Аз имам едни малки притеснения, за които ще ви помоля за коментар.

1.От може би месец, Тони упорито си пипа и бърка в ушите.Върти глава не само преди заспиване, но и по време на разходка и игра. Сънят е много накъсан и неспокоен. При преглед при нов частен педиатър (за мое съжаление) няма възпаление. Възможно ли е, без температурта да има такова все пак? Апетита е на периоди, ту тотален отказ с дни, ту си хапва добре. С изпражненията е същата история, ту нормални, ту диарични. Опитах се да разбера дали е от храна, но така и не съм на 100 % сигурна за точно определена.
2.В същото време преди месец на едната бузка му се появиха ситни пъпчици и при допир е силно грапава, мазах с А Дерма една седмица, без резултат. Мазах и с Фусидин по препоръка на педиатъра, но също без ефект. В момента са така двете бузки, челото между веждите, брадичката и под нея, както и един участък от вратлето до рамото.  Явно го сърби, защото забелязвам че се почесва на често. Възможно ли е да е слънчева реакция или по скоро да е хранителна.На снимка почти нищо не личи, какво съветвате вие да предприема?
3.Също имам питане за пениса на Антоан, освен измиване на смегмата, досега не съм предприемала забелване. Новата педиатърка обаче, иска да го направи, а аз определено се страхувам. Също забелязвам нежелание, явно изпитва лека болка при опит за забелване с цел измиване. Какво е вашето мнение.

Благодаря, лек ден Ви желая.

Има ли ушна "кал"?
Снимки на обрива?

Не пипайте детето, не "забелвайте"!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #6 -: Юни 19, 2008, 15:22:23 pm »
Здравейте докторе, радвам се че сте отново сред нас  :balk_64:
Надявам сте в добро здраве, отпочинал с възстановени сили.

Аз имам едни малки притеснения, за които ще ви помоля за коментар.

1.От може би месец, Тони упорито си пипа и бърка в ушите.Върти глава не само преди заспиване, но и по време на разходка и игра. Сънят е много накъсан и неспокоен. При преглед при нов частен педиатър (за мое съжаление) няма възпаление. Възможно ли е, без температурта да има такова все пак? Апетита е на периоди, ту тотален отказ с дни, ту си хапва добре. С изпражненията е същата история, ту нормални, ту диарични. Опитах се да разбера дали е от храна, но така и не съм на 100 % сигурна за точно определена.
2.В същото време преди месец на едната бузка му се появиха ситни пъпчици и при допир е силно грапава, мазах с А Дерма една седмица, без резултат. Мазах и с Фусидин по препоръка на педиатъра, но също без ефект. В момента са така двете бузки, челото между веждите, брадичката и под нея, както и един участък от вратлето до рамото.  Явно го сърби, защото забелязвам че се почесва на често. Възможно ли е да е слънчева реакция или по скоро да е хранителна.На снимка почти нищо не личи, какво съветвате вие да предприема?
3.Също имам питане за пениса на Антоан, освен измиване на смегмата, досега не съм предприемала забелване. Новата педиатърка обаче, иска да го направи, а аз определено се страхувам. Също забелязвам нежелание, явно изпитва лека болка при опит за забелване с цел измиване. Какво е вашето мнение.

Благодаря, лек ден Ви желая.

Има ли ушна "кал"?
Това при прегледа предполагам е трябвало да бъде констатирано или не е задължително.
Чистя ушичките след, като мия главата/косата, това е от два до три пъти седмично и винаги има "кал". А дали, аз не съм я набутала например тая "кал" по навътре и да го боли ? :?


