0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #60 -: Октомври 10, 2008, 15:25:04 pm »
Докторе, Т е вече 37,7, но не изглеждала отпаднала. Дори иска да хапне. Да дам ли панадол или да изчакам още малко?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #61 -: Октомври 10, 2008, 15:26:28 pm »
Не още. Измерете след 20-ина минути.
Простете, но педиатърът Ви къде е??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #62 -: Октомври 10, 2008, 15:28:46 pm »
Цитат
"Тайлхот"
Това да не е турският фалшификат на Тиленол??
Цитат
Мда това е
НЕ ДАВАЙТЕ!
Не купувайте и не ползвайте лекарства, произведени в Турция!!
« Последна редакция: Октомври 10, 2008, 15:30:24 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #63 -: Октомври 10, 2008, 15:32:37 pm »
Не още. Измерете след 20-ина минути.
Простете, но педиатърът Ви къде е??

Незная. Работното му време свърши преди 2 часа. А и вече ви казах какво ни посъветва-  Нимизил, Тайлхот, Осцилокцинум, капки за нос /при положение, че няма хрема/ и ако влоши състояние или има висока Т /като под това се разбира да легнеш на легло или Т доближаваща се до 40,/ да се обадя.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #64 -: Октомври 10, 2008, 15:39:43 pm »
Здравейте докторе,
преди време ви писах за дъшеря ми 1,5 месеца - потвърди се диагнозата за бета таласемия, но проблема е друг - усъмниха се и за инфекциозна мононуклеоза поради високите стойности на АСАТ-105 и АЛАТ-60, което също се потвърди с изследване. В момента има лека хрема, кашлица, гърлото не е червено, гърдите са чисти. Нощем има температура, онази вечер 39, снощи 38.2. Изписаха и само Нурофен,сокове и да не се преуморява. Съмняват се, че е болна от месец, когато пи последния антибиотик-възможно ли е това?
Какво мога да давам за черния дроб, тъй като казаха, че няма препарат, който да става за деца?
Изобщо не ми е ясно какво заболяване е това, кога ще се излекува, как се проследява...Тя винаги ли ще е носител?
Благодаря ви предварително, но всичко ми е много объркано
Инфекциозна мононуклеоза ли имате пред вид?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #65 -: Октомври 10, 2008, 16:00:42 pm »
Не още. Измерете след 20-ина минути.
Простете, но педиатърът Ви къде е??

Незная. Работното му време свърши преди 2 часа. А и вече ви казах какво ни посъветва-  Нимизил, Тайлхот, Осцилокцинум, капки за нос /при положение, че няма хрема/ и ако влоши състояние или има висока Т /като под това се разбира да легнеш на легло или Т доближаваща се до 40,/ да се обадя.
Ами ако аз внезапно напусна мирския наш свят? ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #66 -: Октомври 10, 2008, 16:01:17 pm »
Здравейте докторе,
преди време ви писах за дъшеря ми 1,5 месеца - потвърди се диагнозата за бета таласемия, но проблема е друг - усъмниха се и за инфекциозна мононуклеоза поради високите стойности на АСАТ-105 и АЛАТ-60, което също се потвърди с изследване. В момента има лека хрема, кашлица, гърлото не е червено, гърдите са чисти. Нощем има температура, онази вечер 39, снощи 38.2. Изписаха и само Нурофен,сокове и да не се преуморява. Съмняват се, че е болна от месец, когато пи последния антибиотик-възможно ли е това?
Какво мога да давам за черния дроб, тъй като казаха, че няма препарат, който да става за деца?
Изобщо не ми е ясно какво заболяване е това, кога ще се излекува, как се проследява...Тя винаги ли ще е носител?
Благодаря ви предварително, но всичко ми е много объркано
Инфекциозна мононуклеоза ли имате пред вид?
Щи Ви пиша... довечера. Има доста за писане... . Не съм забравил.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #67 -: Октомври 10, 2008, 16:08:44 pm »
Ами ако аз внезапно напусна мирския наш свят? ;)

Ще се молим да прекарат интернет в рая. Да не мислите, че ще имате мира от нас  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #68 -: Октомври 10, 2008, 16:10:26 pm »
имам усещането, че ако се забрани достъпа на някои потребители до форума за известно време, това само ще се отрази благотворно на тяхното и на децата им здраве и равновесие...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #69 -: Октомври 10, 2008, 16:17:59 pm »
Ами ако аз внезапно напусна мирския наш свят? ;)

Ще се молим очите ни отново да се "затворят" за реалността. Да си мислим, че живеем в един уреден и мирен свят, че педиатрите ни са педиатри, че даваме на децата си най-доброто /разни Осцилокоцинум, Тайл хот и пр./, че вместо качествени дрехи, обувки и храна е достатъчно да ги натъпчем с разни имуностимуланти и пр., и може би отново ще имаме духовно равновесие.