Снимки на обрива?  само на тези се вижда нещо

Не пипайте детето, не "забелвайте"!! ОК не пипам и не давам да пипат, разбрано.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #7 -: Юни 19, 2008, 15:30:10 pm »
Здравейте, Докторе!
Добре завърнал се!
Въпросът ми е: нормално ли е в рамките на 7 месеца /от както е навършил 11 месеца та досега/ синът ми да не е наддал на килограми? В момента тежи 9 600 кг. Храни се на периоди добре, на периоди отказва всякаква храна. Дневният ни режим е: сутрин около 240 мл. мляко, на обяд местно пюре/между 200 и 380 гр./, вечер отново същото количество пюре и преди да заспи пак мляко /между 90 и 180 мл./
И до момента сме на НАН ХА. Удачно ли е да се опитам да го заместя с мляко за деца над 1 г.?


Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #8 -: Юни 19, 2008, 16:37:59 pm »
Здравейте,търсих ви другаде,но явно сте се преместили вече тук. :)

За щастие рядко ми се налага да се допитвам до вас,но сега проблема ни е доста сериозен.
Бяхме на почивка около 2 седмици,през които дребния не хапна почти нищо само на кърма и вода,последните 2-3 преди да си тръгнем започна да понакашля и вдигна температура,предимно вечер,не повече от 39 градуса.Когато се прибрашме го заведохме на лекар и след преслушване се установи,че нищо му няма,изписаха ни само сироп за кашлица.Температура също нямаше,кашляше рядко.МИнаха 5 дена на сиропа,подобрение нямаше никакво,пак на лекар,пак прислушване,пак нищо,но направихме снимка на която пише нещо което започва с бронх....(нататъка не се разчита),лекарката каза,че вирусна пневмония,която не се чува със слушалките.Изписа АБ и пак същия сироп за кашлица.Детето е жизнено,енергично,няма температура,храни се повече от преди,по нищо не личи че е болен.Прочетох малко за пневмониите и информацията доста ме стресна.
Антибиотика се казва Панцеф(4мл на 24 часа),а сиропа за кашлица Алтеа(5мл 3 на ден).Детенцето е на 1г9м и тежи 9,400кг.
Адекватно ли е това лечение.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #9 -: Юни 19, 2008, 17:32:09 pm »
Здравейте д-р Birdie,

пиша ви с молба за малко информация. Става въпрос за пламеника на моя мъж. Той е на 2 год с мозъчни увреждания, установени при ЯМР, епи пристъпи и изоставане в НПР. Не сме наясно точно какви са уврежданията, защото различните лекари, които ги разчитат са на различни мнения по въпроса. Последно ни посъветваха да търсим детски ренгенолог в чужбина. Изследванията за хромозомна болест са отрицателни. За митхондриална болест също не се произнасят окончателно, тъй като той има една неизвестна до сега мутация, същата я има и майка му, тя е здрава, но това не означавало нищо. Правени са му и изследвания за левкодистрофия-отрицателни. Та понеже явно в България няма кой му постви диагноза, искам да ви питам има ли в Гърция лекар или клиника, които бихте ни препоръчали? Може би трябва да е клиничен генетик или детски нверолог? Правят ли се в Гърция по-подробни генетични изследвания? СDG изследвания?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #10 -: Юни 19, 2008, 17:43:02 pm »
Здравейте д-р Birdie,

пиша ви с молба за малко информация. Става въпрос за пламеника на моя мъж. Той е на 2 год с мозъчни увреждания, установени при ЯМР, епи пристъпи и изоставане в НПР. Не сме наясно точно какви са уврежданията, защото различните лекари, които ги разчитат са на различни мнения по въпроса. Последно ни посъветваха да търсим детски ренгенолог в чужбина. Изследванията за хромозомна болест са отрицателни. За митхондриална болест също не се произнасят окончателно, тъй като той има една неизвестна до сега мутация, същата я има и майка му, тя е здрава, но това не означавало нищо. Правени са му и изследвания за левкодистрофия-отрицателни. Та понеже явно в България няма кой му постви диагноза, искам да ви питам има ли в Гърция лекар или клиника, които бихте ни препоръчали? Може би трябва да е клиничен генетик или детски нверолог? Правят ли се в Гърция по-подробни генетични изследвания? СDG изследвания?
CDG ->>Congenital Disorders of Glycosylation това ли имате пред вид?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #11 -: Юни 19, 2008, 17:46:02 pm »
Здравейте, Докторе!
Добре завърнал се!
Въпросът ми е: нормално ли е в рамките на 7 месеца /от както е навършил 11 месеца та досега/ синът ми да не е наддал на килограми? В момента тежи 9 600 кг. Храни се на периоди добре, на периоди отказва всякаква храна. Дневният ни режим е: сутрин около 240 мл. мляко, на обяд местно пюре/между 200 и 380 гр./, вечер отново същото количество пюре и преди да заспи пак мляко /между 90 и 180 мл./
И до момента сме на НАН ХА. Удачно ли е да се опитам да го заместя с мляко за деца над 1 г.?
Отговора зависи от прегледа на детето, от общото впечатление.
Може да минете на ХА,ако състоянието позволява.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #12 -: Юни 19, 2008, 17:47:47 pm »
Здравейте,търсих ви другаде,но явно сте се преместили вече тук. :)

За щастие рядко ми се налага да се допитвам до вас,но сега проблема ни е доста сериозен.
Бяхме на почивка около 2 седмици,през които дребния не хапна почти нищо само на кърма и вода,последните 2-3 преди да си тръгнем започна да понакашля и вдигна температура,предимно вечер,не повече от 39 градуса.Когато се прибрашме го заведохме на лекар и след преслушване се установи,че нищо му няма,изписаха ни само сироп за кашлица.Температура също нямаше,кашляше рядко.МИнаха 5 дена на сиропа,подобрение нямаше никакво,пак на лекар,пак прислушване,пак нищо,но направихме снимка на която пише нещо което започва с бронх....(нататъка не се разчита),лекарката каза,че вирусна пневмония,която не се чува със слушалките.Изписа АБ и пак същия сироп за кашлица.Детето е жизнено,енергично,няма температура,храни се повече от преди,по нищо не личи че е болен.Прочетох малко за пневмониите и информацията доста ме стресна.
Антибиотика се казва Панцеф(4мл на 24 часа),а сиропа за кашлица Алтеа(5мл 3 на ден).Детенцето е на 1г9м и тежи 9,400кг.
Адекватно ли е това лечение.
Не, не е адекватно.
Вирусна пневмония не се лекува с АБ.
Микоробна-да.
Значи, въпросът е в диагнозата.

Вирусните заболявания НЕ се влияят от АБ лечение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #13 -: Юни 19, 2008, 17:51:52 pm »
Перденце,

На 3-тата и последна снимка, това е пиларна кератоза-вид "гъша"кожа, характерна за атопичните кожи.
Само хидратантен крем е нужен засега.
На профилната снимка, обрива най-горе е добре с Фусидин да намажем за 2-3 дена.Тази "грануловидност" с крусти повече за инфекция говори. Лека,кожна. От ръцете на немирника, с които след пръстта си пипа и лицето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #14 -: Юни 19, 2008, 18:01:54 pm »
А какво бихте препоръчали да направя,давала съм АБ само веднъж днес е 2 прием.Сигурна съм,че на който и лекар да отида тук ще изпише АБ,изписват и за кихане.  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #15 -: Юни 19, 2008, 18:07:45 pm »
А какво бихте препоръчали да направя,давала съм АБ само веднъж днес е 2 прием.Сигурна съм,че на който и лекар да отида тук ще изпише АБ,изписват и за кихане.  :?
Ако сте го започнали, не е редно да го спирате.
Въпросът е в коректната диагноза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #16 -: Юни 19, 2008, 21:44:11 pm »
Здравейте д-р Birdie,