имам усещането, че ако се забрани достъпа на някои потребители до форума за известно време, това само ще се отрази благотворно на тяхното и на децата им здраве и равновесие...


jam , едва ли това е решение на проблема. Съмнявам се, че пациентите на д-р Birdie са постоянно  в подобни форуми, вместо да се радват щастливо на децата си.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #70 -: Октомври 10, 2008, 16:24:49 pm »
tan, аз съм последният човек, който ще тръгне да оспорва, че не живеем на хубаво място. но ти определено имаш проблем. не детето ти, а ти самата. и е време да го осъзнаеш това. казвам ти го директно. добрият д-р Birdie ти го е намеквал многократно, но явно не помага за осъзнаването. трябва да се опиташ сериозно да се отърсиш от хипохондрията си по отношението на здравето на детето, иначе рискуваш да го психираш много, а и ти си в постоянен стрес, който ти пречи на радостта от живота, както сама отбелязваш.

не може толкова пък да няма педиатри в Бургас, които да се справят с една обикновена вирусна инфекция. имам приятелки с деца в Бургас, оцеляват, доволни са. ако искаш - да попитам за координати на техния педиатър?

не се засягай, аз ти говоря с най-добри чувства, защото виждам как се мъчиш. моят син едва не умря след раждането. 10 дни беше между живота и смъртта. съответно, след това аз се превърнах в изключително стресирана и хипохондрична майка, треперех от всичко, постоянно се взирах за симптоми и проблеми. сега синът ми е на 2 години, а аз отдавна се отърсих от голяма част от хипохондрията си. научих се да отсявам кое е леко и кое тежко, за какво да се тревожа и за какво - не. твоето дете е на 4 години - време е вече да се отърсиш и ти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #71 -: Октомври 10, 2008, 16:33:49 pm »

не се засягай, аз ти говоря с най-добри чувства, защото виждам как се мъчиш. моят син едва не умря след раждането. 10 дни беше между живота и смъртта. съответно, след това аз се превърнах в изключително стресирана и хипохондрична майка, треперех от всичко, постоянно се взирах за симптоми и проблеми. сега синът ми е на 2 години, а аз отдавна се отърсих от голяма част от хипохондрията си. научих се да отсявам кое е леко и кое тежко, за какво да се тревожа и за какво - не. твоето дете е на 4 години - време е вече да се отърсиш и ти.


хубавото е когато има кой да ти го каже и да те "вкара" отново в правия път :wink:

простете за спама :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #72 -: Октомври 10, 2008, 17:52:26 pm »
Здравейте докторе,
преди време ви писах за дъшеря ми 1,5 месеца - потвърди се диагнозата за бета таласемия, но проблема е друг - усъмниха се и за инфекциозна мононуклеоза поради високите стойности на АСАТ-105 и АЛАТ-60, което също се потвърди с изследване. В момента има лека хрема, кашлица, гърлото не е червено, гърдите са чисти. Нощем има температура, онази вечер 39, снощи 38.2. Изписаха и само Нурофен,сокове и да не се преуморява. Съмняват се, че е болна от месец, когато пи последния антибиотик-възможно ли е това?
Какво мога да давам за черния дроб, тъй като казаха, че няма препарат, който да става за деца?
Изобщо не ми е ясно какво заболяване е това, кога ще се излекува, как се проследява...Тя винаги ли ще е носител?
Благодаря ви предварително, но всичко ми е много объркано
Инфекциозна мононуклеоза ли имате пред вид?
Носителството си е носителство. Това не може да се промени.
Нужно е само ДА ГО напомняте винаги при случаи и ДА НЕ давате желязо на детето поради "анемия". Детето няма желязо-недоимъчна анемия, а носителство. Хб като долна граница ще е винаги долу горе такъв.

Тези стойности на чернодробните ензими МОЖЕ да са следствие на инфекциозната мононуклеоза, но би трябвало обективно, и със серологични тестове да докажете мононуклеозата. Чернодробните ензими проследете. Едва ли ще спаднат за 1-2 месеца-ще е нужно време. Не е нужно само за тях нещо да давате-Нурофен избягвайте по принцип, също и патладжани (ако детето яде от тях) като хепатотоксични субстанции.
Аз бих Ви посъветвал и да тестувате за А,Б и С хепатит детето.
« Последна редакция: Октомври 10, 2008, 17:58:20 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #73 -: Октомври 10, 2008, 18:05:52 pm »
jam, сигурна съм, че  написаното е единствено и само от добри чувства. Всичко казано от теб е истина, а може би и не съвсем. Вероятно от страни се вижда и преценя по-добре.
Да, вярно децата в Бургас оцеляват. Но аз не искам да оцеляваме, а да живеем.
Но, спирам до тук.
Докторе, jam, не ме разбирайте погрешно.Може би искам да видите и моята гледна точка. И аз с най-добри чувства.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #74 -: Октомври 10, 2008, 18:09:03 pm »
Ами ако аз внезапно напусна мирския наш свят? ;)

Ще се молим очите ни отново да се "затворят" за реалността. Да си мислим, че живеем в един уреден и мирен свят, че педиатрите ни са педиатри, че даваме на децата си най-доброто /разни Осцилокоцинум, Тайл хот и пр./, че вместо качествени дрехи, обувки и храна е достатъчно да ги натъпчем с разни имуностимуланти и пр., и може би отново ще имаме духовно равновесие.

имам усещането, че ако се забрани достъпа на някои потребители до форума за известно време, това само ще се отрази благотворно на тяхното и на децата им здраве и равновесие...


jam , едва ли това е решение на проблема. Съмнявам се, че пациентите на д-р Birdie са постоянно  в подобни форуми, вместо да се радват щастливо на децата си.
Хм... Прави сте, но на повечето от въпросите Ви като клинични случаи съм отговарял многократно. Знаете че не одобрявам екстракта от гъши дроб, нито турският Тиленол. За последното бях писал и тук в специална тема. Следователно, знаете че няма да ги одобря като избор.
За останалото-детето е с лека симптоматика и ще е по-резултатно да сте в пряка връзка с лекуващия, отколкото с мен, поради факта че аз от разстояние диагноза не мога да поставя (в конкретният случай), а още по малко онлайн да лекувам с "пинг-понг тип" съобщения.

Вярно е също че в Бургас нещата са зле-имам доста майки познати от там. Но все пак мисля че има добри педиатри-ако попитате майки тук, ще Ви отговорят и упътят.

Целта на моята помощ тук по смисъл е да е консултативна -по важни, неразрешени,спорни,проблемни въпроси. Нещо като арбитраж. И със съвети по отглеждането.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #75 -: Октомври 10, 2008, 18:15:35 pm »
Здравейте докторе,
мононуклеозата е доказана с лабораторен тест. (+)
Какво да давам за температурата ако трябва да избягвам Нурофен и като Панадола влияе зле на черния дроб?
Посъветваха ме да направим и ехография на черен дроб и слезка.
Хепатита по подобен начин ли протича?
Благодаря ви много, че ни обърнахте внимание
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #76 -: Октомври 10, 2008, 18:43:38 pm »
Панадол. Може разбира се да давате и Нурофен, но като последен избор. 1-2-3 дози антипиретик няма "трагично" да повлияят чернодробните ензими.
Да, направете УЗ изследване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #77 -: Октомври 10, 2008, 18:54:25 pm »
Благодаря ви, докторе.
Ще направим другата седмица и ще ви пиша.
Дано да се разминем с ангините и антибиотиците.
Лека вечер
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #78 -: Октомври 10, 2008, 19:38:53 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
Преди време коментирахме с вас ниското тегло на дъщеря ми и ме посъветвахте да и пусна венозна кръв за анемия. Вчера след консултацията кантара отчете 300гр за 3 месеца. Педиатъра и направи изследването по мое изрично желание и каза, че няма желязо недоимъчна анемия. Нямам резултатите да ви ги напиша, защото ходя вече на работа, а баба и е забравила да ми ги копира. Дават ми направление за хоспитализация в София, за да се направят необходимите изследвания за мукивисцидоза или малабсорбция. Кажете ми да се хоспитализираме ли с малката-това не наддаване на точно какво маже да се дължи? Ако направим потен тест и излезе +.....? В момента тежи 8,600 и 80см. Изхожда се по 2-3 пъти на ден. Храни се по 4 пъти х 250-300гр и вечно си похабва нещо между храненията.
Благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #79 -: Октомври 10, 2008, 19:56:24 pm »
Детето е на възраст? 1г и 6 месеца?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.