пиша ви с молба за малко информация. Става въпрос за пламеника на моя мъж. Той е на 2 год с мозъчни увреждания, установени при ЯМР, епи пристъпи и изоставане в НПР. Не сме наясно точно какви са уврежданията, защото различните лекари, които ги разчитат са на различни мнения по въпроса. Последно ни посъветваха да търсим детски ренгенолог в чужбина. Изследванията за хромозомна болест са отрицателни. За митхондриална болест също не се произнасят окончателно, тъй като той има една неизвестна до сега мутация, същата я има и майка му, тя е здрава, но това не означавало нищо. Правени са му и изследвания за левкодистрофия-отрицателни. Та понеже явно в България няма кой му постви диагноза, искам да ви питам има ли в Гърция лекар или клиника, които бихте ни препоръчали? Може би трябва да е клиничен генетик или детски нверолог? Правят ли се в Гърция по-подробни генетични изследвания? СDG изследвания?
CDG ->>Congenital Disorders of Glycosylation това ли имате пред вид?

Предполагам. Така е изписано в една от епикризите от Александровска болница. Уж пратиха кръв за изследвания в Германия, но ена година по-късно отговор няма.


*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #17 -: Юни 22, 2008, 18:06:13 pm »
Здравейте докторе!Добре дошъл отново!
Моят въпрос е следният:От какво може да са тези пъпчици по крачетата?
От много време ги имаме:

Благодаря ви в аванс!!!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #18 -: Юни 22, 2008, 20:48:57 pm »
Здравейте докторе!Аз пак имам въпрос за схемата/за ден/ за пиене на Зинат.Изписан ни е  3*2,5 мл/Зинат 250 мл/.Винаги досега не бяха коректни в дозировките,та вие ми помагахте и после заедно с лекарката ги коригирахме.
А иначе ни го изписаха,защото Тери 3 дни поддържа 39/39,7/ градуса и почти не се смъква от нищо,а ако се смъкне е за не повече от час до 37,7 и после отново нагоре.Не пада ни от Нурофен,ни от Хексалгин.Не ми се е случвало такова чудо и се предадох.Вече имаме един прием на АБ,но 3 часа след Панадола пак е с 39.Направо го отрових това дете.

Тереза - 3г9м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #19 -: Юни 22, 2008, 21:32:54 pm »
Здравейте д-р Birdie,

пиша ви с молба за малко информация. Става въпрос за пламеника на моя мъж. Той е на 2 год с мозъчни увреждания, установени при ЯМР, епи пристъпи и изоставане в НПР. Не сме наясно точно какви са уврежданията, защото различните лекари, които ги разчитат са на различни мнения по въпроса. Последно ни посъветваха да търсим детски ренгенолог в чужбина. Изследванията за хромозомна болест са отрицателни. За митхондриална болест също не се произнасят окончателно, тъй като той има една неизвестна до сега мутация, същата я има и майка му, тя е здрава, но това не означавало нищо. Правени са му и изследвания за левкодистрофия-отрицателни. Та понеже явно в България няма кой му постви диагноза, искам да ви питам има ли в Гърция лекар или клиника, които бихте ни препоръчали? Може би трябва да е клиничен генетик или детски нверолог? Правят ли се в Гърция по-подробни генетични изследвания? СDG изследвания?
CDG ->>Congenital Disorders of Glycosylation това ли имате пред вид?

Предполагам. Така е изписано в една от епикризите от Александровска болница. Уж пратиха кръв за изследвания в Германия, но ена година по-късно отговор няма.
За съжаление нищо не мога да кажа, или препоръчам.
Медицинската помощ тук БЕЗ валидна здравна застраховка е една от най-скъпите в Европа, като по отношение на качеството е далеч от Европейските стандарти. Частни детски клиники тук също няма.

Мога да Ви препоръчам да консултирате детето в Германия, или в УК, ако имате възможност.
За Германия амбулаторията към Университетската болница "Лудвиг Максимилиан" -Мюнхен, е много-добър избор! Може да се обадите и да запишете визита. Тарифите им за обикновена консултация не са високи, но ако се налагат допълнителни изследване е МНОГО скъпо. Разбира се има фондове, които може да се използват.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.